MY.UAНовини
Гра в "гарячу картоплю": як кияни після руйнування житла потрапляють в бюрократичну пастку
Гра в "гарячу картоплю": як кияни після руйнування житла потрапляють в бюрократичну пастку

Гра в "гарячу картоплю": як кияни після руйнування житла потрапляють в бюрократичну пастку

Повна дезорієнтація та відсутність взаємодії між службами

24 квітня 2025 року російська ракета влучила у двоповерховий житловий будинок у Святошинському районі, внаслідок чого той повністю зруйнувався. Крім того, серйозно було пошкоджено близько 20 прилеглих будинків та сусідні споруди. Перші дні після трагедії створили враження оперативної роботи влади. Рятувальні операції завершили 25 квітня, одразу розпочалися аварійно-відновлювальні роботи. Електро- та водопостачання відновили вже 26 квітня. Здавалося, що система працює.

Однак після візиту посадовців, їхніх співчуттів та обіцянок розібратися, все якось "затихло". Відтак деякі мешканці пошкоджених домівок вже третій місяць живуть з діркою у даху та без газу. А відповідальні служби не можуть дійти згоди, хто і коли має зайнятися ремонтом та супровідною документацією.

То наскільки ефективним є механізм відновлення пошкодженого житла в Києві? До чого слід готуватися, якщо саме ваша домівка постраждає від дрона наступної ночі? Скільки коштів люди витрачають зі своїх кишень на тимчасові рішення? Та чи є проблеми зі швидкістю та якістю відновлення житла суто локальною проблемою? Адже, як розповідав "Телеграф" раніше, тільки у самій столиці станом на 3 червня 2025 року налічувалося понад 2000 пошкоджених будинків у різних районах.

Постійні обіцянки "завтра"

Повна дезорієнтація, на яку звернула увагу наша редакція, розгортається на бульварі Академіка Вернадського. Невеликі двоповерхові будинки, побудовані ще в 1940 році, колись були домівками для працівників авіазаводу. Один із них, під номером 12, також постраждав тієї фатальної ночі, коли ворог вкотре намагався забрати життя українців.

Майже весь удар вибухової хвилі припав на розташований попереду університет. Завдяки цьому житловий будинок відбувся меншим: було пошкоджено дах, з’явилися тріщини в стінах, вилетіли всі вікна та частково пошкоджено меблі.

Уже наступні дні після атаки стало зрозуміло, що ремонт може затягнутися надовго. Адже закривати вибиті вікна плівкою та фанерою, виносити будівельне сміття довелося не комунальникам, а волонтерам — молодим хлопцям, які власними силами допомагали постраждалим. Рятувальні служби та комунальники працювали насамперед із найбільш пошкодженими спорудами та демонтажем аварійних конструкцій, тож інші просто чекали своєї черги. Зрештою, єдність українців у складні часи — це те, чим дійсно варто пишатися.

Той самий фатальний день. Фото: Ян Доброносов, «Телеграф»

На дверях будинку одразу з'явилося безліч приватних оголошень про заміну вікон, тож більшість мешканців вирішили не чекати на державну допомогу і самостійно оплатили ремонт. Щоб знову вставити неушкоджене, але вибите вікно, доведеться витратити близько 4000–6000 гривень.

"Ми вирішили швидко все поставити самі й забути про це, адже з малою дитиною було неможливо жити без вікон днями, тижнями чи місяцями. Крім того, побита побутова техніка, відкоси, підвіконня, посічені фасади кухні — не підпадають під компенсацію через "єВідновлення". Тому ми просто не бачили сенсу кудись звертатися", — розповіла одна з мешканок другого підʼїзду.

За кілька днів, коли кияни трохи оговталися від пережитого та вирішили проблему з вибитими вікнами, постало питання: коли в будинки повернуть газопостачання? Оскільки житло старої забудови, багато квартир все ще мають газові плити та колонки (проточний водонагрівач).

