MY.UAНовини
Де оздоровитися в Україні: популярні напрямки та процедури
Де оздоровитися в Україні: популярні напрямки та процедури

Де оздоровитися в Україні: популярні напрямки та процедури

У сучасному світі, де шалений темп життя став нормою, а щоденні стреси українців від війни виснажують більше ніж в інших країнах, питання швидкого та ефективного відновлення організму виходить на перший план. Якщо раніше медичний туризм асоціювався з дорогими закордонними клініками, то сьогодні Україна пропонує доступні та високоякісні рішення для тих, хто прагне відновити сили, покращити здоров'я та підвищити свою продуктивність. «Главком» розповідає про можливі варіанти такого відпочинку.

В умовах, коли багато українців щоденно стикаються з хронічним стресом, спричиненим тривалими викликами війни та невизначеністю, питання якісного відпочинку та ефективних методів підтримки фізичного й ментального здоров'я стає особливо актуальним. Медичний туризм в Україні може запропонувати саме те, що необхідно для глибокого відновлення.

Переваги українського медичного туризму: Чому обирають Україну?

Україна, адаптуючись під сучасні проблеми населення, розвиває медичний туризм і вже має низку переваг:

  • Доступність цін: Однією з найважливіших переваг є значно нижча вартість медичних та оздоровчих процедур порівняно з європейськими та американськими клініками. Це робить високоякісні послуги доступними для ширшого кола пацієнтів, дозволяючи отримати комплексне лікування або оздоровлення без значних фінансових витрат. Економія може сягати 50-70% порівняно з аналогічними послугами за кордоном.
  • Високий рівень фахівців: В Україні працюють висококваліфіковані лікарі, які постійно вдосконалюють свої знання та застосовують передові методики.
  • Широкий спектр послуг: Українські медичні заклади пропонують різноманітні програми оздоровлення, що охоплюють широкий спектр потреб. Це можуть бути як загальнозміцнюючі та профілактичні процедури (детокс-програми, антистресова терапія, відновлення після перевантажень), так і спеціалізовані медичні процедури для лікування конкретних захворювань. Завдяки індивідуальному підходу, кожен пацієнт може знайти програму, яка найкраще відповідає його потребам, сприяючи значному покращенню самопочуття та оптимізації роботи організму.
  • Природні ресурси: Україна – це справжня скарбниця природних лікувальних ресурсів. Країна багата на унікальні мінеральні води, відомі своїми цілющими властивостями, лікувальні грязі, що є незамінними у фізіотерапії, а також має різноманітний клімат. Гірське повітря Карпат і морський бриз Чорноморського узбережжя створюють ідеальні умови для бальнеологічних курортів та оздоровчих центрів, де природні фактори стають основою лікувальних програм.

Популярні напрямки та процедури: Де та як відновити сили?

Україна пропонує багатий вибір локацій та послуг для оздоровлення та медичного туризму. Кожен регіон має свої унікальні особливості, що дозволяють обрати оптимальний варіант для відновлення.

Протягом багатьох років одним із найпопулярніших напрямків для оздоровлення є подорож на захід України, у Карпати. Цей регіон відомий не лише своєю мальовничою природою, а й унікальними лікувальними властивостями.

Трускавець: Перлина з «Нафтусею»

Трускавець – це всесвітньо відомий бальнеологічний курорт, який здобув свою славу завдяки унікальній мінеральній воді «Нафтуся». Цю воду часто називають «живою водою» через її особливий хімічний склад та біологічну активність.

