MY.UAНовини
Десятка найкращих гуманоїдних роботів за версією Forbes
Десятка найкращих гуманоїдних роботів за версією Forbes

Десятка найкращих гуманоїдних роботів за версією Forbes

Десятка найкращих гуманоїдних роботів за версією Forbes

Ці гуманоїди можуть приготувати вам сніданок, станцювати гопака чи запакувати покупки.

Аналітичний підрозділ інвестиційного банку Morgan Stanley прогнозує, що ринок гуманоїдних роботів до 2050 року коштуватиме  $5 трильйонів доларів. У дослідженні зазначено, що до 2035 року кількість роботів, які імітують людей, може сягнути 13 мільйонів. До 2050 року їх потенційно налічуватиметься один мільярд, повідомляє Forbes. 

Техоглядачі видання підготували десятку найкращих моделей, які зараз представлені лабораторіями роботехніки.  Вони вміють розмовляти, ходити, танцювати і виконувати побутові завдання. У Forbes зазначають, що ми є фактично свідками появи першої хвилі ефективних гуманоїдів. 

Моделі, що існують сьогодні, дуже різні. Але вони створені в рамках єдиної концепції. Ці машини наслідують людську анатомію. Вони здатні виконувати маніпуляції, що раніше були доступні лише Homo sapiens sapiens (назва підвиду, що об’єднує всіх анатомічно сучасних людей. — Ред.). 

1. Optimus Generation 2 від Tesla

Вартість: $20–30 тис. 

Це гуманоїди ростом приблизно 1,73 м. та вагою до 57 кг. Є найпопулярнішими у першій хвилі людиноподібних роботів. Власник компанії, мільярдер Ілон Маск зазначав раніше, що у майбутньому проєкт Optimus приноситиме більше прибутків, ніж автомобілі Tesla. 

На заводах компанії ці роботи вже успішно виконували різні завдання. У гуманоїді використовується та сама система автоматизації дій, що і в автомобілях Tesla. Це двигуни, система акумуляторів, штучний інтелект, навігація тощо. Різні елементи об’єднані в мережу. 

Руки Optimus Generation 2 рухаються, як людські. А пальці обладнані тактильними сенсорами, тож він може розрізняти поверхні та об’єкти на дотик. Ця машина вміє смажити яєшню, займатися хатніми справами і навіть грала у “камінь-ножиці-папір” із американською знаменитістю Кім Кардаш’ян. 

Ентузіасти роботехніки все ж висловлювали деякий скепсис до моделей лінійки Optimus. Особливо щодо мовлення. Наприклад, підозрювали, що гуманоїдом управляють за допомогою дистанційного керування і відповідає на питання не Optimus, а людина за пультом, пише Forbes. 

2. All-New Atlas від Boston Dynamics

Вартість невідома, бо модель не представлена на ринку. 

Boston Dynamics є добре відомим розробником роботехніки. Їхні короткі ролики із випробувань роботів вірусяться в інтернеті з 2013 року. На них людино- і твариноподібні машини долають перешкоди, бігають, танцюють і кумедно падають. 

Уся лінійка гуманоїдних роботів називається Atlas. Але модель All-New повністю електрична. Це відрізняє її від попередньої моделі HD, де використовувалася гідравліка. 

Інженери відмовилися від гідравліки, щоб зробити своїх гуманоїдів легшими та стійкішими до пошкоджень. Електроніка також дає змогу точніше відтворювати рухи. Ці роботи мають ріст 1,5 м. і важать 80 кг. 

3. Neo Gamma від 1X Technologies

Вартість: $20–30 тис.

Гуманоїд Neo Gamma — це хатній помічник, що може взяти на себе домашню рутину. Він вміє витирати пилюку, мити вікна, завантажувати посудомийку чи пральну машинку, пилососити і робити каву. Робот може підтримати розмову завдяки штучному інтелекту.. 

Механічна “начинка” схована за м’якою нейлоновою “шкірою”, щоб машина була безпечною під час домашнього використання. Рухається гуманоїд схоже на людину за допомогою внутрішньому каркасу із приводами на сухожиллях. Ростом він 1,65 м. та важить 30 кг. 

4. GR-2 від Fourier Intelligence

Вартість ще не оголошували, але попередні моделі коштували від $149 тис. 

Ця модель є не лише лабораторною, але й претендує на вихід у масове виробництво. Попередня серія GR-1 вже користується популярністю у академічних колах та на виробництві. 

В вишах та лабораторіях на GR-1 навчають інженерів, проводять випробування та експерименти. На підприємствах ця модель застосовувалася у пілотних проєктах, покликаних перевірити, чи роботизація буде комерційно і виробничо виправданою. 

