Китай створив перше розумне судно для дослідження океану
Китайська державна суднобудівна корпорація створила перший в КНР високоінтелектуальний корабель для дослідження океану. Про це з посиланням на газету China Daily пише «Главком».
Корабель отримав назву Tongji на честь однойменного шанхайського університету. «Це нове покоління 2000-тонних екологічних, безшумних та інтелектуальних науково-дослідних судів, самостійно спроєктованих та побудованих вітчизняними компаніями», – сказав головний конструктор Лі Чженхуа.
Судно, оснащене електрореактивним двигуном, може керуватися віддалено з суші. Воно має автономну систему навігації у відкритому морі та інтелектуальну систему управління, яка дозволяє ефективно використовувати енергію.
Tongji може ходити практично в будь-якому районі океану, за винятком тих, де вода вкрита льодом.
Довжина судна становить 81,5 м, ширина – 15 м, а осадка – 6,9 м. Воно може вмістити 45 осіб та розвивати швидкість до 15 вузлів (27 км/год). Дальність плавання електросудна становить 80 тис. морських миль, воно може працювати автономно до 35 діб.
Tongji стане майданчиком для проведення наукових досліджень та інженерних розробок, а також для проходження практики студентами Університету Тунцзі.