MY.UAНовини
Украине "простили" реформы: как встреча в Риме создала Зеленскому победу и проблемы
Украине "простили" реформы: как встреча в Риме создала Зеленскому победу и проблемы

Украине "простили" реформы: как встреча в Риме создала Зеленскому победу и проблемы

Очільники 13 урядів, 3 президенти, президенти Єврокомісії і Євроради та 6 єврокомісарів, десятки міністрів з різних країн – такий високий рівень представництва є ознакою успіху для будь-якої міжнародної конференції, а тим більше – сфокусованої на одній державі.

Цього разу – йдеться про Україну та про Ukraine recovery conference (URC), яка завершилася у п'ятницю у Римі.

В уряді Мелоні так прагнули об'єднати міжнародні зусилля навколо України, що не розрахували масштаб і відверто "не вивозили" організаційні зусилля – не вистачало то вільних рук, то бейджів, то фарби для їхнього друку, що два дні було приводом для жартів та обурень у виставковому центрі La Nuvola у Римі.

Утім, увага до України – це не те, чим можна когось здивувати.

Та й цього разу URC принесла офіційному Києву інші, значно конкретніші речі.

Зеленський отримав чіткий сигнал: Захід готовий заплющити очі на "злам" БЕБ.

Попри очевидне порушення закону та намагання зруйнувати одну з пріоритетних для ЄС реформ; попри те, що уряд навіть не намагається "замаскувати" свої дії під правомірні – партнери обрали тактику замовчування проблеми.

Тепер Україна – на роздоріжжі.

Все залежить від подальших дій Києва.

Позитивний шлях – існує лише у теорії.

Звісно, Київ може прибрати суть проблеми, призначивши керівником БЕБ переможця конкурсу Цивінського, відповідно до вимог закону.

Втім, це є украй малореальним.

Відсутність критики з боку партнерів у Римі зменшила цю імовірність практично до нуля.

Є украй негативний шлях, і він, навпаки, є дуже імовірним.

За цього сценарію йдеться не лише про зрив конкурсу в БЕБ.

Зустріч у Римі довела, що в Євросоюзі існує вето на критику України, а це підштовхує Київ до наступних кроків з розвороту реформ – знову і знову не маючи реального опору цим діям ані з Брюсселя, ані з Вашингтона.

А те, що це вбиває майбутнє і будує стіну на шляху до ЄС (адже окремі країни-члени, на відміну від лідерів ЄС, не готові заплющувати очі на проблему) – лишається поза фокусом уваги Банкової.

Втім, є й альтернативний шлях, який дозволить уникнути руйнування майбутнього України до ЄС.

Здобувши перемогу зі "збивання" Цивінського з конкурсу (чомусь таку важливу для Банкової), Київ може розпочати іміджеву гру, щоби компенсувати ламання цієї реформи прогресом за іншими.

Це дозволить уникнути негативних наслідків для євроінтеграції та заспокоїть ті столиці, які є чутливими до стану демократі.

Утім цей шлях можливий лише у разі, якщо для президента особисто і для Банкової загалом європейське майбутнє є важливим – насправді, а не лише за риторикою.

Та чи стане у влади мудрості припинити рух до катастрофи? І чи знайдуться ті, хто пояснить наслідки її чинних дій? Відповіді на ці питання лишаються відкритими.

Американська конференція в Європі.

Преш ніж перейти до головної теми, яка стило описана вище, варто наголосити: для офіційного Києва, та й для України загалом конференція у Римі виявилася дійсно успішною.

Не в останню чергу через компоненту, яка не дотична ані до ЄС, ані до конференції як такої.

Зустріч у Римі відбулася у момент, коли у Сполучених Штатах Америки знову відбувається суттєва зміна позиції щодо України.

Після спроб змусити Київ до поступок, близьких до капітуляції задля "завершення війни"; після обіцянок (чи то спроб шантажу) припинити будь-яку участь у врегулюванні агресії – адміністрація Трампа дійшла до розуміння того, що обидва підходи не працюють.

Трамп анонсував відновлення військової допомоги України, погодився на збереження і навіть на певне посилення тиску на РФ тощо.

Але головною політичною сенсацією цих днів по лінії США стало те, що США долучилися до зустрічі "коаліції рішучих" – уперше за час існування цього формату.

Кілька місяців тому Трамп був категоричним, що Вашингтон не буде долучений до роботи коаліції і не готовий надавати їй навіть політичну підтримку.

Ця позиція США, по суті, призвела до м'якої "заморозки" формату, адже для європейських країн підтримка США, принаймні політична, була важливою.

Втім, і це стало не єдиною зміною.

Позицію Білого дому представив спецпредставник Кіт Келлог, який прочитав з листа програмну промову, яка кількаразово наголошувала, що це – позиція Білого дому (а не особиста думка Келлога).

Келлог, зокрема, заявив, що США ставлять за мету досягнути не тимчасового перемир'я, а лише стійкого, тривалого миру (що додатково підтвердило, що наразі вихід США з процесу вже не на столі).

Утім, одна деталь, привертає особливу увагу.

У короткому переліку умов миру генерал Келлог назвав на першому місці збереження суверенітету України у її рішеннях.

Спецпредставник Трампа підкреслив цей пріоритет яскравими аналогіями зі США, згадавши про конституційне право американського, а отже і українського народу на суверенні рішення.

Він, втім, не став уточнювати, що саме є у фокусі його уваги – чи йдеться, наприклад, про право України обирати суверенний шлях до ЄС і НАТО (саме про це зазвичай йдеться у контексті суверенітету України у мирному процесі), лишивши простір невизначеності.

Утім, немає сумніву, що у дипломатів та урядовців така аналогія сплила на думці.

Чи не змінять США свою думку вже завтра? Звісно ж, гарантії немає, особливо за чинної адміністрації.

Але наразі фактом є те, що у дні конференції у Римі США продемонстрували нову позицію щодо України і ці зміни є позитивними.

Європа "на позитиві".

Втім, позитив був не лише від американців.

Та що там говорити – від усіх.

За два дні на жодній з п'яти офіційних сцен форуму, де дискусії проходили паралельно, тема проблем із реформуванням України – не звучала взагалі.

У виступах високопосадовців, у том числі іноземних, йшлося лише про неймовірні успіхи, які Україна вже продемонструвала.

Єдиним, хто взагалі згадав, що реформи мають тривати і далі, став німецький канцлер Фрідріх Мерц, але і його заява звучала радше позитивно.

"Ми повністю підтримуємо Україну на її шляху до членства в ЄС, зокрема у зміцненні верховенства права та боротьбі з корупцією, і закликаємо наших українських друзів продовжувати рухатися цим шляхом, який веде до свободи та процвітання в Європейському Союзі", – заявив канцлер.

Ця історія стала показником відмінності у сприйнятті в Україні і серед партнерів.

Зверніть увагу на цитату Мерца, наведену дослівно, і спитайте себе, чи містить вона хоча б натяк на критику влади України щодо реформ? Напевно, є згода, що ні.

Однак серед європейських політиків поширене протилежне сприйняття.

У дискусіях у кулуарах URC "Євро.

Правді" не раз доводилося чути – мовляв, "ми не мовчимо про проблеми, послухайте заяву Мерца, там абсолютно чіткий сигнал на адресу Києва!".

Ця проблема – не нова.

Українські посадовці віддають перевагу чітким та однозначним сигналам.

Якщо треба щось сказати – скажи прямо, навіщо придумувати натяки та аналогії? Втім, реальність інша.

І йдеться не лише про публічну критику.

Як вдалося з'ясувати "Євро.

Правді", навіть у переговорах віч-на-віч це питання не постало.

Навіть з боку Мерца, який проводив окрему зустріч віч-на-віч з Зеленським.

За її підсумками обидва лідери визнали, що говорили лише про зброю – що безумовно, є питанням головної ваги для України зараз, але… А у спілкуванні з журналістами після зустрічі німецький канцлер не став згадувати про реформи взагалі.

А від посадовців ЄС головний месидж був рівно протилежним.

Урсула Фон дер Ляєн у промові захоплено розповідала про "швидкість реформ" в Україні.

