MY.UAНовини
Розповіді іноземних добровольців, які воюють в ЗСУ: “У росіян багато артилерії і безпілотників, але штурмувати вони не вміють”
Розповіді іноземних добровольців, які воюють в ЗСУ: “У росіян багато артилерії і безпілотників, але штурмувати вони не вміють”

Розповіді іноземних добровольців, які воюють в ЗСУ: “У росіян багато артилерії і безпілотників, але штурмувати вони не вміють”

Україна, як і Росія, дедалі гостріше відчуває брак людського ресурсу на війні. Але якщо Росії вдається тисячами завозити північнокорейських солдатів, то в України є великі проблеми із залученням іноземних добровольців. Зараз на боці України воюють лише близько двох тисяч іноземних громадян.

У видання The Insider  поговорили з деякими з них (зокрема з двоюрідним братом віцепрезидента США Джей Ді Венса) і дізнався, що мотивує іноземних добровольців приїжджати до України, чим війна з росіянами відрізняється від війни з наркокартелями в Колумбії і чому на фронті найкраще харчуватися яйцями з беконом.

“Коли розумієш, що ти під прицілом, це страшно діє на нерви”

Нейт Венс, США, двоюрідний брат віцепрезидента Джей Ді Венса

Нейт Венс на передовій

Я опинився в Україні у 2022 році майже випадково. Я практично нічого не знав про цей регіон, просто побачив новини, і вони мене дуже зачепили. Найсильніше мене зворушили кадри з тисячами жінок і дітей на вокзалі, з речами в пластикових пакетах. Я задумався: наскільки все має бути погано, щоб мати встала серед ночі, зібрала дітей і пішла з дому в незнайоме місце, без плану? Мій колега, побачивши, як я все це переживаю, запитав, чому б мені не поїхати туди самому. Здається, я відповів: “Та похер, чому б і ні?” Потім це стало моїм кредо. Хоча, звісно, їхати з таким підходом у зону бойових дій не найкраща стратегія. Але я подумав: приїду і, якщо виявиться, що я не можу допомогти, просто поїду назад. Тоді я не знав в Україні взагалі нікого.

У Польщі я зустрів кількох британських піхотинців – упізнав їх за військовими рюкзаками. Ми розговорилися. Нас було троє чи четверо, уже не пам’ятаю точно. Ми були єдиними, хто пішки переходив кордон у бік України. З українського боку – величезна черга на виїзд: здебільшого літні жінки та матері з дітьми. На нас дивилися як на божевільних.

Дорогою ті британці розповіли мені про Інтернаціональний легіон. Я не хочу образити легіон, але я керував бізнесом, і з погляду організації ідея зібрати натовп людей, які розмовляють різними мовами, з різним рівнем підготовки, під новим командуванням, і відправити їх воювати з російською армією, що готувалася до боїв, звучить жахливо. Тим паче мені вже за сорок, я обережніший, у мене не було жодного бажання вступати в легіон і йти в лобову атаку на росіян.

На українському кордоні був вербувальник легіону – ми поговорили з ним і досить швидко зрозуміли, що це не для нас. Ми поїхали до Львова, долучилися до групи гуманітарних волонтерів – так усе і почалося.

На початку війни у ЗСУ була гостра нестача медкомплектів. Не вистачало турнікетів, хірургічних голок. Волонтери купували все це у США – у нас можна просто зайти в магазин і купити турнікет CAT-5. Нам надсилали коробки з цим спорядженням, ми їх розкладали по аптечках, запаковували як могли і відвозили до Києва.

Поступово ми перейшли від доставки спорядження до тренування українських бійців <у США Нейт Венс служив морпіхом – The Insider>. Так я познайомився з учасниками одного з добровольчих підрозділів. Вони запропонували мені поїхати з ними на передову. Я з’їздив ненадовго, потім повернувся додому і подумав: добре, до біса, їду на шість місяців. А в підсумку залишився на два роки.

На початку війни в Україні було багато добровольчих підрозділів. Усе було досить хаотично: часто це були випадкові люди, готові взятися за зброю і боротися проти вторгнення. Офіційно добровольчі загони не були частиною ЗСУ, але супроводжували війська і надавали їм допомогу. Моя група була пов’язана з підрозділом “Вовки Да Вінчі”. Згодом – здається, у 2023 році – “Вовки” увійшли до складу української армії.

