MY.UAНовини
Без загострення не обійдеться: як США, Китай та Росія змагаються за Арктику, яка стрімко тане
Без загострення не обійдеться: як США, Китай та Росія змагаються за Арктику, яка стрімко тане

Без загострення не обійдеться: як США, Китай та Росія змагаються за Арктику, яка стрімко тане

Боротьба за контроль над Арктикою ніколи не припинялась, вважають експерти

2025 рік зробив Арктику одним із головних регіонів міжнародної політики: Дональд Трамп несподівано знову заговорив про купівлю Штатами Гренландії, на переговорах між США та РФ згадали про спільні проєкти в Арктиці, а в березні площа морського льоду в регіоні скоротилася до історичного мінімуму.

Тоді як для екосистем Арктики це — екологічна катастрофа, для урядів багатьох країн — нові економічні й геополітичні можливості. "Телеграф" з’ясував, як відлюднений полярний регіон може стати епіцентром світової геополітики.

Майбутнє Арктики

Через глобальне потепління Арктика нагрівається в 3-4 рази швидше, ніж решта планети. Льодове покриття стає тоншим, морські площі, які раніше відбивали сонячне світло, тепер його поглинають, прискорюючи танення та впливаючи на клімат усієї Землі.

У 2023 році температура в Арктиці була на 4 градуси за Цельсієм вищою за середні значення XX століття, а процес танення криги прискорюється безпрецедентними темпами. За даними NASA, площа морського льоду зменшується на 13% щороку (у порівнянні з періодом 1981–2010 років), що спричиняє підвищення рівня світового океану — лише танення льодовиків Гренландії додає до нього 0,8 мм щороку.

Дослідження кліматичних змін в Арктиці

Парадокс кліматичних змін полягає в тому, що найбільш руйнівні наслідки глобального потепління видно саме в Арктиці. Відкриті води, що залишаються після танення льоду, випаровуються швидше, утворюючи водяну пару — потужний парниковий газ, який посилює нагрівання атмосфери. Цей процес запускає замкнуте коло: менше криги — більше випаровування — більше тепла — ще менше криги.

Наслідки вже майже невідворотні. Дослідження показують, що навіть за дотримання Паризької угоди й скорочення глобальних викидів, температура в Арктиці зросте на 3-5 градусів за Цельсієм. За оцінками ООН, зимова температура на північному полюсі підвищиться щонайменше на 3 градусів за Цельсієм до середини століття, а потенційно — на 5-9 градусів за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальним періодом.

Таке стрімке потепління — не лише проблема регіону. Вчені застерігають, що танення вічної мерзлоти може вивільнити великі обсяги метану, що призведе до ще більшого нагрівання — своєрідної "переломної точки" для всього клімату планети. І навіть повне припинення викидів вуглецю вже не зупинить сценарій, за якого Арктика нагріється на понад 5 градусів за Цельсієм до 2100 року.

Арктика. Фото: Annie Spratt / Unsplash

Якщо раніше науковці очікували перше літо без морського льоду в Арктиці ближче до кінця століття, то нині дедалі більше оцінок говорять про 2030 або максимум 2040 рік.

Втім, водночас розкривається новий простір для морської торгівлі та видобутку ресурсів. Танення криги робить прохідним Північно-Західний морський шлях через Канаду, що може стати дешевшою альтернативою Панамському каналу, а також Північний морський шлях уздовж берегів Росії — варіант для перевезень з Азії в Європу, коротший за маршрут через Суецький канал.

Що приваблює країни в регіоні

За Арктику змагаються вісім країн із безпосереднім географічним доступом до регіону: США, Росія, Канада, Данія, Норвегія, Ісландія, Швеція та Фінляндія. Крім того, Китай позиціонує себе як "приарктична держава" й також претендує на частину впливу. За оцінками Геологічної служби США, в Арктиці розташовано до 13% світових запасів нафти та до 30% газу.