А комісарка з розширення Марта Кос, підтримавши риторику щодо реформ, знову пообіцяла відкриття всіх кластерів до кінця року на вступних переговорах з Україною (лишивши інтригу щодо того, як це планується зробити за збереження угорського вето).

Та ще більш показовий епізод стосувався конкретно "зламу" реформи БЕБ.

Напередодні URC Марта Кос провела зустріч з українськими експертами, які просувають реформи.

Вони прийшли на зустріч у футболках із написом "Нема БЕБ – не буде відновлення".

Який сигнал це надіслало Україні – питання риторичне.

Тому є підстави говорити, що "реформістська" конференція у Римі стала подією, після якої шанси на успішне завершення конкурсу на призначення керівника БЕБ відповідно до закону – зменшилися практично до нуля.

А відсутність будь-яких заяв з боку G7 з цього приводу додатково свідчить на користь цього припущення.

У групі, де рішення ухвалюються одностайно, просто немає консенсусу з цього приводу: є ті, хто готові сказали Києву "досить", і ті, хто вважають, що саме зараз треба відмовитися від критики, бо момент невдалий.

Євросоюз належить до останніх.

А Сполучені штати, які тривалий час відігравали роль "злого поліцейського" і особливо фокусувалися на реформі правоохоронних органів – за нової адміністрації вийшли з гри і не переймаються реформами.

Іншого "злого поліцейського", готового критикувати і тиснути на Банкову задля реформування України, серед партнерів не з'явилося.

Ілюзія перемоги.

Утім, відсутність критики з боку ЄС у підсумку може зіграти проти України.

Європейці мають непублічне пояснення своєї обережності: зараз почалося нове, данське головування у Раді ЄС, і Данія намагається домовитися про відкриття першого кластера у переговорах про вступ України в ЄС, наразі заблокованого Угорщиною – тож, мовляв, у цей період дуже шкідливо робити заяви, що ставлять під сумнів дотримання верховенства права Україною.

Ця логіка дійсно може мати місце.

Але, по-перше, вона не скасовує того, що ключові рішення у процесі розширення ЄС ухвалюють держави-члени, і блокувати рух до членства може не лише Угорщина.

Політика уряду України, яка суперечить міжнарожним зобов'язанням; а також руйнування урядом одієї з ключових реформ, що була ухвалена торік (а 2024-й, будемо відверті, виявився не дуже багатим на реформістські зусилля) – це те, що виключай запитання у багатьох європейських столицях.

Та ще більш небезпечно інше.

Як зробити, щоби у Києві не виникло відчуття безкарності, яке відкриває двері для наступних порушень?.

Навіть реформатори у владі визнають, що це – непроста задача.

"Ніхто не хоче шкодити Україні.

Буквально щодня йде складна боротьба з пошуку балансу (між відвертістю у визначенні проблем і бажанням не виносити їх у міжнародну спільноту –ЄП)", – цього Анастасія Радіна, очільниця антикорупційного комітету ВР.

Радіна виступала дискусії на полях URC, яку провели у данському посольстві у Римі, і це стало єдиною офіційною подією з програми конференції, де обговорювали питання БЕБ (а також згадали про обшуки у Шабуніна, які на той час саме закінчилися; втім, інформації для обговорення було мало).

А керівник Transparency International Ukraine Андрій Боровик додав своє пояснення того, чому у Римі взагалі не було критики України.

"Спершу я також був шокований мовчанкою про БЕБ.

Було дивно чути від Урсули фон дер Ляєн, що, мовляв, "Україна робить реформу за реформою".

Втім, насправді, URC – це просто не те місце.

Просто треба прийняти, що ця конференція – вже не про реформи.

Це головний піар-івент України за кордоном, і було би дивно очікувати критику саме тут лунатиме критика".

Чи таким самим є розуміння у тих хто стоїть за зламом реформ?.

Це – під питанням.

Радіна, зокрема, визнає, що замовчування матиме негативні наслідки для країни.

"Ми розуміємо, наскільки ми залежні від наших партнерів, і що може статися так, що (після відвертої критики -ЄП) нам Україні буде ще важче долати корупцію і взагалі виживати – через брак бюджетних ресурсів.

