MY.UAНовини
Розмір ручної поклажі та пакети з дьюті фрі: як не потрапити в халепу в авіаподорожі
Розмір ручної поклажі та пакети з дьюті фрі: як не потрапити в халепу в авіаподорожі

Розмір ручної поклажі та пакети з дьюті фрі: як не потрапити в халепу в авіаподорожі

Не виключено, що для європейських авіапасажирів незабаром підготують єдині правила провезення ручної поклажі на всіх рейсах у межах ЄС. Принаймні такий законопроєкт просувають члени транспортного комітету Європарламенту. Плутанина з розмірами ручної поклажі та додатковою платою за провезення речей у салоні літака вже всім неабияк набридла. Зрозуміло, крім самих авіакомпаній, які мають на «зайвих» сантиметрах та кілограмах чималі гроші.

Що пропонує Європарламент і як уникнути додаткової оплати перед посадкою на борт сьогодні, доки єдиних правил немає? Про це – у матеріалі Коротко про.

Кінець хаосу?

Якщо пропозиція транспортного комітету Європарламенту буде прийнята, всі пасажири, що вилітають із країн ЄС і прилітають до них, зможуть гарантовано безкоштовно брати на борт два предмети ручної поклажі:

  • одну сумку або валізу вагою до 7 кг та з габаритами до 100 см за сумою трьох вимірів (наприклад, 50х35х15 см, 40х40х20 см тощо);
  • один особистий предмет (сумку, рюкзак, ноутбук в чохлі і т.д.) розміром до 40х30х15 см.

Сказати, що бюджетні авіакомпанії незадоволені, – нічого не сказати. Адже нові правила позбавлять їх суттєвої частини додаткових доходів. Але очевидно, що винні вони в цьому самі - занадто довго випробували терпіння пасажирів хаосом і плутаниною.

Чимало авіакомпаній встановлюють такі правила провезення ручної поклажі, які інакше як драконівськими не назвеш. Крім того, пасажирам доводиться постійно бути напоготові і якось пристосовуватися до заплутаних і несумісних правил провезення особистих речей на борту, особливо під час подорожей з пересадками на рейсах різних перевізників.

- Ми іноді літаємо туди-назад різними авіакомпаніями, - каже любителька подорожей Ірина. - Наприклад, можемо прилетіти до Риму з пересадкою (так дешевше), поїздити по Італії і назад повертатися з Мілана. Подорожуємо без нічого, тільки з ручною поклажею. І доводиться звіряти правила всіх авіаперевізників (а їх може бути в одній подорожі 3-4) та летіти за мінімальними нормами.

«Пастки» з ручною поклажею

Сьогоднішні правила перевезення у різних авіакомпаній Європи – це справжні «пастки» для недосвідченого мандрівника.

Наприклад, easyJet дозволяє взяти з собою ручну поклажу розміром 45х36х20 см і вагою до 15 кг, а Wizz Air – 40х30х20 см до 10 кг, додатковий особистий предмет в обох компаніях не передбачений.

Найжорстокіші правила донедавна були у Ryanair: будь-яка сумка понад 40x25x20 см була платною. Тільки в липні 2025-го в Ryanair повідомили, що збільшують допустимі габарити безкоштовної ручної поклажі до 40x30x20 см, але справа не в тому, що в компанії пішли назустріч пасажирам. Просто з липня в ЄС почав діяти обов'язковий мінімальний стандарт для ручної поклажі 40x30x15 см, і Ryanair довелося довести свої норми до розумних цифр.

І ось успіх: нові параметри збігаються з нормами Wizz Air, тобто пасажирам вдасться уникнути плутанини хоча б тут. Але на цьому проблеми авіапасажирів точно не закінчуються, оскільки найчастіше перед посадкою в літак панує повний хаос. І це стосується не лише лоукостерів.

- Минулої осені летіла польською авіакомпанією LOT, за ручну поклажу була спокійна: моя стандартна валіза проходить за їхніми нормами 55x40x23 см, - розповідає співрозмовниця Коротко про Наталя. – І тут – сюрприз: калібратор для перевірки ручної поклажі перед посадкою у Варшаві був із вагами. У мене виявилося більше норми, і щоб не доплачувати, довелося вдягнути светр та куртку на себе та перекладати особисті речі в кишені. А потім у літаку все це перекладати назад. Сенсу в цьому було небагато – але правила є правилами.

Втім, продовжує Наталя, виявляється, що ці самі правила працівники виконують на власний розсуд. Так співпало, що менше ніж за тиждень у цьому ж аеропорту в літак авіакомпанії LOT сідав її чоловік. Його валіза також була переобтяжена, але з нього не вимагали ні доплати, ні перекладання речей, а просто забрали валізу в багажний відсік.

Уніфікований розмір ручної поклажі допоможе пасажирам зберегти і гроші, і нерви. Фото: Pew Nguyen/pexels.com

Несподівані перешкоди

Досвідчені мандрівники радять бути акуратними з рюкзаками та м'якими сумками: навіть рюкзак стандартного розміру пасажири часто набивають так, що він ніяк не проходить у калібратор. Одні намагаються його в терміновому порядку «вм'яти», інші – вдягнути все що можна на себе і розсунути максимальну кількість речей по кишенях, а треті демонстративно викидають частину поклажі у сміття і з гордо піднятою головою входять до салону літака.

Неприємним сюрпризом може стати вимога сплатити як додаткову ручну поклажу маленьку дамську сумочку або пакет з дьюті фрі. Виявляється, у багатьох авіакомпаній у правилах записано, що покупки з дьюті фрі повинні поміститися в ручну поклажу встановлених нормативів, і для багатьох це стає вкрай неприємним відкриттям.

Ще один момент – трансферні перельоти. Чимало пасажирів помилково вважають, якщо вони не залишали трансферну зону, додаткового огляду не буде. Насправді тут немає жодних гарантій. Пам'ятаю, що на одному трансферному перельоті Варшава – Франкфурт – Лейпциг пасажирів з алкоголем, купленим у варшавському д'юті фрі, не пропустили на рейс Франкфурт – Лейпциг. Не допомогли ані чеки, ані запечатані фірмові пакети. Декілька пасажирів випили свій алкоголь прямо на митному огляді – не викидати ж!

Деякі люди ігнорують електронну реєстрацію, вважаючи, що зможуть зареєструватися на стійці в аеропорту, і даремно! Зареєструватись в аеропорту ви, звичайно, зможете, але найчастіше це платна послуга – в середньому від 20 до 40 євро. До того ж місць у літаку вже може не виявитися, адже не секрет, що багато авіакомпаній вдаються до практики овербукінгу, тобто продають квитків більше, ніж кількість місць у літаку. Відповідно, реєструючись на рейс серед останніх, пасажир ризикує взагалі не потрапити в літак.

Три місяці тому ми зіштовхнулися із неприємним сюрпризом в аеропорту Тбілісі. У зоні митного огляду нас відмовилися пропускати з електронними посадковими талонами, хоча до цього ми щонайменше раз 10 літали з квитками у смартфонах, і питань не виникало. Нам довелося шукати вихід із зони огляду (це виявилося непросто), бігти до стійки реєстрації, просити людей пропустити нас без черги та брати паперові посадкові талони.

А що із рідинами?

Про правила провезення рідин у ручній поклажі знає, мабуть, кожен. З собою на борт можна пронести рідини (сюди входять гелі, аерозолі, креми, зубна паста тощо) у контейнерах об'ємом не більше 100 мл кожен. Це дуже важливий момент: якщо у вас, наприклад, у 150-грамовій баночці лежить 10 грамів крему, пронести цю баночку на борт не можна. Усі контейнери повинні бути упаковані в один прозорий, герметичний пластиковий пакет об'ємом не більше 1 літра, відповідно загальний об'єм рідин у пакеті не повинен перевищувати 1 літр.

Цікаво, що яким би непорушним не здавалося це правило, насправді воно не є таким.

Навесні минулого року Талліннський аеропорт оголосив, що завдяки новому сучасному обладнанню пасажирам, що вилітають з Таллінна, можна брати в ручну поклажу рідини ємністю до двох літрів. Крім того, на огляді в Талліннському аеропорту більше не треба було витягувати та окремо викладати на стрічку пакет із рідинами та великі технічні пристрої.

Пасажири зустріли цю новацію з подивом, але дуже швидко звикли. Щоправда, вже за кілька місяців довелося відвикати: у зв'язку з черговою постановою Єврокомісії послаблення скасували.

- Минулого літа я літала кілька, разів і в цілому нововведення мене порадувало, - каже мешканка Таллінна Крістіна. - Абсолютної зручності, звичайно, не було, оскільки на зворотному шляху мені не траплялися аеропорти з такими самими новими правилами. Тому я все одно обмежувала парфуми та косметику в ручній поклажі старими нормами, щоб мене не змусили перед зворотним рейсом викинути все «зайве».

А ось скасування правил восени, згадує Крістіна, стало дуже неприємним сюрпризом.

- На жаль, мені не трапилася інформація про те, що правила вже скасовані, - розповідає співрозмовниця. – Тому з собою у ручній поклажі у мене була пляшка з водою та набір дорогих кремів, які я везла подрузі у подарунок. Коли на огляді мені сказали, що все це заборонено провозити в ручній поклажі, це стало для мене шоком. Мені довелося повертатися до загальної зали, щоб у туалеті вилити воду з пляшки (я заплатила за неї 30 євро і не готова була викинути на сміття), а також залишити набір кремів у співробітника аеропорту (як мені вдалося його вмовити – це окрема історія) і дзвонити чоловікові, щоб він терміново приїхав і забрав. При поверненні до зони огляду я не могла пройти через турнікет, оскільки мій квиток уже був у системі, і ним не можна було скористатися повторно. Зрештою я просто дивом не запізнилася на рейс.