Головна суперечка точиться навколо хребта Ломоносова — підводної структури, багатої на ресурси. Росія, Канада та Данія намагаються довести, що саме їхній континентальний шельф до нього прилягає. У 2007 році російська експедиція навіть занурилась на дно біля Північного полюса, встановивши там прапор РФ — це викликало різке обурення в Канаді та Данії. Усі три країни подали заявки до комісії ООН, але рішення досі не ухвалене.

Хребет Ломоносова на карті
Хребет Ломоносова на Google Maps

У 2018 році вантажне судно MV Nunavik канадської компанії стало першим, що пройшло арктичними водами поза Полярним колом без супроводу криголама. Це стало можливим завдяки стрімкому таненню льоду та пом’якшенню кліматичних умов, які відкривають нові перспективи для розвитку судноплавства в регіоні.

Обсяги вантажів, які транспортують Північним морським шляхом, хоч і залишаються незначними у порівнянні з Суецьким каналом, щороку зростають. У 2023 році через цей маршрут перевезли рекордні 36,254 млн тонн вантажу. Перевага ПМШ у тому, що він скорочує відстань між Європою та Азією на 40% у порівнянні з маршрутом через Суецький канал. А завдяки потоншенню арктичного льоду, вартість супроводу криголамами поступово зменшується, роблячи арктичний шлях дедалі привабливішим економічно.

Ще одним чинником зростання інтересу до регіону є величезні запаси ресурсів. У Гренландії, зокрема, оцінюють до 90 млрд барелів нерозвіданої нафти, близько 30% світових покладів природного газу та значні запаси рідкісноземельних мінералів — ключових для виробництва електроніки та "зеленої" енергетики. Крім того, потенціал Арктики у відновлюваній енергетиці оцінюють у понад 200 гігаватів — і це лише початок технологічних можливостей регіону.

Природні ресурси Арктики: стратегічний потенціал регіону

Арктика володіє значним запасом мінеральних, біологічних і водних ресурсів, які набувають дедалі більшого значення на тлі кліматичних змін та глобальної конкуренції за контроль над стратегічними територіями.

За даними Геологічної служби США, близько 22% світових нерозвіданих запасів нафти і газу можуть бути розташовані під арктичними водами. Найбільш перспективними з погляду видобутку є Західносибірський басейн, Печорський шельф, Північний схил Аляски, басейн Свердрупа (Канада), а також прибережні райони Норвегії та Гренландії. Окрему увагу привертають газогідрати в морі Бофорта, які можуть стати альтернативним джерелом енергії в майбутньому.

Крім вуглеводнів, у регіоні зосереджено значні запаси інших корисних копалин. Зокрема, на узбережжях Лаптєвого, Східносибірського і Чукотського морів виявлено родовища каситериту. Арктичні гірські масиви містять перспективні запаси поліметалів, а серед чинних родовищ варто виокремити рудники Ред-Дог (Аляска, цинк і свинець), Діавік (Канада, діаманти), Баффінленд і Ісуа (Гренландія, залізна руда), а також Форт-Нокс — один із найбільших золотих кар’єрів на Алясці.

Танення морського льоду стимулює розвиток промислового рибальства. У північних частинах Атлантики вже функціонують міжнародні механізми контролю за виловом риби, однак у північній акваторії Тихого океану (зокрема на північ від Берингової протоки) такі регуляції поки відсутні. Науковці попереджають про необхідність створення екологічного моніторингу перед відкриттям нових промислових зон.

Окремо варто згадати про запаси прісної води. Льодовиковий щит Гренландії зберігає до 10% світового обсягу прісної води, що може мати стратегічне значення у разі зростання глобального дефіциту питної води. В умовах зміни клімату це перетворює регіон на об'єкт довготривалої конкуренції між державами за доступ до критично важливих ресурсів.

Як держави позиціонують себе в Арктиці

Дональд Трамп знову згадав про бажання купити Гренландію, посилаючись на інтереси нацбезпеки та багатства острова. Ідея не нова — ще в 1946 році адміністрація Трумена пропонувала Данії 100 млн доларів за Гренландію. Хоча Данія й надалі відкидає такі пропозиції, США мають стратегічну авіабазу Пітуфік на острові.

