/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fd9a50be6d1768b725dde0f9ff31300f4.jpg)
Путін опинився на межі: як диктатор припустився фатальної помилки щодо Трампа
Спеціаліст зі стратегічних комунікацій Юрій Богданов в етері 24 Каналу нагадав, що Трамп декілька місяців носився з ідеєю помиритися з Росією і для нього було шоком те, що Путін, якому він пропонував угоду (з поступками від України, взаємними проєктами з США, зняттям санкцій), проявив максимальну неконструктивність.
Які сигнали надсилала Росія?
Коли очільник Кремля делегував на переговори з Україною свого помічника Мединського, то всім стало зрозуміло, наскільки Росія "готова до миру". Всім, окрім Трампа.
Навіть держсекретар США Рубіо тоді сказав, що російська делегація невідповідна для таких перемовин і показово зустрівся з українською стороною, турецькими дипломатами, але відмовився від зустрічі з росіянами. Адже, як зазначив Богданов, держсекретар США – це міністерський рівень, а Мединський – це просто помічник Путіна, який насправді нічого не вирішує.
Це був перший сигнал Росії. А другий був після дзвінків Трампа і Путіна, коли після їх телефонних розмов починались атаки по українських містах, що напряму демонструвало, що логіка Трампа не працює,
– зазначив Богданов.
Президента США це дратувало. Додатково вплинула на настрої американського лідера історія з Іраном. Путін обіцяв, що будуть переговори й угода по іранській ядерній програмі, а в підсумку відбулась ескалація між Іраном та Ізраїлем. В ситуацію згодом втрутились США.
"Трамп сказав, що йому не потрібне посередництво Путіна в переговорах з Іраном, а йому потрібен посередник для переговорів з російським диктатором. Сьогодні серед світових лідерів немає такої людини", – вважає Богданов.
Які ризики існують для очільника Кремля?
Путін відчув у певну мить, особливо після першого місяця президентства Трампа і скандалу в Білому домі, що він може виграти цю війну. На думку Богданова, він почав діяти максимально ірраціонально відносно Трампа. Спочатку очільник Кремля, зі слів спеціаліста зі стратегічних комунікацій, обрав правильну стратегію – лестив Трампу, але потім він повірив, що в нього все буде добре і змінив поведінку.
Зараз він опинився на межі ризику повної руйнації відносин з Трампом, посилення тиску, а російська економіка й так перебуває у стані, коли не варто ризикувати новими санкціями,
– підкреслив Богданов.
За його переконанням, нова риторика Білого дому може призвести до того, що навіть налаштовані проти України європейці Орбан і Фіцо, яким дуже важливо зберігати відносини з американською адміністрацією, можуть врешті погодитись на введення проти Росії нового 18-го пакету санкцій. Це стане додатковим ударом по країні-агресорці.
Нагадаємо, що видання The New York Times днями написало, що Путін облажався у взаємодії з Трампом. На тлі цього лідер Штатів відновив передачу Україні зброї та розглядає пропозицію республіканців, які наполягають на введенні нових санкцій проти Росії.