Унікальність «Нафтусі»: слабомінералізована (0,7–0,8 г/л) гідрокарбонатно-сульфатно-магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин (гумінові кислоти, бітуми, феноли), а також мікроелементів, таких як срібло, нікель, мідь, марганець, молібден. Характерний легкий сірководневий запах і нафтовий присмак (останній зникає при відстоюванні) є унікальними особливостями, що надають воді особливих лікувальних властивостей. «Нафтуся» відома своєю вираженою сечогінною, жовчогінною, спазмолітичною, знеболюючою та протизапальною дією. Вона сприяє посиленій фільтрації сечі в нирках, виведенню з організму шлаків, токсинів, радіонуклідів, дрібних каменів і піску з нирок та жовчного міхура, а також попереджає утворення нових конкрементів. Вода нормалізує обмін речовин, покращує функції печінки (включаючи регенерацію клітин), підшлункової залози та нирок, підвищує імунітет.

Основні показання до лікування:

  • Урологічні захворювання: Хронічні пієлонефрити, цистити, сечокам'яна хвороба (без загострень), сечокислий діатез, стани після операцій на нирках та сечовивідних шляхах.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ): Хронічні гастрити, ентероколіти, холецистити, дискінезії жовчовивідних шляхів, гепатити, панкреатити, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (в стадії ремісії).
  • Захворювання обміну речовин: Цукровий діабет (легкі форми), ожиріння, подагра.
  • Комплексна терапія: Окрім питних курсів «Нафтусі», лікування в Трускавці доповнюється мінеральними ваннами, кишковими зрошеннями, фізіотерапією (включаючи апаратну), озокеритолікуванням (теплові процедури з гірським воском), дієтичним харчуванням та лікувальною фізкультурою. Курорт також пропонує медичну реабілітацію після оперативних втручань.

Моршин: Спеціаліст з травної системи та обміну речовин

Моршин – ще один відомий бальнеологічний курорт, що спеціалізується на лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки та обміну речовин. Його лікувальні фактори базуються на унікальних ропах – високомінералізованих розсолах з різних джерел.

Мінеральні води Моршина розділяють на декілька джерел:

  • Джерело №1 (соляна ропа): Вода високої мінералізації (до 380 г/л), що розводиться до певних концентрацій. Стимулює секреторну функцію шлунка, нормалізує кислотність, покращує травлення. Ефективна при хронічних гастритах зі зниженою кислотністю, колітах, захворюваннях печінки та жовчних шляхів.
  • Джерело №6 (сульфатно-магнієва-натрієва ропа): Також високої мінералізації. Застосовується для стимуляції жовчоутворення та жовчовиділення, зменшення літогенності жовчі (ризику утворення каменів), нормалізації функцій печінки та підшлункової залози. Рекомендується при хронічних холециститах, панкреатитах, жовчнокам'яній хворобі (поза загостренням).
  • Джерело №4: Слабомінералізована вода, що має сечогінну, протизапальну дію, нормалізує функцію нирок та виводить солі. Показана при проблемах з нирками та сечовивідними шляхами.

Розглядати Моршин для оздоровлення можна якщо показання стосуються:

  • Захворювання ШКТ: Хронічні гастрити з різною кислотністю, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки (у ремісії), хронічні холецистити, гепатити, панкреатити, коліти, ентероколіти, дисбактеріоз.
  • Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів: Дискінезії жовчних шляхів, стани після операцій на жовчному міхурі.
  • Захворювання обміну речовин: Цукровий діабет (легкі форми), ожиріння, подагра.
  • Супутні захворювання: Деякі види неврозів, захворювання сечостатевої системи (цистит, пієлонефрит, простатит у ремісії), захворювання опорно-рухового апарату та дихальних шляхів.
  • Додаткові процедури: Лікування в Моршині доповнюється гідроколонотерапією, кишковими зрошеннями, мінеральними ваннами, інгаляціями, фізіотерапевтичними процедурами (електрофорез, ультразвук, магнітотерапія) та лікувальним масажем.

Східниця: Широкий спектр джерел для комплексного оздоровлення

Східниця – це унікальне гірське селище-курорт, що відрізняється від Трускавця та Моршина значним різноманіттям типів мінеральних вод. На невеликій території тут знаходяться 38 джерел та 17 свердловин з водами різного хімічного складу та лікувальних властивостей. Це дозволяє лікарям підбирати індивідуальні програми для лікування широкого спектру захворювань.

