/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F34152cbb8ecb8a9520c00a1b83b2ace2.jpg)
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
Про це Укрінформу повідомили в Національній службі здоровʼя України.
"Національна служба здоров’я України через систему автоматичного моніторингу системно виявляє та фіксує порушення в електронній системі охорони здоров’я, зокрема щодо можливих маніпуляцій із записами про надання медичних послуг чи невідповідності вимогам та специфікаціям та здійснює відповідні перерахунки. За результатами автоматичного та фактичного моніторингів виконання договорів і верифікації даних в ЕСОЗ, інформацію щодо 74 надавачів НСЗУ передала до правоохоронних органів для правової оцінки та подальших дій. У 2024–2025 роках у більшості кримінальних проваджень НСЗУ ініційовано визначення потерпілою стороною", - повідомили в Нацслужбі здоровʼя.
Також зазначається, що станом на 14 липня 2025 року на пакет "Мобільна паліативна допомога дорослим та дітям" договори з НСЗУ уклали 1199 надавачів, з яких 1090 — комунальні, 79 — приватні, 26 — ФОП, 4 — державні. З них у Києві – 47 медзакладів (40 – комунальні, 4 приватні (без ФОП), 2 – ФОП, 1 – державний).
У 2021 році за медичні послуги за цим пакетом медзаклади отримали 1,09 млрд грн, у 2022-му — 2,05 млрд грн, у 2023-му — 1,73 млрд грн, у 2024-му — 2,12 млрд грн.
З початку 2025 року станом на 11 липня медичні заклади, які надають паліативну допомогу дорослим та дітям мобільними бригадами отримали 544,9 млн грн.
"Різниця в обсягах фінансування пояснюється змінами підходів до оплати послуги, запровадженими у 2024 році. Оплата здійснюється не за пацієнта в місяць, а за кількість тижнів із фактичними виїздами до пацієнта. У 2025 році змінено підходи до закупівлі послуг: визначення паліативного статусу здійснюється з урахуванням діагнозу, супутньої патології, міжнародних шкал оцінювання функціональності, віку та тривалості лікування", - зазначили в НСЗУ.
В Національній службі здоровʼя нагадали, що послуги з мобільної паліативної допомоги дорослим і дітям надаються за місцем перебування пацієнта/пацієнтки та з використанням засобів телекомунікації. Послугу пацієнт може отримати за направленням лікаря первинної меддопомоги, з яким пацієнт уклав декларацію або за направленням лікуючого лікаря. Також підставою для надання послуги є переведення пацієнта з іншого закладу охорони здоровʼя або клінічного підрозділу закладу охорони здоровʼя під нагляд спеціалістів паліативної служби.
Як повідомлялося, у Києві правоохоронці провели низку обшуків за місцями роботи та проживання лікарів одного з медичних закладів, де викрили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними у межах Програми медичних гарантій.
Також в ЗМІ поширилася інформація про нібито проведення обшуків у структурах, пов’язаних із Національною службою здоровʼя України, та про участь керівництва Міністерства охорони здоров’я України у кримінальному провадженні щодо заволодіння бюджетними коштами. У МОЗ це спростували. Голова НСЗУ Наталія Гусак, коментуючи заяву Офісу генпрокурора про масштабне розкрадання грошей на допомогу тяжкохворим пацієнтам у лікарнях, сказала, що наразі обшуків у Службі не проводили.
Фото: pixabay