Приїжджайте в аеропорт заздалегідь. Мало що за нововведення спаде на думку авіакомпанії. Фото: Josh Sorenson/pexels.com

Будь напоготові!

Виходячи з усього вищесказаного, можемо сформулювати кілька основних правил, виконання яких зробить переліт максимально комфортним.

  1. Уважно перевірте, чи відповідає ваша ручна поклажа та багаж встановленим нормам (норми мають бути прописані у вашому квитку). Врахуйте, що в калібратор чемодан повинен входити разом із коліщатками.
  2. Уточніть правила провезення ручної поклажі на сайті конкретної авіакомпанії.
  3. Не забувайте проходити електронну реєстрацію (у різних авіакомпаній вона відкривається за 24, 36 або 48 годин до вильоту).
  4. Навіть якщо ви пройшли електронну реєстрацію і у вас немає багажу, приїжджайте в аеропорт щонайменше за 2,5 години до вильоту. Якщо йдеться про великий аеропорт-хаб, як, наприклад, аеропорти Лондона, Стамбула, Риму, Гельсінкі, Франкфурта тощо, потрібно приїхати мінімум за 3, а то й за 4 години до вильоту – черги навіть на митний огляд там непередбачувані.
  5. Здійснюючи великі покупки в д'юті фрі, заздалегідь переконайтесь, що зможете безкоштовно пронести на борт додатковий пакет.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Евросоюз отсрочил введение тарифов на американские товары
Хвиля
2025-07-14T06:25:39Z
Чем отличаются собранные в России "Герани" от иранских "Шахедов": объяснение эксперта
TSN
2025-07-14T06:04:56Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Блок готов: ЕС планирует создать фонд по поддержке Украины на 100 млрд евро, — СМИ
Фокус
2025-07-09T10:27:30Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Как аспирин помогает на огороде - полезные советы
Gazeta UA
2025-07-14T06:04:44Z
Займет 20 минут в день: простое упражнение может снизить риск смерти на 40%
Знай
2025-07-14T05:36:43Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Спецпредставитель Трампа Кит Келлог уже прибыл в Киев
ZN UA
2025-07-14T07:04:56Z
Мобилизация под давлением: работников института в Воронеже заставляют подписывать контракты
Апостроф
2025-07-14T07:01:44Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Украинский беспилотник поразил российскую систему ПВО Бук-М3. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-14T07:04:37Z
Зачем РФ рвется на Днепропетровщину: есть ли уже угроза для Днепра
Comments UA
2025-07-14T07:00:16Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Когда все выходит из-под контроля, эти три знака зодиака становятся только сильнее
TSN
2025-07-14T07:04:48Z
День Украинской Государственности: когда отмечают в этом году
ZN UA
2025-07-14T07:01:35Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T20:48:25Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Сара Мишель Геллар и Роуз Макгоуэн в годовщину смерти Шеннен Доэрти почтили ее память редкими фото
Комсомольская правда
2025-07-14T06:52:17Z
Сидни Суини может сыграть девушку Джеймса Бонда в перезапуске франшизы
GameMag
2025-07-14T04:04:34Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В США произошла стрельба в церкви: есть погибшие
TSN
2025-07-14T06:58:23Z
Армия РФ ударила по Сумщине: ранен ребенок
TSN
2025-07-14T06:46:36Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Лапша и подлива сведут вас с ума: домашний лагман, за который не стыдно, рецепт
Знай
2025-07-14T06:52:22Z
Каменные места силы и мистики: от украинского Стоунхенджа до загадочного кромлеха
Комсомольская правда
2025-07-14T06:04:41Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Owlcat Games польщена сравнениями The Expanse: Osiris Reborn с Mass Effect — но не пытается просто подражать BioWare
GameMag
2025-07-14T07:01:56Z
Астрономы увидели, что делают умирающие звезды перед взрывом сверхновой
Фокус
2025-07-14T06:31:36Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Челсі — клубний чемпіон світу
Football.ua
2025-07-13T21:19:39Z
Итальянский теннисист Синнер впервые выиграл Уимблдон
ZN UA
2025-07-13T18:43:23Z
Галатасарай может позволить себе выкупить Осимхена, если оплатит частями
Корреспондент
2025-07-13T18:15:14Z
Роучу безразличны похождения Джервонты Дэвиса: Реванш состоится по плану
Корреспондент
2025-07-13T17:24:42Z
Челси – ПСЖ: накануне финала матча Клубного чемпионата мира
Корреспондент
2025-07-13T17:06:28Z
Покорившие высоту: Дембеле и Палмер приняли участие в фотосессии
Корреспондент
2025-07-13T16:48:38Z
Уимблдон U-14 проигран - не беда, когда в стране война
Корреспондент
2025-07-13T15:54:29Z