MY.UAНовини
Найперше – питали, скільки ми заплатили, – інтерв'ю з жінкою, яка усиновила дитину під час війни
Найперше – питали, скільки ми заплатили, – інтерв'ю з жінкою, яка усиновила дитину під час війни

Найперше – питали, скільки ми заплатили, – інтерв'ю з жінкою, яка усиновила дитину під час війни

У 2016 році Ірина Заремба вперше відвідала дитячий центр. Натхненна, разом із колегами, вона привезла дітям багато подарунків, щоб їх потішити. Але відчула розчарування, бо зрозуміла: цим дітям не потрібні подарунки, їм потрібна увага, потрібні дорослі. Вже за 5 хвилин подарунки лежали десь у кутку, а вся увага дітей була зосереджена на гостях.

Цей візит став трансформаційним. З центру Ірина вийшла з розумінням, що діти не мають рости у закладах інституційного догляду. Цей досвід став початком її змін як у кар'єрному, так згодом і в особистому житті.

Сьогодні Ірина Заремба сама є мамою-усиновлювачкою, співавторкою та ведучою подкасту "Мамо, я вдома!" і проєктною менеджеркою Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей. В інтерв'ю 24 Каналу Ірина розповіла про власний досвід усиновлення під час війни та зруйнувала найпоширеніші міфи.

Як відбувалося усиновлення і скільки часу тривало

Тоді, у 2016 році, Ірина з чоловіком ще обережно говорили про батьківство, адже були зовсім молоді. Тож Ірина, яка займалася корпоративним правом, прийняла рішення: якщо не може зараз бодай одну дитину забрати з цієї системи, то допоможе іншим людям проходити цей шлях. Так почалася її практика сімейного адвоката з питань усиновлення.

Утім, повномасштабне вторгнення Росії загострило для Ірини з чоловіком питання батьківства – вони зрозуміли, що для них це на часі. І в серпні 2022 року почали збирати документи.

Важливо пам'ятати, що усиновлення – не єдиний спосіб стати родиною для дитини. Більше інформації про усиновлення та сімейні форми виховання дітей можна дізнатися на платформі "Україна для кожної дитини".

Збір документів, щоб стати кандидатом в усиновлювачі, зайняв 2 тижні. 9 вересня 2022 року в Дії з'явилася можливість подати документи онлайн, й Ірина з чоловіком були одними з перших, хто скористався цією функцією. Далі Служба у справах дітей мала перевірити житлові умови й надати направлення на навчання для майбутніх усиновлювачів, що є обов'язковим кроком.

"На навчанні фахівці прямо говорять: "Наше завдання тут – зняти з вас рожеві окуляри, розтоптати, щоб ви не мали шансу вдягнути їх назад. Бо ви вступаєте на шлях батьківства, яке є відповідальністю і в якому терпіння є ключовою концепцією, щоб з ним впоратися", – розповіла Ірина.

Маючи досвід у питаннях усиновлення як юристка, Ірина з чоловіком закладали собі рік на пошук дитини. Утім, вже через 2 тижні після завершення навчання їм зателефонували зі Служби у справах дітей і повідомили про хлопчика. Найбільше Ірину здивувало, чому з ними так швидко зв'язалися – вони були єдиними, хто готові були прийняти дитину старше 5 років. А Данилкові на той час було майже 8 років.

Хлопчик тоді перебував у Центрі соціальної підтримки дітей, метою якого є повернення дитини в біологічну родину, або ж, якщо родина цим не скористається, – пошуку нової. Тож його добре підготували до першої зустрічі, яка мала тривати 20 хвилин, але так добре пішла, що тривала 2 години.

Перебування в закладі – це насильство над дитиною

Для себе Ірина з чоловіком ще до зустрічі вирішили, що готові стати хлопчику новою сім'єю і чекали на його рішення. Адже Данилко мав сильну прив'язаність до своєї біологічної матері та згадував про неї.

Вже 17 січня 2023 року Данилко переступив поріг нового дому. Спочатку його прийняли під опіку, адже хлопчик мав статус дитини, позбавленої батьківського піклування, але біологічна мати ще не була позбавлена батьківських прав відносно дитини й все ще могла його повернути.

Та Ірина з чоловіком були готові до такого ризику, бо просто не могли допустити, щоб його відправили в інший заклад на постійне проживання, адже знали, що було з хлопчиком у найпершому закладі, куди його помістили на місяць. На їхню думку, перебування дитини в такому закладі – це насильство над нею.

