MY.UAНовини
Восени в Росії може початися дефіцит хліба - Ліпсіц
Восени в Росії може початися дефіцит хліба - Ліпсіц

Восени в Росії може початися дефіцит хліба - Ліпсіц

Російська влада готується вручну регулювати ціни, що не сподобається росіянам, вважає економіст.

Уже до осені Росії може загрожувати продовольча криза. Тому влада країни-агресора шукає способи для порятунку становища. У другій частині інтерв'ю Главреду російський економіст, доктор економічних наук Ігор Ліпсіц розповів, чому Росія близька до переходу до режиму Північної Кореї, коли почнеться дефіцит продуктів і коли Кремль залізе до кишені росіян.

Першу частину інтерв'ю про те, чи зможе система РФ витримати тягар війни, чому Сі Цзіньпін відмовляється купувати у Путіна дешеву нафту і як Іран може стати головним конкурентом РФ на нафтовому ринку можна прочитати за посиланням.

Якщо все-таки говорити про те, де Росія зараз ще може взяти гроші - багато хто говорить, що найімовірніший варіант - це подальша емісія рубля. Як ви вважаєте, чи піде Росія цим шляхом? Чи є ще куди запускати друкарський верстат, щоб хоч якось стабілізувати ситуацію в економіці і не доводити її до рецесії?

Росія вже зараз крутить свій друкарський верстат на повну потужність. Давайте подивимося на цифри, щоб було зрозуміло, про що йдеться. До початку війни з Україною грошова маса в Росії - так званий агрегат М2 - становила близько 66 трильйонів рублів. Зараз - 118 трильйонів. Тобто за 3,5 року грошова маса в країні майже подвоїлася за дуже слабкого зростання економіки. Це означає, що практично все це подвоєння - це "порожні" гроші. Це чистої води божевільна емісія, яка породила інфляцію, з якою в Росії тепер намагаються боротися - але безуспішно.

Тож друкарський верстат уже працює зі страшною силою день і ніч. Емісію потрібно зупиняти, тому що саме через неї зростають ціни. А народ у Росії стурбований насамперед цінами. Йому абсолютно начхати на війну з Україною, росіяни з цього приводу абсолютно не переживають. А ось коли дорожчає хліб, картопля, продукти харчування - дуже переживають.

Тому, що називається, з емісією теж особливої свободи немає, тому що вона породжує зростання цін. А зростання цін - це те, що нервує населення. І ось Росія зараз дійшла до ситуації, коли через високе зростання цін, спричинене шаленою емісією, там збираються запроваджувати державне регулювання роздрібних цін. Повірте, я нічого не вигадую, це не страшилки - це реальна тема.

В уряді і в Держдумі зараз обговорюють, наприклад, запровадження державного коридору цін на борщовий набір, тобто на ці овочі буде встановлено верхню і нижню межі ціни. І якщо ти вийдеш за верхню межу, до тебе прийде навіть не Федеральна антимонопольна служба (ФАС), як це зазвичай буває, а Генеральна прокуратура.

Тобто тепер роздрібними цінами займається Генпрокуратура - щоб просто люди розуміли, як влаштована сьогодні Російська імперія. Ба більше, в уряді обговорюють можливість введення фіксованих цін на хліб. Знову ж таки - це не я придумав. Щойно був знаковий виступ керівника однієї з найбільших хлібопекарських компаній Росії - Коломенського хлібокомбінату. Він буквально почав бити на сполох: "Хлопці, ви збираєтеся запроваджувати регулювання роздрібних цін на хліб - не робіть цього!" Він попередив, що це обрушить усю галузь: виникне дефіцит хліба, і багато сортів просто не зможуть виробляти, тому що це стане збитковим.

Тобто інфляція, спричинена величезною емісією, вже така, що настав час запроваджувати державне регулювання цін. Держрегулювання цін завжди веде до дефіциту товарів. А дефіцит - це вже шлях до нормованого розподілу продуктів, тобто до карткової системи. Як це було в останні роки існування Радянського Союзу.

Дивіться відео інтерв'ю Ігоря Ліпсіца Главреду про проблеми в російській економіці:

У такому разі скільки у Путіна взагалі залишається часу - за такого стану економіки - щоб продовжувати війну? Ви ж сказали, що цього року, судячи з усього, його мета - дотиснути Україну. А який у нього залишається часовий люфт?

