/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fa985265a8ac6c91c82efa0d247140f1c.jpg)
Чи можна користуватись телефоном на зарядці: п'ять міфів про смартфон, які варто забути
Правильне заряджання телефона — це не лише про зручність, а й про довговічність батареї. У статті розвінчали 5 найпоширеніших міфів про зарядку телефону, які можуть скоротити термін служби.
У порадах щодо правильного заряджання смартфона часто трапляються твердження на кшталт "так робити не можна". Проте багато з них — це лише міфи, які з часом стали популярними, хоч і не мають технічного підґрунтя, пише УНІАН. У цій статті розвінчуються популярні міфи про зарядку телефона.
Міф №1: нічне заряджання телефона псує батарею
Сучасні смартфони мають системи управління живлення, які аналізують звички заряджання. Після досягнення 80% заряд поступово уповільнюється, а останні 20% додаються ближче до моменту відключення. Це зменшує знос акумулятора навіть під час нічного заряджання.
Отже, залишати телефон на зарядці на ніч — не шкідливо, якщо ви користуєтеся оригінальним або сертифікованим зарядним пристроєм.
Міф №2: заряджати телефон кілька разів на день шкідливо
Існує ще один міф, що заряджати телефон потрібно тільки тоді, коли він повністю розряджений. Насправді це навпаки шкодить. Літій-іонні батареї краще працюють при рівні заряду в межах 20–80%. Часткова зарядка кілька разів на день допомагає знизити навантаження на акумулятор і продовжити його термін служби.
Міф №3: безпечно зарядити телефон можна тільки з оригінальною зарядкою
З 2020 року багато виробників припинили комплектувати смартфони зарядками, зокрема Apple з iPhone 12. Це стимулює користувачів купувати дорогі фірмові аксесуари. Однак для заряджання цілком можна використовувати якісні зарядні пристрої сторонніх брендів — наприклад, Anker, UGreen, Spigen. Головне — переконатися, що зарядка має необхідні сертифікати безпеки (наприклад, USB Power Delivery або Quick Charge).
Міф №4: бездротова зарядка — найкраще рішення
Бездротова зарядка зручна, особливо в офісі або вдома. Однак вона виробляє більше тепла, що з часом може впливати на знос акумулятора. Надмірне нагрівання — один із головних факторів, які скорочують строк служби батареї. Тому бажано не зловживати бездротовим заряджанням, якщо немає потреби.
Міф №5: не можна користуватись телефоном під час зарядки
Використання смартфона під час зарядки трохи уповільнює процес, але не несе загрози для пристрою. Він і так споживає енергію, наприклад, на фонові оновлення, повідомлення та інші завдання. Єдине, чого варто уникати — це заряджання на несправних або підозрілих зарядних станціях. В інших випадках користуватися телефоном під час підзарядки — цілком безпечно.
Нагадаємо, фахівці лабораторії DxOMark представили оновлений рейтинг смартфонів з найкращими камерами.
Фокус також писав, що таке рейтинг IP на смартфоні, і чому це важливо враховувати під час купівлі.