Українці найчастіше обирають для навчання право, IT у топ-5
Право й надалі утримує першість серед освітніх напрямів, які найчастіше обирають українські абітурієнти. Про це повідомив у Telegram голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
- Одразу помітно дисбаланс між популярністю деяких спеціальностей і реальними потребами економіки та запитом бізнесу. У технічних і природничих галузях уже зараз відчувається нестача фахівців. І, думаю, всі розуміють: коли мова йтиме про масштабну відбудову країни, цей попит лише зростатиме. Тому для мене було важливим, щоб ми запустити субвенцію «на природничі кабінети». Щоб у школах з’являлася не лише мотивація, а й можливість вивчати точні й природничі науки. Cучасно. Практично. Предметно, - написав Бабак.
За його словами, ці потреби ми врахували також у роботі над новим законом «Про професійну освіту», яку розпочали ще у 2020 році.
- Ми свідомо відмовляємося від стереотипів. Коледж – це не ПТУ. Професійна освіта – це не щось другорядне, а повноцінний, сучасний напрям, - додав він.
На початку 2025 року студентське середовище за напрямами навчання розподілено наступним чином:
- Право - 75 240 осіб (7%)
- Менеджмент - 62 722 (5,8%)
- Психологія - 59 217 (5,5%)
- Середня освіта (за предметними спеціальностями) - 52 149 (4,8%)
- Комп’ютерні науки - 37 064 (3,4%)
- 1 липня Міністерство освіти і науки повідомило, що з липня всі категорії вступників можуть реєструвати електронні кабінети.
- 19 червня Міністерство освіти і науки повідомило, що внесло зміни до наказів, що регулюють організацію дистанційного навчання під час дії воєнного стану.
- 4 червня народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, що надає право на освіту військовослужбовцям віком від 18 до 25 років, які проходять службу за контрактом або мобілізовані.