/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd474c6c610ff1991fd5a05867085f267.jpg)
На Миколаївщині реалізується проєкт із підготовки кадрів, необхідних для відновлення регіону
Про це йшлося під час прес-бранчу у Миколаєві 11 липня, передає кореспондент Укрінформу.
«Метою проєкту є створення МПЗ в Миколаївській області шляхом об’єднання зусиль заради подальшого розвитку та вирішення наболілих проблем на ринку праці. Зокрема, йдеться про підтримкубізнесу, сприяння працевлаштуванню вразливих категорій населення, подолання дефіциту кваліфікованих кадрів, модернізацію професійної освіти тощо», - сказав керівник ВГО «Українська асоціація центр підтримки бізнесу» Артем Ващиленко.
За його словами, попри те, що сьогодні кожен має свої корпоративні інтереси, існує потреба у спільних зусиллях для пошуків координованих рішень, єдиних підходів щодо збалансування ринку праці та залучення фінансування.
На думку учасників заходу, сьогодні на ринку праці існує дисбаланс: з одного боку, через загальну економічну стагнацію бракує робочих місць, з другого - роботодавці потребують певної кваліфікованої робочої сили, якої зараз немає.
Щодо Миколаївської області, то основними проблемами тут є дефіцит робочої сили, зокрема, у будівництві, сфері послуг та агропромисловому виробництві. Найзатребуванішими сьогодні є такі спеціальності, як тракторист, слюсар, зварник, будівельник та кухар. Саме таких фахівців не вистачає для повноцінного відновлення Миколаївщини.
Існує також диспропорція між попитом роботодавців та наявними компетенціями працівників, відсутні стимули для працевлаштування ветеранів, осіб 45 плюс, вразливі групи мають обмежений доступ до навчання та працевлаштування тощо.
«Тобто, з одного боку, роботодавці не можуть знайти працівників із потрібними навичками, а з іншого люди, не мають роботи, яка відповідає їхньому досвіду. Існуючі освітні програми не співпадають з реальними потребами ринку, тож існує дисбаланс між попитом і пропозицією. Тому цей проєкт спрямований на підготовку кадрів відповідно до потреб економіки, розвиток малого бізнесу як джерела зайнятості, комплексну підтримку ветеранів, осіб 45 плюс, ВПО і таке інше», - наголосив Ващиленко.
Наразі в межах проєкту вже проведено опитування роботодавців та ветеранів щодо їхнього бачення перешкод на ринку праці і можливостей їх вирішення, триває відбір охочих для навчання основам бізнесу, зокрема, серед вразливих категорій.
Проєкт реалізується у співпраці з Міжнародною організацією праці в Україні, ВГО «Українська асоціація центрів підтримки бізнесу», Миколаївською ОВА, обласним центром зайнятості та іншими партнерами.
Він триватиме протягом 2025-2026 років, його бюджет становить 310 тисяч доларів. Фінансову підтримку надає уряд Данії.
Як повідомлялося, на Миколаївщині ветеранів та ветеранок працевлаштовуватимуть на вакансії у структури, які підпорядковуються Міністерству внутрішніх справ.