/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd0dd1f1cd92ae6c8f1662e4dfb7b3873.jpg)
Схеми для ухилянтів: у різних регіонах затримали понад два десятки організаторів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
Серед фігурантів - керівник медичного закладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різного профілю.
За суми від $2,5 тис. до $15 тис. вони оформлювали військовозобов’язаним бронь через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві медичні довідки про непридатність до служби і допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.
На Київщині був затриманий директор медичного коледжу, який брав гроші за виготовлення документів про непридатність до служби, у тому числі оформлення фейкової інвалідності. Для підробки медичних довідок він використовував особисті зв’язки серед посадовців військово-лікарської комісії.
У Чернігівській області підозру отримав місцевий ділок, який фіктивно працевлаштовував чоловіків призовного віку в гімназії для отримання відстрочку від мобілізації.
Для цього фігурант залучив п`ятьох керівників навчальних закладів, які за відсоток наймали працівників, котрі насправді не з’являлися на території освітніх установ. Наразі всі зловмисники затримані правоохоронцями.
У Хмельницькому затримана підприємиця, яка продала понад 100 фейкових документів про непридатність до військової служби через хронічні хвороби. Для виготовлення фальшивок вона залучила чотирьох знайомих лікарів: ревматолога, офтальмолога, ортопеда-травматолога та уролога.
На Одещині учасники злочинного угруповання переправляли військовозобов’язаних до невизнаного Придністров’я. Звідти вони сподівалися виїхати до країн Європейського Союзу. Правоохоронці завчасно заблокували нелегальний трафік і затримали його організаторів – трьох жителів Вінниці віком від 19 до 24 років.
Також правоохоронці викрили трьох жителів Івано-Франківської і Закарпатської областей, які пропонували клієнтам переміщення до сусідньої країни вплав через прикордонну річку.
Одразу четверо осіб отримали підозру в Житомирській області. Двоє з них – місцеві ділки, які торгували фейковими довідками про інвалідність. Ще двоє – чоловік призовного віку, який скористався послугою, та лікар-невропатолог, котрий підробляв медичні документи.
Затриманим повідомили про підозриза низкою статей Кримінального кодексу, зокрема в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період; незаконному переправленні осіб через державний кордон; прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Зловмисникам загрожує до дев`яти років тюрми з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, на Житомирщині правоохоронці викрили схему отримання фіктивної інвалідності з метою уникнення мобілізації.