MY.UAНовини
Renault об’єднує свої колекції у вражаючій виставці, відкритій для широкого загалу
Renault об’єднує свої колекції у вражаючій виставці, відкритій для широкого загалу

Renault об’єднує свої колекції у вражаючій виставці, відкритій для широкого загалу

Renault об’єднує свою унікальну колекцію історичних автомобілів, витворів мистецтва та архівних документів у новому виставковому центрі у Флінсі, поблизу Парижа, який відкриється у 2027 році.
Гості зможуть зануритись в унікальну спадщину бренду завдяки екскурсіям та тематичним виставкам. Цей амбітний проєкт продемонструє 125-річну історію Renault, підкреслюючи її вплив на автомобільні інновації та колективну пам’ять.

«Я переконаний, що сила бренду перш за все у його коренях. Наша індустріальна та культурна спадщина базується на 125-річній історії, і досі лишається надзвичайно актуальною. Вона надихає наших працівників щодня у пошуках нових рішень для мобільності майбутнього. А ще вона належить кожному, адже Renaultчастина універсальної масової культури. Саме тому ми прагнемо зробити нашу спадщину доступною для всіхчерез динамічний, відкритий простір. Новий майданчик стане сімейним місцем, де можна прогулятись серед автомобілів і знову відчути еволюцію історії, що живе й розвивається. Це спадщина, якою ми пишаємося та хочемо поділитися у повному обсязі».
Фабріс Камболів, CEO бенду Renault

УНІКАЛЬНИЙ ПРОЕКТ СПАДЩИНИ

Зануртесь в історію Renault

Renault оголошує про створення унікального центру спадщини, покликаного зробити її промислову та культурну історію доступною для якомога ширшого загалу. З 2027 року відвідувачі зможуть зануритися в історію Групи. Цей проект – можливість відкрити заново для себе знакові моделі, кожна з яких має свою історію не лише технічних досягнень, а й соціальних зміни. Автомобілі — це свідки повсякденного життя, міського розвитку, мистецтва і культури.

Для відвідувачів нове місце буде пробуджувати особисті спогади, пов’язані з конкретними автомобілями марки або рекламними роликами, які ознаменували їхній час, а також дасть можливість помилуватися винятковими творами мистецтва з Фонду Renault. Це майбутнє місце буде передавати історію Renault, втілюючи її в життя через досвід, взаємодію, спеціальні заходи та технології. Наприклад, він розповість історію бренду через захоплюючу одіссею, засновану на віртуальній реальності. Відвідувачі відчують пригоди Renault, бренду, історія якого тісно пов’язана з історією Франції. Унікальний імерсивний досвід.

Флен — очевидний вибір

Новий простір розташується на майданчику у Флені, за 40 км від Парижа. Завод відкрився у 1952 році й випустив понад 18 мільйонів автомобілів. Він є свідком унікальної промислової пригоди, де пам’ять про мільйони транспортних засобів відповідає амбіціям більш сталого типу мобільності. Тут виготовляли Dauphine у 50х, Renault 5 -у 70х та 80х, Renault 4, чотири покоління Clio та ZOE. У 2021 році майданчик було трансформовано у Refactory — центр циркулярної економіки в автомобільній галузі.

Перехід між минулим і майбутнім

Розташований перед заводом, на межі міст Флен та Елізабетвіль, новий центр стане «воротами» між містами та світом Renault, продовжуючи історію, яка почалася понад 70 років тому.

Спроектована архітектором Якубом Цельнікером з бюро CGA, запланована структура гармонійно вписується в ортогональні лінії оригінального заводу, спроектованого Бернардом Зерфусом, лауреатом Римської премії 1939 року. На відміну від чітко виражених горизонтальних ліній заводу, новий об’єкт має сильні вертикальні лінії. Будівля нагадує сходи з шістьма взаємопроникними паралелепіпедами, що поступово збільшуються в розмірах. В результаті фасад має безліч отворів на кожному рівні, що дозволяє глядачам побачити всю колекцію на задньому плані. Цей фасад є відкритим і гостинним, на відміну від великих непрозорих об’ємів фабрики на задньому плані.

Живий простір, присвячений спадщині Renault, матиме 2800 м2 для проведення заходів, оточений зонами для роботи, консультацій та зберігання. У найбільш вражаючій зоні розміститься Колекція з сотнями автомобілів, встановлених на стелажах. Здається, що автомобілі стоять на гігантських полицях, утворюючи стіну, яку можна побачити не тільки з простору для проведення заходів, а й ззовні через отвори у фасаді.

Простір для проведення заходів має форму великої зали зі стелею, що ярусами піднімається від входу до гігантської вітрини з автомобілями на стелажах. Будівля також включає в себе майстерню з реставрації автомобілів і складські приміщення для зберігання деталей та обладнання.

«Вперше Renault відкриває двері до своєї спадщини — понад 125 років інновацій, дизайну та автомобільної пристрасті, і все це — у відкритому просторі, доступному кожному. Від побаченого просто перехоплює подих: тисячі об’єктів, сотні творів мистецтва і, перш за все, справді унікальна експозиція культових автомобілів, вишикуваних на палетах, немов коштовності, підвішені у просторі. Вражаюча вітрина, гідна неймовірної історії, якою ми хочемо поділитися». Арно Беллоні, директор з брендингу Renault.

УНІКАЛЬНА КОЛЕКЦІЯ, ЩО Є СВІДКОМ ІСТОРІЇ

Архіви та об’єкти, що свідчать про 125 років автомобільної історії

Спадщина Renault не обмежується лише автомобілями. Компанія також володіє великою кількістю об’єктів, що розповідають історію бренду з 1898 року. Маючи понад 2400 погонних метрів архіву, Renault володіє вражаючою колекцією документів і предметів, що простежують історію компанії. Серед тисяч документів і предметів колекції – плакати, дизайнерські креслення, мініатюри та іграшки, педальні автомобілі, кубки та медалі, а також книги, що складають бібліографію Renault. Нове приміщення дозволить громадськості відкрити для себе все багатство цих архівів. Їх роль неоціненна для розуміння історії бренду та його творінь.

Сотні історичних автомобілів в центрі уваги

Проект також надасть широкій громадськості доступ до автомобільної скарбниці, що складається з декількох сотень автомобілів в ідеальному стані. Дбайливо збережені та відреставровані, ці автомобілі охоплюють історію Renault від першого автомобіля, побудованого Луї Рено в 1898 році, Type A, до довоєнних моделей, болідів Формули 1, культових автомобілів Alpine та концептуальних концепт-карів.

Примітно, що більше половини автомобілів все ще на ходу, що свідчить про їх ретельне збереження. Протягом багатьох років шість кваліфікованих техніків реставрують та обслуговують усі автомобілі з Колекції Renault, гарантуючи, що кожна модель може виїхати на дорогу, щоб розповісти власну унікальну історію. Спираючись на цей визнаний досвід, у новому приміщенні також буде розміщена майстерня з реставрації як силових агрегатів, так і кузовів.

Різноманітність колекції свідчить про багату спадщину Renault. Ряд знакових – іноді рідкісних – об’єктів розповідають історію розвитку автомобільних технологій та дизайну протягом багатьох років. Інші об’єкти, популярні успіхи минулого, повернуть особисті спогади та емоції. Хто з нас не має візуальних або чуттєвих спогадів, пов’язаних з поїздкою за місто на R4 або відпусткою на R16?

Ця жива колекція буде продовжувати зростати з часом, хоча деякі зміни будуть внесені, в першу чергу, за рахунок продажу дублікатів моделей. З цією метою 6 та 7 грудня Artcurial організовує аукціон.

Унікальна колекція творів мистецтва

Renault також володіє кількома сотнями творів мистецтва, які також будуть представлені на виставці. Починаючи з 1930-х років, Renault є піонером у підтримці сучасного дизайну. Ця унікальна мистецька колекція була створена для того, щоб побудувати мости між мистецтвом та промисловістю. Підкреслюючи і надалі цю мету, Група оголосила про створення в червні 2024 року Фонду мистецтва та культури Renault. Роль фонду полягає у збереженні та захисті існуючої колекції, а також у прагненні поповнити її роботами сучасних митців, підтверджуючи таким чином роль бренду як мецената та культурного гравця. Метою фонду є захист спадщини бренду та підтримка молодих художників, з особливим акцентом на вуличне мистецтво, яке тісно пов’язане зі світом продукції Renault.