Відомо, що за тиждень після ракетного удару комунальники обстежили димові та вентиляційні канали і знайшли несправності, через які неможливо було поновити подачу газу. Власним коштом жителі оперативно виправили всі проблеми за декілька днів. Виконали ці роботи ті ж самі ремонтники. В одній з квартир, наприклад, заміна димоходу та труби, що під'єднує газову колонку, обійшлася приблизно у 3000 гривень. Проте газ так і не під'єднали.

Щобільше, почалася нескінченна волокита з документами, що наводила на думку про повну відсутність координації між різними службами.

Коли мешканці будинку зателефонували до "Київгазу", їх перенаправили до Керуючої компанії з обслуговування житлового фонду, яка відповідає за управління та обслуговування будинків у їхньому районі. На гарячій лінії мешканцям пообіцяли, що майстри приїдуть оглянути виправлені порушення вже "завтра", однак ніхто так і не з’явився. Наприклад, 12 травня працівники пояснили затримку роботами на сусідній вулиці та попросили передзвонити наступного ранку. Але наступного дня слухавку вже не брали. 14 травня одна із сусідок намагалася додзвонитися приблизно 30 разів — усе марно. Ще за тиждень, коли мешканці нарешті додзвонилися до керуючої компанії, їм вкотре пообіцяли завітати "завтра". Таких "завтра" було з десяток.

А вже 10 червня, коли над однією з квартир лопнула труба, будинок вирішили передати на капітальний ремонт. Про це повідомила операторка Контактного центру міста Києва. Над тією ж квартирою утворилася діра в стелі, яка ледве не "впала людям на голову".

Та сама найбільш пошкоджена квартира

Вже тоді у ЖЕД натякнули, що про газ у найближчій перспективі можна забути, адже таких будинків в Україні багато.

Відтак мешканці почали переходити на електрообладнання своїм коштом: міняють газові колонки на бойлери, а газові плити — на електричні. Такі інвестиції в побут недешеві: бойлер коштує приблизно 10 тисяч гривень, первинне встановлення бойлера близько 6 тисяч гривень, електрична плита — 20 тисяч.

"Ідіть туди, не знаю куди"

Доля газопостачання залишається туманною й у розпал літа — у липні. Крім того, мешканці не проінформовані, до якої саме служби звертатися, аби отримати доступне пояснення про перебіг ремонту.

Аби дізнатися останні новини одна з мешканок будинку повторно звернулася до Керуючої компанії. Саме там колись годували "завтраками". Утім цього разу жінку направили до "Київгазу". У "Київгазі" відповіли, що для підключення газу потрібні певні документи від ЖЕД та висновок про технічний стан будинку від КМДА.

У ЖЕД на таку вимогу лише здивувалися — кажуть, що вперше чують про необхідність надавати якісь документи для відновлення газопостачання. Стверджують, що жодного стосунку до газу не мають. Єдине, що відомо співробітникам, це те, що будинок перебуває на капітальному ремонті, а отже є не придатним до життя. Через це порадили звертатися до районної адміністрації.

До слова, за таких обставин кияни можуть отримати одноразову допомогу у розмірі 40 000 грн для термінового відселення через пошкодження житла, а тимчасово відселені — щомісячну допомогу по 20 000 грн до 12 місяців. Однак, за словами деяких мешканців будинку, їм відмовили у такій допомозі.

"Я питала в ЦНАПі щодо виплат наприкінці червня. Дізналася про таку можливість з оголошень на стовпах біля зруйнованого будинку. Мені сказали, що справді можна було подати заявку на виплати у квітні та травні. Проте в червні наш будинок нібито виключили зі списку непридатних для проживання, і ніяких виплат мешканцям вже не буде. Отже, для підключення газу "пошкоджень забагато", а щоб нарахувати виплати — "так у вас же все нормально, будинок не аварійний", — обурюється одна з мешканок.

Згадаймо пораду ЖЕД — йти до районної адміністрації. Там, у відділі експлуатації, мешканку відправили назад: мовляв, з газопостачанням розбирайтеся через керуючу компанію і свій ЖЕД.

"Нехай вони детально пояснять, що до чого і чому відмовляються робити обстеження. Це виглядає дуже дивно, адже якщо ЖЕД обслуговує будинок, то це їхній прямий обов’язок", — пролунало у слухавці.

Отже, всі відповідальні служби лише перенаправляють звернення між собою, граючи таким чином у "гарячу картоплю", і ніхто не може сказати, коли ремонт нарешті розпочнеться.

Як вже повідомляв "Телеграф", волонтери давно критикують хаос у наданні допомоги киянам, чиї будинки постраждали від російських ударів. Черговий раз ці проблеми спливли після допису відомої волонтерки, представниці благодійного фонду "Сміливі відновлювати" Альони Крицук. За її словами, прямо зараз один з гуманітарних штабів вимагає від мешканців довідку від ОСББ, про формат якої саме ОСББ взагалі не знає. Крім того, волонтери нерідко стикаються з тим, що можновладці привласнюють собі їхню роботу: доповідають нагору, що вікна тимчасово закриті плівкою та фанерою, хоча робили це благодійні фонди, волонтери та самі мешканці.

Гроші донорів гальмує потрібна бюрократія

Тим часом Святошинський район офіційно підписав меморандум про співпрацю з Червоним Хрестом щодо відновлення житла. Це масштабний гуманітарний проєкт, у якому беруть участь Люксембурзький Червоний Хрест та німецька компанія GIZ.

У розмові з "Телеграфом" представники Червоного Хреста повідомили про плани ремонту дахів у 11 багатоквартирних будинках, який профінансують міжнародні донори. Однак, навіть при великому бажанні допомогти, початок робіт суттєво гальмує та сама бюрократія — законодавчі вимоги, зокрема необхідність проведення тендерів.

Працівники Червоного Хреста у Святошинському районі

"Наразі проводиться тендер, і як тільки тендер закінчиться, одразу почнемо всі роботи. Ця вимога стосується навіть найменших закупівель. Незалежно від того, волонтери ми чи ні, ми мусимо дотримуватися українського законодавства", — пояснює співрозмовниця.

Є певні стандарти й щодо тривалості тендеру. Якщо знайдуться хоча б троє претендентів, готових до участі, процес займе від 20 до 30 днів. Проте, якщо необхідної кількості заявників не буде, тендер доведеться подовжувати. За словами представниці Червоного Хреста, пропозиції донорів щодо прямих договорів, які б значно прискорили допомогу киянам у скрутних обставинах, адміністрація району відхилила. Навіть якщо йдеться не про державні, а про донорські чи благодійні кошти — має бути прозорість.

Коли журналісти "Телеграфу" звернулися до Київської міської державної адміністрації (КМДА), то зʼясувалося, що будинок на бульварі Академіка Вернадського був визнаний непридатним та аварійним по багатьох параметрах ще від 29 травня 2025 року. У пресслужбі підтвердили, що поточний ремонт даху будинку буде виконувати БО "Київська міська організація Товариства Червоного Хреста України".

Розкриття пропозицій тендеру відбудеться 21 липня 2025 року. Переможе підрядник, який подасть найнижчу цінову пропозицію. І термін виконання ремонту визначать у договорі з ним. Хто буде виконувати всі інші роботи з усунення пошкоджень, окрім покрівлі, у КМДА не зазначили.

Інші кияни чекають на ремонт понад півтора року

Подібна бюрократія і тяганина з процедурами торкається не одного будинку на бульварі академіка Вернадського. До прикладу, 2 травня київський міський голова Віталій Кличко провів показову інспекцію — але не свіжопостраждалих будинків, а будинку на вулиці Івана Дзюби, який постраждав ще у січні 2024 року і був відремонтований за рік з лишком. Тут фахівці також відновлювали міжповерхові перекриття, перегородки та покрівлю.