Мінеральні води Східниці також мають широкий спектр застосування:

  • Слабомінералізовані води з органічними речовинами (типу «Нафтуся»): Джерела №1, №3, №26. Мають сечогінну, протизапальну дію, покращують функцію нирок, виводять солі, пісок, запобігають утворенню каменів. Ефективні при захворюваннях нирок, сечовивідних шляхів, печінки та шлунка. Вода з джерела №3 також покращує уродинаміку та циркуляцію крові.
  • Води з вираженою жовчогінною дією: Джерела №8, №9, №10 (бювет), №25, №1-с, №18. Стимулюють жовчоутворення та жовчовиділення, знижують рівень холестерину, покращують функцію печінки. Рекомендуються при захворюваннях печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.
  • Залізисті води: Джерела №13, №15. Містять високу концентрацію заліза. Ефективні при анеміях (зокрема, залізодефіцитній), хронічних захворюваннях шлунка зі зниженою кислотністю, покращують кровотворення та вміст гемоглобіну.
  • Содові води (лужні): Свердловина №2с. Гідрокарбонатно-натрієва вода з кремнієвою кислотою, йодом, бромом. Рекомендується при захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки з підвищеною кислотністю (виразка, гастрит), виразці.
  • Води з високим вмістом кальцію: Джерело №3.

Основні показання до лікування:

  • Захворювання нирок та сечовивідних шляхів: Сечокам'яна хвороба, хронічні пієлонефрити, цистити, простатити.
  • Захворювання печінки та жовчовивідних шляхів: Хронічні гепатити, холецистити, дискінезії.
  • Захворювання ШКТ: Хронічні гастрити, виразкова хвороба, коліти, ентероколіти.
  • Захворювання обміну речовин: Цукровий діабет (І та ІІ типу), ожиріння, подагра, сечокислий діатез.
  • Інші: Анемії, дисбактеріоз, реабілітація після хірургічних втручань.
  • Комплексний підхід: Окрім питного курсу мінеральних вод, санаторії Східниці пропонують дієтичне харчування, різноманітні фізіотерапевтичні процедури, озокеритолікування, лікувальну фізкультуру та кліматотерапію. Важливою особливістю є можливість індивідуального підбору джерел води для кожного пацієнта відповідно до його діагнозу та стану здоров'я.

Одеса та Чорноморське узбережжя: Кліматотерапія та грязелікування

Південні регіони України, зокрема Одеса та широке Чорноморське узбережжя, пропонують варіанти для оздоровлення, використовуючи особливості морського клімату та багаті запаси лікувальних грязей. Це ідеальне місце для тих, хто шукає відновлення дихальної, серцево-судинної систем, нервової системи та опорно-рухового апарату.

Чорноморське узбережжя України славиться своїм м'яким, помірно-континентальним кліматом та морським повітрям, насиченим корисними елементами. Це створює ідеальні умови для проведення кліматотерапії – лікувального методу, що базується на впливі природних кліматичних факторів. Повітря узбережжя просочене дрібними краплями морської води, що містять йод, бром, натрій, магній, хлориди та інші мінерали. Вдихання такого повітря сприяє покращенню дихальної системи, а саме розріджує мокротиння, знімає запалення у дихальних шляхах, полегшує дихання при хронічних бронхітах, астмі, алергічних ринітах.

Також повітря на узбережжі моря сприяє нормалізації функцій щитовидної залози завдяки вмісту йоду. До того ж іони брому та легкий морський бриз мають седативний ефект, допомагаючи знизити рівень стресу, покращити сон та боротися з неврозами.

Дозований вплив сонячного світла та свіжого повітря стимулює імунну систему, покращує обмін речовин, сприяє синтезу вітаміну D, що є важливим для здоров'я кісток та загального самопочуття.

