/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3a820ee44ae80b4a09b3cbf35a95f549.jpg)
Нові правила військового обліку: як оформити онлайн і що робити у разі помилок
Про це розповідає 24 Каналз посиланням на Міністерство оборони України. В Україні запровадили механізм, який дозволяє стати на військовий облік без особистого відвідування ТЦК – дані автоматично вносять у реєстр "Оберіг" завдяки обміну з Державною міграційною службою.
Як працює новий військовий облік в Україні?
Це суттєво спрощує процедуру, економить час військовозобов’язаних і зменшує навантаження на співробітників центрів комплектування.
Завдяки автоматизації на облік також можуть стати українці, які перебувають за кордоном, а також юнаки 17 – 25 років, що вперше проходять приписку до призовної дільниці.
Водночас залишається можливість самостійно стати на облік, звернувшись особисто до ТЦК за місцем проживання та подавши необхідні документи.
Що робити, якщо ТЦК помилився з даними?
У Міноборони визнають, що через великий обсяг мобілізаційної роботи та людський фактор інколи трапляються помилки: на облік можуть поставити людину, яка вже виключена, або забути внести позначку у реєстр "Оберіг". У таких випадках треба звернутися до свого ТЦК, надати документи й разом із працівниками уточнити дані.
Кому треба стати на облік у 2025 році?
На військовому обліку мають бути всі чоловіки віком від 17 до 60 років. Юнаки 17 – 25 років приписуються до призовної дільниці, проте їх не можуть мобілізувати до досягнення 25-річного віку. Приписка зазвичай відбувається з січня по березень у школі або за місцем проживання.
Також у 2025 році на облік мають стати ті, хто раніше не проходив приписку чи був знятий з обліку. У разі змін або помилок даних у реєстрі "Оберіг" потрібно звернутися до ТЦК для їх виправлення.