У добровольців немає доступу до серйозних озброєнь на кшталт артилерії. Артилерію, яку може на власний розсуд використовувати командир батальйону, ми називаємо “органічною”. Така є тільки у підрозділів ЗСУ. Ми ж могли тільки запитувати в них вогневу підтримку, за умови що вони погодяться її надати. Без підтримки “органічної” артилерії немає можливості брати на себе небезпечні завдання, наприклад штурми. Тому ми займалися в основному пошуком цілей.

Іноді ми вели спостереження з дронів, іноді – просто неозброєним поглядом: виходиш і сидиш на спостережному посту. Часом бачиш ворога, часом вони бачать тебе, і ти опиняєшся під обстрілом – міни, артилерія. Зазвичай ми відповідали на запити більших підрозділів, з якими на той момент працювали, – зв’язувалися з ними і говорили: у нас є ціль, хочете по ній вдарити?

Найстрашніше і найнебезпечніше місце, де мені вдалося побувати, – це, напевно, район Бахмута, але, насправді, коли по тобі стріляють – це лякає в будь-якому разі. Неважливо, одна це людина чи тисяча. Коли розумієш, що ти під прицілом, це страшно діє на нерви.

У США я служив кулеметником у морській піхоті. В Україні я в підсумку опинився приблизно в тій самій ролі. Зазвичай забезпечував вогневу підтримку, хоча іноді брався і за інші завдання.

Одного разу ми загоном із 8 осіб мали вибити російський загін із позиції, зайняти її, а потім дочекатися прибуття підкріплення. І ми пішли. Пробігли приблизно 1000 метрів під обстрілом. Це нагадало мені початкову сцену з “Врятувати рядового Раяна”. Я думав: “Як ми взагалі виживемо?” Але ми вижили і вибили росіян, потім залізли в окоп і такі: “Окей, а коли прийде підкріплення?”

Воно так і не прийшло. Ми весь день просиділи в тому окопі. Хоча це був навіть не окоп – більше схоже на яр, просто вимита водою улоговина. Росіяни при цьому знали, де ми. Навколо були дерева, тож у нас хоча б було укриття від дронів. Без цього нас би, напевно, вже не було в живих. Нас весь день поливали мінами й артилерією.

У якийсь момент стало зрозуміло: треба йти. Противник повернеться з більшими силами, а в нас немає ні спорядження, ні підготовки, щоб вести нічний бій. Я був майже впевнений: якщо ми не виберемося до темряви, загинемо. Щойно росіяни точно визначать, де ми, передадуть точні координати артилерії, і все, нас не стане. Тож ми вирішили перетнути ті ж самі 1000 метрів відкритого поля під артобстрілом. На жаль, двоє наших хлопців загинули.

Певні навички морпіхів залишаються незмінними, незалежно від обстановки – наприклад, як пересуватися в бою. Але постійна присутність “очей” у небі над тобою – це моторошно. Наприклад, “Орлан” – ти поняття не маєш, висить він просто зараз над тобою чи ні. Доводиться переміщатися тільки від укриття до укриття.

Говорили, що безпілотники назавжди змінять спосіб ведення війни. Я так не вважаю. Це просто ще один спосіб доставки боєприпасів – швидше еволюція, ніж революція.

Усі знання про пострадянські країни я почерпнув із фільму “Роккі-4”. Знав, що Україна раніше була частиною Радянського Союзу. Тож я очікував, не знаю, побачити хлопців у вушанках і нескінченні панельні будинки. А на місці виявилося, що це по суті Америка, просто з іншою мовою.

Люди в Україні нагадують мені тих самих європейців із “традиційними цінностями”, про яких говорять американські консерватори. Вони дуже цінують сім’ю. Думаю, багато українців були б ближчими до консервативного крила американської політики.