Ну ось у нас із вами зараз почався липень - шість місяців до кінця року. Я розумію ситуацію так: якщо він не зможе дотиснути Україну до ситуації, коли вона буде згодна піти на серйозні переговори, то далі йому доведеться продовжувати війну ціною руйнування економіки та її переведення на модель Північної Кореї. Що, звісно, викличе величезне роздратування в країні і цілком може стати загрозою його особистій безпеці. Він намагається цього не допустити. Тому зараз він намагається викрутитися: і Україну дотиснути, і при цьому не зруйнувати остаточно бюджет.

Чи вийде це? Не можу сказати. Тому що ситуація зараз абсолютно ідіотська. З одного боку - низькі ціни на нафту, з іншого - занадто міцний рубль. У результаті дефіцит бюджету, який було затверджено в листопаді минулого року на рівні 1,2 трильйона рублів, уже в травні довелося переглядати - і він зріс до 3,8 трильйона. А зараз уже пішли розмови, що він буде близько 5 трильйонів, а може й більше.

Де ці гроші взяти - не дуже зрозуміло. Тому вони зараз почали готувати в жертву банківську систему РФ. Банки вже змушують кредитувати збиткові підприємства, збиткові регіони в розрахунку на те, що "зараз якось перекрутимося". А з банками, коли вони почнуть руйнуватися - вже 2026 року - будемо розбиратися потім. Тобто росіяни всіма силами намагаються встигнути у 2025 році: розгромити Україну, домогтися хоча б видимості перемоги - і вже потім, що називається, розбиратися на уламках власної економіки, що вціліло, а що ні.

Тобто варіант того, що російська влада з часом залізе у вклади громадян, цілком реальний, вірно?

Так. Насправді механізми вже відпрацьовуються. Розумію, що ті, хто живе в Росії, від цих слів "лізуть на стінку" і кажуть, що професор Ліпсіц хейтить. Усе це нісенітниця. Мова не про конфіскацію: це те, що економісти називають іммобілізація. Тобто ці гроші будуть приморожені - вони не будуть конфісковані, але буде створено режим, за якого, загалом, ви не дуже зможете ними розпоряджатися.

У 2022 році так уже заморожували валютні вклади росіян: було встановлено граничну суму, якою можна вільно розпоряджатися, - а все, що вище за ліміт, блокувалося. Те саме зроблять і з рублем, якщо війна і криза триватимуть.

За якими ознаками можна буде зрозуміти, що економіка зовсім "не тягне" і Кремлю нічого не лишається, окрім як іти на переговори?

Тут є кілька варіантів. Така війна, як з Україною - це війна на виснаження. Зазвичай такі війни завершуються в той момент, коли жодна зі сторін уже не може домогтися військового успіху. Тобто коли лінія фронту стабілізується і більше не рухається - ні вперед, ні назад, взагалі жодних зрушень немає. Так було, наприклад, із Кореєю. Я думаю, тут буде те саме.

А крім того, звісно, можлива неприємна ситуація в тилу. Давайте повернемося, скажімо, до часів Першої світової війни. Не можна сказати, що 1917 року російська армія на фронтах Першої світової була в поганому становищі. Ні, були цілком нормальні варіанти постачання, зброя була, армію нормально годували, і не було тотального розвалу або руйнування системи. Але в тилу почалися коливання. Як ви пам'ятаєте, почалися перебої з продовольчим постачанням у Петербурзі, і з цього почалася Лютнева революція. А потім усе пішло шкереберть.

Ось приблизно те саме може статися і в сучасній Росії. І, до речі, це вже можна акуратно прогнозувати. Ще кілька місяців тому я говорив, що осінь для Росії може стати дуже важкою саме через сільське господарство. Зараз ідуть перші зведення щодо збирання врожаю - і вони погані. Поки що йдуть попередні дані, подивимося, що буде далі, але вже зараз є відомості, що врожай становить лише третину від торішнього. А це означає, що Росія перестане бути не тільки найбільшим, але навіть просто великим експортером пшениці. І цілком можливо, що почнуться продовольчі проблеми всередині країни. І ось у цей момент, звичайно, потрібно буде якось гасити невдоволення населення. І тоді припинення війни може стати тим козирем, який Путін може піднести населенню.