Ми просто не могли допустити, щоб він ще рік часу провів там (в закладі, що здійснює інституційний догляд і виховання – 24 Канал) і прийняли рішення, що якщо так склалися зорі й наші долі перетнулися, то ми будемо йому батьками стільки, скільки нам дозволить ця ситуація. І ми включилися на повну як батьки,
– поділилася Ірина.

Далі почалися лікарі та логопед – Данилко не вимовляв 6 звуків. Згодом і домашнє навчання, адже в першому класі дитина навіть не знала алфавіт і не була привчена вчитися. Ірина неймовірно вдячна першій вчительці Данилка, яка з розумінням до всього поставилася і дозволила хлопчикові наздоганяти матеріал у своєму темпі.

Вже влітку відбулося перше засідання щодо позбавлення біологічної матері Данилка батьківських прав. Вона навіть хотіла з ним поговорити й телефонувала чоловіку Ірини. Але це мала вирішувати Служба у справах дітей, тож на дзвінку все завершилося і на наступні засідання жінка не з'явилася.

5 листопада 2023 року набрало чинності рішення суду про позбавлення батьківських прав біологічної матері відносно Данилка. Це дало право на усиновлення, і вже у січні 2024 року хлопчик офіційно став частиною нової родини.


Ірина з чоловіком і Данилком / Фото з інстаграму Ірини Заремби

Про складнощі адаптації та зв'язок дитини з біологічною матір'ю

Адаптація дитини у новій родині – дуже складний процес. Спочатку триває "медовий місяць", але потім дитина розслабляється і починає працювати зі своїм болем, який часто виходить через неконтрольовані емоції, бо дитині 8 років, а емоційний інтелект – на 3 – 4 роки. Дитина не розуміє, що з нею відбувається і завдання батьків – навчити її з цим справлятися.

"Треба було проявити багато терпіння. Дуже складно, коли ти бачиш, як дитина може завдавати собі болю, завдавати болю тварині. Але вона робить це не тому, що є злою, а тому, що в неї стільки болю, який вона має якось вивільнити. Це цілюще батьківство насправді, бо коли ти проявиш достатньо терпіння, то дитина виходить оновленою, вона має можливість і простір відпустити цей біль", – поділилася Ірина.

У Данилка був дуже сильний зв'язок із біологічною матір'ю, тому він дуже часто згадував і питав про неї. Нахвалював, який у мами смачний борщ або тісто, а потім у розмові з'ясовувалося, що дитина їла просто борошно. Було багато істерик і з інших причин, як-от через поліцейську машину, яка проїхала поруч, бо він згадав, як вони з біологічною матір'ю їхали в такій.

Були моменти, коли він плакав і казав, що дуже хоче до своєї мами. Ми пояснювали йому, чому це неможливо та нагадували, що в неї було багато можливостей, але так не сталося,
– пригадала Ірина.

Ірина з чоловіком вислуховували його історії про біологічну маму. Через 2,5 роки у новій сім'ї Данилко вже набагато менше згадує її та називає просто на ім'я. Період адаптації для родини Ірини вже позаду, й тепер перед ними звичайні виклики зі звичайною дитиною, у якої лише починається підлітковий вік.

Нещодавно Данилко зіграв на своєму першому концерті на фортепіано. Сам захотів та ініціював ці заняття. Він багато читає, починає говорити англійською та вчить німецьку. Хлопець дуже активний, вже встиг позайматися футболом і фехтуванням.

"Данилко – дуже розумний хлопець, він надзвичайно талановитий. Це велика честь відкривати в ньому ці таланти й давати йому простір для цього", – сказала Ірина.


Данилко має багато хобі / Фото з інстаграму Ірини Заремби

Страхи, пов'язані з усиновленням

Найбільше Ірину хвилювало, що не всі близькі люди зможуть прийняти їхнє рішення. Насправді було й так, але поруч були й ті, хто підтримав. Інші ж страхи були більш абстрактні – невідомість через війну, через те, що все зміниться.

"Спочатку ти чуєш про різні негативні кейси й думаєш, що в тебе так не буде. Буде! І треба готуватися, пропрацьовувати свої реакції. Під час навчання було багато питань, коли ми з чоловіком ввечері сідали й рефлексували, що ми робитимемо в таких випадках. Усі ці речі про те, що усиновлювачі повертають дітей в систему, – це одне з найгіршого, що взагалі може статися. Це дуже страшно, але десь в рамках першого року адаптації в мене теж пробігали такі моторошні думки", – поділилася Ірина.

Як змінилося усиновлення під час війни

Навіть в умовах воєнного стану в Україні продовжує працювати система усиновлення, щоби більше дітей змогли знайти собі нові родини. Проте від початку повномасштабного вторгнення процес усиновлення зазнав деяких змін.

