/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F54cff824e8a5b96d519f0dbe0bbd4cdc.jpg)
Навіщо Лавров поїхав до КНДР: пояснення журналіста
Ким чен Ин та Сергій Лавров / © Associated Press
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров нещодавно відвідав КНДР. Візит не був пов’язаний лише з відкриттям курорту Вонсан. Очільник російського МЗС приїхав «по залізо» і не лише.
Про це розповів журналіст та ведучий 24 Каналу Роман Цимбалюк.
Навіщо Лавров поїхав у КНДР
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 12 липня відвідав Північну Корею. Там він зустрівся зі своєю північнокорейською колегою Цой Сон Хі, а згодом із диктатором Кім Чен Ином. Цікаво, що до КНДР поїхала і представниця російського МЗС Марія Захарова.
Раніше на переговори до Кім Чен Ина їздив секретар Радбезу Росії Сергій Шойгу, однак цього разу його у делегації не було.
«Вони можуть домовлятися про обмін військовими технологіями. Вже у ЗМІ мовилося, що Росія може передати їм технологію „Шахедів“. Врешті там все зводиться до „заліза“ та продовження війни», — зазначив Роман Цимбалюк.
Також росіяни могли поїхати, щоб домовитися про постачання нових партій снарядів чи іншої зброї до Росії. Північна Корея не приховує, що постачає Москві зброю, на противагу тому ж Китаю, який досі переконує світ, що нічого подібного Росії не надавав.
Проте Пекін не просто надсилав і надсилає до Росії товари подвійного призначення та необхідну електроніку, але й може курувати її співпрацею з КНДР.
«Не думаю, що Китай просто спостерігає. Я солідарний з думкою, що без згоди Пекіна КНДР не пішла б на відправлення боєприпасів та балістики до Росії», — зауважив Цимбалюк.
Візит Лаврова до до Пхеньяна став першим від 2009 року. Аналітики зазначають, що він підкреслив зростальну залежність Москви від північнокорейського режиму, особливо в контексті потреби у живій силі та інженерних ресурсах.
Не виключено, що КНДР може відправити ще більше солдатів, які братимуть участь у бойових діях більш безпосередньо.