Війна на 90% складається з побутових моментів: шукаєш, де справити нужду, де приготувати їжу, де помитися і випрати одяг. У кіно війну показують як низку боїв, хтось кричить, біжить під автоматним вогнем, щось штурмує. Але це не має жодного стосунку до реальності. У військових посібниках цілі розділи присвячені гігієні та подібним побутовим штуковинам. Пишуть, наприклад, як у польових умовах облаштувати туалет. Бої траплялися далеко не щодня. Я взагалі намагався зайвий раз не геройствувати і завжди прораховував ризики. А ось справи на кшталт прання або сушіння одягу займали мене набагато більше.

Особливо це актуально взимку – ти не можеш просто повісити випраний одяг на вулиці. А уявіть, якщо вас цілий загін і ви займаєте якусь крихітну квартиру? На такі, здавалося б, незначні речі йде величезний час. Думаю, багато хто цього не розуміє.

Ще один момент – харчування. Більшу частину мого раціону становили пайки – яйця і якесь м’ясо, схоже на бекон, але приготоване інакше. І звісно, суп і сметана. В Україні в принципі заборонено їсти що-небудь без сметани. І це добре – я навіть вдома тепер додаю її до всього підряд.

Звісно, харчуватися одним беконом і яйцями не особливо приємно. Але для фронту це гарне рішення. В умовах війни дронів з’являється новий страх: бути вбитим, справляючи нужду. А робити це – я маю на увазі справляти нужду – часом доводиться навіть у бою. Уявіть: у цей момент тебе атакує безпілотник. І відео твоєї загибелі на нужнику потрапляє в усі ці Telegram-канали. Одна з найстрашніших речей у світі. Тож я намагався їсти поменше рослинної їжі, щоб рідше ходити в туалет. Тобто військові технології буквально визначають твою дієту – це досить несподіваний ефект.

“Якби нас захопили, то, найімовірніше, стратили б”

Адам Енніс, Шотландія

Адам Енніс

Я приїхав в Україну наприкінці лютого 2022 року, коли повномасштабне вторгнення тільки розпочалося, всього за три або чотири дні. Я просто відчув серцем, що маю це зробити. Родині я взагалі нічого не сказав. Мої мати і батько були тоді в Таїланді, а я поїхав за три дні до їхнього повернення. Коли вони повернулися до Шотландії, то стали з’ясовувати у моїх друзів, де я. А друзі не хотіли їм говорити. Тож два тижні мої батьки навіть не знали, що я в Україні.

Коли я приїхав сюди, у мене не було контакту з Інтернаціональним легіоном. Точніше, у мене взагалі не було жодних даних – куди йти, з ким говорити. Мені пощастило познайомитися з поліцейським, який пустив до себе переночувати в першу ж ніч. А вранці він відвіз мене на базу в Яворів.

У Яворові я пробув близько тижня. Нас особливо не готували, хіба що з’ясовували, хто вміє поводитися зі зброєю, а хто ні. Вдома в мене не було військового досвіду. Я знав, як тримати зброю і як стріляти, але не більше того. На базі нас розділили на групи залежно від навичок. Коли вважалося, що команда готова до відправки, її переводили в “наметове містечко”. Це означало, що протягом наступних двох діб загін кудись відправлять. Мені пощастило тренуватися з групою грузинів, і до Києва ми висунулися разом. Багато хто з цих хлопців б’ються досі.

Я ніколи раніше не був на війні, тому не знав, із чим нам доведеться зіткнутися. Це було на початку березня 2022 року, коли Київ був під загрозою оточення. Весь світ тоді говорив, що ми програємо війну за тиждень. За 15 кілометрів від нас стояла та сама колона російської бронетехніки в 40 кілометрів, вишикувана в три смуги. Якби нас захопили, то, найімовірніше, стратили б як іноземних найманців. Тож я весь час думав: як вибратися, якщо місто повністю оточать?

Мій перший бій був в Ірпені. Того дня я двічі ледь не загинув. Обидва рази – від вогню артилерії, снаряди сипалися на нас звідусіль. Я пам’ятаю, як повертався на базу після цього бою і думав, що протримаюся тут максимум тиждень, якщо наступні дні будуть такі самі.

