/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2Fce030f19fb81c7df6d5134a0a9f4c6da.jpg)
В уряді пропонують відмовитися від прожиткового мінімуму
Встановлені законом розміри прожиткового мінімуму в Україні сильно відрізняються від його фактичного рівня, цей показник необхідно реформувати. Про це розповіла перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Що дуже важливо, щоби програми з підтримки бідності були справді дієвими, треба вирішити проблему прожиткового мінімуму. Ви знаєте, що сьогодні законом у нас встановлено декілька розмірів прожиткових мінімумів (для працездатних, для дітей, для пенсіонерів)", - сказала вона.
За словами Марчак, ці розміри достатньо сильно відрізняються від фактичного рівня прожиткового мінімуму, який є відповідно до розрахунків міністерства. Вона наголосила, що фактичний рівень прожиткового мінімуму має бути принаймні в два рази більшим, ніж те, що встановлено законом. Це означає, що нам сам показник прожиткового мінімуму має бути реформованим.
"Є законодавча ініціатива, зареєстрована в парламенті. Але ми розуміємо, що процес трансформації законодавчо встановленого прожиткового мінімуму буде тривалим. І тому зараз ми пропонуємо на даному етапі від нього відв’язатися", - сказала заступниця міністра.
Вона зазначила, що зараз слід використовувати інший показник, який буде індикатором того, що родина потрапила чи не потрапила за межу бідності.
"У європейських країнах воно працює так. Є певний показник, бенчмарк - наприклад, 7 000 гривень, грубо кажучи. І якщо сукупний дохід на одну особу в родині нижчий за цей показник, то це означає, що ця людина фінансово не витягує, їй потрібно допомогти", - сказала Марчак.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони