/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1ce8187ad33fdd87a9593eb4340c27da.jpg)
Світовий банк виділив $30 мільйонів на трансформацію дошкільної освіти в Україні
Як повідомляє Міністерство освіти та науки, оголошення ініціативи було зроблено на Конференції з питань відновлення України (URC 2025), передає Укрінформ.
Як поінформували в МОН, до Глобального альянсу долучилося понад 20 міжнародних партнерів.
Початковий внесок у розмірі $30 млн, який зробив Світовий банк, буде спрямовано на розширення інклюзивного доступу до дошкільної освіти, поліпшення практик викладання та умов навчання, зміцнення інституційного й місцевого потенціалу управління системою дошкільної освіти.
«Людський капітал — це найцінніший ресурс кожної країни, і саме дошкільна освіта є ключем до його розвитку. За останні місяці ми зробили важливий крок — ухвалено новий закон про дошкільну освіту, розроблено нормативну базу, яка суттєво трансформує систему. Зі Світовим банком і партнерами ми прагнемо відновити доступ до освіти, втрачений через російську агресію, і збудувати сучасну стійку систему, яка відповідає потребам кожної дитини», — заявив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.
За даними МОН, понад 320 тисяч дітей — більш ніж 20% — не мають доступу до очного навчання, а охоплення дошкільною освітою зменшилося на 25% з 2021 року. Багато дитсадків зруйновано або пошкоджено, а сама система потребує модернізації.
Для подолання цих викликів Міністерство освіти і науки України разом із міжнародними партнерами розробило Стратегію ранньої дошкільної освіти в межах ініціативи First Steps Forward. Новостворений альянс співпрацюватиме для реалізації цієї стратегії, інвестуючи в сектор.
Основні напрями, які МОН планує втілювати разом із партнерами:
- розширення та адаптація інфраструктури й моделей послуг з урахуванням безпекових і демографічних реалій;
- запровадження гнучких форматів (мобільні дитсадки, домашній чи робочий догляд);
- розширення доступу для всіх дітей, зокрема дітей з інвалідністю;
- підвищення якості підготовки педагогів і поліпшення умов праці;
- залучення батьків і громад до участі в розвитку сфери;
- запровадження цифрових систем для планування й надання послуг.
Одна зі спільних цілей — до 2030 року забезпечити охоплення дошкільною освітою щонайменше 45–50% дітей віком до 3 років і 96% дітей віком від 3 до 6 років якісними послугами раннього розвитку — згідно з Барселонськими цілями ЄС.
«Ця Стратегія — можливість об’єднати зусилля, щоб кожна дитина в Україні мала доступ до якісного, інклюзивного та гнучкого навчання. ЮНІСЕФ зобов’язується підтримати уряд України і партнерів, щоб ця візія стала реальністю, адже це критично важливо для відновлення країни та її довгострокової стійкості», — зазначила регіональна директорка ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Реджина Де Домінічіс.
Ініціативу First Steps Forward вже підтримали країни ЄС, провідні фінансові установи, а також міжнародні організації, зокрема Фінляндія, Бельгія, Литва, Світовий банк, ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, GPE та інші.
Очікується, що альянс розширюватиметься — до нього регулярно приєднуватимуться нові партнери.
Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія інвестує 5 млн євро на друк 2 млн примірників українських підручників.
Фото: Суспільне Миколаїв