У 2023 році я став командиром одного з підрозділів 59-ї бригади. У мене під командуванням були 55 осіб, з них 14 – колумбійці, дуже сміливі хлопці, справжні професіонали. Вони були чудово підготовлені – багато хто з них провів роки в боях із наркокартелями в джунглях Колумбії.

Складніше було працювати з хлопцями із західних країн – американцями, британцями, шведами тощо. Я часто помічав, що західні бійці хотіли до себе особливого ставлення, що, звісно, було несправедливо. А я, навпаки, весь час своєї служби хотів, щоб до мене ставилися на рівних з українцями. Мені більше подобалося служити в 59-й бригаді, де я в основному працював з українцями, а не в Інтернаціональному легіоні. Я б ніколи не повернувся в легіон – тільки в українську армію.

Я пішов з української армії через два роки. Відслужив своє. Двічі потрапляв під вибухи, кілька разів був поранений. У мене досі по всьому тілу осколки. Війна позначилася не тільки на моєму тілі та розумі, а й на моїй родині. Мої батьки провели багато безсонних ночей, турбуючись за мене. Тож просто настав час закінчити це. До того ж війна почала змінюватися. Це вже не 2022 рік, коли ми стикалися з росіянами напряму. Основну роль почали відігравати дрони. Я мирився з тим, що мене може вбити російський солдат, танк або артилерія, але дрони – це вже не для мене.

Процес прийому в українські підрозділи сильно змінився з 2022 року. Тепер набагато більше значать бойові навички та досвід. На початку війни в армію брали багато добровольців без досвіду, зараз вимоги підвищилися. Вторгнення триває вже понад три роки. Так, онлайн, як і раніше, багато агітації, але я думаю, що якби хтось по-справжньому хотів приєднатися до українських військових, то за три з половиною роки вже давно б приїхав.

Не хочу надто заглиблюватися в негатив, але залучати нових людей, особливо українців, до участі в цій війні дуже важко, коли дедалі частіше спливають випадки корупції. Чоловіків закликають іти на фронт, воювати, ризикувати життям, поки багаті люди, що сидять в офісах у Києві, привласнюють собі гроші, які їм не належать, і заробляють на цій війні.

Я не думаю, що ця війна скоро закінчиться. Навіть якщо буде якась угода, моя думка – Путін все одно повернеться. Коли він вторгся в Україну, він хотів усю її територію. Його метою була не тільки Східна Україна – він хотів усе. Тому я впевнений, що, навіть якщо буде якесь перемир’я, Росія просто відновить сили і повернеться знову.

А Трамп, звісно, дуже розчарував. Я не зовсім розумію, що з ним відбувається, але виглядає так, ніби він на боці Путіна і Росії. Схоже, він забув про НАТО. Схоже, він забув про Україну. І з якихось причин він зараз найкращий друг Путіна. Таке відчуття, що Путін майже керує Трампом. Я не розумію, у чому річ, але зрозуміло одне – це не несе світу нічого доброго.

“Росіяни не цінують людське життя”

Позивний Black Hawk, Колумбія, службовець бригади“Хартія”


Я мріяв стати військовим із дитинства – як і багато дітей у Колумбії. В армію пішов у 2007 році, мені було 18 років. У Колумбії це обов’язково, бо в нас був внутрішній конфлікт з ФАРК. Відслужив два роки, а потім продовжив кар’єру професійного військового – приєднався до спецназу. Брав участь у реальних боях, десантних штурмах, був задіяний у кількох спецопераціях. Найважливіша була 22 вересня 2010 року, коли ми ліквідували одного з вищих командирів ФАРК, відомого як  Моно Хохой.

Я завжди цікавився політичними конфліктами. У Колумбії завдяки військовій розвідці ми завжди знали, хто на правильному боці історії – які країни фінансують тероризм, а які діють легітимно. Володимир Путін був другом ФАРК. Він союзник Мадуро. Тож мені завжди було ясно, що Путін президент-терорист.

Коли почалася війна в Україні, я зрозумів, що це мій шанс хоч якось помститися за те, що Путін зробив із нашою країною. Це був мій шанс зайняти правильну сторону.

