MY.UAНовини
Війна не закінчиться раніше 2028-2029 років, Крим буде звільнено ще за Путіна – Світан
Війна не закінчиться раніше 2028-2029 років, Крим буде звільнено ще за Путіна – Світан

Війна не закінчиться раніше 2028-2029 років, Крим буде звільнено ще за Путіна – Світан

У Росії є три ахіллесових п'яти, а Україна може виробляти ракети, здатні дістати до Уралу, і буде бити по слабких місцях РФ, зазначив Роман Світан.

На сайті Главред відбувся чат із військовим експертом, полковником запасу ЗСУ, військовим льотчиком-інструктором Романом Світаном. Спілкуючись із читачами, він розповів, чому після війни в Україні Росію спіткає доля СРСР, які два блоки в Росії здатні організувати табакерку в скроню Путіну, чому війська РФ тікатимуть із Криму навіть за сильної Росії, які три ахіллесові п'яти є в Росії, а також яка українська зброя здатна полоскотати нерви Кремлю.

Подаємо третю частину стенограми чату з Романом Світаном.

Першу частину розмови з Романом Світаном, у якій він розповів, чим буде небезпечна друга хвиля російського наступу-2025, чи дійдуть війська Путіна до Сум і Дніпра, а також які нові можливості з'являться в України на початку 2026 року, читайте, перейшовши за посиланням.

Другу частину чату з Романом Світаном, у якій він розповів, чому російські удари по українських містах стануть більш масованими, як Україна може розвалити Росію за півроку і забезпечити собі спокійний 2026 рік, і чому навіть із військами Кім Чен Ина Путін не в змозі домогтися перелому на фронті, читайте тут.

Dim-dim:Чому росіяни байдужі до кількості жертв у війні проти України, яка перевалила за мільйон убитими і пораненими? Що здатне вивести росіян на вулиці?

Роман Світан: Росіян ніщо не виведе на вулиці. І бунтів не буде в російській армії, вона просто не здатна на них. Виплеск Пригожина був більшою мірою пов'язаний з економічними питаннями, а точніше з його взаємовідносинами з міністерством оборони РФ і фінансовими потоками. Це не був випад проти системи як такої або проти корупції в російському міноборони. Просто спочатку Пригожин був вбудований у цю систему, а потім його звідти, скажімо м'яко, "попросили". Основна проблема в тому, що це не був внутрішній загальноросійський протест.

Загальноросійський протест неможливий у РФ, росіяни підтримують політику Путіна, зазначив Світан / Скриншот

У Росії не може бути загального протесту.

По-перше, РФ зіткана з десятків народностей і народів. І якщо десь гинуть росіяни, але водночас якути, башкири або татари не мають стосунку до війни, їм все одно, нехай собі гинуть. Адже якщо на лінії бойового зіткнення перепалять усіх росіян, татари, якути та інші тільки руки потиратимуть.

По-друге, російський народ підтримує політику Путіна, спрямовану на розширення імперії, росіяни аж ніяк не проти цього. Кожен не проти зі своїх причин. Часом усе вирішує меркантильне питання – отримання субсидій від центру, адже більшість республік субсидуються Москвою. Там, мабуть, тільки Татарстан працює як донор російського бюджету і вся російська нафтянка. До речі, Татарстан здебільшого за рахунок нафтянки і субсидує бюджет, бо той самий нафтопровід "Дружба" починається в Татарстані. До речі, і керівник російського центробанку Набіулліна – татарка.

По-третє, внутрішній протест проти війни наразі в Росії повністю виключений ще й тому, що ця війна може призвести до створення незалежних республік, як це було під час розпаду Радянського Союзу після війни в Афганістані. Після війни в Афганістані і після провалу практично на всіх фронтах СРСР розпався і дав можливість республікам стати незалежними державами. Точно такий самий процес чекає на Росію, його потрібно тільки підштовхнути. І більшість федеративного народу за те, щоб війна в Україні призвела до розвалу російської імперії. Зрозуміло, адже гинуть росіяни, російська імперія розвалюється – і Татарстан отримує незалежність. Це меркантильний інтерес чистої води.

Єдиний механізм, що дозволяє розвалити Росію – не дати можливості Москві отримувати нафтодолари, щоб через них утримувати республіки. Щойно припиниться потік інвестицій з Москви в республіки, республіки одразу підуть у вільне плавання. Для них тоді не буде сенсу орієнтуватися на Москву.

Дивіться відео, в якому полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів, для яких українських міст наступ РФ у серпні-вересні становить найбільшу загрозу, а також коли ЗСУ можуть почати операцію в Брянській області:

Nik:Наскільки, на ваш погляд, російська верхівка єдина в питанні продовження війни проти України? У Росії може бути розіграно сценарій із табакеркою або появою другого Пригожина?

Роман Світан: Може, звичайно. У такому сенсі російський бунт дуже швидкоплинний, і прилетіти табакерка може в будь-яку скроню Путіну.

Питання в силах, які можуть це організувати.

Силовики? Здебільшого всі силовики за продовження війни: вони прекрасно розуміють, що зупинка війни рано чи пізно всіх російських силовиків приведе до Гааги на довічне, оскільки вони повністю в крові. Відповідно, табакерка в голову Путіна від силовиків може прилетіти тільки тоді, коли він почне гальмувати процеси, пов'язані з війною. Ось чому "яструбами" з трьома пір'їнами в дупі вважають саме силовиків. Патрушев, Наришкін, Герасимов тощо корчать із себе "яструбів", але вони це роблять вимушено.

Табакерка в голову Путіна може прилетіти від силовиків, коли він почне гальмувати процеси, пов'язані з війною, вважає Світан / Фото: kremlin.ru

Економічний блок? Так, є економічний блок, якому війна – уже не мати рідна. Адже його представники потрапляють під постійні санкції, які вічно посилюються. Попереду – морок, і вони це прекрасно розуміють. І це якраз та рушійна сила, яка намагатиметься зупинити бойові дії і завадити розвитку негативних для Росії сценаріїв, зокрема сценарію розвалу РФ. Вони щосили намагатимуться зібрати "скрєпи", щоб їхня імперія, зокрема й економічна, не розвалилася. Таке протистояння, звичайно, може призвести до табакерки в голову Путіна. Питання – ким, коли, з яких причин і для виконання яких завдань. Усе залежатиме від дій самого Путіна.

Joker:Як ви думаєте, чи отримає розвиток і практичну реалізацію ідея зі спецтрибуналом для розслідування злочинів Росії проти України? Путіну і компанії загрожує тюремна камера?

Роман Світан: 649-та спроба викликати на суд російських чортів, які туди точно не прибудуть добровільно.

Тим більше, вже є структура, яка запустила цей процес – Міжнародний кримінальний суд. Навіщо потрібно було створювати ще й трибунал, щоб що? Усе це, швидше, якась піар-акція.

В юридичних аспектах я не орієнтуюся, оскільки я все-таки військовий аналітик. Якщо розглядати військовий аспект, то існує Міжнародний кримінальний суд, і він уже видав ордер на арешт Путіна, тобто процес щодо Росії вже триває. Однак сам судовий розгляд можливий тільки після розвалу російської імперії, арешту винуватців і перепровадження їх на слідчі дії. Підкреслюю, це цілий процес, і його запущено ще 2014 року.

До речі, я є учасником цього процесу: у 2014-му я був у полоні і після того давав свідчення маршалу польського Сейму Малгожаті Госєвській, яка і представляла в МКС усі ці матеріали. З нею тоді були і журналісти, і слідчі МКС. Усі вони брали свідчення перших 60-ти в'язнів "Ізоляції", і в мене зокрема.

Процес у Міжнародному кримінальному суді проти Путіна запущено, але справа лежить і не рухається 12 років, зазначив Світан / Скріншот

Тож процес уже запущено, але що толку, справа лежить 12-й рік і не рухається. А все тому, що підозрюваних не можна дістати.

Навіщо запускати паралельний процес – не зрозуміло. Краще було зосередитися на першому й основному. Адже МКС і розташований у Гаазі, і вже має певні напрацювання щодо Югославії, Африки тощо, і цьому суду довіряють країни, які підписали Римський статут.

Складно зрозуміти, навіщо було запускати паралельну історію, яка не спрацює ні на що, крім як на піар.

Дмитро К.:За яких умов або подій російський фронт може посипатися, і путінські війська почнуть відповзати на кордони 1991 року? Це взагалі реалістичний сценарій чи фантастичний?

Роман Світан: Це реалістично, але тільки за деякими секторами. Припустимо, з Криму російські війська можуть відповзати і за сильної Росії, стійкої і непохитної. Чому? Тому що дальніми засобами ураження можна закошмарити цей, по суті, оперативний географічний котел до такої міри, що російські війська там просто не зможуть перебувати. Адже будь-який рух російських військових по Криму тут же буде каратися "блискавкою з неба" у вигляді безпілотника, ракети або засобу ураження іншого рівня. І ось тоді росіяни будуть змушені відходити. Але – вони не підуть на кордон 1991 року, а просто залишать територію Криму.

Російські війська почнуть відповзати з Криму ще за сильної і непохитної Росії, впевнений Світан / Фото: Міноборони РФ

Можливе просаджування російського фронту і ледь не втеча росіян із сухопутного коридору. У нас з'явиться можливість домогтися цього наступного року, коли буде друга бригада F-16. Потрібно щонайменше дві бригади, щоб працювати на глибину 80 км. Чому росіяни і намагаються розширити сухопутний коридор – щоб не дати можливість нашій авіації зайнятися сухопутним коридором.

А от на Донбасі російські війська можна буде тиснути тільки механізмами відсікання Донбасу від Росії річками: Сіверським Донцем і Доном на Ростов і Таганрог. Тільки така операція дасть нам змогу видавлювати росіян із Донбасу. Тому що в лоба це буде робити занадто складно через донецькі гори і висоти. Висота начебто 300-350 метрів, але все одно дуже складно в таких умовах створити оборонний рубіж. У гори лізти дуже важко, з військової точки зору. Обійти Донбас можна по північному сходу і сходу, якраз по Сіверському Донцю і Дону. Але така операція можлива тільки за слабкої Росії.

Тобто нам, щоб почати звільняти Донбас, спочатку потрібно, щоб росіяни побігли. Відповідно, вийти на державний кордон можна буде тільки тоді, коли російська економіка ляже, і колос на глиняних ногах почне розвалюватися. А для цього потрібно знищити російську нафтову галузь. Ось план step by step.

У Росії три ахіллесові п'яти.

Якщо Україна буде тиснути на ці три точки, протягом 3-4 років ми зможемо вийти на державні кордони. Але це залежить від інтенсивності допомоги від наших партнерів і від спроможності наших військ, зокрема, кількості нашого особового складу на передовій.

Mitia:Що, на вашу думку, закінчиться швидше – Путін і його режим, Росія як держава в нинішніх кордонах чи війна в Україні?

Роман Світан: Однозначно, Путін і його режим намагатимуться утримати Росію, яка розвалюється. І механізми у них для цього є. А поки Росія не розвалиться, війна в Україні не закінчиться повністю, з виходом на державні кордони. Та й поки ми не вийдемо на державні кордони, ми самі цю війну не припинимо.

Тому послідовність така. Спочатку – розвал Росії або принаймні початок її розпаду, який можна запустити, завдаючи ударів по нафтовій галузі. Потім – зміна керівництва в Росії. Або ж – розвал Росії зі зникненням її керівництва, як зник Горбачов після розвалу Радянського Союзу. А тільки потім російська армія буде тікати.

Поки Росія не розвалиться, війна в Україні не закінчиться повністю, вважає Світан / Фото: 22 окрема механізована бригада

Крім того, є інша проблема на окупованих територіях – крім присутності там Росії, у Криму і на Донбасі виросло ціле покоління колаборантів. Колаборантам діватися нікуди, і вони боротимуться навіть за розваленої Росії. Тому я і кажу про необхідність спочатку відсікти Донбас від Росії та її залишків по Дону, а тільки потім зачищати його від колаборантів і російської військової присутності там.

Тож можлива тільки така послідовність: розвал Росії, повалення Путіна і лише потім припинення війни і зачистка звільнених територій.

Hugo: Дедалібільше політиків і аналітиків на Заході говорять про те, що війна в Україні навряд чи закінчиться до 2028 року. Зокрема президент Литви про це сказав. Чи згодні ви з такою оцінкою, чи видно, по-вашому, світло в кінці тунелю?

Роман Світан: Будь-яка військова кампанія розділена на періоди. І ці періоди вкладаються в певні часові рамки, причому step by step.

Спочатку буде звільнення Криму, і на це доведеться витратити щонайменше рік. Потім рік піде на звільнення сухопутного коридору, тобто це буде друга літня військова кампанія в нас. Припустимо, 2026 рік буде роком звільнення Криму (або сухопутного коридору), 2027-й – роком звільнення сухопутного коридору (або Криму). А далі ми будемо займатися Донбасом. Але до цього часу Росія повинна почати розвалюватися, щоб бути нездатною підтримувати донецьке угруповання. З Донбасом доведеться возитися півтора-два роки.

Тому нам знадобиться три-чотири роки від моменту початку нашої визвольної операції. Якби 1 липня 2025 року розпочалася визвольна операція (а, до речі, вона розпочалася – ударами по Криму і постійним знищенням ППО противника на півострові), відрахуйте три-чотири роки. Не раніше. Тож у цьому випадку війна дійсно може закінчитися приблизно у 2028-2029 роках.

Війна в Україні триватиме щонайменше до 2028-2029 років, прогнозує Світан / Фото: 56 окрема мотопіхотна Маріупольська бригада

Федоренко_59:Чи наважиться Трамп на введення "пекельних санкцій" проти Росії? Якщо вірити сенатору Грему, Трамп під час гри в гольф сказав йому, що "настав час ухвалити цей законопроєкт". Чим Путін так зачарував Трампа, що той зв'язаний по руках і ногах щодо Росії, що Трамп так хоче отримати від Путіна, що віддає Україну йому на поталу?

Роман Світан: Усе не так лінійно. Не Путін зачарував Трампа, а Нетаньяху зачарував Трампа і потягнув його вирішувати питання на Близькому Сході. Для вирішення питання Ізраїлю потрібно було нейтралізувати Іран і допомогу Ірану Росією, тим паче, вони уклали договір про взаємодопомогу, зокрема військову.

Як нейтралізувати російську допомогу? Запропонувати щось Путіну. От Путін і розміняв Іран на Україну, і Трамп на це пішов, тому і вирішив питання Ізраїлю.

Тож справа не в чарах Путіна, а в суто прагматичному розміні. Трамп просто за рахунок України вирішив питання Ізраїлю. Трамп і Путін уклали угоду: Путін пообіцяв не допомагати Ірану, а Трамп пообіцяв не допомагати Україні. І цієї угоди зараз дотримано, принаймні Путіним. І Путін зараз може вимагати від Трампа дотримуватися його частини угоди – не допомагати Україні. Що Трамп і робить. Тож справа не в особистій прихильності, а в прагматизмі.

Цей прагматизм буде Трампу заважати. Він розуміє, що умов угоди доведеться дотримуватися, оскільки Росія – все-таки непроста країна, поки не розвалиться, і може запустити багато каверзних процесів для Америки. Трамп не допомагатиме Україні, а тиснути на Путіна він зможе тільки за допомогою тих самих санкцій, якщо їх використовуватимуть у ручному управлінні саме ним. Законопроєкт про санкції Грем зачистив і фактично дав можливість Трампу користуватися ним так, як він хоче.

Угода Путіна і Трампа відбулася і полягала в розміні Ірану на Україну, вважає Світан / Колаж: Главред

Чи отримає Трамп такий механізм тиску на Путіна – це питання голосування в Конгресі. Однак сама риторика і така можливість – це вже певний тиск на Путіна для вирішення Трампом своїх завдань. І навряд чи це завдання України. Це один зі способів тиснути на Путіна за допомогою України і санкцій, але для вирішення близькосхідного питання. Тому що нові атаки на Іран однозначно ще будуть плануватися, і воювати там будуть довго.

Трамп від Грема отримає "кийок", щоб змусити Путіна утриматися від допомоги Ірану. За допомогою і за рахунок України. Ми від цього не отримаємо нічого. Оскільки будь-яка колотнеча на Близькому Сході одразу тягне за собою підвищення цін на нафту, росіяни в результаті гребуть гроші лопатою, а ми при цьому більше платимо за паливо. Тож багато чого чекати від цього закону нам точно не потрібно.

Inga: Що, по-вашому, буде з українськими містами, зруйнованими під час війни? Чи повернеться в них життя? Чи вважаєте ви доцільним їх усі відбудовувати?

Роман Світан: Це залежатиме від плану розвитку звільнених територій. Поясню. Припустимо, шахти Донбасу наразі затоплені. Чи доцільно їх запускати знову – велике питання. Це залежить від того, чи запуститься Донецький край як гірничо-металургійний, чи залишиться сільськогосподарським. Залежно від цього буде ухвалено рішення урядом про відновлення зруйнованих міст.

Міста однозначно будуть відновлюватися, але – в якому ключі, до якого рівня і під які завдання. Буде там металургійний комбінат чи не буде, буде там коксохім чи не буде, буде там працювати шахта ім. Засядька чи не буде тощо. Саме на такі питання зав'язано те, в якому обсязі будуть відновлюватися міста.

Донбас має великий потенціал, його міста відбудовуватимуться після війни, але не всі, зауважив Світан / Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Хоча Донбас має дуже велику перспективу, особливо зараз, коли є потреба в рідкісноземельних металах і деяких видах палива, зокрема, сланцевого газу, якого багато на Слов'янському напрямку. Потенціал Донбасу дуже великий. Залежно від економіки ухвалюватимуться рішення. Але міста однозначно будуть відновлюватися, хоча б у якомусь обсязі.

Mr Х: Які нові розробки української оборонки ви вважаєте найперспективнішими і здатними не тільки полоскотати нерви Росії, а й організувати їй великі проблеми? Причому не в якомусь далекому і світлому майбутньому, а вже сьогодні.

Роман Світан: Ізраїльсько-іранська війна показала переваги і недоліки всіх нових видів озброєнь. Дивіться, ізраїльтяни і американці збили практично всі крилаті ракети і безпілотники, тому що аероціль дуже легко збивати. Усі системи зенітно-ракетних комплексів, уся авіація саме за такими цілями, і немає сенсу в них вкладатися. Грубо кажучи, далекі безпілотники на кшталт "Бобер" і "Лютий" – це хороші цілі для щільної ППО, їх зіб'ють за три секунди. А росіяни збільшують щільність своєї ППО.

Єдиний спосіб пробити оборону противника, як показала ізраїльсько-іранська війна – це балістика. Іранська балістика дальністю 1,5-2 тисячі км завдала серйозної шкоди Ізраїлю і, можна сказати, зупинила подальший розвиток бойових дій. Ще й американцям дісталося, нехай вони збили всі Zolfaghar і Fateh, запущені по Катару, оскільки в Досі стояв Patriot. Та й іранці попередили, що будуть стріляти.

Проте саме балістика показала перспективність подальшого фінансування постановки завдання з виробництва таких засобів ураження.

Тому нам зараз важливо зосередитися на балістиці. Також добре себе показують FPV-дрони, до того ж різного рівня, під різним управлінням і різнозадачні, для створення кіл-зони вздовж лінії бойового зіткнення. До цього питання потрібно підійти дуже скрупульозно і зосередитися на двох цих темах. Решту тем розвивати залежно від можливостей – наших і наших партнерів.

Війна Ірану та Ізраїлю показала, що потрібно розвивати FPV-дрони, які показали свою ефективність у ближньому бою, і дальні засоби ураження, а саме балістику.

До речі, Україна може виробляти балістичні ракети і виробляла їх. Наприклад, ми виробляли "Грім" малої дальності (300 км), а це значить, що зможемо виготовити не тільки ракети дальністю 500-600 км, а й міжконтинентальні балістичні ракети – зараз вони нам не потрібні, але це означає, що ракети дальністю 2-2,5 тисячі км, щоб дістати до Уралу, ми виробляти можемо.

Nelli:Українці часто в пориві емоцій задаються питанням, чому ми, маючи вже можливості дотягнутися далеко вглиб території Росії, не завдаємо ударів по Москві, тоді як росіяни щодня б'ють по Києву. Як ви думаєте, чи є сенс у таких ударах по Москві, по адмінбудівлях чи військових об'єктах у межах міста? Щоб москвичі нарешті почули повітряну тривогу, усвідомили війну і, можливо, вирішили питання з першопричиною цих подій – Путіним?

Роман Світан: Для військових така постановка питання щонайменше неактуальна, тому що вони воюють із військовими. А те, що робить Росія, – це тероризм. Росія б'є по мирному населенню України, тому що і російська імперія, і російська армія – це терористи. Військові, у яких загострене почуття честі, ніколи не розглядають можливість чинення тиску на громадянське суспільство. Такий підхід неприємний для військової честі.

Наше завдання – бити по військових об'єктах РФ, а не тиснути на російське суспільство, щоб воно почало діяти певним чином. Та це й нераціонально – росіяни просто відійдуть за Урал, і їх неможливо буде дістати. Це не та дія, яка нам потрібна, тим більше, вона неприємна військовослужбовцю ЗСУ.

А от бити по військових об'єктах у Москві – це інша справа. А Москва напхана військовими об'єктами. А якщо говорити про центри ухвалення рішень, то такими є навіть рубльовські лазні – потрібно тільки попередити ескортниць, щоб вони покинули зону ураження, і можна "перевіряти температуру" в цих лазнях.

Москва напхана військовими об'єктами, по ній потрібно бити балістикою, підкреслив Світан / Фото: Вікіпедія

Якщо серйозно, то Москва і справді напхана військовими об'єктами. 30% російської високотехнологічної військової галузі розташовано в Москві та Підмосков'ї. Питання не в тому, чи потрібно по них бити (звісно, треба!), питання – чим. Річ у тім, що безпілотники і крилаті ракети, які у нас є і навіть, можливо, дійшли б до Москви, туди не доходять із тієї самої причини, чому іранські крилаті ракети і безпілотники не дійшли до Ізраїлю: їх просто збивають. Який сенс відправляти в щільну систему ППО все це? Адже щільна багатоешелонована система ППО означає практично стовідсоткове знищення аероцілей.

По Москві потрібно бити балістикою. Тому що в Росії, як ми вже говорили, три ахіллесові п'яти, одна з яких – Москва, і тільки балістика зможе пробити ППО. Інша – знищення вуглеводневої сировини, адже щільність фронтальної ППО поки що недостатня, і безпілотника 50 кг вибухівки може вивести з ладу нафтопереробний завод або кисневий цех металургійного комбінату. Третя – Крим, по якому теж можуть працювати безпілотники, причому за будь-якої системи ППО, і заходять вони з боку моря. Росіянам доводиться використовувати протиракети або піднімати авіацію, а авіацію зараз збивають наші комплекси "Магура". Тож тиснути на Крим і військові об'єкти там теж цілком можливо.

Тож ми можемо тиснути на Росію та її слабкі місця, знищуючи військовим шляхом її нафтогазову галузь. І тоді цей колос на глиняно-нафтових ногах, врешті-решт, звалиться, і ми про нього забудемо, як уже забули про Радянський Союз.

Про персону: Роман Світан

Світан Роман (4 січня 1964, м. Макіївка Донецької області) – український військовий льотчик-інструктор, полковник запасу, який пройшов через полон у 2014 році, працював радником керівника Донецької ОДА Сергія Тарути. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року став одним із провідних військових експертів на українських телеканалах та інших медіа, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
РФ нанесла окружающей среде Украины ущерб на 108 млрд евро
Корреспондент
2025-07-12T20:27:32Z
Куб газа подорожал почти на 5 грн: украинцев шокировали новой ценой
Знай
2025-07-12T19:06:56Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько часов нужно спать, чтобы сжигать "лишний" жир
Gazeta UA
2025-07-12T20:21:18Z
Как отпугнуть комаров: проверенные и безопасные методы
Gazeta UA
2025-07-12T19:39:50Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Трамп и Путин "разменяли Украину": эксперт назвал главную цель США
GlavRed
2025-07-12T18:30:27Z
Грядут большие перестановки в Минобороны: Зеленский сделал заявление
Comments UA
2025-07-12T18:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Спасатели ликвидировали последствия обстрела в Славянске. ФОТО
Новости Украины
2025-07-12T20:03:17Z
В гидрометцентре сообщили, где в воскресенье ждать дождей
Корреспондент
2025-07-12T18:21:45Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T18:30:06Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Эксперт объяснил, что такое "локационно потерянные" дроны и почему они не страшны
UAToday
2025-07-12T20:06:52Z
На возраст не посмотрят: в каких случаях возможна мобилизация 18-летних
Знай
2025-07-12T19:36:24Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Юная жена Остапчука Екатерина разбила его телефон и не растерялась: "Я поверила в себя"
Знай
2025-07-12T18:51:41Z
Какую прическу сделать в жару: стильные варианты на короткие волосы
Gazeta UA
2025-07-12T14:42:12Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар по Днепропетровской области: два человека погибли в горящем авто
Новости Украины
2025-07-12T20:24:21Z
Сумская область под обстрелами: погибли мирные, горят дома
Новости Украины
2025-07-12T20:15:05Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как уберечь семью от развода: пять главных причин разрыва отношений
Gazeta UA
2025-07-12T19:57:40Z
Будет долго вас радовать ароматом: что добавить в вазу, чтобы надолго сохранить букет
Знай
2025-07-12T19:51:18Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
«Інтерпайп» визнано лідером співпраці бізнесу з освітою в Україні
AgroNews
2025-07-12T17:15:41Z
Уран переходит в Близнецы: кому из знаков Зодиака пора забыть о спокойной жизни
Знай
2025-07-12T16:51:23Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Паркер вызвал бы Джошуа на бой: Есть желание отыграться
Корреспондент
2025-07-12T20:27:18Z
Свой первый матч на Евробаскете Украина U-20 проиграла
Корреспондент
2025-07-12T20:24:51Z
Энцо Мареска: ПСЖ - команда экстра-класса, но и мы тоже не новички
Корреспондент
2025-07-12T19:09:26Z
Свентек становится победительницей Уимблдона в одиночном разряде
Корреспондент
2025-07-12T18:48:50Z
Трансфер украинца Забарного в ПСЖ может сорваться — СМИ
ZN UA
2025-07-12T18:21:21Z
Усик: Экс-чемпионы Фьюри и Джошуа могли бы провести очень интересный бой
Корреспондент
2025-07-12T18:00:00Z