MY.UAНовини
Путіну потрібно зупиняти війну прямо зараз - Володимир Мілов
Путіну потрібно зупиняти війну прямо зараз - Володимир Мілов

Путіну потрібно зупиняти війну прямо зараз - Володимир Мілов

Якщо в РФ хочуть продовжувати воювати в нинішньому ступені інтенсивності, їм треба збільшувати військовий бюджет, а для цього просто немає можливості, вважає економіст.

Головне питання, яке дедалі частіше виникає і в росіян, і в путінського оточення в Кремлі: як довго Росія ще зможе фінансувати війну в Україні. У другій частині інтерв'ю Главреду російський економіст Володимир Мілов розповів, чому Кремль боїться другого витка мобілізації, звідки може прийти точка розлому і як тиск санкцій ззовні та зсередини наближає Росію до моменту, коли страх уже не зможе утримувати суспільство від вибуху.

Першу частину розмови про те, що буде, коли в кубушці не залишиться жодного рубля, чому друкарський верстат - уже не загроза, а план "Б", і чи може податковий зашморг зламати залишки економіки в РФ можна прочитати за посиланням.

Ми бачимо, що низка підприємств, зокрема державних, які раніше активно отримували гроші з бюджету, зараз або просять додаткового фінансування, або практично стоять, або вже навіть оголосили про своє банкрутство. Якщо продовжиться цей, умовно кажучи, "парад банкрутств", наскільки серйозно постраждають росіяни? На чому це насамперед позначиться?

Постраждають серйозно, звичайно. Ми, в принципі, вже бачили, які були наслідки після лютого 2022 року. Тоді відбулося досить помітне скорочення економіки, і це сильно обмежило купівельну спроможність населення. Пізніше ситуацію тимчасово виправили за рахунок вкидання державних грошей, але повторити це вже складно, тому що гроші закінчилися. Ми також пам'ятаємо і падіння доходів після 2014 року, коли Росія захопила Крим, частину Донбасу і почалися перші санкції. Видно, що за такого роду проблемами йде істотне скорочення реальних доходів населення. І я думаю, що це абсолютно ніяк не може бути зупинено цього разу.

Насправді реальна інфляція в Росії, звичайно, вища за офіційні 10%. Це окрема розмова, але це видно з безлічі джерел. Припустимо, за непрямими даними вона може становити близько 20%. А це означає, що реальні доходи населення вже знецінюються. На тлі скорочення і заморозки економіки, а також з урахуванням того, що інфляцію не вдасться перемогти, знецінення піде набагато швидше. Умовно кажучи, якщо в найближчі рік-два економіка рухатиметься тією самою траєкторією, що й зараз, то реальні доходи росіян можуть скоротитися на 10-15% за цей період. Це цілком реальний і чутливий сценарій.

Власне, перші ознаки цього ми вже спостерігаємо: триває різке падіння попиту на непродовольчі товари і товари тривалого користування - наприклад, на автомобілі та побутову техніку. У перші місяці цього року продажі скоротилися приблизно на 30%. Тобто люди переходять у режим економії, відмовляються від великих покупок.

Наступний етап - це брак грошей уже на повсякденні потреби: продовольство, одяг, базові послуги. Подібні сценарії ми вже бачили в минулі роки. Останні кілька років ці ефекти були частково пом'якшені за рахунок активних бюджетних вливань в економіку, але зараз, найімовірніше, все знову повернеться до траєкторії помітного скорочення доходів.

Але важливо розуміти, що реальна інфляція в Росії, найімовірніше, істотно вища за офіційні 10%. За різними оцінками, вона може бути в районі 20%. Це означає, що реальні доходи росіян уже знецінюються. І з заморожуванням економіки, і з тим, що інфляцію не вдається взяти під контроль, цей процес прискорюватиметься. Тобто, якщо економіка піде за тим самим сценарієм, який ми спостерігаємо зараз, то реальні доходи росіян можуть скоротитися на 10-15% протягом найближчих року-двох. Це цілком реальний і досить чутливий для населення сценарій.

Дивіться відео інтерв'ю Володимира Мілова Главреду про проблеми в економіці РФ:

Як на це можуть відреагувати росіяни? Чи варто очікувати якихось протестів?

Бачте, це непроста ситуація, тому що людей дуже сильно залякали тюремними термінами. У РФ раніше ніколи не було таких масових і великих термінів за незгоду з владою. Напевно, подібного не було з часів 1950-х років. Я не перебільшую: скажімо, за часів Брежнєва чи Андропова у в'язницях сиділо кілька сотень значущих дисидентів - людей, які свідомо виступали проти влади.

Але такого, щоб звичайних людей висмикували через чийсь донос чи коментар у соцмережі і давали тюремний термін у 6, 7, 10 років, не було буквально зі сталінських часів. Це для людей дуже нова історія - вони сильно цим налякані. І це - фактор, який ускладнює прогнозування протестів.

Ми бачимо, що на тлі труднощів влада завжди закручує гайки: мовляв, вам буде важче, але ми будемо активніше вас саджати, тому не висовуйтесь. Але з іншого боку ми бачимо: незважаючи на все це, в регіонах Росії періодично, з помітною регулярністю, спалахують якісь протестні настрої.

Досить стихійно, але помітно. Один із нещодавніх прикладів - Гірський Алтай, де відбулися доволі масові протести проти губернатора. І, як правило, все це завжди пов'язано, по-перше, із наступом ось цієї олігархічної економіки на людей: у когось забирають права, десь щось починають будувати - і люди виступають проти.

Але це дуже швидко переростає в загальне невдоволення - низьким рівнем життя, економічними проблемами, а потім і в політичні гасла проти влади. Тобто видно, що якийсь підземний вогонь весь час тліє. Невдоволення в суспільстві є.

З іншого боку, воно стримується безпрецедентними репресіями - люди просто реально бояться. І ще один важливий момент - влада знищила всю організаційну інфраструктуру. Адже для того, щоб протест відбувся, потрібні активісти: хтось має сказати, куди, коли і навіщо виходити. Але цих активістів викошують превентивно. У підсумку росіяни залишаються самі з собою, організувати їх нікому.

Тож у цій ситуації щось прогнозувати складно. Але якщо звернутися до історичного досвіду, можна сказати: щоб люди масово наважилися вийти на вулицю, вони повинні побачити явне ослаблення режиму - момент, коли влада вже не справляється з базовими функціями. А для цього, звісно, потрібно продовжувати і військовий, і санкційний тиск на Путіна. Щоб можливостей підтримувати контроль над ситуацією у Путіна ставало дедалі менше, а економічна ситуація ставала дедалі гострішою.

І ось десь у цьому процесі - ми не знаємо точно де - влада ослабне, а люди вже почнуть переставати боятися. Ці дві криві йдуть назустріч одна одній - і завдання зараз у тому, щоб вони зустрілися якомога швидше.

Тиск на Путіна працює, режим поступово занепадає - Мілов / kremlin.ru

Як ви вважаєте, скільки часу може піти на те, щоб ці дві криві зустрілися?

Ніхто не знає. Це може статися досить швидко, а може зайняти якийсь час. Чесно кажучи, я вважаю, що намагатися поставити собі якийсь "таймер" і прогнозувати - це не зовсім правильно. Знаєте чому?

Тому що якщо ви поставили собі, припустімо, термін - рік або два - і він минає, а нічого не відбувається, ви починаєте розчаровуватися: мовляв, ось, я чекав на протести, а вони не сталися. Але це зовсім не означає, що вони не відбудуться. Це всього лише означає, що ви даремно поставили собі психологічний таймер. Треба продовжувати тиснути - все може статися трохи раніше або трохи пізніше.

На початок липня 2025 року видно, що тиск на Путіна працює. Усі ті кризові явища, які неминуче мали проявитися, дійсно почали проявлятися. Усе розвивається приблизно за тим сценарієм, про який давно говорили. Єдине - доводиться чекати трохи довше, отже, треба просто закатати рукава, запастися терпінням і продовжувати тиснути.

Усі ці сценарії, за якими авторитарні режими, що розв'язали війни, потрапляють у кризи - давно відомі. І в цьому сенсі те, що зараз відбувається з Росією, мало чим відрізняється від подібних історичних прикладів. Тому тиск потрібно продовжувати. Я не можу дати точний прогноз за часом, але історія показує: тріщини з'являються неминуче. І, як ми бачимо на прикладі сучасної путінської Росії, чудес не буває - нескінченно утримувати ситуацію під контролем вони не зможуть. Отже, треба просто тиснути далі й сильніше.