Після придбання Аляски у 1867 році США стали арктичною державою. Нова стратегія Вашингтона (2022) враховує загрози з боку РФ та Китаю, а також наголошує на безпеці, сталому розвитку й екологічній відповідальності. Проблема, однак, полягає в обмеженій військовій присутності США в регіоні: лише дві океанські криголами, одна ключова база в Гренландії та кілька в Алясці.

Росія претендує на 1,2 млн кв. км арктичного шельфу, вважаючи регіон своєю "зоною життєвих інтересів". Після 2007 року, коли російські підводники встановили прапор РФ на дні Північного Льодовитого океану, Кремль послідовно розбудовує військову інфраструктуру в регіоні. У 2022 році Росія реанімувала понад 50 радянських баз, а також зміцнила присутність атомного флоту.

Північний морський шлях (ПМШ), який Росія намагається контролювати, стає альтернативою Суецькому каналу. Попри санкції, РФ розвиває співпрацю з Китаєм: інвестиції в ЗПГ (зріджений природний газ), побудова нових портів та спільні транспортні системи свідчать про стратегічний союз у регіоні.

Хоча Китай не має прямого доступу до Арктики, він називає себе "near-Arctic state" і активно інвестує в інфраструктуру та дослідження. З 2018 року КНР позиціонує ПМШ як частину "Полярного шовкового шляху", а співпраця з РФ відкриває йому арктичні ворота.

Китай розширює свій флот криголамів, купує частки у російських енергетичних проєктах і навіть намагається придбати мінеральні активи в Канаді та Норвегії. Водночас Пекін здійснює моніторинг льодових умов для судноплавства і впроваджує цифрові навігаційні системи для арктичного транспорту.

Конкуренція стосується не лише наявних в Арктиці ресурсів

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в коментарі "Телеграфу" наголошує: сьогодні конкуренція між країнами за Арктику стосується не лише наявних, а передусім гіпотетичних ресурсів та просторів, які можуть їх містити. До регіону прагнуть мати доступ не тільки арктичні держави, а й ті, хто не має там територій, зокрема Китай.

"Фактично ми бачимо посилення претензій на контроль за Арктикою. Всі сторони прагнуть або розширити свою присутність, або переглянути виключні економічні зони. Це вже спричиняє мілітаризацію регіону", — зазначає Кулик. За його словами, попри існування договорів та міжнародного права, що регулюють використання арктичного простору, реальна практика демонструє тенденцію до ескалації.

Віталій Кулик. Фото: Український кризовий медіа-центр

Особливої уваги експерт надає інтересам США — як у контексті історичних ініціатив на кшталт купівлі Гренландії, так і в контексті повернення військової присутності: "У свій час американці мали в Гренландії до 60 тисяч військових. Тепер знову обговорюється відновлення цієї бази, як військової, так і економічної платформи".

Разом із тим, посилюється китайсько-російська координація в регіоні. За словами Кулика, Пекін вже заявив про плани створення плавучих військових баз біля Північного Льодовитого океану: "Китай намагається закріпити за собою якусь частку — або через виключні економічні зони, або через постійну присутність поблизу Берингової протоки".

Водночас Європа не залишається осторонь. "Маємо конкуренцію Норвегії, Великої Британії, Данії. Старі конфлікти, як от рибальство між Ісландією та Британією, знову актуалізуються", — додає аналітик.

На думку Кулика, без фази серйозного загострення перерозподіл впливу в Арктиці навряд чи можливий: "Ймовірно, буде створено новий наднаціональний орган управління, що охоплюватиме і Арктику, і Антарктиду. Але для цього спочатку має відбутися конфліктна кульмінація, а вже потім — розуміння неможливості силового вирішення".

Арктика — на перетині інтересів: глобальні гравці нарощують амбіції

Арктика вже тривалий час перебуває у фокусі геополітичної уваги провідних держав, однак останнім часом конкуренція за контроль над регіоном різко загострилася. За словами директора Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету, політолога-міжнародника Володимира Дубовика, амбіції ключових гравців, зокрема США, Росії та Китаю, сьогодні проявляються з новою силою.

