Три медіаорганізації провели акцію на підтримку журналістки Мзії Амаглобелі напередодні засідання суду
Напередодні слухань у понеділок, 14 липня, міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF), Комітет захисту журналістів (CPJ) та Міжнародний інститут преси (IPI) провели акцію солідарності біля в'язниці, де утримується засновниця грузинських інтернет-видань Netgazeti і Batumelebi Мзія Амаглобелі. Про це йдеться на сайті RSF.
Як зауважила організація, Мзія Амоглобелі є першою жінкою-журналісткою, ув'язненою в Грузії з політично мотивованих причин з моменту здобуття країною незалежності після розпаду Радянського Союзу. Її звинуватили у «нападі на поліцейського», «образі та опорі поліції» та «спотворенні зовнішнього вигляду будівлі» за використання протестної наклейки.
Напередодні слухання 14 липня RSF висловили занепокоєння через порушення у цій справі. Зокрема, вони зафіксували необґрунтоване досудове затримання, непропорційні звинувачення, неправильне застосування кримінального законодавства, упередженість суду, словесні образи під час затримання та неодноразові порушення прав захисту. Крім того, сам прем'єр-міністр Грузії публічно порушив презумпцію невинуватості журналістки, заявивши, що вона начебто діяла «за вказівкою» іноземних організацій.
«Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів та Міжнародний інститут преси будуть присутні на засіданні 14 травня, щоб підтримати журналістку в цій справі. Вони закликають до негайного зняття всіх звинувачень і безумовного звільнення Амоглобелі.
19 лютого Мзія Амаглобелі припинила голодування, яке розпочала одразу після свого арешту. 26 лютого журналістку мали перевести з клініки «Вівамед», де вона проходила обстеження, до Руставської жіночої колонії.
У червні 23 міжнародні організації із захисту прав медіа закликали керівну партію Грузії припинити напади на медіа, скасувати репресивні закони й негайно звільнити затриману журналістку Мзію Амаглобелі. Вони також звернулися до міжнародної спільноти та ЄС із закликом чинити тиск на грузинську владу та підтримувати незалежну журналістику в країні.
Крім того, 19 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою негайного та безумовного звільнення грузинської журналістки Мзії Амаглобелі, назвавши її арешт політично вмотивованим.
Фото: RSF
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.