/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F94e0a74753fa716cf8704eb907e09778.jpg)
Випробування показали катастрофічне відставання США у виробництві дронів, - NYT
Чотириденні військові навчання у пустелі Аляски продемонстрували критичні проблеми американської оборонної промисловості з виробництва безпілотників.
Під час тестів прототипи дронів американських стартапів промахувалися по цілях на 80 футів, падали під час запуску та врізалися в гори, повідомляє The New York Times.
"Ми всі знаємо одне й те саме. Ми не даємо американському воїну те, що йому потрібно для виживання у сучасній війні", — заявив Трент Еменекер, менеджер проєкту Портфоліо автономії військового Підрозділу оборонних інновацій. "Якби нам довелося йти на війну завтра, чи маємо ми те, що потрібно? Ні".
Експерти галузі підтвердили драматичне відставання: китайська DJI контролює 70% світового ринку комерційних дронів і може виробляти мільйони безпілотників на рік — "у сто разів більше, ніж будь-хто в США", за словами Боббі Сакакі з консалтингової компанії UAS NEXUS.
500 американських компаній разом виробляють менше 100,000 дронів на рік, тоді як потреби армії значно вищі. Навіть системи радіоелектронної боротьби, деякі з яких розроблялися понад десятиліття тому для війни з терором, виявилися неефективними проти сучасних безпілотників.
Єдиним яскравим винятком стала американська компанія Neros з офісом в Україні, чий дрон Archer зміг зависнути над солдатами попри їхнє обладнання для глушіння, перемикаючись між частотами.