/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F43508b164601cf5e01a499182808e4d6.jpg)
Ультраправі в Бундестазі оскандалились заявами про геноцид у Сребрениці
Під час дебатів у німецькому парламенті щодо геноциду в Сребрениці, який стався 30 років тому, політики ультраправої "Альтернативи для Німеччини" спровокували скандал.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться в публікації Welt.
Депутат "АдН" Александр Вольф у виступі в Бундестазі поставив під сумнів класифікацію подій у Сребрениці як геноциду, заявивши, що "серби розстрілювали там чоловіків, принципово не чіпаючи жінок і дітей".
Слова ультраправих депутатів наразились на гостру критику колег у Бундестазі.
Приміром, політик Християнсько-демократичного союзу Юрген Гардт звинуватив Вольфа в запереченні геноциду.
А під час виступу Зіхерта на знак протесту до нього повернулись спинами депутати від Соціал-демократичної та Лівої партій.
У дискусію несподівано втрутився міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль, який висловив жаль, "що ми змушуємо жертв, їхніх родичів, особливо присутніх тут, і пана посла (Боснії і Герцеговини.
– Ред.), слухати такі дебати.
Політики в Сербії та етнічні серби в Боснії і Герцеговині здебільшого намагаються применшити значення різанини у Сребрениці, і хоча вони визнають скоєння злочину в цьому місті, багато хто відмовляється називати його геноцидом.
У 2024 році Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка встановлює 11 липня як Міжнародний день пам'яті жертв геноциду в Сребрениці.
У Європейському Союзі раніше підкреслювали, що підтримують міжнародно визнану класифікацію подій у Сребрениці як геноциду та очікують цього від майбутніх членів ЄС.