/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F08a9748d709b9f922ea875054b824ecb.jpg)
Національному музею музичних інструментів Італії передали українську бандуру
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
«Бандура є символом стійкості української культури. У 20 столітті кобзарі стали жертвами масових репресій, оскільки їхні виступи поєднували музику із розкриттям правди. Попри все, їхня музична традиція нині відроджена і належить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Художній проєкт, який ми відкриваємо сьогодні, є голосом України, який нагадує, що війна іде не лише за територію, а й за ідентичність українців як незалежної нації», — сказав Точицький.
Своєю чергою заступник державного секретаря Міністерства культури Італії Джанмарко Мацці назвав культурну подію «проявом справжнього діалогу між нашими культурами».
«Бандура — один із найбільш знакових українських інструментів, і я щиро дякую міністру Точицькому за цей дар, що стане частиною нашої музейної колекції. Це сильний жест нашої співпраці заради справедливого миру», - сказав Мацці.
Автентичний інструмент виготовлений майстром Київського кобзарського цеху Русалімом Костиною.
Під час урочистостей народний артист України та військовослужбовець Тарас Компаніченко виконав на бандурі традиційну думу.
На виставці у музеї, що відкрилась напередодні Конференції з питань відновлення України, також представлений український традиційний одяг з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Це комплекти одягу з восьми регіонів України періоду кінця ХІХ – початку ХХ століть, що одягалися переважно на свята або важливі родинні події. Створювалися вони вручну із наявних у побуті матеріалів: льону, конопель, шерсті та натуральної шкіри.
Виставковий проєкт включає також експозицію витинанок Дарʼї Альошкіноі, писанки Тетяни Коновал та полотна художника Івана Карася.
Експозиція в музеї спрямована на поширення знання про одну з важливих частин європейської культури через цінності, які виявляються у культурній спадщині. Це результат спільної роботи української громади в Італіїта залучених італійських інституцій і спільнот.
Як повідомлялося, у Римі 10 липня розпочинається четверта Конференція з питань відновлення України (URC2025).
Фото: МКСК