Модель GR-2 розробники презентують як удвічі спритнішу за свого попередника. Цей гуманоїд може розвивати швидкість до 8 км/год. Його руки також тактильні, розрізняють фактуру і форму. Розвинена дрібна моторика. 

Саме GR-2 компанія хоче адаптувати також і для домашнього використання. Ріст цього гуманоїда 1,75 метрів. Важить він 63 кг. 

5. Н1 від Unitree

Вартість: від $16 тис. 

За версією світової Книги рекордів Гіннеса, цей робот є найшвидшим бігуном. Він повністю електричний і розвиває швидкість до 12,38 км/год. Може сприймати навколишнє середовище у радіусі 360°. 

Гуманоїд Н1 ходить, бігає і робить ефектне сальто назад. Запрограмований на технології з відкритим кодом. Розробники зробили це для того, щоб потенційні покупці могли налаштовувати Н1 під свої потреби. 

Цей робот також вміє виконувати хатні справи: готувати сніданок, відкривати пляшки, працювати з молотком і паяльником. Його ріст 1,78 м, а вага 47 кг. За потреби Н1 може скластися в кейс із ручкою для зручнішого транспортування. 

6. F 02 від Figure AI

Вартість: попередньо від $150 тис. 

Лінійка гуманоїдів Figure створена для роботи на складах і фабриках. Модель F 02 вже успішно використовується на одному із заводів BMW у США. У промисловому середовищі він безпечно лавірує серед працівників, піднімає важкі предмети та виконує інші завдання. 

Гуманоїд також може скласти ваші покупки у кошик. Підмінити касира на стрічці товарів. Під час перерви F 02 готовий зварити вам кави. Його ріст 1,68 м, а вага 70 кг. 

Штучний інтелект для цієї моделі надала компанія OpenAI. Розробники ChatGPT є також інвесторами Figure AI, як і Microsoft, Amazon, Nvidia та Intel. Тобто, цей роботехнічний стартап залучив солідний венчурний капітал. 

7. Digit від Agility Robotics

Вартість не озвучувалась публічно

Ці  людиноподібні роботи теж успішно продавалися і впроваджувалися у роботу на підприємствах. Digit використовують у першу чергу для виконання рутинних повторюваних завдань, як от розкладання ящиків на полицях. 

В США з 2023 року працює завод, що може виготовляти до десяти тисяч Digit на рік. Ці моделі адаптовані до роботи у промислових середовищах, раніше створених під можливості і характеристики людей. 

Гуманоїд Digit має динамічну ходу навіть по сходах чи нерівній поверхні. Сам перерозподіляє вагу під час руху, щоб не падати. Для цього обладнаний спеціальними сенсорами. Працює на основі штучного інтелекту. 

8. Phoenix від Sanctuary AI

Вартість не розголошується публічно

Гуманоїд Phoenix теж є промисловим роботом. Але, на відміну від своїх побратимів від інших розробників, він здатен навчатися у режимі реального часу і освоювати нові навички. Зазвичай тренування новому навику у роботів займає кілька тижнів. Phoenix робить це за 24 години.

Окрім виробничих підприємств, Phoenix успішно використовували у торгівельних приміщеннях. Він пакував замовлення для клієнтів, розвішував і розкладав товари у одному з канадських магазинів одягу. Проєкт був пілотним. 

Цей індустріальний гуманоїд має ріст 1,7 м. та вагу 70 кг. Він може виконувати небезпечні та виснажливі для людей завдання. Руки оснащені тактильними сенсорами, що забезпечує якісну дрібну моторику. Поєднує нейронне, символічне і логічне мислення. 

9. Apollo від Apptronik

Вартість не розголошується публічно

Гуманоїд Apollo є силачем серед людиноподібних роботів. Він може переносити вантаж вагою 25 кілограм, лавіруючи по переходах і вантажних платформах. Чудово складає товари у палети, виконує дрібні доручення. 

Модель є комерційно успішною і вже застосовувалася на виробництві компанією Mercedes-Benz та космічною агенцією NASA. Він розроблений спеціально для безпечної співпраці з людьми. 

Важить Apollo 72 кг, його ріст — 1,73 м. Від інших гуманоїдів відрізняється тим, що під час ходи може випрямляти ноги. Моделі від інших виробників рухаються на зігнутих під тупим кутом колінах. 

10. Booster T1 від Booster Robotics 

Вартість: близько $47 тис. у США або €39 тис. у Франції 

Цей гуманоїд створений для розробників та дослідників. Програмне забезпечення має відкритий код для того, щоб інженери та студенти могли його змінювати під час навчання чи експериментів. 