На початку російського вторгнення я не зміг потрапити в Україну, бо просто не зміг знайти інформацію, як вступити в армію. На деякий час я відмовився від цієї ідеї, але пізніше вийшов на людину з Інтернаціонального легіону. Я поговорив із ним, переконався, що все легально. Мені надіслали запрошення, і я приїхав сюди в серпні-вересні 2024 року.

В Україні мене прийняли дуже тепло. Коли я говорив, що я з Колумбії, зі мною поводилися як із героєм, хоча на той момент я ще навіть не побував у бою.


У мене великий військовий досвід – я технік зі знешкодження вибухових пристроїв, у мене за плечима десантні операції, і я хотів використати всі свої навички, щоб бути по-справжньому корисним. Я вступив у штурмову бригаду, там усе склалося добре. Я пишаюся участю в операції, внаслідок якої ми взяли досить велику територію, яку утримуємо досі.

Військова підготовка в Україні організована відмінно. Тут її більше, ніж у Колумбії, тренування проводяться постійно. Разом з іншими бійцями я пройшов базову підготовку, а також додатково тренувався штурмувати окопи. Так, у мене є досвід, але тренування потрібні всім.

Працювати з українцями було цікаво; вони здаються дуже хорошими людьми. На базах ми спілкуємося за допомогою програми-перекладача. Так, я вивчив деякі українські слова, особливо найважливіші в бою команди, такі як “вліво”, “вправо”. Трохи, але цього вистачає, щоб спілкуватися.

Різниця між війнами в Україні та Колумбії величезна. Вдома в нас була перевага над противником, тому що в нього не було тієї вогневої потужності, озброєння, гелікоптерів і військової підтримки, що в нас. Тут, в Україні, сили приблизно рівні. Але хоча в росіян багато артилерії та безпілотників, штурмувати вони не вміють. Вони поводяться зі своїми солдатами як із гарматним м’ясом і просто намагаються тиснути масою.

Воювати з ними не так вже й складно – в бою вони слабкі, і це відчувається. Коли в них не залишається сил зупинити наш наступ, вони вдаються до протипіхотних мін. Порушують міжнародне гуманітарне право. Вони йдуть на це від відчаю, розуміючи, що програють. До тих самих методів вдавалися і ФАРК – вони використовували протипіхотні міни, коли розуміли, що програють бій і в них не залишається інших варіантів уникнути розгрому.

Росіяни не цінують людське життя. Піхоту підтримують тільки артилерія та безпілотники. Зазвичай якщо підрозділ атакують, для відбиття удару висилають підкріплення. Але росіяни так не роблять – вони бездумно посилають солдатів уперед, а потім кидають їх при відступі.

Щоб зберегти розум, я зідзвонююся по відеозв’язку з дочкою. Вона вже доросла, і ми добре розуміємо одна одну. Вона – мій стимул продовжувати. Коли я їхав, вона запитала, чи не збираюся я залишити її без батька, – вона розуміла, що тут зі мною може щось трапитися.

Кожен у світі має розуміти одну річ: сьогодні Росія напала на Україну, а завтра може напасти на будь-яку іншу державу в Європі або навіть у світі. Мета Путіна – принести війну всім, хто не на його боці. І ми маємо бути солідарні з Україною, щоб, не дай боже, коли це трапиться з іншою країною, вона була готова до протистояння.

Потрібно більше читати про міжнародні конфлікти, тому що ті, хто не знає історії, приречені її повторити. Ми повинні підтримувати один одного, стояти на правильному боці, підтримувати країну, якій зараз потрібна допомога. Безліч життів обривається через одного терориста, і ми повинні ясно це розуміти.