Також яскравим прикладом є будинок на вулиці Кудряшова, 7 (нині Мокра, 7), що постраждав 2 січня 2024 року. Мешканці цього будинку вже понад півтора року чекають на повноцінне відновлення, стикаючись із численними труднощами на кожному етапі.

"Мою квартиру, попри серйозні пошкодження, віднесли до програми "єВідновлення". Коли прийшли фахівці, вони дуже здивувалися: чому саме "єВідновлення", тут потрібен капітальний ремонт", — розповідає мешканка будинку Олена.

Це фото будинку журналістам «Телеграфа» передала мешканка

Проблеми охоплюють усе — від неправильно визначених обсягів пошкоджень і затримки компенсацій до недбалого підходу до ремонтів та відтермінування їхнього завершення.

"Просто, щоб ви розуміли: нормальні вхідні двері коштують близько 30 тисяч гривень. А тут заклали вартість десь 12 або 10 тисяч гривень", — обурюється вона.

Попри обіцянки КП "Житлоінвестбуд УКБ" завершити роботи до кінця 2024 року новий графік відсуває їх завершення на травень 2026 року.

"Щось вони роблять, але скажу так: дах ремонтували минулого року — він тече, знову тече, знову заливається", — ділиться Олена.

Ще один мешканець цього ж будинку Сергій розповідає, що його дружині та синам відмовили в одній з категорій державних виплатах через наявність іншого майна. А йому самому припинили через пів року через те, що він "не є людиною пенсійного віку, не має дітей до 18 років, не є інвалідом, а головне — його дохід перевищує 9,444 грн".

Квартира Сергія на ранок після атаки

Це змушує людей продовжувати орендувати житло за свої кошти або жити в жахливих умовах, адже у найбільш постраждалих під'їздах також досі відсутній газ, а з водопостачанням та електрикою — постійні перебої.

Безумовно, кожна ситуація з будинками, і навіть кожною квартирою індивідуальна. Запущена весною 2023 року державна програма "єВідновлення" дозволяє отримувати сертифікати або гроші на відновлення чи купівлю нового житла тим українцям, чиє житло було пошкоджено або знищено внаслідок російської агресії. І станом на початок 2025 року понад 70 тисяч сімей отримали компенсації за пошкоджене житло. Ще близько 5 тисяч скористалися житловими сертифікатами на придбання нового помешкання. Наприклад, сім’я з Ірпеня, чиє житло було зруйноване, отримала сертифікат на суму близько 100 тисяч доларів і придбала нове житло, де вже завершено ремонт.

Інша справа, що будь-яка державна допомога вимагає проходження офіційних процедур, які можуть затягнутися набагато довше, ніж того потребують постраждалі родини. Таких сімей дуже багато — особливо зараз, коли економіка в складному стані. А от чому взаємодія між окремими структурами у цих питаннях часом не скоординована? І що столична влада збирається робити для покращення ситуації? Питання поки залишається відкритим.