Утім, це не означає, що можливо і правильно взагалі мовчати.

Адже важливо, щоби ті, хто мають корисливий інтерес, не отримували сигнал про вседозволеність", – поділилася міркуваннями вона.

А відповідь на запитання про те, який наслідок матиме мовчанка у Римі, стане зрозуміла вже за кілька місяців або тижнів.

Якщо розвиток йде за негативним сценарієм, то ми побачимо наступні кроки геть від реформ.

І тоді, у разі якщо ЄС не прокинеться і не виставить Україні жорсткі умови – цей процес лише наростатиме, аж до незворотних наслідків, включно з блокадою руху до членства з боку держав-членів ЄС.

Якщо ж влада виявиться достатньо мудрою, щоби зрозуміти, які наслідки це матиме – то процес має зупинитися.

Київ має простір для того, щоби показати прогрес у проведенні реформ.

Але наявність цієї мудрості – далеко не гарантована.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди", з Риму.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
РФ нанесла окружающей среде Украины ущерб на 108 млрд евро
Корреспондент
2025-07-12T20:00:33Z
Куб газа подорожал почти на 5 грн: украинцев шокировали новой ценой
Знай
2025-07-12T19:06:56Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как отпугнуть комаров: проверенные и безопасные методы
Gazeta UA
2025-07-12T19:39:50Z
Как заснуть в нестерпимую жару: полезные лайфгаки
UAToday
2025-07-12T19:27:05Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Трамп и Путин "разменяли Украину": эксперт назвал главную цель США
GlavRed
2025-07-12T18:30:27Z
Грядут большие перестановки в Минобороны: Зеленский сделал заявление
Comments UA
2025-07-12T18:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Спасатели ликвидировали последствия обстрела в Славянске. ФОТО
Новости Украины
2025-07-12T20:03:17Z
В гидрометцентре сообщили, где в воскресенье ждать дождей
Корреспондент
2025-07-12T18:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T18:30:06Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Эксперт объяснил, что такое "локационно потерянные" дроны и почему они не страшны
UAToday
2025-07-12T20:06:52Z
На возраст не посмотрят: в каких случаях возможна мобилизация 18-летних
Знай
2025-07-12T19:36:24Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Юная жена Остапчука Екатерина разбила его телефон и не растерялась: "Я поверила в себя"
Знай
2025-07-12T18:51:41Z
Какую прическу сделать в жару: стильные варианты на короткие волосы
Gazeta UA
2025-07-12T14:42:12Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Сумская область под обстрелами: погибли мирные, горят дома
Новости Украины
2025-07-12T20:15:05Z
В Украине расследуют загадочную смерть британского добровольца: тело нашли со связанными руками
TSN
2025-07-12T20:00:15Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как уберечь семью от развода: пять главных причин разрыва отношений
Gazeta UA
2025-07-12T19:57:40Z
Будет долго вас радовать ароматом: что добавить в вазу, чтобы надолго сохранить букет
Знай
2025-07-12T19:51:18Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
«Інтерпайп» визнано лідером співпраці бізнесу з освітою в Україні
AgroNews
2025-07-12T17:15:41Z
Уран переходит в Близнецы: кому из знаков Зодиака пора забыть о спокойной жизни
Знай
2025-07-12T16:51:23Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Свой первый матч на Евробаскете Украина U-20 проиграла
Корреспондент
2025-07-12T20:09:35Z
Энцо Мареска: ПСЖ - команда экстра-класса, но и мы тоже не новички
Корреспондент
2025-07-12T19:09:26Z
Свентек становится победительницей Уимблдона в одиночном разряде
Корреспондент
2025-07-12T18:48:50Z
Трансфер украинца Забарного в ПСЖ может сорваться — СМИ
ZN UA
2025-07-12T18:21:21Z
Усик: Экс-чемпионы Фьюри и Джошуа могли бы провести очень интересный бой
Корреспондент
2025-07-12T18:00:00Z
Джейдон Санчо, который не нужен Манчестер Юнайтед, нужен Ювентусу
Корреспондент
2025-07-12T17:48:55Z