MY.UAНовини
Чому у Кропивницькому сквер став місцем для безлічі підліткових бійок
Чому у Кропивницькому сквер став місцем для безлічі підліткових бійок

Чому у Кропивницькому сквер став місцем для безлічі підліткових бійок

Реконструйований сквер у центрі Кропивницького став ареною підліткової агресії замість безпечного простору. Чому ремонт не врятував від бійок, як працює психологія юного насильства і що може зробити громада — пояснює видання «Гречка» разом з експерткою.

Чому у Кропивницькому сквер став місцем для вибуху підліткової агресії

До реконструкції Центральний сквер у Кропивницькому критикували як небезпечне у вечірній час місце через п’яні бійки біля генделиків. Нині ж після реконструкції і появи пів сотні лавок він став магнітом для десятків людей, зокрема і компаній підлітків та молоді. Але як наслідок він і став зоною для регулярних бійок.

Одна з останніх гучних справ — випадок хуліганства, коли молодик з ноги вдарив у голову старшу жінку, яка має психічні розлади. В результаті нападник обійшовся штрафом.

На безліч підліткових бійок поліція навіть не встигає зреагувати, адже поки свідки повідомляють правоохоронців — учасники покидають сквер.

Але чому так? За теорією розбитих вікон (англ. Broken Windows Theory) видимі ознаки занепаду — як-от розбиті вікна, графіті, сміття, занедбані будівлі — сприяють зростанню девіантної поведінки, зокрема агресії, правопорушень і насильства. Тобто ремонт скверу мав би покращити ситуацію?

Проте, якщо немає альтернатив або обмежень, компанії можуть залишати після себе сміття, курити, шуміти, і це перетворює «відновлене» місце на нове джерело хаосу, а відсутність реакції на порушення — запускає нову спіраль занепаду.

Зрештою, сквер не єдине місце, де вихлюпується підліткова агресія, а випадки жорстокої і аморальної поведінки розлітаються соцмережами.

Чому підлітки можуть бути жорстокими: пояснює психологиня

«Гречка» вирішила розпитати психологиню Інгу Кузнєцову.

Підліткова жорстокість — не лише про агресію як таку, а про складний набір факторів, що впливають на емоції, поведінку та відповідальність дитини у перехідному віці. Психологиня пояснює, чому в цьому віці діти здатні на вчинки, які здаються неприйнятними з точки зору дорослих.

Зображення ілюстративне

1. Нестабільна емоційна регуляція

У підлітковому віці ще не до кінця сформовані нейронні зв’язки між центрами емоцій та волі. Емоція може виникнути миттєво — образа, злість, роздратування — але внутрішній гальмівний механізм ще слабкий або не працює. Тому підліток не завжди здатен оцінити наслідки своїх дій або стримати імпульс.

«Я злюсь — і дію, не думаючи. Воля, яка у дорослої людини зупинила б дію, у підлітка ще в процесі формування», — пояснила психологиня.

Так свідоме керування емоціями, гнучке мислення та здатність передбачити наслідки власних дій формуються поступово. До 25 років цей механізм ще не завершений.

«Дорослий спершу відчуває емоцію, а потім — стримує. Підліток — діє під впливом емоції, ще не маючи розвинених “внутрішніх гальм”».

 2. Вплив компанії та ефект «емоційного зараження»

Поведінка підлітка значно змінюється у групі. Навіть якщо окремо дитина не схильна до агресії, у компанії вона може переймати емоції інших і втрачати контроль. У натовпі зростає рівень агресії, а особиста відповідальність розмивається.

«Сам не вдарив би — але з компанією б’є. Бо “всі разом”, а значить — “я не один винен”. Це класичний ефект зараження».

Наприклад, у Одесі підлітки навмисно знайшли безхатька, били і знущались з нього.

Наприклад, так у Новомиргороді група підлітків била дівчину і фільмувала то на відео.

Крім того, якщо у компанії є лідер чи лідерка з деструктивною поведінкою, то це може бути мотиватором для агресивної поведінки всієї групи.

