/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F6895bd88f3816726a76b768ad4e6547f.png)
Нові правила для біженців в Литві: що треба знати українцям
Українські біженці, які наразі перебувають та працюють у Литві, ще як мінімум на пів року будуть звільнені від вимоги володіти литовською мовою.
Як повідомляє портал LRT.lt, уряд Литви ухвалив пропозицію про відтермінування вимоги володіти литовською мовою для біженців з України, які наразі працюють в країні, до закінчення терміну дії тимчасового статусу (тобто як мінімум на шість місяців).
Литовське Міністерство освіти спочатку пропонувало надати біженцям з тимчасовим статусом відстрочку від мовної вимоги терміном в чотири роки. Потім Міністерство внесло пропозицію скасувати відстрочку у 2028 році. Але тиск з боку інститутів призвів до відмови від цього плану.
Ухвалений проєкт відображає всі зауваження, які були висловлені під час липневого засідання. Рішення про відтермінування мовнох вимоги на рік було відкладено через заперечення державних установ та міністерств.
Міністр культури Литви Шарунас Бірутіс зауважив, що таке рішення стало компромісом між реальною можливістю та необхідністю. На його думку, відтермінування мовної вимоги не виправдано: "Литовська мова є ключовим фактором успішної інтеграції в литовське суспільство. Відстрочки не прискорюють цей процес, а також не допомагають людям отримати доступ до ринку праці або державних послуг".
За даними Департаменту міграції Литви, станом на вересень 2024 року в країні працювало 33,9 тис. українців. Всього біженців з України з лютого 2022 року було зареєстровано близько 96 тис.
Разом з тим, згідно з даними Державної інспекції з питань мови, курси литовської мови закінчили всього приблизно 6,8 тис. біженців з України.
Раніше портал Знай писав Оренда та іпотека по-новому: про які зміни в житловій реформі варто знати
Також портал інформував Українські водії у Польщі можуть отримати штраф майже 4 тисячі гривень: про що варто знати.
Крім того, ми повідомляли Водіям посилили правила: які авто тепер зобов’язані перевіряти двічі на рік.