Джерело: The Insider

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ан-124 "Руслан", що пролетів над Києвом, прибув до Лейпцигу
Комсомольская правда
2025-07-12T13:15:42Z
Вихід на пенсію на 5 років раніше: українців попередили про 30% втрату виплат
Хвиля
2025-07-12T13:15:03Z
Літак Ан-124, який бачили над Києвом, покинув Україну. Де він приземлився
Telegraf
2025-07-12T13:12:14Z
Платити вдвічі менше: кому може комуналка обійтися дешевше
24tv
2025-07-12T13:03:53Z
Польський ритейлер планує експансію в Україну
AgroPortal
2025-07-12T13:00:19Z
Переговори США та ЄС щодо тарифів заходять у глухий кут – Вloomberg
iPress
2025-07-12T12:34:24Z
ООН закликає Україну терміново готуватися до зими на тлі зруйнованої енергосистеми
iPress
2025-07-12T12:34:19Z
Молокозаводу на Запоріжжі довелось змінювати систему продажів
AgroPortal
2025-07-12T12:30:15Z
Керівник Ryanair назвав "божевільною" ініціативу Європарламенту про права на ручну поклажу
Европейская правда
2025-07-12T12:28:02Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Найсмертоносніша чума повернулась до США — зафіксовано першу за 17 років смерть
TSN
2025-07-12T12:48:19Z
Лікарі попереджають: ревінь може нашкодити ниркам
360ua.news
2025-07-12T12:36:22Z
Нічні тривоги та сон: як зберегти здоров’я під час війни
TSN
2025-07-12T12:18:57Z
Не лише вірусу та бактерії: чому грибки можуть стати ще більшою проблемою для людства
24tv
2025-07-12T11:57:22Z
Це не 2 літри: скільки людині потрібно пити води за день та від чого це залежить
24tv
2025-07-12T11:27:35Z
Не лише їжа: неочевидні звички, що шкодять рівню глюкози
360ua.news
2025-07-12T10:57:10Z
Як концерти і ярмарки покращують ментальне здоров’я — науковці пояснили
360ua.news
2025-07-12T08:15:10Z
Трамп анонсував 30% мита проти ЄС і Мексики з серпня
Европейская правда
2025-07-12T13:19:32Z
Путіну підшукали нову загрозу «скрєпам» – іноземні слова
Украина Криминальная
2025-07-12T13:15:42Z
Пуск Орєшніка по Україні був лише один – ГУР
Лига
2025-07-12T13:09:07Z
Трамп може тиснути не на того: ЗМІ оприлюднили сценарій мирної угоди
GlavRed
2025-07-12T13:09:06Z
Обшуки у голови ЦПК: Віталій Шабунін розказав деталі та назвав замовників
ZN UA
2025-07-12T13:06:55Z
"Я не Путін": Зеленський відповів, скільки років хоче бути президентом
TSN
2025-07-12T13:06:31Z
Президент Фінляндії таємно взяв участь у змаганнях з триатлону: посів друге місце
Европейская правда
2025-07-12T13:04:09Z
Переяславська рада: чи був вибір у Хмельницького і як Росія знову переписує історію для Путіна
24tv
2025-07-12T13:03:50Z
Україна має план "Б" на випадок припинення надання допомоги від США, – Паліса
24tv
2025-07-12T13:00:54Z
На Дніпропетровщині військові РФ за добу вбили чотирьох цивільних, є поранені
УкраинФорм
2025-07-12T13:15:16Z
Росіяни ударили по центру Слов'янська: влучили біля автовокзалу, є загиблий і поранені
24tv
2025-07-12T13:06:32Z
Позбавили розвідку "очей": ЗСУ знищили дроном російський комплекс "Іронія"
Фокус
2025-07-12T12:51:14Z
Основне влучання було у 9-поверхівку: деталі жахливого удару по Чернівцях
24tv
2025-07-12T12:33:49Z
У Чернівцях росіяни вбили чиновника міськради в Івано-Франківській області
Комсомольская правда
2025-07-12T12:10:35Z
Синоптики оголосили прогноз погоди на 13 липня та назвали області зі спекою у 35-38 градусів
Gazeta UA
2025-07-12T12:03:43Z
У Чернівцях 13 липня оголосили днем жалоби
УкраинФорм
