/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fc18aacb4e0c738aea782ae77e20722c0.jpg)
У Росії закінчуються гроші: Кремль підвищує тарифи на комуналку на окупованих територіях
На ТОТ зростають тарифи на комуналку
Окупаційні адміністрації називають це "поетапною індексацією" до "загальноросійських стандартів", передає 24 Канал з посиланням на Радіо Свобода.
Але насправді це означає остаточну відмову Росії від "дешевої комуналки". Це була пропагандистська обіцянка Донбасу під час гібридної агресії у 2014-му, як зазначає видання.
Раніше платіжки там дійсно були дешевшими, ніж на вільній території України – однак тепер будуть подекуди навіть вищими, –
уточнили у тексті.
Наприклад, на окупованій Донеччині середня платіжка за квартиру на 50 квадратних метрів буде 6 тисяч рублів узимку та 5 рублів влітку (це близько 2,6-2,7 тисячі гривень). Однак на підконтрольній Україні території Україна сума складатиме 2 тисячі у зимовий сезон та тисячу у літню пору року.
І це з урахуванням того, що місто-мільйонник – Донецьк – уже 3 роки живе з подачею води по днях і годинах. Тому люди скаржаться на "якість послуг", які вони здебільшого навіть не отримують.
Вода технічна і пити її неможливо, каналізація зношена. Крім того, міста потопають у смітті, адже його вивозять раз-два на місяць.
На початку цього року окупаційні адміністрації вже переглядали тарифи. Зокрема з 1 липня платіжка зросла в середньому майже на 30%. Але це не останнє здорожчання: наступне, за інформацією пропагандистських ресурсів, заплановане рівно за рік, з 1 липня 2026-го.
Журналіст Денис Казанський каже, що насправді логіка в цьому підвищенні одна – просто у Росії закінчуються гроші. Тепер росіяни мають зібрати їх зі свого населення або з населення окупованих територій, щоб компенсувати нестачу в бюджеті.
Вже нема у Путіна грошей, щоб, як раніше, кидати їх своєму населенню, як кістку – і купувати його лояльність,
– заявив журналіст.
Зверніть увагу! Зараз населення окупованих територій фактично оплачує війну проти своєї ж країни, свою ж власну окупацію.