Основні показання до кліматотерапії на узбережжі:

  • Захворювання дихальної системи: Хронічні бронхіти, трахеїти, астма (у стадії ремісії), рецидивуючі ГРВІ.
  • Серцево-судинні захворювання: Гіпертонічна хвороба І-ІІ стадії, вегето-судинна дистонія, ішемічна хвороба серця (без нападів стенокардії).
  • Функціональні розлади нервової системи: Неврози, безсоння, хронічна втома, перенапруження.
  • Ендокринні порушення: Легкі форми ожиріння, деякі види гіпотиреозу.
  • Проблеми з опорно-руховим апаратом: Захворювання суглобів та хребта (у стадії ремісії).

На Чорноморському узбережжі України розташовані унікальні лимани, що є джерелом лікувальних грязей (пелоїдів). Найвідоміший серед них – Куяльницький лиман, склад грязі за властивостями не поступаються знаменитим грязям Мертвого моря.

Куяльницькі грязі – це високомінералізовані сульфідно-мулові грязі, що містять біологічно активні речовини, мікроелементи (йод, бром, бор, магній, калій, кальцій, залізо), вітаміни, гормоноподібні речовини та біогенні стимулятори. Вони мають високу теплоємність і повільну тепловіддачу.

Основні показання до грязелікування:

  • Захворювання опорно-рухового апарату: Артрити, поліартрити, остеохондроз, радикуліти, наслідки травм кісток та суглобів, хвороба Бехтерева.
  • Захворювання нервової системи: Неврити, плексити, наслідки поліомієліту, дитячий церебральний параліч (ДЦП).
  • Шкірні захворювання: Екзема, псоріаз, нейродерміт (у стадії ремісії).
  • Гінекологічні захворювання: Хронічні запальні процеси, безпліддя (деякі форми), спайкові процеси.

Окрім клімато- та грязелікування, оздоровчі центри на Чорноморському узбережжі активно впроваджують таласотерапію – використання морських водоростей, морської солі та інших морських продуктів у косметологічних та оздоровчих процедурах. Ці процедури сприяють детоксикації, зволоженню шкіри, насиченню її мікроелементами, а також загальному розслабленню та поліпшенню тонусу організму.

