12 липня - яке сьогодні церковне свято, традиції та заборони, все про цей день
12 липня - Всесвітній день бортпровідника, в Україні сьогодні - День смереки. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників Прокла та Іларія. До Нового року залишилося 172 дні.
Яке сьогодні церковне свято
12 липня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Прокла та Іларія. Це визначні постаті в історії християнства, які віддали своє життя за віру.
Прокл був мучеником, який народився в селищі Каліпта поблизу Анкіри. За часів імператора Трояна Прокл відмовився від поклоніння богам і віддавав свою віру Христу. Його заарештували, і його змушували відмовитися від Ісуса Христа, але він відмовився. Прокла жорстоко катували, але він терпів доблесно, не відмовляючись від своєї віри.
Іларій також був мучеником з того ж періоду. Він також відмовився від поклоніння ідолам і віддавав свою віру Христу. Іларій став жертвою гонінь імператора Трояна, але відстояв свою віру до кінця.
Що не можна робити 12 липня
- Не варто шити, прибирати, займатися ремонтом.
- Не можна брати і давати гроші в борг.
- Заборонено їсти їжу, яку приготували сторонні люди.
Народні прикмети і традиції на 12 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вранці роса і сильний туман — чекайте на ясну погоду найближчими днями; немає роси — до негоди; в лісі з'явилися гриби — чекайте на похолодання; голосно дзижчать бджоли — буде сильна спека.
В народі цей день називали Прокл Великі Роси, тому що часто випадала дуже сильна роса. Селяни намагалися прибрати урожай до того, як від підвищеної вологості він почне псуватися.
Як назвати дитину, яка народилася 12 липня
Сьогодны іменини святкують Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка та Марія. Талісманом людини, народженої 12 липня, є агат. Це один з найдавніших напівкоштовних каменів. В давнину агат вважали символом живописців за його екзотичну красу.
Історичні події 12 липня
1679 — англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян.
1711 — оточена московська армія на чолі з Петром I капітулює (Прутський мир) перед союзною коаліцією (П. Орлика, К. Гордієнка).
1776 — з Плімута вирушив у свою останню експедицію Джеймс Кук.
1917 — під час Першої світової війни в ході другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використала як бойову отруйну речовину газ, що за місцем боїв дістав назву іприт.
1941 — у Радянському Союзі прийнято рішення про відправку на фронт 577 тисяч в'язнів виправних таборів, котрі мали б кров'ю змити вину перед державою, воюючи в штрафних батальйонах.
1970 — експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Геєрдала на човні «Ра-2» через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу.
1989 — остання страта радянським режимом українського військовика, вояка УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежності України Івана Савича Гончарука.