Тому я б дуже уважно стежив за тим, що відбуватиметься в сільському господарстві і з урожаєм у Росії цієї осені. Там може бути дійсно дуже неприємна ситуація - і вона цілком реальна.

І тоді, я так розумію, якщо все дійсно піде за цим сценарієм, то і питання карток, і держрегулювання цін можуть сильно прискоритися в часі?

Так, можуть. Тому що, наприклад, перехід до державного регулювання цін - особливо в умовах, коли вони почнуть занадто швидко зростати - і, слідом, перехід до карток - це вкрай неприємна тема для населення. У такий момент невдоволення потрібно буде якось збивати, і тут може бути оголошено про припинення війни. Це викличе якусь ейфорію, яка хоча б тимчасово згладить ситуацію з продовольством. Люди відразу почнуть вірити, що це все ненадовго, і все нормалізується. І Путін знову вискочить чистеньким із брудної води. Подивимося, і тому важливо дивитися на ситуацію в сільському господарстві.

Якщо, гіпотетично, дійсно дійде до того, що Путін усе-таки зупинить війну через економічні проблеми, то як багато часу йому може знадобитися на те, щоб накопичити сили в нинішніх умовах?

Гарне запитання. Зброю в РФ вироблятимуть у будь-якому разі. Вони будуть відтворювати витрачені ресурси, поповнювати арсенали. Це відбуватиметься в будь-якому разі. Ніхто моментально військову промисловість не зупинить, припиняти виробництво зброї ніхто не має наміру. Вони продовжуватимуть готуватися до війни, і жодних ілюзій з цього приводу плекати не треба. Я українським журналістам весь час кажу: перспектива - це Ізраїль і Палестина. Це вічні вороги, які ніколи не замиряться. Україна має бути готовою до того, щоб завжди бути дуже добре озброєною, мати технічну перевагу над Росією і бути здатною завдавати чутливих ударів, щоб Росія знову не полізла.

Дивіться, як Ізраїль захищається стільки років від палестинців та інших арабських сил, які хочуть його знищити. Тож, думаю, картина саме така: Росія все одно витрачатиме гроші на виробництво зброї. Можливо, менше, ніж під час відкритих бойових дій, але це все одно буде мілітаризованою країною. Інша справа - наскільки довго вона зможе протриматися в цій ситуації. Тому що жодних чинників сталого розвитку, економічного збагачення в неї немає. Це економіка, яка вже погублена війною.

Змінити цю ситуацію вже не можна. Жодних світлих перспектив у Росії немає з однієї простої причини: у неї вже ніколи не буде великих нафтогазових доходів. Так, це слово "ніколи" звучить страшно. Мені часто кажуть - "ніколи не говори ніколи". Але є розрахунки, є аналіз світового енергетичного ринку. І він показує: Росія вже ніколи не матиме такого достатку нафтодоларів, як це було в перші десятиліття XXI століття. А без цього вона нічого не може. Грошей у РФ немає, науково-технічний потенціал скорочується, чисельність населення падає. Це фактори, які виправити неможливо.

Це буде поступово деградуюча, дедалі більш спрощена, відстала, низькоефективна економіка з падаючим рівнем життя і поступовою трансформацією в Північну Корею.

А в Північній Кореї, зауважте, зброю виробляють. Люди там живуть часом упроголодь, але зброя - є. Ось це - Росія майбутнього.

Чи надовго в таких умовах вистачить Росії, якщо вона йтиме шляхом Північної Кореї?

Надовго.

Російські люди - вони терплять. Вони не вміють домагатися поліпшення свого життя, не вміють організовуватися, вони один одному не довіряють, вони один з одним не спілкуються, не співпрацюють. Вони не утворюють віника. Знаєте, як у тій казці? Віник не зламати, а прутик зламати легко. Так от, Росія - це не віник зі 140 мільйонів людей. Це 140 мільйонів поодиноких соломинок, які можна ламати як завгодно.

Тому вони терпітимуть і занурюватимуться в злидні. У цьому сенсі влада Путіна може протриматися дуже довго. Подивіться на Північну Корею: скільки років живе країна за такого режиму? Нічого не відбувається, жодних революцій. Ви ж не бачите революцій у Північній Кореї? Там і голод був не раз - і нічого, народ не встає.

Вони бачать поруч благополучну Південну Корею - але північнокорейці продовжують жити під комуністичним режимом. Чому ви думаєте, що у Путіна цього не вийде? Те ж саме. Росіяни не вміють захищати свої інтереси.