Теги за темою
Киев
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Дніпрі: ціни планують підняти в 1,6 раза, на що можуть зрости плаітжки
Политека
2025-07-16T02:31:50Z
Колишнього керівника підприємства держрезерву судитимуть за розтрату ₴14 мільйонів
УкраинФорм
2025-07-16T01:16:56Z
Apple уклала контракт на $500 мільйонів у межах стратегії перенесення виробництва до США
УкраинФорм
2025-07-16T00:22:26Z
Україна зберегла морський експорт зерна попри сотні атак по портах — Кулеба
Хвиля
2025-07-15T23:10:19Z
Один з найбільших банків США побудує «пісочницю» з квантової кібербезпеки
InternetUA
2025-07-15T22:01:10Z
Нове зупинення виробництва на заводі GM з випуску вантажівок викликає більше запитань, ніж дає відповідей
Топ Жир
2025-07-15T21:18:03Z
Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови: які вимоги
24tv
2025-07-15T21:06:59Z
Nissan закриває один із найстаріших своїх заводів у рамках масштабного скорочення виробництва
Топ Жир
2025-07-15T20:48:26Z
Грошей бракуватиме навіть на їжу: коли росіяни перейдуть в "режим виживання"
GlavRed
2025-07-15T20:25:31Z
У Вінниці є постраждалі через російську атаку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T02:21:20Z
Трамп досі сподівається, що Путін хоче миру
УкраинФорм
2025-07-16T02:07:05Z
Аналітики сумніваються, що Трамп запровадить обіцяні 100% мита проти партнерів Росії, – NYT
24tv
2025-07-16T02:04:18Z
За рахунок Путіна: в Європі розглядають цікавий спосіб фінансувати зброю для України
Telegraf
2025-07-16T02:04:03Z
Шпигунська гра Росії та Ірану триває: Кремль хоче уникнути 2 негативних сценаріїв
24tv
2025-07-16T01:42:51Z
Новий етап: чим Путін зачарував Трампа і що буде далі у відносинах США і РФ
GlavRed
2025-07-16T01:22:12Z
Через західні санкції авіація в Росії на межі колапсу – розвідка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T01:03:56Z
"Зателефонуйте Путіну": Рютте пригрозив Китаю, Індії та Бразилії великими проблемами
Telegraf
2025-07-16T01:01:33Z
ЄС: РФ тисячі разів застосувала хімзброю в Україні
1News
2025-07-16T00:46:05Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Три прості вправи, які допоможуть прибрати живіт після 40 років
Gazeta UA
2025-07-16T00:37:45Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Як спати у спеку комфортно: перевірені способи для прохолодної ночі вдома
24tv
2025-07-15T18:51:52Z
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
УкраинФорм
2025-07-15T18:22:05Z
"Метелики надії": унікальна конференція про дитячий паліатив пройде в Україні
Telegraf
2025-07-15T18:19:41Z
Брак руху чи переїдання – чому у світі виникла епідемія ожиріння
24tv
2025-07-15T17:40:22Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:25:10Z
Поширені помилки під час поливу саду в спеку: що не варто робити
24tv
2025-07-15T16:42:34Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T02:34:18Z
В Україні сильна спека: прогноз погоди на 16 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T02:33:37Z
Спека відступає: коли погода порадує українців прохолодою
Telegraf
2025-07-16T02:28:42Z
У Водоліїв почнеться новий життєвий етап: гороскоп на 16 липня
24tv
2025-07-16T02:04:50Z
Обмеження руху транспорту в Києві: вводяться екстрені зміни, які вулиці зачепить
Политека
2025-07-16T02:01:24Z
У Кривому Розі зруйноване промислове підприємство – Вілкул
ZN UA
2025-07-16T01:04:14Z
Снайпера «Азова» на ТОТ Донеччини засудили до 24 років колонії
УкраинФорм
2025-07-16T00:07:43Z