Відновлення на Чорноморському узбережжі пропонує комплексний підхід до здоров'я, поєднуючи природні фактори з сучасними медичними методиками. Це дозволяє не тільки лікувати існуючі захворювання, а й значно покращити загальне самопочуття, підвищити рівень енергії та зміцнити імунітет.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Україна отримала новий транш від ЄС з заморожених російських активів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:56:50Z
Комуналка обійдеться дешевше: хто з українців може зекономити на комісії
GlavRed
2025-07-10T10:54:24Z
Майже 34 тис. транзитних декларацій на експортні товари оформила Україна у ІІ кварталі 2025 року
AIN
2025-07-10T10:49:35Z
Скільки коштуватиме відбудова та модернізація України? Шмигаль відповів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:42:31Z
Генеральна директорка X, соцмережі Ілона Маска, йде у відставку на тлі антисемітського скандалу
24tv
2025-07-10T10:37:21Z
Від 25 до 100% знижки: хто може дешевше купувати залізничні квитки
24tv
2025-07-10T10:37:20Z
Нідерланди виділяють €300 мільйонів на відновлення та економічне зміцнення України
УкраинФорм
2025-07-10T10:35:30Z
За якими депозитами банки пропонують найвищі ставки
24tv
2025-07-10T10:28:00Z
Ціни впали майже на 50%: в Україні знизилась вартість ключового продукту
GlavRed
2025-07-10T10:25:08Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Якщо ви живете у постійному поспіху, то маєте знати ці 5 ключів до довголіття
24tv
2025-07-10T10:58:55Z
Чи має право пенсіонер на оформлення інвалідності
24tv
2025-07-10T10:00:17Z
На Рівненщині у жінки лікарі з-під ока видалили 11-сантиметрового паразита
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T09:30:09Z
Коли краще утримуватися від сну під час польотів, щоб подолати зміну часових поясів
24tv
2025-07-10T09:10:44Z
Назвали дієту, яка знижує ризик смерті на 36 %
24tv
2025-07-10T08:24:01Z
Як не зашкодити кімнатним рослинам ‒ поширені помилки при догляді
Gazeta UA
2025-07-10T08:04:01Z
Як поливати кавуни влітку: таємне правило для максимально солодких плодів
24tv
2025-07-10T07:40:40Z
Екссекретар Київради Володимир Бондаренко отримав підозру: деталі справи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:58:25Z
Глава Єврокомісії оголосила про створення фонду відновлення України
Европейская правда
2025-07-10T10:54:47Z
Дуда вважає, що Україна і союзники недооцінюють внесок Польщі у допомогу Києву
УкраинФорм
2025-07-10T10:54:47Z
Трамп згоден на жорсткі санкції проти Росії, однак думає про себе
24tv
2025-07-10T10:54:40Z
Іран становить зростаючу загрозу для Британії, уряд не повністю готовий – звіт
Европейская правда
2025-07-10T10:49:56Z
Президентка Єврокомісії на URC оголосила про 4 млрд євро допомоги бюджету України
Европейская правда
2025-07-10T10:49:56Z
Волинь – спільна трагедія: Україна звернулася до польського суспільства напередодні роковин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:49:46Z
Мерц звернувся особисто до Фіцо через блокаду санкцій ЄС проти Росії
Европейская правда
2025-07-10T10:49:28Z
Мерц закликав Україну не звертати зі шляху реформ, йдучи до ЄС
Европейская правда
2025-07-10T10:49:17Z
Звучить дуже загадково: якою була перша назва Ужгорода та як вона з'явилась
GlavRed
2025-07-10T11:00:47Z
Від +10 до майже +40: в Україні очікуються погодні гойдалки та тропічні ночі
Фокус
2025-07-10T10:52:09Z
У Харкові затримали колишнього артиста цирку, який зливав ворогу координати ЗСУ та готував серію диверсій, щоб знеструмити місто
Мій Харків
2025-07-10T10:47:09Z
Кінематографічна історія: боєць НГУ потрапив в оточення росіян і втік звідти на їхньому байку
Фокус
2025-07-10T10:43:45Z
