/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa7274726f6551d75a3916ad3dad8876e.jpg)
Парад суконь і червона доріжка: експерт розкритикував гламурні випускні у розпал війни
Колишній очільник Українського центру оцінювання якості освіти та відомий освітній експерт Ігор Лікарчук розкритикував формат святкування шкільних випускних.
У своєму дописі на Facebook він звернув увагу на контраст між гламурними червоними доріжками, якими прямують випускники, і зовнішнім виглядом багатьох українських шкіл, що залишаються в занедбаному стані.
Експерт відзначив, що цьогоріч на багатьох шкільних подвір’ях замість звичного асфальту з’явилися червоні доріжки — символи урочистості, подібні до тих, які бачимо на церемоніях «Оскар». Водночас, за його словами, такі елементи святкування виглядають дивно на тлі застарілих фасадів шкіл, які в коментарях називають «курниками».
Лікарчук наголосив, що не закликає до скасування випускних вечорів. Проте він закликав переосмислити форму святкування — зробити її стриманішою і доречнішою до реалій сьогодення, зокрема повномасштабної війни, яка триває в Україні. Він також поставив питання про сенси, які ми вкладаємо у такі урочистості.
У своєму дописі освітянин висловив здивування, куди саме веде ця «червона доріжка» — чи до гідного майбутнього, чи до ілюзорного глянцевого світу, відірваного від реальності. Він порівняв її з іншими червоними доріжками — доріжками крові, які сьогодні проливаються на фронті.
Експерт зазначив, що не засуджує дітей, які святкують завершення школи. Натомість, на його думку, відповідальність лежить на дорослих, які організовують та підтримують такий формат заходів. Він також звернув увагу на те, що в українській освіті зникає відчуття межі між гідністю та гламуром, а школа дедалі частіше зводиться до зовнішніх ефектів, а не до внутрішнього змісту.
«Бо країна, яка бореться за себе, має бути особливо чутливою до того, що вона святкує і як», – зазначив Лікарчук.
Раніше ми розповідали, щоНМТ хочуть зробити платним: з кого планують брати гроші
Також, ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів