MY.UAНовини
Путін хоче у 2025 році дотиснути Україну, інакше економіка РФ не витримає - Ліпсіц
Путін хоче у 2025 році дотиснути Україну, інакше економіка РФ не витримає - Ліпсіц

Путін хоче у 2025 році дотиснути Україну, інакше економіка РФ не витримає - Ліпсіц

Російська економіка стає нежиттєздатною без високих доходів від нафти, зазначив економіст.

У 2025 році витрати Росії на війну досягли історичного максимуму - понад 6% ВВП, тобто третини федерального бюджету. Попри заяви про стабільність, російські чиновники вже визнають: економіка балансує на межі рецесії, ресурси виснажуються, а зростання інфляції посилює тиск на бюджет.

У першій частині інтерв'ю Главреду російський економіст, доктор економічних наук Ігор Ліпсіц розповів, чи зможе система РФ витримати тягар війни, чому Сі Цзіньпін відмовляється купувати у Путіна дешеву нафту і як Іран може стати головним конкурентом РФ на нафтовому ринку.

Судячи з атак на українські міста, які стають дедалі агресивнішими, в Україні, вже говорять про те, що Росія може випускати "шахеди" в більшій кількості. Чи є у Росії можливість нарощувати військові витрати, і за рахунок чого вона могла б це зробити? Або ж, навпаки, грошей уже не залишилося і зараз усе працює на межі?

Напевно, все-таки правильний другий варіант. Я так розумію, Росія і Путін поставили собі завдання у 2025 році обов'язково здобути перемогу над Україною і домогтися припинення війни, тому що далі економіка не витримає. Тому зараз вони витрачатимуть усе, що є, і вироблятимуть, скільки можуть (і скільки не можуть), щоб придушити Україну і забезпечити собі таку вигідну переговорну позицію, щоб вона могла гарантувати потрібний їм результат. Картина саме така, оскільки далі ситуація стає тривожною. І те, що Путін раптом заговорив про необхідність зниження військових витрат, означає, що навіть його найближче оточення нарікає. Оскільки економіка починає тріщати по швах і це вже та біда, від якої їм не можна відмахнутися.

Якийсь дивний виступ людей на Петербурзькому економічному форумі, коли вони почали говорити про проблеми, які мучать російську економіку, - якраз про це. Це свого роду дуже тихий, максимально лояльний - з підкресленою повагою до "государя-імператора" - але все-таки бунт.

Путіну доводиться це враховувати: якщо тебе зраджує оточення, довго не втримаєшся при владі і навіть у живих. А оточення починає дратуватися, тому що втрати вже занадто великі, а ситуація в економіці стає надто вже похмурою. Тому єдиний шанс Кремля зараз - максимально швидко задавити Україну, завдати їй серйозних втрат і захопити якомога більше, щоб потім було чим торгуватися і чим жертвувати, домагаючись потрібного собі рішення.

На мій погляд, це свого роду "психологічна атака". Тому що далі утримувати нинішній рівень військових витрат і ступінь мілітаризації економіки Росія вже буде не в змозі. Тоді доведеться радикально змінювати спосіб життя в країні і рухатися в бік Північної Кореї з максимально жорстким обмеженням свободи і споживання населення, передачею всіх грошей тільки на війну. Такий варіант теж можливий, але це неприємна модель, якої Путін спробує уникнути.

Дивіться відео інтерв'ю Ігоря Ліпсіца Главреду про проблеми Путіна з економікою РФ:

Наскільки я розумію, війна в Росії фактично фінансується за рахунок трьох основних джерел. Це підвищені податки, які переглядалися раніше, скорочення соціальних виплат, і вилучення коштів із так званої кубушки - Фонду національного добробуту. Наскільки, в принципі, вистачить такої схеми? І якщо говорити про можливе зниження військових витрат, то за рахунок чого, на ваш погляд, це можна буде зробити?

Ви не згадали четверте джерело - доходи від експорту, насамперед нафти і частково газу. І ось це джерело - найважливіше. Саме воно зараз опинилося під ударом. Причому не тому, що були зроблені якісь рухи з боку американської адміністрації США, а тому що змінилася ситуація на світовому нафтовому ринку, і ціни на нафту пішли вниз.

Для Росії це дуже серйозний удар, тому що саме за рахунок грошей від нафти держава, в основному, і тримається. Нафтові доходи забезпечують стійкість держави. Усе, що ви перерахували - податки, соціальні витрати, ФНБ - це важливе, але другорядне. Головне, що Росія повинна отримувати доходи від експорту нафти. Тоді ще якось можна підтримувати звичний рівень життя і стабільність режиму.

Біда для Росії в тому, що падають нафтові доходи. А коли вони падають, то російська держава стає нежиттєздатною.

Так було з Радянським Союзом, так було з дев'яностими роками в Російській Федерації, коли ледь країна не розвалилася через дефолт зрештою. А коли вони падають, російська держава стає нежиттєздатною. Так було з Радянським Союзом, так було в 90-х, коли Росія ледь не розвалилася через дефолт.

А дефолт стався тому, що не було грошей. Грошей не було, бо була дуже низька ціна нафти. Тоді держава позичила в населення і компаній через ДКО (державні короткострокові облігації. - Главред), і це закінчилося дефолтом 1998 року. Зараз Росія рухається до аналогічної ситуації, тому що знову падають ціни на нафту.

Звичайно, важко, тому Путін почав обережно говорити про можливе зниження військових витрат. Я думаю, він спробує спочатку обмежитися "малою кров'ю". Постараюся пояснити. У травні вже було проведено секвестр держбюджету - це коли ти скорочуєш раніше гарантовані виплати. Тобто, держава запустила якісь програми, пообіцяла під них фінансування, люди почали працювати, а потім їм кажуть: "Слово моє - я його дав і забрав, стільки грошей не дам". У травні урізали не ключові статті: скоротили витрати, наприклад, на підтримку цивільної авіації, на програми розвитку роботизації. Начебто все важливе зрізали, але не життєво. Думаю, з військовими витратами буде те саме. Наприклад, скоротять витрати на виробництво танків, завод Уралмаш встане, а, скажімо, виробництво дронів буде профінансовано в повному обсязі.

Тобто спочатку Путін спробує обійтися "малою кров'ю" і урізати не найголовніші військові витрати. Вистачить цього чи ні? Життя покаже. Якщо ні - доведеться різати вже щось основне. А це вже буде серйозний удар по можливостях російської армії. Приблизно так я собі це уявляю.

Путіну доведеться урізати витрати через війну в Україну / kremlin.ru

А що ви маєте на увазі під "основним"? Що саме, на вашу думку, Путін може почати урізати, якщо все стане зовсім погано?

Насправді вже зараз однією з найбільших статей витрат є виплати контрактникам - це близько 2 трильйонів рублів. Причому навіть провладні експерти визнають: ми витрачаємо надто багато саме на "живу бойову силу" (поки що живу), і уже не вистачає грошей на розвиток виробництва зброї.

Тоді треба буде якось скорочувати витрати на контрактників. А це, значить, потрібно буде проводити мобілізацію. Я нагадую: указ Путіна про "часткову мобілізацію" досі не скасовано, він діє.

У цьому сенсі не потрібно навіть ухвалювати жодних додаткових рішень, потрібно просто провести часткову мобілізацію, щоб послати людей в армію і, відповідно, не платити їм за контракт. Ось це теж можливий варіант, але це нехороший для Путіна варіант, тому що це удар по його соціальній базі, підтримці, політичній стабільності. Тому він поки що намагається цього не робити, поки що він буде різати витрати на не найголовніші і не найефективніші види зброї.

А що стосується соціальної сфери - чи є якісь галузі або моменти, які він теж може вважати непотрібними і, в принципі, урізати? Що це може спричинити?

Та вже ріжуть, і серйозно. Давайте візьмемо просту історію. Путін виступав кілька місяців тому і сказав, що "ми продовжуємо підтримувати програми стимулювання народжуваності", і оголосив, що програму пільгової сімейної іпотеки буде розширено: вона буде доступна для сімей із дітьми до 14 років, тоді як раніше поріг був до 8 років. Усе це було красиво озвучено в грудні.

