/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F56436155bd567e0a2d46bef9062eb1a2.jpg)
США мають близько 25% ракет для систем Patriot для власних військових планів, - The Guardian
У Сполучених Штатів Америки є лише 25% ракет-перехоплювачів для систем ППО Patriot після використання запасів в операції проти єменських хуситів, потрібних для військових планів Пентагону
Про це пише The Guardian.
За словами джерел видання, адміністрація президента Дональда Трампа розпочала перевірку запасів Patriot та інших боєприпасів у лютому. Однак ситуація активізувалася після застосування американцями систем на Близькому Сході в операції проти єменських хуситів та для підтримки Ізраїлю у протистоянні з Іраном.
Водночас Вашингтон у червні використав 30 ракет Patriot для перехоплення іранських балістичних ракет, аби відбити іранський удар по авіабазі США Аль-Удейд у Катарі.
Так, заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі попередив про виснаження американських запасів у "рекомендаційній записці". У ній він окреслив варіанти збереження зброї.
Читайте також: Призупинення постачання зброї зі США: хто насправді за лаштунками
"У попередніх звітах йшлося, що Колбі, який викликав критику з боку демократів за те, що він віддав пріоритет переміщенню ресурсів з українського конфлікту під час підготовки до потенційної війни з Китаєм, призупинив передачу (зброї, – ред.), але двоє людей заявили, що офіс заступника міністра не має повноважень на такий односторонній крок", – зазначено в матеріалі.
The Guardian наголошує, що основне занепокоєння у США стосується Patriot, яких вони виробляють близько 600 одиниць на рік. Проте лише Іран має понад тисячу балістичних ракет, котрі теоретично може використати для атак на американські бази в регіоні.
- 2 липня стало відомо, що Сполучені Штати призупинили постачання Україні деяких зенітних ракет та високоточних боєприпасів через занепокоєння щодо власних запасів військової техніки.
- Пізніше медіа писали, що міністр оборони США Піт Геґсет одноосібно розпорядився зупинити постачання Україні деяких видів зброї, хоча за результатами аналізу такі поставки не ставили під загрозу боєготовність Вашингтона.
- 8 липня Трамп заявив, що Сполучені Штати продовжать постачати зброю Україні. У Пентагоні оголосили про додаткову військову допомогу.