/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F85161df33bbc518ceb16700f4792c6b1.jpg)
У ЄС заявили про застосування «всіх наявних інструментів», якщо влада Грузії продовжить підривати демократію
Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій в п’ятницю на сайті уряду Великої Британії, передає Укрінформ.
«Ми, міністри закордонних справ європейських демократій, стурбовані і глибоко занепокоєні погіршенням ситуації в Грузії. Ми рішуче засуджуємо нещодавнє політично вмотивоване ув'язнення та затримання лідерів грузинської опозиції, явно спрямоване на придушення політичної опозиції в Грузії за кілька місяців до місцевих виборів. Їх затримання, а також довільні арешти та посилення репресій проти інших критиків грузинської влади, представників громадянського суспільства, мирних протестувальників та незалежних журналістів сприяють руйнуванню демократії в Грузіїта швидкому переходу до авторитарного режиму», - наголошується у заяві.
Глави МЗС також розкритикували останні законодавчі зміни, які, на їхню думку, мають на меті придушення незалежного громадянського сектора та легітимних форм протесту.
«Сьогодні авторитарний та антиєвропейський курс грузинської влади ще більше загрожує демократичним досягненням Грузії та її відносинам з нашими країнами», – наголошують підписанти заяви.
Європейські дипломати підкреслили, що продовжать «викривати антидемократичні дії та порушення прав людини» з боку влади Грузії і не виключають застосування «всіх наявних односторонніх та багатосторонніх інструментів», якщо Тбілісі продовжить підривати демократію та зневажати права людини.
Крім того, вони закликали грузинську владу до негайного звільнення «несправедливо затриманих політиків, журналістів та активістів», скасування репресивного законодавства та започаткування національного діалогу за участю всіх зацікавлених сторін.
Заяву підписали міністри закордонних справ Бельгії, Великої Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції, а також висока представниця ЄС із зовнішніх відносин й політики безпеки Кая Каллас.
Як повідомляв Укрінформ, посол США у Грузії Робін Данніган, яка залишає посаду, нещодавно розповіла про адресований адміністрації Дональда Трампа непублічний лист від керівництва правлячої партії «Грузинська мрія», що мав «загрозливий і образливий» характер.
Фото: DANIEL KALKER / DPA