Потім із цими ідеями прийшли в Мінфін. Той сказав: "Грошей немає, усе йде на війну". І всі ці слова Путін дезавуював повністю. Мінфін офіційно відмовився від розширення програми, а віцепрем'єр Хуснуллін, який це курував, із прикрістю повідомив: розширення не буде. А це означає, що російський будівельний комплекс пущено під ніж остаточно. Там буде величезна криза, незважаючи на те, що в цю сферу вкладено гроші багатьох близьких до Путіна людей.

Другий показовий приклад - це те, що 1 липня відбулося підвищення тарифів на ЖКГ. Це дуже чутлива для росіян тема. Досі уряд намагався це зростання якось пом'якшувати, "парашутувати". Існував принцип: тарифи щорічно підвищуються, але темп їхнього зростання нижчий за загальний рівень інфляції. А цього року - що називається, грошей уже немає - і стримувати зростання тарифів не вийшло. Підвищення виявилося вищим за інфляцію. Щоб ви розуміли: у деяких регіонах Росії тарифи на ЖКГ у липні піднялися відразу до 40 (!) відсотків. Це величезний удар по бюджету російських сімей. Як вони з цим впораються - незрозуміло.

Багаті, звичайно, і оком не моргнуть. А ось по бідних - це серйозний удар. Чим платити - незрозуміло. І це не жарти: у Росії вже зараз накопичений обсяг неплатежів за ЖКГ перевищує трильйон рублів. Тобто навіть до цього підвищення люди не могли повною мірою оплачувати комунальні послуги. А тепер їм відключатимуть електроенергію, газ. Почнеться деградація якості життя в багатоквартирних будинках. Ось що відбувається. Але Путін уже не може брати це на бюджет - таких грошей просто немає. Тому він і жертвує соціальними проблемами, щоб продовжувати воювати.

При цьому ми також бачимо, що деякі підприємства з цивільних галузей уже перебувають або на межі банкрутства, або просять додаткового фінансування, або вже навіть оголошують про нього. Як ви думаєте, коли це почне реально заважати фронту і безпосередньо впливати на військові витрати? І взагалі, чи є якийсь зв'язок між військовою і цивільною економікою?

Зв'язок є, але він не прямий, а опосередкований. Я спробую пояснити. Ситуація така: вже зараз багато цивільних галузей російської економіки перебувають у важкому становищі - і це не фігура мови.

У глибокій біді вся вугільна промисловість. Дуже серйозні проблеми в чорній металургії. На тому ж Петербурзькому форумі говорили про те, що збираються зупиняти підприємства - гасити мартени, домни. Але ж потім їх вкрай складно знову запускати. Але зупинка стає неминучою, тому що немає грошей.

У великій біді лісовий комплекс Росії. Як я вже сказав, буде велика криза в будівельному комплексі. Серйозні проблеми в сільському господарстві. Проблеми у сфері автоперевезень. Загалом, по всій цивільній економіці - купа проблем.

Чи одразу це вплине на війну? Напевно, ні. Але сенс у тому, коли у тебе руйнуються цивільні підприємства, то у тебе починаються проблеми з пошуком постачальників для військового комплексу. Жоден військовий завод не виготовляє танк з нуля самостійно - він однаково дуже багато купує у постачальників.

Якщо цивільні постачальники починають банкрутувати, то зникають і ті, хто необхідний для виробництва військової техніки. Але це не відбувається миттєво - тут немає прямої і моментальної зв'язки. Це ланцюжок наслідків, які будуть через деякий час. Але цей процес триває, і далі починаються великі біди для населення Росії. Тому що коли встають цивільні підприємства - люди позбавляються заробітку. Тоді вони, відповідно, не можуть купувати, але тоді з'являється буде більше жебраків, які підуть воювати.

Уже багато говорять про можливі санкції проти російського нафтового сектора. Але поки що ми не бачимо їх у тому обсязі, в якому вони дійсно могли б вплинути. Як ви вважаєте, з урахуванням поточної динаміки на нафтовому ринку і зниження цін, наскільки критичною може бути ця ситуація для Росії? Який ціновий рівень нафти можна вважати критичним? І чи готовий Захід наблизитися до цієї "стелі"?

В останній місяць російська нафта марки Urals продається приблизно по $52 за барель. Якщо взяти офіційні заяви "Роснефти", то вони на залишок поточного року закладають ціну близько $45, а на наступний рік - $42-43. На мій погляд, це вже вкрай небезпечні значення для російської нафтової промисловості.

Треба розуміти, що в Росії багато старих, відпрацьованих родовищ із низьким дебітом - їхня експлуатація потребує великих витрат. Російську нафту зараз видобувають не з "фонтанів", а видобувають шляхом складних процесів: спочатку довго і наполегливо закачують воду в надра, потім її викачують, сепарують нафту - це дорого. За деякими даними, на одну тонну нафти потрібно до 30 тонн води. Щоб ви просто уявляли, наскільки це тепер не дешевий процес.

За високої ціни нафти все це окупалося, проблем не було. А зараз ми бачимо падіння прибутку в нафтової галузі. І це не просто страшилки Сєчіна, щоб вибити гроші з бюджету - у рази скоротилися прибутки у ЛУКОЙЛа, з'явилася перша збиткова компанія "Роснефть", знизилися прибутки і у вічно добре живучої компанії "Сургутнефтегаз". Тобто російський нафтовий комплекс за нинішніх цін на нафту вже починає рухатися в бік збитковості. А отже, треба буде закривати свердловини.

І це вже така дорога, якою буде дуже важко повернутися. Для розуміння - зараз нафту видобувають шляхом закачування води. Щоб процес працював, потрібно постійно закачувати воду у велику кількість свердловин. Тоді в надрах створюється стійкий високий тиск, і нафта видавлюється на поверхню. Щойно ти починаєш закривати якісь зі свердловин і закачувати в них менше води, тиск падає у всій системі, а видобуток знижується. Це дуже важкий, технологічно складний процес. Російська "нафтянка" це переживає і за таких цін, які зараз формуються на світовому ринку, вона може прийти до збитковості. А з чого тоді платити податки і зарплати?

І, до речі, ми вже чуємо реальні скарги з галузі: починають скорочувати зарплати нафтовикам. Здавалося б, немислимо - але це вже відбувається. У цьому сенсі запас міцності в російської нафтянки досить обмежений. І ціни на нафту знижуються не через санкції, а тому що змінюється глобальна структура попиту і пропозиції. Це - окрема розмова, але це важливіше за санкції і це проти Росії.

Зустрічала думку деяких економістів: мовляв, російській "нафтовій галузі" нічого не загрожує, бо її здебільшого купують Індія і Китай, які й надалі будуть її купувати за низькими цінами. Як ви до цього ставитеся?

Перш за все, будь-яка країна може купувати нафту стільки, скільки їй потрібно. Немає нескінченного обсягу споживання нафти з однієї простої причини: у кожній країні є певна кількість нафтопереробних заводів, і ці заводи кінцеві. Тому й попит на нафту кінцевий - ніхто не буде закуповувати її "про запас" і заливати в якісь підземні резервуари, щоб прибрати до рук, поки нафта дешева, не буде. Купують тільки в межах потужностей нафтопереробних заводів, і ці потужності скінченні й не завантажені.

Крім того, у Росії є сильні суперники, я б навіть сказав - вороги. Головний із них - Іран. Це зовсім не союзник Росії, а ворог, тому що він теж під санкціями, теж хоче заробляти на нафтовому ринку, і активно демпінгує проти Росії.

Іран давно пропонує Індії та Китаю свою нафту зі знижкою - він готовий йти на знижку від російської Urals до 10 відсотків. І, до речі, після нещодавньої війни з Ізраїлем Іран буде готовий продавати нафту зі ще більшою знижкою, щоб терміново отримати гроші на відновлення економіки. Тому Іран піде на сильний демпінг і буде безпосередньо шкодити Росії з продажами в Індію і Китай.

Китай теж скорочує закупівлі нафти, тому що він змінює енергетичну структуру своєї економіки. Там просто немає принципу "скільки даси - стільки й куплять". Але люди не завжди розуміють, наскільки складно влаштована економіка, їм здається, що все так просто. Мовляв, пропонуючи низьку ціну, всі до тебе побіжать і купуватимуть.

Сі Цзіньпін не хоче купувати дешеву нафту у Путіна / Колаж: Главред, фото: скріншот

​Зверніть увагу на одну цікаву тему. Росія наполегливо намагається продати Китаю енергетичне вугілля - буквально впарює, іншого слова не підбереш. А Китай... не хоче купувати. Він скоротив закупівлі російського вугілля, а нещодавно навіть запровадив мито на його ввезення. На перший погляд - дивно. Тобі пропонують товар задешево, а ти відмовляєшся. Але в Китаю тут своя дуже чітка логіка. Вона може бути неочевидна для людей, далеких від економіки, але насправді вона абсолютно раціональна: не можна допускати занадто сильної енергетичної залежності від одного постачальника.

Тому Китай не хоче занадто сильно залежати від Росії. Не дай Боже, якщо ти почнеш закуповувати занадто багато енергоносіїв, а Росія раптом завалиться - це стане проблемою вже для Китаю. Тому що поставки припиняться, і твоя економіка опиниться під загрозою: основний постачальник більше не постачає енергію. Ось чому Китай свідомо обмежує обсяги закупівель - навіть якщо Росія пропонує за заниженою ціною.Зверніть увагу: Китай відмовився брати участь у будівництві трубопроводу "Сила Сибіру - 2". Газпром буквально впарює йому цей проект. Путін їздить, переконує, інші представники влади теж намагаються просувати ідею: мовляв, давайте будувати, будемо продавати вам газ дешево. А Китай не погоджується. Путін вмовляє, а Сі ухиляється. Тобто немає такої ситуації, що Китай готовий купити будь-яку кількість ресурсів за будь-якою низькою ціною. Усе складніше влаштовано в цьому світі.

Про персону: Ігор Ліпсіц

Ігор Володимирович Ліпсіц (нар. 18 березня 1950) - російський вчений, доктор економічних наук. Є одним із засновників Вищої школи економіки, повідомляє Вікіпедія.

На сьогодні є один з найавторитетніших фахівців в області маркетингу і ціноутворення в Росії. Веде канал на YouTube з лекціями з економіки та маркетингу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Потребление электроэнергии продолжает расти: в "Укрэнерго" обратились с призывом к украинцам
Comments UA
2025-07-10T10:42:15Z
Ошибочно назначенная субсидия: когда ПФУ не имеет права требовать возврата средств
Знай
2025-07-10T10:37:47Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Наркотики, фронт и тыл: как нужно реформировать наркополитику Украины
ZN UA
2025-07-10T10:28:48Z
Когда жидкость говорит: как донорская кровь меняет человека, взгляд эзотерика
Знай
2025-07-10T09:52:22Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Экс-президента Южной Кореи арестовали второй раз
Gazeta UA
2025-07-10T10:43:53Z
Европарламент отклонил вотум недоверия фон дер Ляйен
ZN UA
2025-07-10T10:40:03Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Львовскую область накрыла стихия: вода затопила дома и дороги. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T10:21:05Z
После ночного обстрела Киева раненых стало больше, огонь потушили. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T09:54:41Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Жилье для переселенцев во Львове: где искать убежище
Политека
2025-07-10T10:33:21Z
Гость, хозяин, призрак – не признавая мужество живых и мертвых украинцев, мы предаем их
Лига
2025-07-10T10:25:37Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Ищу в себе опору!": украинские звезды бурно отреагировали на обстрел Киева
Апостроф
2025-07-10T10:43:28Z
56-летняя Дженнифер Энистон поразила своей фигурой в черном боди с глубоким вырезом
Фокус
2025-07-10T09:37:25Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Пять лет и начнется: мужчина предрекает войну и запасается едой на годы вперед
Фокус
2025-07-10T10:16:03Z
Тесто получится плотным и упругим: рецепт идеального основания для вареников
Telegraf
2025-07-10T09:16:29Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Сумской области Закарпатье задержали диверсантов-поджигателей. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T10:43:10Z
Ракетный обстрел Киева: среди погибших - молодая сотрудница полиции
BigMir
2025-07-10T10:40:29Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Samsung может выпустить смартфон без портов: с какой проблемой столкнутся покупатели
Фокус
2025-07-10T10:16:43Z
Попит на українське масло в Європі зростає попри обмеження
AgroNews
2025-07-10T10:13:46Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Месси установил уникальное достижение в США
ZN UA
2025-07-10T08:22:42Z
"Челси" – ПСЖ: букмекеры сделали прогноз на финал Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-10T08:13:14Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Российского баскетболиста арестовали во Франции по подозрению в хакерстве против США
ZN UA
2025-07-10T07:55:12Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z