/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F114e17c6c27b4db4309d1b3d2820cdb7.jpg)
На Донеччині працюють 18 відділень Ощадбанку
Про це кореспонденту Укрінформу телефоном повідомили у філії Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк».
«Мережа Ощадбанку в Донецькій області продовжує надавати послуги в населених пунктах, де це дозволяє безпекова складова… Станом на сьогодні в області працюють 16 стаціонарних відділень, плюс один мобільний підрозділ у місті Святогірськ і плюс мобільний підрозділ на базі броньованого авто», - сказали у філії банку.
З квітня 2024 року на Донеччині було призупинено роботу 15 відділень Ощадбанку, закрито мобільний підрозділ у селищі Багатир.
«Все це пов'язано з агресією Російської Федерації… Нещодавно було тимчасово призупинено роботу відділення у місті Білецьке Покровського району через обстріли та наближення фронту. Але найближчі відділення, які ще працюють і обслуговують клієнтів, є у місті Добропілля», - додали у філії банку.
Більшість відділень, робота яких призупинена, знаходяться або на окупованій території, або в зоні активних бойових дій, доступ до них для фіксації пошкоджень або неможливий, або дуже ускладнений.
Наразі відомо про знищення ворожими обстрілами великого відділення Ощадбанку у Покровську, також у Мирнограді, Костянтинівці, Лимані. Все знищено росіянами в Бахмуті, Маріуполі, Волновасі.
«Встановити точну кількість пошкоджень наших відділень неможливо. Ми не можемо зафіксувати багато втрат через бойові дії. Загалом багато, звісно, і таких випадків, що пошкоджуються вікна у відділеннях. Але ми це швидко лагодимо, фіксуємо збитки, відновлюємо і продовжуємо працювати», - зазначили у філії банку.
На сьогодні вісім працюючих відділень Ощадбанку на Донеччині мають безперебійне живлення. Також є п'ять відділень, які забезпечені генераторами.
Серед працюючих у регіоні – шість відділень чергові, які надають послуги за відсутності світла та зв'язку. За словами співробітників філії банку, Національним банком запроваджена система павербанкінг, яка є у багатьох банках, системно важливих для держави. Це і є окремі чергові відділення, які забезпечені або генераторами, або системою безперебійного живлення, а також водою.
«Чергові відділення знаходяться на контролі в Національному банку і працюють за будь-яких умов, окрім тих, коли вже не дозволяє безпекова складова. У нас є два таких відділення в Краматорську, відділення в Добропіллі, Слов'янську, Дружківці й ще одне у Білозерському, всього шість», - констатували банкіри.
Вони додали, що мобільний підрозділ на базі броньованого авто успішно працює на Донеччині вже понад рік, за цей час відвідав понад 40 населених пунктів в області, там надали банківські послуги кільком тисячам клієнтів. «Загалом там особливо вразливі групи населення. Тобто, це такі селища, де немає банківської структури. Тому ми приїжджаємо, це дуже актуально для людей», - запевнили у філії банку.
Та навели приклад, що в жовтні 2024 року ворожою ракетою було знищено відділення в місті Костянтинівка, і наявність такого мобільного підрозділу «на колесах» дозволила ще обслуговувати клієнтів у цьому місті майже п'ять місяців, допоки це було можливо з безпекової точки зору.
У філії банку зазначили, що на Донеччині є невелика плинність кадрів у відділеннях. Вона пов’язана з евакуацією людей, але це більше стосується тих відділень, робота яких призупиняється.
«Дефіциту кадрів немає, люди працюють. Від ворожих обстрілів, звісно, страждають наші співробітники, страждає їх майно… Але саме на робочому місці трагічних випадків не було. У співробітників, які працюють на мобільному підрозділі, є можливість користуватися бронежилетами, і вони користуються, особливо в населених пунктах, наближених до лінії фронту», - додали у банку.
Взагалі безпека - це основне питання в регіоні, але банк має плани в цьому напрямку.
Як повідомляв Укрінформ, на підконтрольній українській владі території Донецької області на 9 липня 2025 року залишаються 268 тисяч цивільних, зокрема у зоні активних бойових дій мешкають 24 тисячі осіб.