/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb4e83d31db604999e250dad6d935786d.png)
Борг спишуть з картки без вашого відома: іноді навіть без суду
Банки та платіжні системи у деяких випадках мають право примусово списувати кошти з рахунків платників податків, які мають заборгованість перед бюджетом згідно з податковим кодексом.
Кошти з банківських рахунків, електронних гаманців, а також із рахунків системи електронного адміністрування ПДВ можуть бути списані на підставі судового рішення. Таке рішення передається контролюючому органу, який ініціює списання у межах суми боргу (п. 95.3 ст. 95 ПКУ).
Однак, якщо податкова заборгованість виникла внаслідок несвоєчасної сплати зобов'язань або пені, самостійно зазначених платником податків у декларації чи уточненому розрахунку, суд не потрібен. У цьому випадку контролюючий орган має право ініціювати списання коштів за рішенням його керівника (або уповноваженої особи), якщо борг не погашено протягом 90 календарних днів (п. 95.5 ст. 95 ПКУ).
Таке рішення вважається офіційною вимогою стягувача та підлягає негайному виконанню у платіжній системі відповідно до її внутрішніх правил.
Якщо йдеться про податкову заборгованість фізичної особи, стягнення провадиться через суд. Після набуття чинності рішенням його виконує Державна виконавча служба в рамках Закону про виконавче провадження (п. 87.11 ст. 87 ПКУ).
Процедура списання коштів без згоди платника регулюється Інструкцією про безготівкові розрахунки у національній валюті, розділ IV.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям спростили доступ до оплати комунальних послуг.
Також "Знай.ua" писав, що в Україні запровадили новий вид соцдопомоги: хто зможе отримати