/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff4289251686f62fe1f5a2786f9928be3.png)
У США хочуть спрямувати заморожені російські активи на повернення викрадених українських дітей
Про це у Фейсбуці повідомила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк, передає Укрінформ.
"Президент США може отримати право використовувати заморожені російські активи для допомоги викраденим Росією українським дітям! У Сенаті США представлено двопартійний проєкт закону щодо посилення підтримки Сполучених Штатів у виявленні та поверненні українських дітей, викрадених РФ, та притягнення винних до відповідальності", - поінформувала вона.
Віцеспікерка українського парламенту зазначила, що законопроєкт розробили сенатори Емі Клобушар (демократка) та Чак Грасслі (республіканець).
Згідно з проєктом закону, державні органи та федеральні агентства США мають надавати Україні технічну та іншу допомогу:
- у підтримці розслідувань викрадення дітей, їх ідентифікації та збору інформації, зокрема розвідувальної з відкритих джерел, а також у притягненні до відповідальності винних за ці злочини;
- у наданні українським дітям, викраденим Російською Федерацією, медичних та психологічних реабілітаційних послуг, послуг з підтримки сім’ї та реінтеграції у суспільство, юридичної допомоги, розміщення, з освітніх потреб.
Також передбачається, що урядом США мають бути узгоджені розбіжності в санкційних списках з Великою Британією та Європейським Союзом з метою більш ефективного притягнення до відповідальності осіб, причетних до викрадення українських дітей.
Водночас пропонується передбачити, що Президент СШАзможе використовувати будь-які російські суверенні активи, що знаходяться у Сполучених Штатах, для цілей цього закону.
"Вдячна сенаторам за цю важливу законодавчу ініціативу, спрямовану на безпосередню підтримку та реінтеграцію дітей, яких вдалося повернути. Не менш важливою є практична допомога у виявленні викрадених дітей та справедливому покаранні всіх причетних за ці злочини. Сподіваюся, цей закон знайде відгук серед американських парламентарів та буде проголосований у Конгресі США", - додала Кондратюк.
Як повідомляв Укрінформ, у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA вдалося врятувати ще одного українського підлітка, який перебував на тимчасово окупованій території.
Фото: Bring Kids Back UA