3. Усвідомлення безкарності

Багато підлітків добре орієнтуються у вікових обмеженнях кримінальної відповідальності — і знають, що їм «нічого не буде». Це зменшує страх перед покаранням і робить агресивну поведінку «допустимою».

Наприклад, так у Мошориному шукали 13-річного підлітка, який повісив собаку та кота.

Водночас якщо після деструктивної поведінки, агресії чи порушення соціальних норм не йде засудження, то дитина чи підліток її може повторити.

4. Жорстокість як шоу: вплив соцмереж

Окрема проблема — мотивація «зробити контент». Деякі підлітки знімають на відео жорстокість, викладають у TikTok чи Instagram, отримують лайки та схвалення у коментарях.

«В доінтернетну епоху якийсь вчинок вважався жорстоким і викликав відчуття жаху, то зараз такі відео набирають переглядів. І під ним можуть бути багато схвальних коментарів. Тобто мотив тут може бути навіть не завдати шкоди, а зробити шоу».

5. Зниження емпатії

Постійне споживання жорстокого контенту притуплює емоції. Це явище називається габітуацією — коли від багаторазового повторення сильні емоції згасають.

Таким чином може впливати війна. Коли кожен день в країні громадяни стикаються з жорстокістю загарбників, то це може притуплювати емоційну реакцію на жорстокість загалом.

6. Менше агресії — але більше ризиків після війни?

За особистим спостереженням психологині, нинішні підлітки менш активні й рідше вдаються до фізичного насильства, ніж попередні покоління. Багато енергії переходить у комп’ютерні ігри, що дозволяє «зливати» агресію без шкоди для інших. Водночас у майбутньому можливе зростання ризикованої поведінки — зокрема пов’язаної зі зброєю.

Підліткова жорстокість — це не про «злість без причин». Це результат дії кількох факторів:

  • незрілість емоційно-вольової системи,
  • сильний вплив групи,
  • зниження емпатії через перенасичення контентом,
  • мотивація створити «видовище»,
  • відсутність страху покарання.

Розуміння цих механізмів — перший крок до профілактики. Якщо суспільство хоче зменшити підліткове насильство, важливо працювати не лише з поведінкою, а з її передумовами — середовищем, нормами, емоційною грамотністю.

Провокативні відео під російську музику: що ховається за протестною поведінкою підлітків

Попри загальний підйом патріотизму в Україні, серед частини підлітків проявляється зворотна реакція: провокативні відео з російською музикою, знецінення болю війни, публічна байдужість. Наприклад, така ситуація сталась поблизу храму на Новомиколаївці, де підлітки записували відео під російську музику і не реагували на зауваження священника.

Фото підлітків біля храму на Новомиколаївці із сайту Суспільне Кропивницькій

Чому так відбувається — пояснює психологиня Інга Кузнєцова, яка працює з підлітками, зокрема й дітьми загиблих військових.

Нонконформізм і протестна поведінка підлітків — не відсутність моралі, а крик про допомогу, спроба знайти своє місце і протест проти «системи». Вони шукають щирості, стабільності та безпечного простору — і саме це має дати їм доросле суспільство.

Провокативна поведінка — одна з форм нонконформізму. Це природна реакція підлітка, який шукає власну ідентичність і хоче протиставити себе дорослим або соціальним очікуванням. У підлітків нонконформізм часто радикальний: не «частково не згоден», а «ні в усьому».

«Підліток ще не вміє користуватись цим гнучко. Тому коли йому кажуть “будь патріотом”, він демонстративно слухає російський реп».

Також може впливати розчарування у певних символах і самому патріотичному русі. Підлітки особливо гостро реагують на фальш. Якщо бачать, що патріотизм подається як обов’язкова демонстрація, а не щире переконання, це може викликати зворотну реакцію. Формальність, лицемірство, подвійні стандарти — все це підриває довіру і провокує бунт.

Крім того, зазвичай підлітки можуть не повʼязувати особисту дію із глобальними історичними змінами. І тому можуть не усвідомлювати, «а що прям такого поганого», якщо послухати російського виконавця.

Сарказм і трикстерство як захист від болю

Підлітки, які втратили рідних на війні або виросли в умовах постійної тривоги, не завжди проживають горе відкрито. Часто — ховають його за цинізмом або знеціненням. Це відомий психологічний механізм — режим трікстера: висміяти, зневажити, зіронізувати, щоб зменшити власний біль.

«Вульгарний гумор, саркастичні пісні, демонстративне “а мені байдуже” — усе це може бути формою захисту від глибокої травми».

«Комендантська година» для підлітків : користь чи ризик?

Деякі громади намагаються вирішити ситуацію із хуліганством зі сторони дітей і щодо дітей введенням додаткової комендантської години. Таке нововведення цьогоріч зробила  Компаніївська громада, обмеживши перебування неповнолітніх на вулиці та у громадських місцях без супроводу дорослих. У Кропивницькому міська рада теж вводила таке обмеження у 2012 році. Тоді Кіровоградська обласна прокуратура назвала це рішення незаконним і вказала, що це є порушенням положення Конвенції ООН Про права дитини.

За словами Інги Кузнєцової, ідея встановлення комендантської години для дітей (наприклад, з 20:00 до 6:00) може мати короткостроковий ефект, але вимагає зваженого підходу. Підлітки — це не лише ризик, а й потреба в соціалізації. Забравши в них спілкування з однолітками, ми ризикуємо замінити його ще гіршим — із деструктивними субкультурами в онлайн-просторі.

«Коли підлітки в компанії — це ризик. Але коли вони ізольовані — це інший ризик. Потрібна не заборона, а контроль, підтримка і здорове середовище для спілкування».

Психологиня зауважила, що такі обмеження потрібно вводити, врахувавши біоритми підлітків. Адже, наприклад, сидіти вдома у восьмій вечора влітку, коли за вікном ще навіть не темнішає, доволі важко.

Профілактика підліткової злочинності: світовий досвід

«Вуличні працівники», які не карають, а підтримують

У світі використовують таку модель профілактики насильства як “street workers” – це фахівці, які надають соціальну підтримку вразливим групам безпосередньо в публічному просторі: на вулицях, у парках, на вокзалах, у клубах тощо. Їхня робота є частиною системи соціальних послуг, і вони відіграють ключову роль у запобіганні соціальній ізоляції, насильству, вживанню наркотиків та бездомності.

Наприклад, у Лондоні youth workers в поліції та лікарнях працюють із 10–17-річними після арештів або медичних інцидентів. У їхній програмі майже 90 % молодих людей не скоюють повторні правопорушення протягом року. Це відбувається у момент, коли підліток перебуває в кризі чи арештований — і відкритий до змін.

У штаті Массачусетс у США такі працівники (часто з досвідом вулиці чи навіть кримінальною історією), що знаходяться у вечірньому просторі, де збирається молодь допомогли знизити рівень нападів на 15%, а пограбувань на 52% .

Як працюють street workers у Чехії

  • Працюють з підлітками, молоддю та дорослими, які перебувають у складних життєвих обставинах: неблагополучні сім’ї, бездомність, проблеми з психічним здоров’ям або залежностями.
  • Надають інформаційну та емоційну підтримку — пояснюють права, можливості допомоги, слухають без осуду.
  • Супроводжують до фахівців: соціальних служб, лікарів, наркологів, центрів зайнятості тощо.
  • Проводять профілактичні заходи щодо інфекційних захворювань (роздають презервативи, серветки, шприци в рамках harm reduction).
  • Працюють інкогніто або неформально — часто в цивільному одязі, не вимагають документів, не тиснуть.