Фонд Мистецтва та Культури Renault: міст між автомобільною промисловістю та художньою творчістю

Історична колекція Фонду налічує кілька сотень знакових творів, серед яких фотографії Роберта Дуасно, який підтримував тісні зв’язки з Renault протягом усієї своєї кар’єри, робота Армана 1967 року на основі Renault 4, серії Ерро, присвячені Renault 5, роботи Віктора Вазарелі та роботи Жана Дюбюффе, натхненні напрямком Ар Брют.

Ця колекція відображає підтримку, яку Renault надавав низці мистецьких течій у минулому, включно з напрямками:

  • Гуманістична фотографія, зокрема Роберта Дуасно, штатного співробітника компанії між 1934 та 1939 роками,
  • Новий реалізм, заснований у 1960 році, рух, послідовниками якого були Арман і Жан Тінгелі, скульптори, які використовували у своїх роботах повсякденні матеріали,
  • Наративна фігурація (Narrative Figuration), представлена переважно Ерро, чиї роботи поєднують образи з поп-культури та історії мистецтва,
  • Оп-арт, відгалуження геометричної абстракції, що створює ілюзію вібрації або руху, представлене, в першу чергу, Віктором Вазарелі, який у 1972 році змінив логотип Renault.
  • Жан Дюбюффе, художник, скульптор і винахідник Ар брют (Art Brut) – спонтанної та винахідливої творчості художників-самоучок та аутсайдерів.

Сьогодні Фонд також підтримує сучасне урбаністичне мистецтво, зокрема такі роботи, як Bourgeon and Accrescent Дена Ролінгса (Dan Rawlings), виготовлені з історичного Renault 5 та нового Renault 5 E-Tech electric, та Heritage Сезара Мальфі (César Malfi), створену на заводі Refactory у Флені у 2024 році з використанням бічної панелі від електромобіля Scenic E-Tech electric.

Публіка матиме можливість регулярно відкривати для себе ці потужні роботи, що символізують діалог між минулим і майбутнім, мистецтвом і промисловістю.

“Стріт-арт – це сучасна відповідь на початкові мистецькі амбіції Renault та його підтримку поп-арту та кінетичного мистецтва у 1960-х роках. Рух стріт-арту виносить мистецтво на вулиці, роблячи його доступним для всіх. У цьому сенсі він також перегукується з метою виробника автомобілів, чиє виробництво також «живе» на вулиці. Зв’язок між нашими «популярними» цінностями та вуличним мистецтвом є важливим”. Катрін Гро, віце-президент з питань мистецтва, спадщини та меценатства

Мистецька резиденція The Art Factory у Флені

Нещодавно у Флені відкрилася мистецька резиденція The Art Factory, яка розмістилася у колишніх лакофарбових цехах. Сьогодні цей простір площею 3200 м² присвячений створенню та демонстрації урбаністичного мистецтва, пропонуючи художникам можливість працювати в середовищі, що відтворює атмосферу вулиці. Вони мають доступ до індустріальних елементів, які досі присутні на території, і які вони можуть використовувати, перенаправляти або переробляти у своїх роботах.

Відбір художників для майбутніх резиденцій базуватиметься на критеріях, розроблених у співпраці з кураторами виставки Жаном Фошером та Гаелем Лефевром. Протягом близько трьох років буде організовано кілька резиденцій щороку. Якорем цього надзвичайного творчого простору є робота Жерара Злотикамена, створена з автобуса Renault 1937 року, під назвою «Readymade 1935-2025, 7 тонн 5». Серед запрошених художників – Жан Фоше, який вже є резидентом, для створення роботи на Арт-заводі.

Резиденції забезпечать короткострокове занурення в робоче середовище, що дозволить художникам виразити свою творчість в унікальному індустріальному оточенні. Деякі зі створених робіт стануть частиною виставок та колекцій у новому просторі, присвяченому спадщині та інноваціям Renault.

Про Renault

Renault, історичний бренд мобільності та піонер електромобілів у Європі, завжди розробляв інноваційні транспортні засоби. Зі стратегічним планом «Renaulution» Renault розпочав амбітну трансформацію, спрямовану на створення вартості, рухаючись до більш конкурентоспроможного, збалансованого та електрифікованого модельного ряду. Його мета – втілити сучасність та інновації в технологіях, енергетиці та послугах мобільності в автомобільній промисловості та за її межами.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Bloomberg
Gazeta UA
2025-07-08T22:42:19Z
100 мільярдів євро на кону: ЄС готує масштабний фонд, але є нюанси
GlavRed
2025-07-08T22:27:41Z
Німці стали пити рекордно мало пива
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T22:03:08Z
Ціни на ключові продукти злетіли до небес - яка причина аномального подорожчання
GlavRed
2025-07-08T19:27:48Z
В Україні оновили порядок нарахування виплат: що зміниться для нинішніх та майбутніх пенсіонерів
Хвиля
2025-07-08T19:27:13Z
Мінімалка зросте в три етапи: скільки отримуватимуть українці у найближчі три роки
Знай
2025-07-08T19:06:48Z
В Україну заходить великий гравець оборонки: Excalibur Army відкриває офіс і запуск виробництва
24tv
2025-07-08T19:06:44Z
Кінець російській нафті: в Угорщині пропонують відновити трубопровід "Одеса-Броди"
TSN
2025-07-08T19:03:07Z
Яким чином відновити втрачені документи на землю: деталі процедури
24tv
2025-07-08T19:00:35Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
З наступного року в Україні стане доступною безкоштовна вакцинація від ВПЛ, — МОЗ
Фокус
2025-07-08T22:30:15Z
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta UA
2025-07-08T21:42:33Z
Радіологи стали набагато точніше передбачати рак грудей: що стоїть за їхнім успіхом
Фокус
2025-07-08T19:42:48Z
Поширена інфекція призведе до 12 мільйонів випадків раку шлунка у молодих людей
24tv
2025-07-08T19:06:20Z
Ми щодня стаємо трохи дурнішими, використовуючи ChatGPT: вчені пояснили, як це відбувається
24tv
2025-07-08T19:06:19Z
7 прихованих небезпек у вашому домі, які не можна ігнорувати
24tv
2025-07-08T19:00:20Z
Чому на газоні з’являються коричневі плями: як їх позбутися
24tv
2025-07-08T16:48:46Z
Жорсткі санкції проти РФ і не тільки: сенатор Ліндсі Грем пояснив погрозу Трампа
TSN
2025-07-08T22:51:14Z
В ОП провели онлайн-зустріч з українськими послами у країнах Африки
УкраинФорм
2025-07-08T22:42:37Z
Сибіга дав пораду, як сприймати новини зі США
Европейская правда
2025-07-08T22:36:19Z
Позиція США на підтримку України залишається незмінною - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-08T22:30:42Z
Тривожні заяви зі США не свідчать про зміну політики — МЗС
TSN
2025-07-08T22:30:05Z
Європарламент схвалив запуск нової системи перетину зовнішніх кордонів ЄС
УкраинФорм
2025-07-08T22:27:40Z
Війна, день 1231. Трамп анонсував відсилання додаткового озброєння для України
Football.ua
2025-07-08T22:24:09Z
Законопроєкт про посилення санкцій США проти Росії внесуть на розгляд Конгресу 9 липня
ZN UA
2025-07-08T22:24:04Z
Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт лідерів Талібану за утиски жінок в Афганістані
ZN UA
2025-07-08T22:15:51Z
Потрапив у полон, рятуючи пораненого побратима: додому повернувся Василь Штогун з Тернопільщини
УкраинФорм
2025-07-08T22:09:22Z
Оголосили підозри двом військовим із Житомирщини, які перейшли на бік росіян
УкраинФорм
2025-07-08T21:57:54Z
Компенсація втрат: ворог перекинув свіжі сили на південь України
Хвиля
2025-07-08T21:30:14Z
Лінія фронту станом на 8 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:27:03Z
Росіяни влаштували новий нічний обстріл: у Києві чули вибухи
Telegraf
2025-07-08T20:24:00Z
"Люди божеволіли": росіяни про подробиці операції "Труба" в Суджі
TSN
2025-07-08T20:18:59Z
На фронті - 148 зіткнень, ЗСУ знешкодили майже 180 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-08T20:18:39Z
"Силам оборони доводиться відходити": ситуація на Запоріжжі загострилась, деталі
GlavRed
2025-07-08T20:15:01Z
Графік відключення газу у Вінницькій області: де тимчасово не надаватимуть послуги
Политека
2025-07-08T20:00:59Z
Спільне виробництво зброї, яке зміцнює Україну: яка країна ЄС вже долучилася
GlavRed
2025-07-08T21:27:37Z
Що не можна робити 9 липня, аби не опинитися у біді
Telegraf
2025-07-08T21:24:58Z
Держслужба з етнополітики виявила ознаки афілійованості УПЦ з Російською православною церквою
УкраинФорм
2025-07-08T21:21:04Z
"Простий процес": в Міноборони пояснили, як та коли повернутись з СЗЧ за спрощеною процедурою
Фокус
2025-07-08T21:12:59Z
По всі Україні оголошено ракетну небезпеку: що відомо
TSN
2025-07-08T20:18:26Z
Повний місяць у липні 2025: як побачити "Оленячий місяць" в Україні
24tv
2025-07-08T20:06:34Z
Ольга Стефанішина прокоментувала «крінж-відео» Мінʼюсту
Детектор М
2025-07-08T19:57:46Z
Залишила паспорт і телефон: в Італії зникла 18-річна українка Марія Бугайова
24tv
2025-07-08T19:51:31Z
Освітня сфера на порозі змін: масштабні реформи, скорочення шкіл і злиття вишів
ZN UA
2025-07-08T19:49:28Z
Любовний гіпноз для Рейчел Грін: у Дженніфер Еністон новий роман
GlavRed
2025-07-08T22:39:26Z
Виграла бій у тата: Slavia вперше розкрила ім'я новонародженого сина
GlavRed
2025-07-08T22:27:42Z
Де зараз акторка Анастасія Шульга, яка знімалась у кліпі "Океану Ельзи"
24tv
2025-07-08T20:33:52Z
"Шок і втрата": мама чотирьох Інна Мірошиченко розповіла про викидень
GlavRed
2025-07-08T20:27:50Z
Під неї плакали мільйони: якою була найпопулярніша пісня світу в 1998 році
24tv
2025-07-08T19:21:43Z
Дружина Остапчука розбила його телефон під час сварки і майстерно вийшла з ситуації: "Не всі вдома"
TSN
2025-07-08T18:48:21Z
На одному подиху: 3 короткі турецькі серіали, які можна подивитися за вечір
24tv
2025-07-08T18:39:36Z
У Стокгольмі відбудеться четвертий Український культурний фестиваль
УкраинФорм
2025-07-08T18:21:37Z
Скарлетт Йоганссон стала найкасовішою акторкою в історії кіно
360ua.news
2025-07-08T18:06:44Z
Забута зірка 90-х: салат з сардиною, який завжди буде у пригоді
24tv
2025-07-08T21:27:25Z
Зупинити жовтіння листя троянд дуже просто: ось основні рекомендації
24tv
2025-07-08T20:27:52Z
Золотисті пляжі і комфортна вода: маловідомий острів у Європі пропонує сховатися від спеки
24tv
2025-07-08T20:06:18Z
Швидко, ситно і оригінально: рецепт хумусу з буряка – намазка на всі випадки життя
24tv
2025-07-08T19:42:58Z
Як перетворити балкон на розкішний сад: 5 правил від квіткових дизайнерів
Telegraf
2025-07-08T19:30:56Z
Гороскоп на 9 липня: Близнюки - відкрийте очі, Терези - будьте чесними
FaceNews
2025-07-08T19:21:38Z
Шпаки атакують: що робити, щоб зберегти урожай вишні
24tv
2025-07-08T19:12:05Z
Домашні улюбленці допомагають старшим людям залишатися здоровими: вчені назвали основні види
Фокус
2025-07-08T19:00:57Z
Копійчаний засіб, який точно спрацює: як позбутися бронзівки на рослинах
24tv
2025-07-08T18:51:37Z
Унаслідок атаки дронів на Київщині поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-08T22:48:53Z
У Норвегії тимчасово закрили аеропорт через дрон туриста
iPress
2025-07-08T21:51:48Z