Насамперед міждержавне усиновлення на час воєнного стану повністю припинено. Це означає, що іноземці або українці, що проживають за кордоном, не можуть усиновити українських дітей. Виключення є лише для людей, які є родичами дитини, а також тих, хто хоче усиновити брата чи сестру раніше усиновленої ними дитини.

На початку повномасштабного вторгнення частину дитячих закладів евакуювали за кордон, і усиновити дітей, які там проживали, було неможливо. Однак з червня 2023 року це стало можливим. Зокрема, українським родинам дозволили частину процедури пройти онлайн, а саме – попереднє знайомство з дитиною. Проте особиста зустріч все одно є обов'язковою – майбутні батьки або хоча б один із них мають поїхати до дитини в ту країну, куди її евакуювали.

Водночас для українців, які проживають в Україні та хочуть усиновити дітей, процес дещо спростився через диджиталізацію. Зокрема, у вересні 2022 року з'явилася можливість подавати документи та отримувати консультації від Служби у справах дітей онлайн.

Також з 2024 року функціонує державна онлайн-платформа про усиновлення та сімейні форми виховання dity.gov.ua, де майбутні усиновлювачі можуть отримати покроковий алгоритм дій, перелік документів, шаблони заяв, інструкції – що значно полегшить та пришвидшить процес збору необхідних документів.

Крім того, з травня цього року кандидати в усиновлювачі можуть приймати дитину під тимчасову опіку/піклування на період судового розгляду справи. Це означає, що дитина зможе проживати з майбутніми батьками ще до завершення судового процесу, замість того щоб чекати в інституційному закладі, а кандидати зможуть офіційно стати її законними представниками на цей період.


Свій восьмий День народження Данилко відсвяткував у новій родині / Фото з інстаграму Ірини Заремби

Для цього кандидатам в усиновлювачі не треба знову збирати пакет документів чи проходити окреме навчання, головне – підтвердження того, що документи на усиновлення вже подано в суд.

Найпоширеніші міфи про усиновлення

Через війну в Україні стає більше дітей, яких можна усиновити.

Це не зовсім відповідає дійсності, адже насправді більшість дітей, які сиротіють через війну, приймають у родини родичі, хрещені. Тобто у більшості випадків у дитини є близькі, які можуть прийняти її під опіку/піклування.

Усиновлення – складний і бюрократичний процес.

Часто можна почути від людей думку, що в Україні дуже бюрократична і складна система, щоб стати кандидатами в усиновлювачі.

"Моя відповідь на цю тезу завжди буде: або люди не пробували, або розглядають усиновлення як щось дуже несерйозне і підходять невідповідально. Зібрати пакет документів і пройти медогляд, щоб податися на навчання на водійське посвідчення, – це окей, то чому в процесі усиновлення має бути простіше? Коли ми говоримо про ввіряння державою дитини з непростою історією", – зауважила Ірина.

Пошук дитини може тривати роками.

Тривалість усиновлення чимало залежить від вимог кандидатів до дитини, яку вони шукають. Здебільшого люди шукають одну "ідеальну дитину" віком до 5 років, що якраз-таки й утворює найбільшу чергу батьків. Адже це означає, що вони чекатимуть, поки хтось залишить дитину у пологовому або, наприклад, дитину відберуть у батьків та позбавлять їх батьківських прав.

Водночас якщо люди заходять у процес і розуміють, які діти сьогодні чекають на батьків, є набагато більша ймовірність, що вони вийдуть з нього з дітьми й це займе менше часу. Мовиться насамперед про дітей старшого віку, братів і сестер, а також дітей з інвалідністю.

"Я дуже хочу, щоб кандидати розуміли, що діти не обирали сім'ю, в якій народжуватися, але ми можемо обрати – дати їм краще майбутнє: як нація, як країна, як люди. Бо чужих дітей не буває. І коли ми це усвідомимо, то не будемо робити різниці між дітьми", – сказала Ірина.

За дитину треба заплатити.

Один з найпоширеніших наративів щодо усиновлення – щоб усиновити дитину, треба дати хабаря. Проте ні Ірина, ні батьки-усиновлювачі, яких вона знає, не стикалися з цим і проходили процес без хабарів.

"Це було одне з перших питань, яке ставили. Не нам напряму, але питали наших батьків, скільки ми заплатили. Це було і смішно, і трагічно, тому що ми без хабаря прийшли. І всі з мого оточення проходили без хабаря", – розповіла Ірина.


Ірина зруйнувала найпоширеніші міфи про усиновлення / Фото з інстаграму Ірини Заремби

Усиновити дитину може лише подружжя.