Про персону: Ігор Ліпсиц

Ігор Володимирович Ліпсиц (нар. 18 березня 1950) - російський учений, доктор економічних наук. Є одним із засновників Вищої школи економіки, повідомляє Вікіпедія.

На сьогоднішній день один з найавторитетніших фахівців у галузі маркетингу та ціноутворення в Росії. Веде канал на YouTube із лекціями з економіки та маркетингу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Microsoft зекономила $500 млн завдяки ШІ і скоротила 15 000 працівників
InternetUA
2025-07-10T20:43:39Z
У ЄС вперше сонячна енергія стала головним джерелом електроенергії
iPress
2025-07-10T20:34:31Z
Половину комуналки оплатить держава: у кого з українців платіжки зменшаться на 50%
Знай
2025-07-10T20:22:32Z
Субсидії для пенсіонерів у Дніпропетровській області: куди звертатися за недоотриманою допомогою
Политека
2025-07-10T19:31:01Z
Мелоні: пов’язані з РФ компанії не мають брати участь у відбудові України
Европейская правда
2025-07-10T18:43:25Z
Митні тарифи Трампа призвели до зростання цін у Сполучених Штатах – CNN
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:39:12Z
Ціни на лохину в Україні знижуються
Gazeta UA
2025-07-10T18:19:14Z
Чи є нафта в Африці і які країни континенту лідирують за видобутком
24tv
2025-07-10T18:04:42Z
Орнітолог б’є на сполох: хімікати вбивають ключових захисників врожаю
360ua.news
2025-07-10T17:55:53Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Що насправді означає свербіж носа: розбір народних прикмет для кожного дня
GlavRed
2025-07-10T20:25:12Z
Як швидше досягнути оргазму – практичні поради для жінок та чоловіків
24tv
2025-07-10T19:36:11Z
Робот-хірург вперше самостійно провів надскладну операцію без підказок людини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:58:33Z
Навіть одна безсонна ніч змінює мозок і тіло — попередження вчених
360ua.news
2025-07-10T18:40:31Z
Як покращити стан шкіри без зусиль: секрети краси Вікторії Бекхем та Кім Кардашян
24tv
2025-07-10T18:40:13Z
Як підібрати ідеальний вид спорту для вас: поради психологів на основі особливостей характеру
24tv
2025-07-10T18:16:05Z
Цю кабачкову ікру ви готуватимете все літо: рецепт найсмачнішої закуски
Telegraf
2025-07-10T18:13:48Z
Путін зробив "героєм Росії" відомого генерала-"м’ясника"
TSN
2025-07-10T20:48:45Z
У Держдепі пояснили, навіщо Рубіо зустрічався з Лавровим
Европейская правда
2025-07-10T20:43:32Z
За кілька годин після припинення вогню до України можуть увійти миротворці, – Макрон і Стармер
24tv
2025-07-10T20:36:20Z
Посольство Ватикану в Києві було пошкоджене під час атаки РФ
Европейская правда
2025-07-10T20:34:37Z
Зеленський - про масовані атаки дронами: Будемо збивати все, ми знайшли рішення
УкраинФорм
2025-07-10T20:34:33Z
Німеччина розмовляє зі США щодо придбання Patriot для України — Мерц
ZN UA
2025-07-10T20:34:31Z
Фінляндія допоможе Україні побудувати 10 тисяч укриттів
УкраинФорм
2025-07-10T20:34:26Z
Рубіо поспілкувався з Трампом: Працюю з членами НАТО, щоб надати допомогу Україні
Лига
2025-07-10T20:31:00Z
В ОП пояснили роль Нідерландів у рішенні Європейського суду 9 липня
УкраинФорм
2025-07-10T20:25:54Z
Збитки столичному бюджету майже на ₴200 мільйонів: підозри оголосили 11 посадовцям КМДА
УкраинФорм
2025-07-10T20:49:20Z
Над Києвом зійшла Оленяча повня: є перші фото
TSN
2025-07-10T20:46:53Z
Росія здійснила майже 1200 атак дронами – Генштаб
1News
2025-07-10T20:40:58Z
Гороскоп на 11 липня: Овнам - поворотний момент, Скорпіонам - непередбачувані зміни
FaceNews
2025-07-10T20:34:27Z