2025-07-12T11:54:41Z
Обстріли Донеччини: росіяни сьогодні вбили чотирьох цивільних, п’ятьох поранили
УкраинФорм
2025-07-12T11:54:38Z
Місцями спека до +38 й дощі з градами: якою буде погода 13 липня
24tv
2025-07-12T11:51:53Z
Чи можна приватизувати ділянку землі, розташовану біля річки
24tv
2025-07-12T13:03:58Z
Безкоштовне житло для переселенців Хмельницькій області: де можна поселитись
Политека
2025-07-12T13:00:50Z
Дружина мільйонера з Дубая розказала, як перевіряють жінок перед весіллям
Фокус
2025-07-12T13:00:42Z
Данія надасть 7 млн євро на безпекову підтримку Молдови
Европейская правда
2025-07-12T12:51:23Z
Не тільки від спеки. Фермер показав, як рятує врожай від примх погоди
Telegraf
2025-07-12T12:45:16Z
Пара не може продати розкішну віллу через "вбивче" мальовниче місце поруч
Фокус
2025-07-12T12:42:18Z
Повітряні сили показали роботу зенітного комплексу Skynex по російських дронах
УкраинФорм
2025-07-12T12:39:17Z
NY Post винесла на обкладинку фото вбитого росіянами немовляти
iPress
2025-07-12T12:34:16Z
Житло для переселенців у Тернополі: коли запрацює великий онлайн-реєстр
Политека
2025-07-12T12:30:05Z
Ігор Кондратюк розкрив деталі контракту з Козловським: "Я на ньому не заробляв"
24tv
2025-07-12T12:57:48Z
Привіт, нова мода: екс-Остапчука оголосила війну нижній білизні та показала себе
GlavRed
2025-07-12T12:54:24Z
Камалія показалася з ексчоловіком і доньками в Іспанії та приголомшила, як вони змінилися за 8 років
TSN
2025-07-12T12:27:54Z
Зірка "Астерікс і Обелікс" загинув через безглузду випадковість: деталі трагедії
GlavRed
2025-07-12T12:27:22Z
Катя Кузнєцова кинула свого бойфренда-росіянина і переїхала з України
GlavRed
2025-07-12T12:27:02Z
Цей нюдовий манікюр пасуватиме кожній: не пропустіть тренд літа 2025
24tv
2025-07-12T12:00:01Z
Короткі історії, що сподобаються всім: 3 мінісеріали для сімейних вихідних
24tv
2025-07-12T11:51:44Z
Костянтин Грубич показав покійну 17-річну доньку на пам'ятному фото і довів до сліз
TSN
2025-07-12T11:15:08Z
Антоніна дивиться знамениті серіали минулого: шукайте мене в комі, в гаражі чи біля холодильника
Детектор М
2025-07-12T11:00:04Z
На вокзалі Харкова натовп "відбивав" у ТЦК чоловіка - є затриманий
Комсомольская правда
2025-07-12T13:15:42Z
Повінь у Техасі: Трамп оголосив надзвичайний стан
360ua.news
2025-07-12T13:12:15Z
У Львові кількість постраждалих від російської атаки зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-12T13:06:45Z
У Києві затримали іноземця, підозрюваного у вбивстві чоловіка на Троєщині
УкраинФорм
2025-07-12T12:57:17Z
На Одещині у свій день народження потонула 2-річна дівчинка
TSN
2025-07-12T12:48:36Z
Внаслідок неналежного виконання службових обов’язків лікарем «швидкої» загинула жінка
Украина Криминальная
2025-07-12T12:09:04Z
Стала відома причина авіакатастрофи в Індії, яка забрала кількасот життів
TSN
2025-07-12T12:06:12Z
Смертельна авіакатастрофа Boeing в Індії: Двигуни раптово перестали отримувати паливо
Лига
2025-07-12T12:04:48Z
У Польщі потяги випадково спрямували назустріч одне одному, через інцидент інші спізнюються
Европейская правда
2025-07-12T11:51:23Z
Краще ковбаси: ця закуска обов’язково має бути у кожному холодильнику
Telegraf
2025-07-12T13:15:55Z
Орхідея красиво цвістиме знову і знову: яку одну просту річ варто зробити
GlavRed
2025-07-12T13:00:19Z
Одна поширена проблема може згубити ваші лілії: зверніть на неї увагу в липні
