/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb681c964e23b3fcfa2d03cc8a33f537c.jpg)
"Пропозиція – це не те слово": ЄС та США не можуть домовитися про нові тарифи
Пропозиція Трампа до ЄС щодо тарифів
Зауваження Елізабет Свантессон підкреслюють розбіжності в блоці щодо того, як підходити до переговорів протягом тритижневого періоду продовження, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Guardian.
На запитання, що вона думає про пропозицію США, яка включає деякі поступки щодо експорту автомобілів та алкоголю, вона відповіла, що це "дійсно погана пропозиція". Водночас вона, здається, змирилася з необхідністю прийняти базовий 10% тариф – у п'ять разів більше, ніж середній тариф на експорт ЄС до США.
Зараз я думаю, що нам просто потрібно підготуватися до того, що ми матимемо щонайменше 10%. Чи думаю я, що це добре? Ні, це справді погано. Але ми повинні знати, на що погоджуємося
– сказала Свантессон.
За словами посадовиці, що торговельна невизначеність стримує шведську економіку і це одна з причин для швидкої угоди, якої вимагав канцлер Німеччини Фрідріх Мерц. Але вона наполягала, що ЄС не повинен погоджуватися на погану угоду.
Що відомо про нові тарифи Трампа
8 липня Дональд Трамп оголосив про запровадження нових митна товари з Японії, Південної Кореї, Малайзії, Казахстану, Лаосу, Мʼянми та Південної Африки.
На Японію, Південну Корею, Малайзію та Казахстан планують накласти тариф у 25%. На продукцію з Південної Африки – 30%, з Лаосу та Мʼянми – 40%. Аналогічні листи отримали й Туніс, Індонезія, Боснія, Бангладеш, Сербія, Камбоджа, Таїланд та деякі інші.
Проте одразу ж Білий дім оприлюднив указ Трампа про продовження торгівельних переговорів до 1 серпня. Тобто 47 президент США знову відтермінував введення тарифів (нинішня пауза мала скінчитися 9 липня).
Країни можуть уникнути нових тарифів, якщо до цього часу вдасться досягти домовленостей.