Київщину атакував жорсткий шторм: регіон засипав град розміром із куряче яйце
GlavRed
2025-07-10T20:25:11Z
Лінія фронту станом на 10 липня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T20:16:00Z
На фронті 174 зіткнення, росіяни здійснили 44 спроби прорвати оборону ЗСУ на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-07-10T20:04:59Z
"Пустив багато крові росіянам": що відомо про загиблого полковника СБУ
TSN
2025-07-10T20:03:49Z
Погода в Україні 11 липня буде контрастною та з грозовими дощами
Комсомольская правда
2025-07-10T19:34:29Z
Литва інвестує €21 мільйон у відновлення освіти в Україні
iPress
2025-07-10T20:34:56Z
У Литві впав дрон, який залетів з Білорусі
FaceNews
2025-07-10T20:19:52Z
Оператори служби 112 опрацювали мільйони викликів: деталі від МВС
Хвиля
2025-07-10T20:16:00Z
Червень став місяцем із найбільшою кількістю жертв серед цивільних в Україні за три роки війни - ООН
УкраинФорм
2025-07-10T20:04:41Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам у Харківській області: хто надає підтримку
Политека
2025-07-10T20:01:46Z
Над Україною зійшов «Оленячий Супермісяць»: видовищні кадри
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T19:52:23Z
У ПФУ назвали помилки, через які не зарахують стаж
Хвиля
2025-07-10T19:52:08Z
В Угорщині заявили, що їхній громадянин помер від побоїв ТЦК: реакція Сухопутних військ
TSN
2025-07-10T19:43:39Z
Штраф до 1 700 і серйозні обмеженні: чоловіків попередили через мобілізацію, навіть якщо все в порядку в ТЦК
Знай
2025-07-10T19:37:39Z
Потап попався на прослуховуванні російського співака з бази "Миротворець"
GlavRed
2025-07-10T20:25:25Z
Фінал шокує: 5 легендарних серіалів з несподіваним закінченням
24tv
2025-07-10T20:12:06Z
У Києві розпочався VII Тиждень швейцарського кіно - що покажуть
УкраинФорм
2025-07-10T19:13:36Z
Котяча вендетта: 6 способів, як пухнастий тиран мститься господарям
Знай
2025-07-10T18:52:53Z
"Нестерпний біль, паралізоване обличчя": Мозгова розповіла, як прощалася з життям
GlavRed
2025-07-10T18:25:15Z
У столиці Ботсвани проведуть Вечір української кухні
УкраинФорм
2025-07-10T17:19:26Z
Називав Зеленського "фашистом": у режисера "Сватів" на війні в Україні опинилася близька людина
Фокус
2025-07-10T16:58:18Z
Що слухають українці зараз та який трек лідирує в музичних чартах
24tv
2025-07-10T16:34:17Z
"Поїхала кукуха": дружина Козловського розповіла, як провела ніч під обстрілом
GlavRed
2025-07-10T16:25:43Z
Непрохані гості: які змії можуть поселитися в саду та чи варто панікувати
24tv
2025-07-10T20:54:59Z
Конкурент борщу: як приготувати капусняк за давнім рецептом
24tv
2025-07-10T20:28:06Z
Ви точно захочете тут залишитися: маловідоме село в Карпатах з найкращими чанами і водоспадами
24tv
2025-07-10T20:24:56Z
Вони соковиті та м'які: як зробити найкращі курячі котлети всього завдяки 1 інгредієнту
Знай
2025-07-10T19:52:30Z
Забудьте про стерилізацію банок: ці огірки "по-фінськи" закриваються без зайвого клопоту та зберігаються до весни
Telegraf
2025-07-10T19:43:50Z
Експерти запропонували альтернативу вареній картоплі: чому варто готувати її інакше
24tv
2025-07-10T19:24:26Z
Співзалежна дружба: чому важливо негайно навчитися розпізнавати її ознаки
24tv
2025-07-10T19:24:00Z
Ніколи не садіть біля кавуна ці 2 рослини: урожаю не дочекаєтеся
24tv
2025-07-10T19:06:52Z
Прохолодний вітамінний мікс: освіжаючий салат, який врятує в спеку
24tv
2025-07-10T19:00:54Z
«Народилась в сорочці». Дворічна дитина вижила після падіння з вікна четвертого поверху