24tv
2025-07-12T12:33:13Z
Дати народження, що випромінюють магію: кого природа наділила особливим шармом
GlavRed
2025-07-12T12:27:20Z
Забагато піни під час прання: як виправити ситуацію всього одним засобом
24tv
2025-07-12T11:30:51Z
Китайський гороскоп на завтра 13 липня: Тиграм - неприємності, Коням - ризик
GlavRed
2025-07-12T11:27:53Z
Ідеально доповнить будь-який пікнік: смачнюща намазка на хліб за 10 хвилин
24tv
2025-07-12T11:27:49Z
Що не так на картинці: лише "геній головоломок" знайде помилку за 9 секунд
GlavRed
2025-07-12T11:27:39Z
Чому не цвіте герань: помилки, що заважають бутонам розкритися
GlavRed
2025-07-12T11:27:37Z
Розсекречено салон нового суперкара Lexus
AutoCentre
2025-07-12T13:04:27Z
Ринок електрокарів в Україні б’є рекорди: хто купує і які моделі в топі
24tv
2025-07-12T12:33:19Z
Mercedes надихнув решітку радіатора своєї нової електромобільної моделі на класичний спорткар 60-х років
Топ Жир
2025-07-12T11:33:22Z
12 днів у заторі: що пережили люди в найдовшому заторі в історії
Фокус
2025-07-12T11:12:08Z
Безоплатне розмитнення авто: у яких українців є на це право
24tv
2025-07-12T09:33:50Z
1548 к.с. й 300 км/год у сімейному кузові: Xiaomi готує найшвидший серійний електрокросовер YU7 Ultra
ITC
2025-07-12T09:16:09Z
Автобус Setra S 517 HD перетворили на ексклюзивний VIP-шатл
AutoCentre
2025-07-12T09:13:39Z
Офіційна презентація нової Mazda CX-5 2026
AutoCentre
2025-07-12T07:09:40Z
Німецький дилер отримав п'ять років в’язниці за продаж дорогих автівок до Росії
УкраинФорм
2025-07-12T06:36:30Z
Не подобається Windows 11? Ось як повернути інтерфейс Windows 10 за кілька кроків
InternetUA
2025-07-12T13:01:10Z
Чому смартфон у рідкісному кольорі – не найкращий вибір: пояснення
InternetUA
2025-07-12T12:34:51Z
Українські розробники представили наземний роботизований комплекс Змій
InternetUA
2025-07-12T12:04:44Z
Українська компанія представила одноразовий сіткомет MITLA проти FPV-дронів
InternetUA
2025-07-12T11:31:15Z
ШІ створив цифрову пастку: мільйони користувачів втратили зв’язок із реальністю
InternetUA
2025-07-12T11:04:37Z
Помідори на Галапагоських островах еволюціонують у зворотному напрямку
24tv
2025-07-12T11:03:11Z
Одне просте налаштування на Android змусить Google працювати бездоганно: що потрібно зробити
Фокус
2025-07-12T11:00:16Z
Експерт зламав ChatGPT і отримав ключі Windows через гру
InternetUA
2025-07-12T10:04:28Z
Геологи знайшли нове пояснення утворенню найбільших родовищ у Тибеті
360ua.news
2025-07-12T09:51:14Z
Легендарний екстренер Барселони подолав рак
24tv
2025-07-12T13:18:51Z
Наче лупцює голову Дюбуа: Усик вразив мережу блискавичною роботою по груші – ефектне відео
24tv
2025-07-12T13:09:27Z
Ювентус цікавиться півзахисником Вулвергемптона
Football.ua
2025-07-12T13:06:07Z
Артем Довбик змінив у «Ромі» ігровий номер
УкраинФорм
2025-07-12T12:51:29Z
Ліверпулю порадили купити зірку збірної України: ПСЖ може залишитися "за бортом"
24tv
2025-07-12T12:48:52Z
Ноттінгем Форест хоче купити талановитого півзахисника Манчестер Сіті – ЗМІ
Football.ua
2025-07-12T12:28:55Z
Саме те, що так було потрібно: ексдружина Комарова показала свою нову пристрасть
Фокус
2025-07-12T12:27:51Z
Тебас – про зрив трансферу Вільямса в Барселону: Вони не надали футболісту гарантій
Football.ua
2025-07-12T12:12:35Z
Вінісіус під загрозою виходу з Реала
Football.ua
2025-07-12T12:10:31Z