Насправді неодружена людина абсолютно спокійно може стати усиновлювачем, створити прийомну сім'ю чи дитячий будинок сімейного типу. При цьому процес не відрізняється.

Утім, треба розуміти, що у випадку усиновлення соло-мама або соло-тато мають показати достатній дохід, який дозволить забезпечити дитину (а це не менше, ніж один прожитковий мінімум на кожного члена сім’ї), адже людина самостійно відповідає за фінансовий добробут своєї сім'ї.

Щоб усиновити дитину, потрібно мати власне житло.

Для усиновлення необов'язково мати житло у власності. Достатньо мати підтверджену оренду.

Ірина мріє про Україну без дитячих будинків, де кожна дитина матиме родину, тепло й любов. Усиновлення – це нелегкий шлях. Це повна віддача, щоденна робота й багато невідомого. Але кожна хвилина поруч із дитиною доводить: цей вибір був правильним. Головне – робити його свідомо.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
ASVIO Investment Holding разрешили приобрести СК "Країна": СМИ о решении НБУ
Comments UA
2025-07-08T17:36:16Z
В Украине выросло потребление электроэнергии из-за жары – «Укрэнерго»
Апостроф
2025-07-08T17:18:52Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Компания Nemiroff, Святослав Вакарчук и проект «Птахи» поддержали медиков «Азова»
Апостроф
2025-07-08T17:00:23Z
Переохладились, понервничали не так сели: почему болит спина и когда следует бить тревогу
Знай
2025-07-08T16:51:23Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Я им недоволен": Трамп заявил, что Путин убивает много людей в Украине
Gazeta UA
2025-07-08T17:39:12Z
"Фронт может посыпаться в любую минуту": эксперт предупредил украинцев об опасности
Знай
2025-07-08T17:36:32Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Диктатор точно не остановится: раскрыт коварный план Путина в Украине на 2026 год
Comments UA
2025-07-08T05:21:54Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
График отключения света в Одесской области: кому ждать обесточивания
Политека
2025-07-08T17:31:29Z
«Каметсталь» освоїла виробництво 100 мм молольних куль найвищої твердості
AgroNews
2025-07-08T17:18:40Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T17:36:21Z
Гладиолус - это калька? Как по-украински правильно назвать этот летний цветок
Telegraf
2025-07-08T17:27:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анна Кошмал ответила на слухи, что замужем за известным украинским актером
TSN
2025-07-08T16:06:04Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
У этих знаков Зодиака в июле возникнут проблемы на работе
Comments UA
2025-07-08T17:39:02Z
Голубые драконы атакуют: опасные морские слизняки появились на пляжах, где их не было 300 лет
Фокус
2025-07-08T17:15:45Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Владелец разбитого в Киеве Bentley Bentayga не получит €300к компенсации. Стало известно, почему
Telegraf
2025-07-08T17:24:42Z
Жара и град: Европу охватили стихийные бедствия из-за изменения климата
Корреспондент
2025-07-08T16:57:35Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Женщина бросалась на автобус ТЦК с мобилизованным сыном: действительно ли она умерла
TSN
2025-07-08T15:06:45Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
У Porsche упали глобальные продажи, особенно сильно в Китае
Корреспондент
2025-07-08T17:12:57Z
Какое авто выбрать: эксперты назвали производителей самых надежных автомобилей
Фокус
2025-07-08T14:12:35Z
Владельцам авто из США нужно готовить деньги: какой штраф грозит
Comments UA
2025-07-08T13:33:09Z
Самые дешевые в обслуживании авто 2025 года: как не тратить много денег на ремонт
Фокус
2025-07-08T12:51:49Z
"Это пустая трата денег, если вы не гонщик": автомеханик с 55-летним стажем указал на распространенную ошибку водителей
Gazeta UA
2025-07-08T11:57:08Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
В Египте нашли гробницу с украшенным двухметровым саркофагом
Корреспондент
2025-07-08T17:31:30Z
Вомгла отменяется: Конференция «Игровая индустрия» пройдет в Петербурге 10 июля
GameMag
2025-07-08T17:22:08Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Игрок обороны из Украины продолжит карьеру в экзотической лиге
Корреспондент
2025-07-08T17:12:49Z
Усик рассказал, будет ли у него последний соперник в карьере в ближайшее время
Gazeta UA
2025-07-08T16:57:47Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Желание итальянских топ-клубов заполучить форварда МЮ остается неизменным
Корреспондент
2025-07-08T16:45:06Z
GGBET стал официальным спонсором боя Усик – Дюбуа II
Корреспондент
2025-07-08T16:24:45Z