/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ffe7ca3a149b7a3e665d3ac749b84cff0.jpg)
Загнаний у кут Путін може використати ядерний удар, – The Telegraph
Візит французького президента Емманюеля Макрона до Лондона цього тижня ознаменувався створенням спільного франко-британського ядерного альянсу, що може стати ключовою подією для європейської безпеки. Про це заявив британський військовий експерт, полковник армії Великої Британії у відставці Геміш де Бреттон-Гордон.
За його словами, новий альянс матиме значно більший психологічний вплив на російське керівництво, ніж багаторічні плани виробництва зброї, які регулярно анонсують західні країни. Експерт підкреслив, що це вже друга серйозна заява щодо ядерного захисту Європи протягом останніх двох тижнів.
Раніше міністр оборони Великої Британії в рамках Огляду стратегічної оборони повідомив про закупівлю винищувачів F-35A американського виробництва. Ці літаки здатні нести ядерну зброю та будуть оснащені тактичними ядерними авіабомбами B61 виробництва США.
Полковник у відставці пояснив, що ефективність ядерного стримування базується на паритеті та балансі, проте нещодавні заяви американського президента щодо Європи серйозно порушили цю рівновагу. Це могло дати Кремлю неправильний сигнал про те, що США не втручатимуться у разі застосування Росією тактичної ядерної зброї в Україні або навіть у самій Європі.
Де Бреттон-Гордон зазначив, що постійні погрози ядерним ударом з боку Путіна та його оточення з початку повномасштабної війни свідчать про серйозність їхніх намірів. Враховуючи, що обіцяні "три дні" війни перетворилися на понад три роки, російське керівництво може розглядати використання тактичної ядерної зброї як спосіб швидко зламати опір України.
"З одного боку, це має сенс. Навряд чи Велика Британія застосує ракету Trident, потужність якої в сто разів перевищує силу російської тактичної ядерної зброї, у такій ситуації. Вочевидь, потрібна була б якась відповідь менш руйнівного масштабу — і саме такого роду реакція стає дедалі більш ймовірною", — пояснює експерт.
Військовий аналітик вважає, що тепер Путін змушений буде врахувати нову реальність. У разі застосування ним тактичної ядерної зброї проти України, французька тактична ядерна ракета може бути спрямована на його наступальну армію. Ця перспектива особливо лякає російського диктатора, оскільки йдеться не просто про армію вторгнення, а фактично про всю російську армію — основу його влади.
Полковник підкреслив стратегічне значення нового союзу для Європи. "Європа шукає потужного військового лідерства у протистоянні з новим тираном, і ніщо так чітко не демонструє військову міць, як ядерна зброя.
Угода про ядерний союз і загальна згода більшості європейських країн витрачати близько 5% ВВП на оборону (або пов'язані з нею сфери) посилають Путіну переконливий психологічний та реальний сигнал — це його "мова", яку ми надто довго забували або не хотіли вивчати", — заявив де Бреттон-Гордон.
Також нагадаємо, Путіна чекає важкий понеділок: Трамп анонсував важливу заяву щодо Росії.