/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fca37883ebcd6849f2e6a3f7019d57692.jpg)
Українська компанія розробила одноразовий сіткомет для боротьби з FPV-дронами
Українська компанія TENETA представила одноразовий сіткомет MITLA 1 для протидії ворожим FPV-дронам. Він є компактним пристроєм, легко поміщається у підсумок або рюкзак і дозволяє швидко реагувати на небезпеку на полі бою.
Про це повідомили розробники.
У чому проблема?
На полі бою кожна секунда і кожне рішення можуть стати вирішальними. У новій реальності війни, де FPV-дрони використовуються як високоточна зброя, військові шукають максимально ефективні й прості засоби захисту.
Яке рішення?
Одним із таких став сіткомет MITLA 1 — компактний пристрій, що дозволяє знешкоджувати дрони у польових умовах.
Як це працює?
Розміром він не великий, тому без проблем вміщується в стандартний підсумок або рюкзак. На відміну від громіздких аналогів, MITLA 1 важить лише 365 грамів, має герметичний корпус (⌀ 40 мм, висота 200 мм) і не займає багато місця у спорядженні.
Пристрій не потребує складних налаштувань чи тривалої підготовки:
- достатньо витягнути запобіжник,
- прицілитися,
- натиснути кнопку активації.
Принцип дії сіткомета — вистріл спеціальною сіткою, яка блокує гвинти дрона та позбавляє його можливості рухатись. Після захоплення дрона сіткою пристрій фактично виводить його з ладу ще до моменту удару.
Сітка розгортається за 0,2 секунди та миттєво захоплює ворожий дрон, позбавляючи його керування. Ефективна дистанція дії пристрою — до 25 метрів, а ефективна площа сітки становить 3,5×3,5 метра.
Сіткомет успішно протестували у різних погодних умовах — дощ, сніг чи спека не впливають на його роботу, а вітер може як покращити, так і зменшити ефективну дальність залежно від напрямку.
MITLA 1 не потребує джерел живлення, складних налаштувань чи технічного обслуговування.
Зауважимо, що боєць 128-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ "Дике Поле" Володимир під час бойових дій збив ворожий FPV-дрон за допомогою рибальської підсаки. Раніше він працював на меблевій фабриці та захоплювався пошуком старовинної зброї, а нині вже четвертий рік захищає Україну.
Нагадаємо, що українські розробники створили новий безпілотний надводний катер "Урсула", який має довжину близько одного метра.
Також українські військові активно розширюють використання наземних роботизованих комплексів на фронті. Під час презентації, організованої командуванням Сухопутних військ ЗСУ, було продемонстровано чотири основні типи НРК: "Лють", "Терміт", "Ardal" та "Гном-мінер".