 Приклади роботи з молоддю:

  • У місті Брно організація Podané ruce веде мобільну роботу з підлітками, які збираються у скейтпарках або в нічних клубах. Їм пропонують неформальні бесіди, ігри, освітні заходи, а за потреби — психосоціальну підтримку.
  • У Празі діє програма Beztíže (в перекладі — «Невагомість»), де вуличні працівники регулярно відвідують райони з підвищеним рівнем підліткових правопорушень, щоб розбудовувати довіру й пропонувати альтернативи вільному часу — гуртки, мистецтво, спорт.

Їх роботу фінансують державні та муніципальні програми соціальної підтримки, європейські фонди, недержавні організації за підтримки грантів.

Як уникнути підліткової агресії в публічних просторах?

Сучасні публічні простори часто стають майданчиками для підліткової соціалізації. Але коли така соціалізація проходить без контролю, зростає ризик агресії, деструктивної поведінки та порушень. Особливо, якщо в компаніях немає дорослих, які б ненав’язливо спостерігали за ситуацією. Ось кілька ідей, які озвучує психологиня Інга Кузнєцова.

Зображення ілюстративне

Підлітки потребують не стільки заборон, скільки зрозумілих меж. Встановлення правил і присутність авторитетної фігури — важливі умови для формування самоконтролю. Коли підліток знає, що поруч є поліцейський чи інший дорослий, який може втрутитись, у нього з’являється внутрішнє стримування. Це не про страх, а про поступове формування внутрішніх обмежень.

Роль поліції в публічному просторі важлива. Її присутність у місцях скупчення молоді не має сприйматися як покарання. Навпаки — це про гарантію безпеки й чіткий сигнал, що будь-яка дія матиме наслідки. Ідеально, коли поліцейські працюють на випередження, встановлюють контакт із молоддю, а не втручаються лише в момент порушення.

Публічні зауваження — теж форма впливу, але з нюансами. Якщо дорослі бачать жорстоку або тривожну поведінку, не слід ігнорувати. Але важливо говорити не агресивно, без принижень і узагальнень.

Іноді підлітки поводяться зухвало або емоційно, але без реального порушення правил. У таких випадках дорослі можуть несвідомо провокувати агресію: підвищувати голос, лаятись, звинувачувати, принижувати.

Це створює ефект «ворожого світу», і підліток замість виправлення поведінки стає агресивним і оборонним.

У разі, коли конфлікт загострюється — варто викликати поліцію. Це не про покарання, а про пояснення меж і наслідків. Навіть проста розмова з патрульними показує: у суспільстві є реакція на порушення.

Що ще може зробити громада? Створювати безпечні місця для підлітків із чіткими, але м’якими правилами. Це можуть бути молодіжні простори, гуртки, навіть напівформальні локації з дорослим «наглядачем» — як приклад, приміщення, де діти збираються, грають у настільні ігри, спілкуються. Такий простір дає підліткам відчуття автономії, але водночас — межі. Адже неподалік є дорослий чи дорослі.

І найголовніше — підлітки потребують кордонів. Це базова потреба дитини, яку важливо задовольнити і в 10, і в 16 років. Інакше формується людина без внутрішніх обмежень, яка не розуміє ні власні межі, ні межі інших. Дорослі мають допомогти ці межі побачити — не тиском, а прикладом, підтримкою і чіткими реакціями на порушення.

Це процес усвідомлення, що власні межі варто відстоювати і розуміти. Та водночас усвідомлювати, що у людей навколо теж є свої межі та вони так само не хочуть, щоб їх порушували. Для цього й існує система соціальних норм.

Автори: Анастасія Дзюбак, Ірина Требунських

Джерело: «Гречка»

