/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F45dd1346f8db5258f1353db1300f2c45.jpg)
У Європі за 10 днів від аномальної спеки померли понад 2 300 людей
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження вчених із Лондонської школи гігієни та тропічної медицини і Імперського коледжу Лондона, передає Укрінформ.
Вчені кажуть, що з цієї цифри 1500 смертей сталося через зміну клімату, що призвело до перегріву планети і посилило спеку.
В абсолютному вираженні найбільше постраждав Мілан, де 317 із 499 смертей від спеки пов'язані зі зміною клімату. За ним йдуть Париж і Барселона. У Лондоні було зафіксовано 273 випадки смертей через спеку, 171 з яких дослідники пов'язують із впливом людини на клімат.
«Це дослідження демонструє, чому спеку називають "тихою вбивцею"» - сказав епідеміолог з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини і співавтор дослідження Малкольм Містер.
Дослідження засвідчило, що найвищий рівень смертності спостерігається серед людей похилого віку: 88% смертей, спричинених кліматичними змінами, припадає на людей віком понад 65 років. Дослідники зазначають, що екстремальна спека є «недооціненою» загрозою, оскільки більшість жертв помирають поза увагою громадськості в будинках і лікарнях, а ЗМІ мало висвітлюють ці події.
«Теплові хвилі не залишають слідів руйнувань, як лісові пожежі або шторми. Їхній вплив здебільшого невидимий, але тихо руйнівний. Зміна лише на 2 або 3 градуси може означати різницю між життям і смертю для тисяч людей», - сказав кліматолог з Імперського коледжу Лондона і співавтор дослідження Бен Кларк.
За даними попередніх досліджень, в середньому за останні кілька десятиліть від спеки в Європі щороку помирають близько 44 000 людей. Вчені припускають, що величезна кількість загиблих - 2300 людей - від однієї хвилі спеки лише у 12 містах може зробити це літо особливо небезпечним.
Як повідомляв Укрінформ, Європейське кліматичне агентство Copernicus (C3S) заявило, що червень 2025 року став найтеплішим за всю історію спостережень у Західній Європі.