Жінка продавала дитячу коляску і втратила понад 47 тис. грн
InternetUA
2025-07-08T21:33:09Z
Дрони атакували Курщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T21:24:55Z
В іспанській Валенсії спалахнула пожежа в житловому будинку, 14 постраждалих
Европейская правда
2025-07-08T20:27:40Z
На границе с Румынией нашли мертвого мужчину в горах
Новости Украины
2025-07-08T20:18:21Z
Відомі німецькі автобани потріскались від спеки – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T20:12:41Z
Дві жінки стали жертвами телефонних шахраїв, втративши чималенькі гроші
InternetUA
2025-07-08T19:31:29Z
На Харківщині жінка заявила, що її побили під час мобілізації сина
УкраинФорм
2025-07-08T19:21:38Z
Він проїхав 1600 миль на своєму Корветті та втратив понад 20 тисяч доларів
Топ Жир
2025-07-08T22:48:51Z
Таємниці, приховані в деталях: незвичайні рулети, які розкривають свої секрети лише при уважному розгляді
Топ Жир
2025-07-08T22:03:37Z
Завод Nissan, який переживає складні часи, може почати виробництво невідомих електромобілів
Топ Жир
2025-07-08T20:48:58Z
Новий торговий знак Dodge підтверджує назву Outlaw для потужної версії Charger з ДВЗ
Топ Жир
2025-07-08T20:03:04Z
Bentley показала концепт свого першого електромобіля
1News
2025-07-08T19:45:10Z
Pagani представила новий спідстер Codalunga у стилі 1960-х років
Топ Жир
2025-07-08T19:33:21Z
Продажі Mercedes значно знизилися через подвійне підвищення митних тарифів Трампа
Топ Жир
2025-07-08T18:48:18Z
Bentley презентує свій перший електромобіль — розкішний седан з підвищеною посадкою та тримісним салоном
Топ Жир
2025-07-08T17:48:34Z
У червні українці купили рекордну кількість нових електромобілів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:24:13Z
Шахраї обіцяють «грошову нагороду» за проходження опитування
Украина Криминальная
2025-07-08T22:45:59Z
Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Gazeta UA
2025-07-08T22:42:33Z
Так баклажани ви ще точно не готували: ТікТок підкорив смішний рецепт
Telegraf
2025-07-08T22:33:13Z
Тепер Gemini може читати WhatsApp без вашого дозволу
InternetUA
2025-07-08T22:01:35Z
OpenAI посилила кіберзахист після підозр у шпигунстві з боку китайської компанії DeepSeek
iPress
2025-07-08T21:51:37Z
Війна проти комарів: китайці створили побутову "ППО"
TSN
2025-07-08T21:21:30Z
Google Pixel 10 і Pixel 10 Pro отримають нові кольори та версію на 1 ТБ
InternetUA
2025-07-08T20:57:22Z
ШІ навчився брехати, погрожувати та шантажувати — все заради власної вигоди
InternetUA
2025-07-08T20:01:19Z
"Підтримую всією душею": ШІ Ілона Маска звернувся до українців після баталії з росіянами
Telegraf
2025-07-08T19:48:02Z
Онлайн-трансляція матчу ПСЖ – Реал у півфіналу Клубного чемпіонату світу
24tv
2025-07-08T22:33:49Z
Циганков готовий цього літа залишити Жирону — Джейкобс
Football.ua
2025-07-08T21:24:49Z
Челсі вийшов у фінал Клубного чемпіонату світу завдяки шаленим голам новачка: відеоогляд матчу
24tv
2025-07-08T21:09:54Z
Лідс зробив третю пропозицію щодо одного з головних символів Ньюкасла
Football.ua
2025-07-08T20:52:55Z
Жуан Педро забив дебютний гол за Челсі у ворота рідного клубу
Football.ua
2025-07-08T20:24:37Z
Усик відверто зізнався, чи був насправді нокдаун у першому бою з Дюбуа
24tv
2025-07-08T20:18:48Z
Брага підписала гравця збірної Швеції
Football.ua
2025-07-08T19:55:14Z
К'єлліні став співвласником Лос-Анджелеса
Football.ua
2025-07-08T19:34:14Z
Присвоєння «Героя України» закатованому юному футболісту. Петиція набрала потрібні голоси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T19:18:21Z