Внаслідок негоди на Львівщині на трасі Київ-Чоп стався зсув дорожнього полотна, рятують людей і тварин
Комсомольская правда
2025-07-10T10:42:55Z
Загарбники створили на «Азовсталі» військову базу - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-07-10T10:40:12Z
Внаслідок масованої повітряної атаки на Київ пошкоджено офіс «5 каналу»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:37:54Z
"За правду відправляють штурмувати посадки": Тарас Чмут назвав ключову проблему ЗСУ
Фокус
2025-07-10T10:37:36Z
Повінь у Львові: підтопило Центр Довженка і три навчальні заклади
УкраинФорм
2025-07-10T10:33:42Z
Не треба чекати на поставки: в США тестують новий метод забезпечення військових БПЛА
Фокус
2025-07-10T10:58:42Z
Німеччина зменшить допомогу біженцям з України та поділить їх на групи, — DW
Фокус
2025-07-10T10:58:40Z
Ужгородський журналіст Олег Диба заявив про тиск на опозиційні медіа та порушення під час мобілізації
Детектор М
2025-07-10T10:54:24Z
У МОН повідомили, наскільки зросте виплата для вчителів з вересня
24tv
2025-07-10T10:52:05Z
Під Житомирською облрадою пікетували проти реорганізації спортивного ліцею
УкраинФорм
2025-07-10T10:47:28Z
Американські розробники представили новий ядерний підводний човен USS Groton класу Columbia
InternetUA
2025-07-10T10:35:41Z
У Римі починається четверта конференція з відновлення України
Европейская правда
2025-07-10T10:35:08Z
Міноборони шукає охочих збивати дрони за 100 тис грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:22:55Z
Франція після 15-річної перерви відновлює виробництво ракет SCALP
1News
2025-07-10T10:22:21Z
Зірка "Супер топмоделі по-українськи" Анна Суліма народила первістка від іноземця
TSN
2025-07-10T10:48:25Z
Майкл Медсен помер: як знімався в Києві і отримав "Кобзар" від Зеленського
TSN
2025-07-10T10:48:21Z
"Було б логічно": де Ротару може публічно з'явитися вперше за кілька років
GlavRed
2025-07-10T10:25:07Z
Крістіна Орбакайте терміново залишає США - як відреагувала Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-10T10:25:00Z
Через росіян: Бред Пітт здивував новою вимогою до Анджеліни Джолі
Фокус
2025-07-10T10:22:59Z
Ідеальні для перегляду ввечері: 3 блискучі іспанські серіали, про які говорить увесь світ
24tv
2025-07-10T10:16:24Z
Мені страшно, – Раміна, Бєдняков, Горбунов й інші зірки відреагували на масований удар по Києву
24tv
2025-07-10T10:00:45Z
Щоб розкрити справу, треба зазирнути в минуле: 1+1 Україна покаже новий серіал “Таємниці архівів”
GlavRed
2025-07-10T09:34:09Z
Лорен Санчес з'явилася на показі Balenciaga: розкішний вихід після весілля
24tv
2025-07-10T09:16:46Z
Як зробити тараньку в домашніх умовах: докладна інструкція для приготування популярної закуски
TSN
2025-07-10T10:48:45Z
300 г на 10 л води — й огірки більше не гірчитимуть, будуть солодкими, хрумкими та соковитими
TSN
2025-07-10T10:48:38Z
Фісташка – в тренді: готуємо смачні й легкі цукерки з цим інгредієнтом
24tv
2025-07-10T10:43:45Z
У французькій Ніцці починають діяти обмеження на прийом великих круїзних суден
Европейская правда
2025-07-10T10:28:32Z
Морква виросте малою і зморщеною: якої помилки постійно припускаються городники
GlavRed
2025-07-10T10:25:55Z
"Подивіться, яка краса": чоловік живе у покинутому будинку поблизу Чорнобиля
Фокус
2025-07-10T10:25:36Z
Які дерева притягують успіх і гроші: що посадити біля будинку
GlavRed
2025-07-10T10:25:10Z
Як вибрати стиглий та смачний кавун: 5 головних лайфхаків
24tv
2025-07-10T09:54:12Z
Як обрати ідеальну ковдру на літо: зверніть увагу на ці деталі
24tv
2025-07-10T09:42:52Z
В одному з районів Києва сталася стрілянина: виявлено тіло чоловіка із вогнепальним пораненням
24tv
2025-07-10T10:58:48Z
