/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F78c7fdb11ad711f57814f25a961182c7.jpg)
Оборонний комітет ВР підтримав законопроєкт щодо підготовки громадян до нацспротиву
Про це повідомила народна депутатка, членкиня комітету Ірина Фріз у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Комітет ухвалив рішення прийняти його (законопроєкт №13347 - ред.) за основу — попри жваве обговорення та конструктивну критику під час розгляду на комітеті», - поінформувала вона.
Депутатка відзначила, що підтримує мету та ідею врегулювання підготовки до національного спротиву на законодавчому рівні.
Як зауважила парламентарка, даний законопроєкт передбачає скасування базової загальновійськової підготовки, яка мала б розпочатись з 1 вересня цього року, та фактичне повернення до строкової служби, яку рік тому скасували.
Законопроєктом пропонується ввести низку нових термінів і понять, пов’язаних із системною підготовкою громадян до національного спротиву.
Підготовка громадян до національного спротиву визначається як сукупність заходів, що реалізуються державними органами, закладами освіти та громадськими організаціями з метою формування патріотичної та оборонної свідомості, набуття необхідних знань і практичних навичок для захисту України.
Завдання підготовки включають формування готовності громадян до виконання свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, розвиток української національної ідентичності, підготовку до служби у Збройних Силах та інших формуваннях сектору безпеки і оборони, навчання діям у бойових умовах та під час надзвичайних ситуацій, а також підготовку до життя на тимчасово окупованих територіях.
Заняття пропонують проводити в Центрах підготовки громадян до національного спротиву, на військових полігонах, стрільбищах, у тирах та на тренажерах.
Практична складова включає підготовку зі стрілецької зброї, мінної безпеки, домедичної допомоги та інших базових навичок.
Окремий напрям стосується підготовки здобувачів освіти.
Пропонується, аби навчальні дисципліни «Захист України» та «Основи національного спротиву» вивчалися у школах та закладах професійної, передвищої та вищої освіти, починаючи з третього рівня загальної середньої освіти.
Програма передбачатиме як теоретичні, так і практичні заняття.
Пропонується встановити, що особи з релігійними переконаннями, що не допускають використання зброї, або з проблемами здоров’я мають право на індивідуальні умови навчання.
Зазначається, що відмова від проходження підготовки або неуспішне складання підсумкового контролю може бути підставою для відрахування з закладу освіти.
Також пропонується внести зміни до ряду інших законів, зокрема до ст.19 закону «Про державну службу».
Пропонується передбачити, що на державну службу не може вперше вступити особа чоловічої статі віком до 60 років, яка не пройшла військову службу, крім осіб, визнаних за станом здоров’я непридатними.
Водночас було виключено вимогу про обов’язкове проходження базової загальновійськової підготовки.
Також пропонується внести зміни до закону про прокуратуру.
Пропонується унормувати, що прокурором окружної, обласної прокуратури, ОГП та САП може бути призначена особа, яка проходила військову службу, крім осіб, визнаних за станом здоров’я непридатними.
Окрім того, пропонується внести зміни до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Пропонується законодавчо закріпити, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, які пройшли базову військову службу. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на лише за їх згодою.
Також у столиці пропонується створити посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань оборони.
Як повідомляв Укрінформ, 2 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про зміни до законодавства щодо національного спротиву.
18 квітня Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву, а також вимоги до їх діяльності.