Володимир Дубовик. Фото: Facebook-сторінка

"В Арктиці, звісно, йдеться про доступ до й контроль над ресурсами — зокрема тими, які раніше були недоступні. Але також йдеться про контроль над транспортними шляхами, які, знову ж таки, через танення льоду стають більш доступними", — зазначає експерт. За його словами, арктичний регіон забезпечує стратегічний вихід до таких важливих зон, як Північна Атлантик.

Окрема увага міжнародних гравців прикута до Гренландії, де США мають військову базу, а також до потенційного розміщення нових типів озброєнь і використання підводних човнів.

"Окрім США, Росії та КНР, тут, до речі, звісно, присутня ще і Канада, яка зараз, за нового прем’єра, демонструє готовність більше витрачати на оборону і діяти більш рішуче", — вважає Дубовик.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що президент США Дональд Трамп заявив, що погрожував Володимиру Путіну бомбардуванням Москви, аби стримати напад на Україну. За його словами, таку заяву він зробив на закритій зустрічі з донорами у 2024 році, намагаючись попередити агресію з боку Кремля радикальними методами.

Теги за темою
РоссияСШАКитай
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Сбор урожая пшеницы в Украине задерживается: прогноз Минагрополитики
Хвиля
2025-07-10T09:52:22Z
Какие льготы и преимущества предоставляет статус участника боевых действий в 2025 году
TSN
2025-07-10T09:48:39Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Когда жидкость говорит: как донорская кровь меняет человека, взгляд эзотерика
Знай
2025-07-10T09:52:22Z
Идеальный завтрак, который заряжает энергией на целый день: бодрит лучше, чем кофе
TSN
2025-07-10T09:30:13Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Наступит очень горький момент": Орбан заявил о поражении Украины на войне
Фокус
2025-07-10T10:04:53Z
"Это страшнее лжи": Чмут раскрыл одну из главных проблем ВСУ
Telegraf
2025-07-10T10:04:03Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
После ночного обстрела Киева раненых стало больше, огонь потушили. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T09:54:41Z
Прокуратура Днепропетровской области: Бижко на выход, но "схемы" останутся?
Новости Украины
2025-07-10T09:45:30Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Беженцев заставят отработать помощь: в Европе ввели новые правила – кого погонят на работу
Знай
2025-07-10T10:07:03Z
"Нервы сдали окончательно": Остапчук с женой после ночной атаки ищут новый дом
Апостроф
2025-07-10T09:57:14Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
56-летняя Дженнифер Энистон поразила своей фигурой в черном боди с глубоким вырезом
Фокус
2025-07-10T09:37:25Z
Надя Дорофеева и Позитив восхитили долгожданным дуэтом и шокировали суммой, которую собрали на сбивание дронов
TSN
2025-07-10T09:06:24Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Тесто получится плотным и упругим: рецепт идеального основания для вареников
Telegraf
2025-07-10T09:16:29Z
Чем подкормить клубнику после плодоношения, чтобы кусты набрались сил и хорошо перезимовали
TSN
2025-07-10T08:34:23Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Пожары, поврежденные дома и торговый центр: как выглядит Киев после массированной атаки
Telegraf
2025-07-10T08:28:45Z
На Сумщині фермери полюють на дрони перед виходом на поле
AgroNews
2025-07-10T08:25:51Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
В Египте со дна моря достали части одного из семи чудес света
TSN
2025-07-10T09:48:41Z
Лицензия на азартные игры Анжуан: преимущества и недостатки
Comments UA
2025-07-10T09:36:46Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Месси установил уникальное достижение в США
ZN UA
2025-07-10T08:22:42Z
"Челси" – ПСЖ: букмекеры сделали прогноз на финал Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-10T08:13:14Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Российского баскетболиста арестовали во Франции по подозрению в хакерстве против США
ZN UA
2025-07-10T07:55:12Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z