Зображення обкладинки ілюстративне, згенероване ШІ

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Нове зупинення виробництва на заводі GM з випуску вантажівок викликає більше запитань, ніж дає відповідей
Топ Жир
2025-07-15T21:18:03Z
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови: які вимоги
24tv
2025-07-15T21:06:59Z
Nissan закриває один із найстаріших своїх заводів у рамках масштабного скорочення виробництва
Топ Жир
2025-07-15T20:48:26Z
Грошей бракуватиме навіть на їжу: коли росіяни перейдуть в "режим виживання"
GlavRed
2025-07-15T20:25:31Z
США можуть ускладнити продаж російської нафти в певні країни – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T19:30:00Z
Пенсії підвищили, але грошей поменшало: в ПФУ пояснили парадокс
Хвиля
2025-07-15T18:58:15Z
Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти
Знай
2025-07-15T18:37:30Z
У Міненерго розповіли про темпи відновлення енергетики та ризики нових відключень
Хвиля
2025-07-15T18:31:01Z
Росія вкрала понад 400 тисяч тонн українського зерна: журналісти провели розслідування
24tv
2025-07-15T18:21:47Z
Не зовсім зрозуміло: у ГУР прокоментували заяву Трампа про 17 Patriot для України
24tv
2025-07-15T21:48:43Z
Росія повинна платити за зброю для України, а не європейці — Сікорський
TSN
2025-07-15T21:48:17Z
В РФ еліти бояться, що Путін "загрався" — Washington Post
TSN
2025-07-15T21:48:08Z
Конгресвумен від MAGA виступила проти постачання зброї Україні
УкраинФорм
2025-07-15T21:46:37Z
Трамп запитував Зеленського, чи може Україна вдарити по Москві — ЗМІ
ZN UA
2025-07-15T21:43:21Z
"Кінцевий термін" для Росії може закінчитися раніше, ніж за 50 днів, – Трамп
24tv
2025-07-15T21:27:58Z
"Зателефонуйте Путіну": Рютте попередив три країни через можливі санкції Трампа
Хвиля
2025-07-15T21:25:57Z
Принц Вільям ухвалив важливе рішення щодо брата
GlavRed
2025-07-15T21:25:29Z
У росіян – ейфорія: в реакції на останні заяви Трампа є цікаві сигнали
24tv
2025-07-15T21:21:24Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Як спати у спеку комфортно: перевірені способи для прохолодної ночі вдома
24tv
2025-07-15T18:51:52Z
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
УкраинФорм
2025-07-15T18:22:05Z
"Метелики надії": унікальна конференція про дитячий паліатив пройде в Україні
Telegraf
2025-07-15T18:19:41Z
Брак руху чи переїдання – чому у світі виникла епідемія ожиріння
24tv
2025-07-15T17:40:22Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:25:10Z
Поширені помилки під час поливу саду в спеку: що не варто робити
24tv
2025-07-15T16:42:34Z
Плавлений сир можна приготувати всього з трьох інгредієнтів: ось як це зробити
Telegraf
2025-07-15T16:31:35Z
Київ та половину України охопила повітряна тривога: в небі вже понад 200 "Шахедів"
TSN
2025-07-15T21:48:57Z
У Харкові пролунала серія вибухів: місто під атакою дронів
24tv
2025-07-15T21:40:59Z
Окупанти мали просування у Харківській та Донецькій областях, – DeepState
24tv
2025-07-15T21:40:26Z
Росія масовано атакувала Харків «шахедами»: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-15T21:36:48Z
Російські дрони вдарили по цивільному підприємству в Харкові
УкраинФорм
2025-07-15T20:58:49Z
Трасу Краматорськ-Добропілля перекривають через збільшення кількості дронових атак РФ
УкраинФорм
2025-07-15T20:39:34Z
ЗСУ стримують атаки росіян, бої тривають – Генштаб
1News
2025-07-15T20:37:48Z