Booster T1 нещодавно прославилися тим, що чотири університети виставили його на чемпіонат роботів із футболу у Китаї. Ці гуманоїди чудово працюють у команді, перехоплюють м’яч і зграбно піднімаються після падіння. 

Гуманоїди Booster T1 невеличкі — 1, 2 м. зростом, важать 30 кг. Їх важко збити з ніг ударом чи, наприклад, розхитуванням поверхні під ногами. Ними можна управляти за допомогою мобільного додатку через Bluetooth. Ще гуманоїди Booster T1 ловлять Wi‑Fi. Кисті рук з п’ятьма пальцями не входять у базову комплектацію, але їх розробник продає окремо. 

Попри розвиток людиноподібних роботів, у середовищі робототехніків звучать і критичні голоси щодо імітації людського тіла. Наприклад, засновник стартапу Dexterity Самір Менон вважає, що таке копіювання створює загрозу витіснення людей. Його компанія виготовляє “супергуманоїдів”  — це не схожі на людей машини зі збільшеними людськими можливостями. Вони здатні витримувати розріджену атмосферу, високі температури і надвелику вагу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Зміни у бронюванні працівників та підприємств: кого торкнуться нові правила
24tv
2025-07-16T08:54:54Z
Шашлик вже не по кишені: ціни на м'ясо в Україні зростають з космічною швидкістю
GlavRed
2025-07-16T08:40:08Z
Українська пшениця дорожчає через затримку жнив
AgroPortal
2025-07-16T08:30:25Z
Не сміття, а гроші: скільки можна заробити на макулатурі
Знай
2025-07-16T08:22:51Z
4,32 гривні за кіловат чи вище: яким буде тариф на електроенергію у серпні
24tv
2025-07-16T08:12:15Z
Ощадбанк робить спробу замінити своїх працівників штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:06:08Z
Україна першою в Європі тестує Starlink: прорив чи ризик технологічної залежності?
ZN UA
2025-07-16T07:58:57Z
Імпорт свинини в Україну зріс у 4,5 раза: за пів року завезли 7,2 тис. тонн
Agravery
2025-07-16T07:52:49Z
Споживання електрики знову зросло - Укренерго
УкраинФорм
2025-07-16T07:49:59Z
ЄС пригрозив Ірану поверненням санкцій ООН через ядерну програму
360ua.news
2025-07-16T08:53:48Z
МЗС Польщі: у Вінниці російські БПЛА поцілили у польське підприємство
Европейская правда
2025-07-16T08:52:21Z
В Україні готують перезавантаження уряду: частину міністерств ліквідують, — джерела
Фокус
2025-07-16T08:52:10Z
Прокурор пояснив звідки взявся елітний будинок, який показала дружина на «Супермамі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:51:06Z
«Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів і Міжнародний інститут преси закликали негайно звільнити Мзію Амаглобелі
Детектор М
2025-07-16T08:40:54Z
Трамп сам телефонував Мерцу, щоб зпропонувати надати Україні більше Patriot, – WSJ
24tv
2025-07-16T08:40:28Z
Путін чекає 50 днів: як Росія намагається виснажити Україну до ультиматуму Трампа
TSN
2025-07-16T08:36:56Z
Чи підтримає Італія ініціативу США щодо закупівлі зброї для України: Мелоні відповіла
TSN
2025-07-16T08:36:33Z
50-денний ультиматум дає Путіну перевагу: сенатори схвильовані рішенням Трампа
TSN
2025-07-16T08:36:23Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Іноземець за $9 000 допомагав майбутнім лікарям успішно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит КРОК
Украина Криминальная
2025-07-16T08:19:07Z
Коліно кіборга: створено біонічний колінний суглоб для людей з ампутацією
Фокус
2025-07-16T08:16:24Z
Тривала щоденна ходьба допомагає зберегти здоров’я спини
360ua.news
2025-07-16T08:13:40Z
Які продукти змінюють запах тіла
24tv
2025-07-16T08:04:14Z
Чим підживлювати огірки у липні для рясного врожаю: найефективніші варіанти
TSN
2025-07-16T07:46:36Z
"Гнила гарячка" повертається з минулого: у нас майже не залишилося антибіотиків від черевного тифу
Фокус
2025-07-16T07:36:20Z
Мама мала рацію: є справді вагома причина їсти суп під час застуди та грипу
Фокус
2025-07-16T07:31:38Z
Як діти переносять спеку: нове дослідження спростовує поширені міфи
24tv
2025-07-16T07:28:36Z
Втрати серед цивільних в Україні за пів року зросли на понад 50% через обстріли Росії - ОБСЄ
УкраинФорм
2025-07-16T08:52:56Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T08:43:49Z
Обстріли КАБами, дронами і снарядами: як виживає селище, яке росіяни стирають з лиця землі
TSN
2025-07-16T08:36:34Z
Війська РФ ударили з артилерії по Нікополю, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-16T08:34:51Z
Мішенню стала енергетика. Зеленський розповів деталі нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:25:52Z
Гороскоп на завтра 17 липня: Терезам - захоплива ситуація, Рибам - витрати
GlavRed
2025-07-16T08:25:07Z
Ворог взяв два міста в напівоточення: генерал оцінив шанси ЗСУ стримати РФ
GlavRed
2025-07-16T08:25:03Z
Попит на квартири вторинного ринку у Києві знизився: дані дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:06:50Z
"Протишоки", операції 24/7: як працюють мобільні військові шпиталі на передовій
24tv
2025-07-16T07:48:36Z
Була у шлюбі із нинішнім чоловіком Сумської: якою була у молодості зірка українських серіалів Кондратовська
Telegraf
2025-07-16T08:55:18Z
Оголоcили претендентів на премію «Еммі-2025»
Детектор М
2025-07-16T08:49:12Z
Козловський після примирення з Кондратюком знову згадав їхній конфлікт: "Послання до старого очкарика"
TSN
2025-07-16T08:36:16Z
"Винесли все цінне": будинок Софії Ротару пограбували
GlavRed
2025-07-16T08:34:06Z
"У нього своє життя": Ксенія Мішина розповіла про зміни у спілкуванні із сином
GlavRed
2025-07-16T08:25:39Z
Ніхто не знав: біологічний син Джолі та Пітта шокував своїми досягненнями
GlavRed
2025-07-16T08:25:31Z
Суспільне отримало понад 500 заявок на участь у нацвідборі на «Дитяче Євробачення-2025»
Детектор М
2025-07-16T08:25:10Z
Віталій Козловський презентував нову пісню, реліз якої відкладав рік
24tv
2025-07-16T08:21:43Z
Мобілізований співак Крупін заявив про бажання ловити "ухилянтів" разом з ТЦК: йому нагадали про виступи в РФ
Фокус
2025-07-16T08:07:40Z
Пенсіонери мають обирати між пенсією та зарплатою: кого це стосується
24tv
2025-07-16T08:52:32Z
Чим найкраще збивати російські дрони? Командир полку дав детальне пояснення
Telegraf
2025-07-16T08:52:14Z
Розробники Airbus представили новітній військовий гелікоптер H160
InternetUA
2025-07-16T08:46:31Z
5 рідкісних імен польського походження, які ви почуєте вперше
24tv
2025-07-16T08:42:32Z
Будинки порожніють: сусідня з Україною держава стала лідером з міграції до ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:40:04Z
"Складно фізично і морально": жорстко мобілізований Ломакін розказав про свою службу в ЗСУ
Фокус
2025-07-16T08:40:01Z
Келлогу показали дрони українського виробництва
1News
2025-07-16T08:34:37Z
Рашисти хочуть скоротити терміни навчання у школах та вишах. Щоб скоріше народжувалось «гарматне м’ясо»
Украина Криминальная
2025-07-16T08:34:07Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Сумській області: де розпочалася реєстрація на виплату
Политека
2025-07-16T08:31:59Z
На Вінничині показали наслідки обстрілу РФ: пошкоджені два підприємства і 18 домогосподарств
УкраинФорм
2025-07-16T08:46:41Z
СБУ затримала агента рашистів, який готував дані для нових ударів по Харкову
Украина Криминальная
2025-07-16T08:46:04Z
У штаті Юта вирує масштабний вогняний торнадо: свідки показали кадри
24tv
2025-07-16T08:42:17Z
На Херсонщині росіяни скинули вибухівку з дрона на пшеничне поле
УкраинФорм
2025-07-16T08:31:17Z
Під Одесою через атаку пошкоджено інфраструктуру, в Краматорську – дитсадок, фото
Лига
2025-07-16T08:28:45Z
Голова райсуду на Волині отримав підозру в хабарництві
Украина Криминальная
2025-07-16T08:28:25Z
Ймовірного "мінера" чеських і словацьких шкіл знайшли у Дніпрі
Европейская правда
2025-07-16T08:23:58Z
$10000 прикордоннику в обмін на нелегальну втечу з країни: на Закарпатті затримали переправника
Украина Криминальная