Гороскоп за картами Таро на 16 липня 2025 року: Рибам варто додати емоцій, а в Скорпіонів можливі проблеми а
TSN
2025-07-16T00:07:10Z
ЗСУ мали успіхи на Сумщині, а росіяни – на Харківщині та Донеччині: огляд і карти фронту від ISW
24tv
2025-07-15T23:34:16Z
Розробники Frostpunk 2 анонсували конкурс модів із призом у 10 тисяч доларів
InternetUA
2025-07-16T01:01:36Z
"Виявили новоутворення": міс Україна Всесвіт-2021 потрапила до лікарні
GlavRed
2025-07-16T00:25:46Z
Нічна русалка Селін: тяжкохвора Діон сяє на нових фото
GlavRed
2025-07-16T00:25:41Z
"Занадто ображена на мене": Вірастюк після розлучення продовжує судитися з дружиною
GlavRed
2025-07-15T22:25:29Z
3 пристрасні еротичні фільми, сцени з яких захочеться повторити
24tv
2025-07-15T22:12:35Z
Знайшлася на вулиці одна: де зараз Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-15T21:25:03Z
Це диво: дружина Ніколаєва заспівала оду Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-07-15T21:25:01Z
В очікуванні на новий сезон: 6 серіалів для фанатів "Бріджертонів", що підкорять ваше серце
24tv
2025-07-15T20:54:02Z
"Це і є щастя": Павло Зібров здивував фотографією з донькою
GlavRed
2025-07-15T19:25:34Z
Водіям масово анулюють результати техогляду: кого чекають перевірки по другому колу
Знай
2025-07-16T02:22:35Z
Допомога на дітей з багатодітних сімей: як отримати виплати
ZN UA
2025-07-16T02:22:01Z
Більш як 145 тисяч силовиків-пенсіонерів не мобілізовані – Мінсоцполітики
1News
2025-07-16T02:10:23Z
Що означає слово "картатий": лише одиниці здогадаються
GlavRed
2025-07-16T02:10:10Z
Сніданок довголіття: 100-річна американка розповіла, що їсть кожного ранку
Gazeta UA
2025-07-16T02:04:37Z
Держоператор тилу вже законтрактував 87% річної потреби армії
УкраинФорм
2025-07-16T01:31:41Z
На Осокорках помітили "людину-павука": чоловік миттєво став джерелом жартів
Telegraf
2025-07-16T01:31:09Z
Воєнний стан: як діяти, якщо є помилки у даних при автоматичній постановці на облік
ZN UA
2025-07-16T01:01:51Z
Чи обов'язково хоронити покійників в новому одязі: священник пояснив, як вчинити
GlavRed
2025-07-16T00:25:18Z
Балістика і 28 «Шахедів»: Вілкул розповів про наслідки атаки на Кривий Ріг
УкраинФорм
2025-07-16T02:12:11Z
Герой, який зупинив стрілянину на авто, отримав несподіваний подарунок від дилера
Топ Жир
2025-07-16T01:18:21Z
Росія обстріляла Краматорськ: у місті сталася пожежа у багатоповерхівці
24tv
2025-07-15T23:54:44Z
У Краматорську після удару РФ виникла пожежа в багатоповерхівці
1News
2025-07-15T23:37:00Z
Ворог атакував балістикою Кривий Ріг та "шахедами" Харків: які наслідки
ZN UA
2025-07-15T21:34:24Z
У Кривому Розі спалахнула пожежа після ракетного удару РФ, постраждали люди
УкраинФорм
2025-07-15T21:22:24Z
До 4-х років ув’язнення засудили одеситку, яка вчинила смертельну ДТП і втекла з місця події
Украина Криминальная
2025-07-15T21:10:47Z
РФ атакує Україну "шахедами" та балістикою: у Харкові 16 вибухів за 14 хвилин, що відомо
Фокус
2025-07-15T20:46:37Z
Нічний відпочинок закінчився трагедією: двоє туристів загинули в басейні
TSN
2025-07-15T20:31:15Z
Як назавжди позбутися мурах в домі: два надійні методи
GlavRed
2025-07-16T02:28:23Z
Поїздки потягом стали розкішшю, але є секрет: українцям показали, коли квитки коштують копійки
Знай
2025-07-16T02:07:16Z
Уважність на максимум: треба знайти нелогічну деталь всього за 6 секунд
GlavRed
2025-07-16T01:40:26Z
Прийдуть удача та достаток: 6 знаків зодіаку, яким пощастить 16 липня