Росіяни масово атакували Харків: у місті нарахували майже двадцять вибухів
Telegraf
2025-07-15T20:34:11Z
На Харківщині повністю відновили постачання електрики після буревію
УкраинФорм
2025-07-15T20:25:43Z
"Занадто ображена на мене": Вірастюк після розлучення продовжує судитися з дружиною
GlavRed
2025-07-15T21:43:30Z
Знайшлася на вулиці одна: де зараз Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-15T21:25:03Z
Це диво: дружина Ніколаєва заспівала оду Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-07-15T21:25:01Z
В очікуванні на новий сезон: 6 серіалів для фанатів "Бріджертонів", що підкорять ваше серце
24tv
2025-07-15T20:54:02Z
"Це і є щастя": Павло Зібров здивував фотографією з донькою
GlavRed
2025-07-15T19:25:34Z
Книги із літнім вайбом: що прочитати у відпустці, щоб відпочити
24tv
2025-07-15T19:16:44Z
33 дні в окупації: у Києві відбулась презентація документальної книги «Війна з мого вікна»
УкраинФорм
2025-07-15T19:13:21Z
Гарантовано зробить будинок старомодним: який колір фарби ніколи не варто обирати для фасаду
24tv
2025-07-15T19:00:02Z
23-річна Анастасія Петрик виходить заміж і показала каблучку з величезним діамантом
TSN
2025-07-15T17:36:10Z
Шахраям і вигадувати нічого не треба: двоє українців повелися на давно відомі схеми
InternetUA
2025-07-15T21:28:58Z
Накличете на себе злидні та чужі біди: що суворо заборонено робити 16 липня
Telegraf
2025-07-15T21:22:44Z
Мінсоцполітики повідомило про 145 тисяч непризваних пенсіонерів-силовиків
ZN UA
2025-07-15T20:25:30Z
НАТО поспішає на допомогу? Військовий літак помітили над Україною
Telegraf
2025-07-15T20:04:45Z
Абітурієнтам дали нові інструкції: названо головні зміни вступної кампанії
Хвиля
2025-07-15T19:46:39Z
Розкриті технічні характеристики німецьких бойових підводних човнів Type 209NG
InternetUA
2025-07-15T19:37:05Z
Яка вартість навчання в Одеському університеті імені Мечникова
24tv
2025-07-15T19:28:39Z
З України виїжджають утричі більше, ніж повертаються - соціолог
Gazeta UA
2025-07-15T19:25:42Z
Чому покійника виносять ногами вперед: священник пояснив
GlavRed
2025-07-15T19:25:25Z
Ворог атакував балістикою Кривий Ріг та "шахедами" Харків: які наслідки
ZN UA
2025-07-15T21:34:24Z
У Кривому Розі спалахнула пожежа після ракетного удару РФ, постраждали люди
УкраинФорм
2025-07-15T21:22:24Z
До 4-х років ув’язнення засудили одеситку, яка вчинила смертельну ДТП і втекла з місця події
Украина Криминальная
2025-07-15T21:10:47Z
РФ атакує Україну "шахедами" та балістикою: у Харкові 16 вибухів за 14 хвилин, що відомо
Фокус
2025-07-15T20:46:37Z
Нічний відпочинок закінчився трагедією: двоє туристів загинули в басейні
TSN
2025-07-15T20:31:15Z
З Німеччини до Туреччини: над Карпатами пролетів літак-розвідник НАТО, — Flightradar24
Фокус
2025-07-15T20:22:24Z
Атака дронів: у Запоріжжі та Дніпрі пролунали вибухи
УкраинФорм
2025-07-15T20:04:16Z
Написала "знайома": на Житомирщині аферисти виманили гроші в жінки через соцмережі
InternetUA
2025-07-15T20:01:26Z
Росіяни вдень атакували три громади Сумщини, загинув чоловік
УкраинФорм
2025-07-15T19:49:46Z
Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
Gazeta UA
2025-07-15T21:28:50Z
Обожнюють лежати на дивані і обійматись усю ніч: які породи собак є найласкавішими
Gazeta UA
2025-07-15T21:10:26Z
Навіть не треба стерилізації: простий рецепт смачних кабачків на зиму
24tv
2025-07-15T21:00:47Z
Головоломка-лабіринт: вгадайте за 9 секунд, хто з чоловіків зловив золоту рибку
Gazeta UA
2025-07-15T20:55:03Z
Ваш макіяж буде по-справжньому водостійким: секрети візажистів, які потрібно знати
24tv
2025-07-15T20:54:41Z
Де тримати орхідею, щоб вона завжди цвіла: зверніть увагу на цей секрет
24tv
2025-07-15T20:45:39Z
Як легко замінити фразеологізм "не ударить лицом в грязь": сім колоритних висловів
Gazeta UA
2025-07-15T20:37:38Z
Пиріжки-пʼятихвилинки: швидкий рецепт, з яким ви нагодуєте сімʼю за лічені хвилини
24tv
2025-07-15T19:52:48Z
Не "Шарлотка", а "Яблучний переворот": новий рецепт улюбленого пирога
Telegraf
2025-07-15T19:46:17Z
Влахович перейшов до Спеції на правах оренди
Football.ua
2025-07-15T21:40:32Z
Ніко О'Райлі може покинути Манчестер Сіті в пошуках ігрової практики
Football.ua
2025-07-15T21:22:27Z
Реал Сосьєдад підписав молодого таланта Арсеналу
Football.ua
2025-07-15T20:55:19Z
"Динамо" зіграє з мальтійським клубом на старті кваліфікації Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-07-15T20:31:41Z
Монако і не тільки: де відпочиває Олександр Усик
24tv
2025-07-15T20:31:01Z
Динамо Київ — Корвінул 0:0 Відео найкращих моментів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-15T20:25:22Z
МакГрегор надіслав відомій співачці фото свого пеніса: дівчина показала "полуничку" бійця
24tv
2025-07-15T20:21:28Z
Лідс домовився про трансфер Шона Лонгстаффа з Ньюкасла
Football.ua
2025-07-15T20:01:43Z
Юний голландець підтвердив інтерес Реала та Барселони
Football.ua
2025-07-15T19:58:25Z
Наступні моделі Alfa Romeo Quadrifoglio можуть залишитися з бензиновими двигунами
Топ Жир
2025-07-15T20:03:50Z
Українці за пів року ввезли 22 тисячі вживаних авто зі США
360ua.news
2025-07-15T19:13:51Z
ZR1X, можливо, не є топовою моделлю, і це має тривожити всіх
Топ Жир
2025-07-15T18:48:24Z
Донька Шумахера стала чемпіонкою світу у кінному виді спорту через три місяці після пологів
24tv
2025-07-15T18:30:02Z
Виробник електрофургонів Flexis представив новий логотип
AutoCentre
2025-07-15T18:16:09Z
Mercedes-Benz презентував cвій перший електричний універсал
1News
2025-07-15T18:07:19Z
Справжнє майбутнє Honda та Nissan може зовсім не пов’язуватися з автомобілями
Топ Жир
2025-07-15T18:03:54Z
Honda показала Super EV Concept — компактний міський електрокросовер
ITC
2025-07-15T17:34:51Z
Ненадійніші автомобілі: автомеханік назвав моделі, які не варто купляти
GlavRed
2025-07-15T17:25:11Z
Експерти попереджають, що ще одне перевертання полюсів Землі може бути неминучим
TSN
2025-07-15T21:48:29Z
Mafia: The Old Country – перші враження від кримінальної історії від IGN
24tv
2025-07-15T21:06:52Z
Несподівана епідемія вагітностей заполонила The Sims 4 після останнього оновлення
24tv
2025-07-15T20:54:09Z
Флагман з величезним акумулятором на 7000 мАг: чого чекати від смартфона iQOO 15
Фокус
2025-07-15T19:22:54Z
Китай побив світовий рекорд: гігантська вітряна турбіна здатна заживити 40 000 будинків
Фокус
2025-07-15T18:28:01Z
Головоломка з подвійним дном: знайти заховану сову в лісі всього за 9 секунд
GlavRed
2025-07-15T18:25:06Z
У метро Китаю пустили роботів, які доставляють товари замість людей
Фокус
2025-07-15T18:22:10Z
Samsung Galaxy S25 FE отримає швидку зарядку потужністю до 45 Вт
InternetUA
2025-07-15T17:58:01Z
Китайські вчені навчилися перетворювати вуглекислий газ на цукор
1News
2025-07-15T17:19:51Z