2025-07-16T08:13:44Z
Одні з найбільших атак на Вінницю та Кривий Ріг: усе, що відомо про нічний удар "Шахедами"
24tv
2025-07-16T08:04:59Z
Які рослини не можна поливати холодною водою: такого «купання» вони не переживуть
TSN
2025-07-16T08:36:34Z
Як прибрати піну під час прання в машинці: чому вона утворюється
TSN
2025-07-16T08:36:29Z
Гороскоп Таро на завтра 17 липня: Близнюкам - зупинитися, Скорпіонам - відпустити
GlavRed
2025-07-16T08:34:43Z
Китайський гороскоп на завтра 17 липня: Козлам - образи, Коням - страх
GlavRed
2025-07-16T08:25:16Z
Забудьте про молочний манікюр: в тренди вриваються нігті кольору води
24tv
2025-07-16T08:22:52Z
Як американські гірки у Карпатах: що відомо про родельбан у Буковелі
24tv
2025-07-16T08:04:11Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими у другій половині літа 2025 року
Фокус
2025-07-16T08:01:25Z
Не беріть на пляж "полотенце", бо це зовсім не те, про що ви подумали
24tv
2025-07-16T07:42:07Z
15 хвилин, і ваша шафа буде ідеально організована: простий лайфхак
24tv
2025-07-16T07:36:25Z
Наполі близький до продовження контракту з Політано
Football.ua
2025-07-16T08:52:59Z
Миколенко та Забарний зіграли у перших підготовчих матчах своїх клубів
УкраинФорм
2025-07-16T08:46:51Z
ПСВ посилився олімпійським віцечемпіоном
Football.ua
2025-07-16T08:37:42Z
Сербія – Україна: де дивитися трансляція 1/8 фіналу чемпіонату Європи з баскетболу U20
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T08:36:34Z
Надія Кіченок вийшла до чвертьфіналу турніру WTA 250 у Гамбургу
УкраинФорм
2025-07-16T08:34:11Z
Онлайн-трансляція відкритого тренування Усика та Дюбуа в Лондоні
24tv
2025-07-16T08:18:55Z
"Треба мати трохи поїхавший дах": Усик шокував Чісору своєю реакцією на російський обстріл
24tv
2025-07-16T08:04:44Z
Усик – Дюбуа: букмекери назвали фаворита головного бою року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T07:57:39Z
Все через Лукашенка: ексфутболіст Динамо відмовився летіти на гру Ліги Європи
24tv
2025-07-16T07:57:22Z
840-сильний снаряд: в Україні з'явився найпотужніший Mercedes на "бляхах"
Фокус
2025-07-16T08:46:39Z
Кларксон придбав цю потерту Alfa Romeo за копійки. Тепер вона коштує цілий статок
Топ Жир
2025-07-16T08:34:04Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T08:25:52Z
Популярний кросовер Kia отримав оновлення: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-07-16T08:19:25Z
Названо найпопулярніші автомобілі з Китаю на ринку України: рейтинг
AutoCentre
2025-07-16T08:16:15Z
Революційний JETOUR T1 незабаром на дорогах України!
AutoGeek
2025-07-16T07:58:28Z
Ціна $21 000 і запас ходу майже 500 км: Kia показала доступний сімейний електрокар
Фокус
2025-07-16T07:52:31Z
Renault випустив електрокар у стилі раритетного Clio Williams
AutoCentre
2025-07-16T07:13:53Z
З двома багажниками: електричний універсал Mercedes-Benz CLA Shooting Brake показали офіційно
AutoGeek
2025-07-16T06:52:21Z
Гра гравітації та тіні: у зоряній системі з трьома великими Землями знайшли ще одну планету
Фокус
2025-07-16T08:52:43Z
Популярний месенджер нарешті виправив помилку, яка всіх дратувала
Фокус
2025-07-16T08:52:33Z
14 зірваних джекпотів без жодного порушення: ефективний метод допомагає виграти в лотерею
Фокус
2025-07-16T08:37:31Z
Космічний зонд New Horizons, що надіслав нам неймовірні знімки Плутона, на межі закриття
24tv
2025-07-16T08:36:30Z
З колись популярними смартфонами Xiaomi доведеться прощатися: вони не дочекаються Android 16
Фокус
2025-07-16T08:31:41Z
Незвичайна батарея зробить гаджети безпечнішими: у чому секрет
Фокус
2025-07-16T08:22:29Z
Cyberpunk 2077 стане доступною на Mac 17 липня: у ній буде те, чого немає на інших платформах
Фокус
2025-07-16T08:07:48Z
5 особливостей iPhone Fold, які можуть змінити ринок у 2026 році
InternetUA
2025-07-16T08:01:23Z
Такого ще не знаходили: археологи виявили неочікуваний скарб в Осло
Фокус
2025-07-16T08:01:03Z