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T19:33:28Z
У Київській області випав град розміром із куряче яйце
Комсомольская правда
2025-07-10T19:31:20Z
Під Києвом випав град розміром з куряче яйце
1News
2025-07-10T19:19:10Z
Просто на очах у відпочивальників: у Чернігові у річці потонула 17-річна дівчина
24tv
2025-07-10T19:12:32Z
На добу пішла з дому: на Одещині матір покинула чотирьох дітей у квартирі
24tv
2025-07-10T18:40:48Z
В Одесі мати та дочка проводили диверсії для ФСБ — що їм загрожує
InternetUA
2025-07-10T18:37:11Z
У Києві внаслідок російської атаки були пошкоджені будівля й автомобілі митниці
Khreschatyk
2025-07-10T18:28:43Z
У Києві кількість постраждалих унаслідок атаки РФ зросла до 19
УкраинФорм
2025-07-10T18:28:33Z
У Харкові водій автобуса не впорався з керуванням та з’їхав у кювет
Мій Харків
2025-07-10T18:19:04Z
Chevrolet оновив свої найдоступніші моделі цифровими технологіями, але зовнішність залишилася звичайною
Топ Жир
2025-07-10T20:18:30Z
Що насправді означає червоний колір гальмівних супортів на авто: секрет розкрито
GlavRed
2025-07-10T19:25:15Z
Toyota представила доступнішу версію SUV, натхненного Ferrari, але він залишається недосяжним
Топ Жир
2025-07-10T19:18:16Z
У Китаї помітили прототип наступного позашляховика Xiaomi
1News
2025-07-10T19:07:57Z
Volkswagen заперечує призупинення поставок електромобілів ID. Buzz через митні обмеження
Топ Жир
2025-07-10T18:33:44Z
Наступний електромобіль Subaru відкриває нові горизонти
Топ Жир
2025-07-10T18:03:30Z
Формула-1 планує повернути двигуни V8 після рішення Stellantis
Топ Жир
2025-07-10T17:34:09Z
У Кременчуці виготовили потужний зерновоз тристороннього розвантаження
AutoCentre
2025-07-10T17:22:44Z
Rivian представила електрокари з чотирма двигунами
1News
2025-07-10T17:16:56Z
На фронті загинув розвідник і спортсмен Родіон Пустовий
УкраинФорм
2025-07-10T20:52:33Z
На 68-му році життя помер Степан Юрчишин
24tv
2025-07-10T20:49:42Z
Педріньйо: Думаю, ми змогли задовольнити задуми Арди Турана
Football.ua
2025-07-10T20:49:27Z
Український клуб звернувся до МЗС Молдови: його гравець не може потрапити в Україну
24tv
2025-07-10T20:46:29Z
Арнаутович близький до переходу у Рапід
Football.ua
2025-07-10T20:34:55Z
Потенційний суперник Усика назвав переможця реваншу між українцем та Дюбуа
24tv
2025-07-10T20:12:06Z
Миколенко змінив ігровий номер в Евертоні
Football.ua
2025-07-10T20:10:57Z
"Шахтар" розірвав "Ільвес" у першому єврокубковому матчі Турана
Telegraf
2025-07-10T20:09:13Z
Бразильська самба Турана: Шахтар ефектно знищив першого суперника в Лізі Європи
24tv
2025-07-10T19:58:08Z
Прощавай Google: творці ChatGPT випустять власний браузер на базі ШІ, – Reuters
Фокус
2025-07-10T20:07:00Z
Samsung готує смартфон, який складається тричі: коли чекати на анонс
InternetUA
2025-07-10T19:52:53Z
Як заробляти на прямих ефірах у TikTok
24tv
2025-07-10T19:12:30Z
Microsoft відновлює раніше видалені візуальні ефекти Windows 11 в Edge
Portaltele
2025-07-10T18:13:36Z
Як вибрати ідеальний телевізор у 2025 році та не переплатити: підказки експертів
Фокус
2025-07-10T17:37:26Z
В Україні під час спецоперації заблокували 133 нелегальних онлайн-казино
InternetUA
2025-07-10T17:31:58Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб акумулятор служив довше
InternetUA
2025-07-10T17:13:01Z
Фахівці розповіли, чому варто регулярно перезапускати iPhone
InternetUA
2025-07-10T16:43:22Z
Монетизації не буде: YouTube боротиметься з низькоякісним контентом, створеним ШІ
24tv
2025-07-10T16:34:14Z