/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F39e403a83623a3843b6b43df2df59c08.jpg)
Що робити з електроприладами, коли наближається гроза
Блискавка може вдарити по електромережі, спричинивши різкий стрибок напруги й миттєво вивести з ладу техніку. Найпростіший спосіб уберегтися — вимкнути пристрої з розеток, щойно наближається гроза.
Про це пише SlashGear.
Як мінімізувати ризик удару блискавки та захистити дім
Від'єднання електроніки — лише перший крок. Додаткову безпеку дає встановлення цілобудинкового обмежувача перенапруги, що монтується в електрощиті й бере на себе імпульси напруги. Однак такий пристрій коштує недешево й не врятує, якщо блискавка влучить безпосередньо в будинок.
Ще один варіант — грозовий стрижень (громовідвід). Металева штанга "приваблює" розряд і безпечно відводить його в землю, захищаючи дроти й розетки. Монтаж також дорогий, та у поєднанні з обмежувачем перенапруги він значно знижує ризики.
Якщо ж гроза все-таки пошкодила мережу, техніка може запахнути паленим, розетки — потемніти, а самі пристрої — перестати вмикатися або працювати некоректно. У такому разі варто викликати електрика для перевірки проводки, а гаджети віддати у сервіс або, за необхідності, утилізувати відповідно до правил. Перевірте гарантію й інструкції: інколи виробник пропонує ремонт чи заміну.
Ймовірність прямого удару блискавки невелика, та у питанні безпеки краще перестрахуватися: навіть із захисними системами під час грози варто висмикнути вилки з розеток.