Повернулась за паспортом і загинула: очевидці розповіли трагічні подробиці обстрілу Києва
TSN
2025-07-10T10:48:41Z
В Одесі поліція та СБУ викрили матір з донькою, які працювали на ворога
Украина Криминальная
2025-07-10T10:48:08Z
Росіяни атакували БПЛА громаду на Дніпропетровщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2025-07-10T10:47:13Z
У Куп’янську росіяни вдарили по машині енергетиків
УкраинФорм
2025-07-10T10:40:03Z
Водія судитимуть за спричинення ДТП, в якому загинула жінка, а її малолітній син отримав травми
Украина Криминальная
2025-07-10T10:37:11Z
Затримано ще 6-х підпалювачів, які виконували замовлення рашистів у різних регіонах України
Украина Криминальная
2025-07-10T10:25:08Z
На Львівщині автобус зіткнувся з легковиком, понад 30 травмованих
УкраинФорм
2025-07-10T10:22:34Z
Ночувати довелося у ратуші та школі: понад 2 тисячі німців евакуювали через знайдену бомбу
24tv
2025-07-10T10:18:11Z
Новий суперкар Maserati виглядає звично, але деталі змінені
Топ Жир
2025-07-10T10:18:49Z
Представлений абсолютно новий Mazda CX-5
Portaltele
2025-07-10T10:13:51Z
Компактний Renault 5 EV отримав оригінальну позашляхову версію
AutoCentre
2025-07-10T10:13:42Z
Проїхав найдалі без підзарядки: електромобіль Lucid Air встановив рекорд Гіннеса
AutoGeek
2025-07-10T09:34:48Z
Цей електромобіль побив рекорд і змусив Koenigsegg виглядати повільним
Топ Жир
2025-07-10T09:18:54Z
Гібридний V6 та 725 к.с. під капотом: новий Audi RS6 Avant готовий до дебюту
AutoCentre
2025-07-10T09:16:14Z
Дешевше за Duster: седан Volkswagen Jetta став позашляховиком
ЗаРулем
2025-07-10T08:52:17Z
Бренди Peugeot, Citroen, Opel зміцнюють власні позиції на українському ринку LCV: більше 30% та позиція лідера
AutoCentre
2025-07-10T08:46:49Z
Здивуються навіть досвідчені водії: три кроки для ідеального паркування автомобіля
Фокус
2025-07-10T08:22:41Z
Найжорстокіший правитель Римської імперії був ботаніком
Фокус
2025-07-10T10:58:50Z
Найшвидший зонд NASA виявив "бар'єр" в атмосфері Сонця: загадка зірки близька до вирішення
Фокус
2025-07-10T10:52:44Z
iPhone 17 Air вийде у чотирьох кольорах
InternetUA
2025-07-10T10:49:24Z
П'яний розробник Baldur's Gate 3 сховав дату релізу гри в одному з барів 5 років тому
24tv
2025-07-10T10:37:08Z
Представлено першу в історії алмазну сонячну панель: вона неймовірно яскрава і потужна
Фокус
2025-07-10T10:31:42Z
Робот уперше провів операцію зовсім по-людськи, слухаючи підказки від хірургів
Фокус
2025-07-10T10:16:29Z
Найнезвичайніший генератор енергії: мурал перетворили на величезну сонячну батарею
Фокус
2025-07-10T10:01:30Z
Учені назвали найностальгійніші місця: вони одразу повертають нас у минуле
Фокус
2025-07-10T09:58:46Z
Україна надіслала повідомлення інопланетянам: вони можуть жити на планеті схожій на Землю
Фокус
2025-07-10T09:58:09Z
Ювентус виявляє інтерес до Адеємі
Football.ua
2025-07-10T10:56:24Z
ПСЖ розгромив «Реал» і вийшов у фінал клубного чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T10:42:41Z
Найгарніша легкоатлетка України вразила публіку яскравим фото з відпочинку
24tv
2025-07-10T10:37:10Z
Аякс оголосив про відхід Гендерсона
Football.ua
2025-07-10T10:35:28Z
Легіонер Руху не може залишити територію Молдови — клуб попросив допомоги місцевого МЗС
Football.ua
2025-07-10T10:28:45Z
Рома погодила контракт з захисником збірної Бразилії — Globo Esporte
Football.ua
2025-07-10T10:28:30Z
Сассуоло домовляється про трансфер півзахисника Інтера
Football.ua
2025-07-10T10:07:38Z
Куртуа: Васкес та Модрич — легенди Реала, шкода, що вони йдуть
Football.ua
2025-07-10T10:07:24Z
Національна збірна України з футболу посідає 26 місце у рейтингу ФІФА
УкраинФорм
2025-07-10T10:06:48Z