GlavRed
2025-07-16T00:34:45Z
Ви не здогадуєтесь, але ця річ може нести негатив в дім. Перегляньте свій гардероб
Telegraf
2025-07-16T00:34:45Z
10 курортів, які створені для романтичного відпочинку удвох. Хто перший в рейтингу
Gazeta UA
2025-07-15T23:01:19Z
Ідеальні "сусіди": які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Gazeta UA
2025-07-15T22:13:18Z
Чим підживити помідори у липні, щоб росли солодкими та цукристими
Gazeta UA
2025-07-15T21:28:50Z
Обожнюють лежати на дивані і обійматись усю ніч: які породи собак є найласкавішими
Gazeta UA
2025-07-15T21:10:26Z
Потужний нокаутер з обличчям дитини: що відомо про наступного суперника Усика
24tv
2025-07-16T02:06:56Z
Усик – Дюбуа: онлайн-трансляція відкритого тренування боксерів перед реваншем
24tv
2025-07-15T22:12:27Z
Влахович перейшов до Спеції на правах оренди
Football.ua
2025-07-15T21:40:32Z
Ніко О'Райлі може покинути Манчестер Сіті в пошуках ігрової практики
Football.ua
2025-07-15T21:22:27Z
Реал Сосьєдад підписав молодого таланта Арсеналу
Football.ua
2025-07-15T20:55:19Z
"Динамо" зіграє з мальтійським клубом на старті кваліфікації Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-07-15T20:31:41Z
Монако і не тільки: де відпочиває Олександр Усик
24tv
2025-07-15T20:31:01Z
Динамо Київ — Корвінул 0:0 Відео найкращих моментів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-15T20:25:22Z
МакГрегор надіслав відомій співачці фото свого пеніса: дівчина показала "полуничку" бійця
24tv
2025-07-15T20:21:28Z
Митові обмеження можуть змусити Volvo налагодити виробництво своїх популярних моделей у США
Топ Жир
2025-07-16T00:33:38Z
Суд присяжних вирішить, чи технології автомобіля сприяли загибелі, або лише не врятували життя
Топ Жир
2025-07-16T00:03:13Z
Porsche готує випуск найбільш екстремального електромобіля в своїй історії
Топ Жир
2025-07-15T23:18:59Z
General Motors мовчки зняла з виробництва кілька нових позашляховиків без пояснень
Топ Жир
2025-07-15T22:48:57Z
Thousands Of Range Rovers May Have A Safety Flaw Lurking Behind The Dashboard
Топ Жир
2025-07-15T22:04:58Z
Наступні моделі Alfa Romeo Quadrifoglio можуть залишитися з бензиновими двигунами
Топ Жир
2025-07-15T20:03:50Z
Українці за пів року ввезли 22 тисячі вживаних авто зі США
360ua.news
2025-07-15T19:13:51Z
ZR1X, можливо, не є топовою моделлю, і це має тривожити всіх
Топ Жир
2025-07-15T18:48:24Z
Донька Шумахера стала чемпіонкою світу у кінному виді спорту через три місяці після пологів
24tv
2025-07-15T18:30:02Z
Тварини реагують на приховані звуки, які видають рослини
УкраинФорм
2025-07-16T02:28:34Z
Samsung відмовилася від стилуса у Fold 7, але не припиняє роботу над технологіями S Pen
InternetUA
2025-07-16T02:01:28Z
Оголосили конкурс на участь у новій антарктичній експедиції на станцію «Академік Вернадський»
УкраинФорм
2025-07-16T01:58:47Z
Надійний інсайдер розкрив, яку гру робить геймдиректор God of War
InternetUA
2025-07-16T00:01:37Z
Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Gazeta UA
2025-07-15T23:31:54Z
Космічна подорож Ax-4 завершена: екіпаж із чотирьох країн повернувся на Землю
24tv
2025-07-15T22:15:53Z
Експерти попереджають, що ще одне перевертання полюсів Землі може бути неминучим
TSN
2025-07-15T21:48:29Z
Mafia: The Old Country – перші враження від кримінальної історії від IGN
24tv
2025-07-15T21:06:52Z
Несподівана епідемія вагітностей заполонила The Sims 4 після останнього оновлення
24tv
2025-07-15T20:54:09Z