Путін нещодавно, на зустрічі в Мінську, заявив, що 6,3% ВВП на війну - це нібито забагато, і що протягом трьох років ці витрати потрібно скорочувати. У зв'язку з цим виникає питання: чи може криза, що посилюється в цивільному секторі, підштовхнути російську владу до зниження військових витрат у найближчому майбутньому - скажімо, протягом найближчих двох-трьох років - і, можливо, до пошуку політичного виходу з війни?

Продовження війни навіть у нинішньому ступені інтенсивності (не кажучи вже про якийсь повномасштабний наступ, який, на мій погляд, неможливий через брак людей) вимагає постійного і різкого збільшення військових витрат - на кілька трильйонів рублів на рік. Грошей постійно не вистачає.

Я вже згадував Сергія Чемезова, главу "Ростеха", найбільшого виробника озброєнь у Росії. Він наприкінці червня опублікував статтю на РБК, у якій прямо говорить, що у військової промисловості мінімальна рентабельність, вони ледве зводять кінці з кінцями. Це була широко цитована заява - її легко знайти.

На це впливає ціла низка чинників: ізоляція від світових ринків, санкції, зростання витрат. Звісно, працює фактор монополізму, корупції та непрозорості. Взагалі, в принципі, вся сумна історія військової промисловості за часів Путіна, полягає в тому, що вони весь час нарощують витрати, і набагато більше, ніж йому хочеться, і це виходить за всі можливі плани і береги.

Інфляція вимагає постійної індексації виплат військовим, підвищення грошового забезпечення. А якщо Путін хоче, щоб хтось продовжував воювати - доводиться платити. Тому навіть не зниження, а хоча б стабілізація військових витрат - це вже величезна проблема. І щоб уникнути їхнього подальшого експоненціального зростання, Путіну треба зупинити бойові дії просто зараз, бо продовження вимагає нових і нових грошей. Я вже не кажу про те, що у них, наприклад, катастрофічна ситуація з бойовою технікою, і їм треба різко нарощувати виробництво, і нові інвестиції потрібні, щоб усі ці втрати заповнювати. Військова промисловість працює на межі, там немає вільних потужностей, вони всі задіяні, працюють там у три, а народ уже жартує, що і в чотири зміни.

Тому ресурсів не вистачає вже за нинішнього рівня військових витрат. Якщо вони хочуть продовжувати воювати в нинішньому ступені інтенсивності, їм треба збільшувати військовий бюджет далі, а для цього просто немає можливості, окрім як друкувати гроші.

Я не хотів би забігати наперед і якось інтерпретувати путінські висловлювання, тому що він шахрай, і він увесь час намагається казати різним аудиторіям різне. Але факт у тому, що якщо вони хочуть стримати зростання військових витрат, їм треба зупиняти бойові дії. Це очевидна історія, але, подивимося.

Поки що в мене відчуття, судячи з комплексу подій, що Путін поки що буде продовжувати, просто піддрукує грошей, думаючи, що це не сильно позначиться на економіці і не призведе до якихось поганих наслідків.

Мені здається, що зараз Путін перебуває в такому уявленні: мовляв, якщо нічого страшного не станеться, то можна просто додрукувати 2-3 трильйони рублів, закрити військовий дефіцит - і ще повоювати, скажімо, до першої половини 2026 року. Тобто просто продовжувати робити те, що вони роблять зараз. Думаю, що саме так вони і вчинять. Можемо, до речі, перевірити мій прогноз уже буквально за кілька місяців.

Найімовірніше, це призведе до поглиблення всіх тих проблем, які вже є: до погіршення інфляційної ситуації, до того, що не реалізуються очікування зниження ключової ставки - адже всі чекають, що Центробанк почне її знижувати, а цього не станеться. Це зі свого боку призведе до ще жорсткішого заморожування економіки, зниження доходів бюджету і, відповідно, до ще більшого дефіциту.

Я, до речі, процитую Германа Грефа, главу Сбербанку. Він нещодавно сказав, що, за їхньою оцінкою, перша половина 2026 року буде важкою. Тобто поки вони ухвалять новий бюджет - найімовірніше, з елементами емісійного фінансування - і сподіватимуться, що завдяки цьому зможуть закрити дефіцит.

Але в якийсь із наступних місяців неминуче прийде усвідомлення: все це призводить до негативних наслідків, і далі так продовжувати не можна - з цим треба буде щось робити.

Я б не став сильно екстраполювати якісь окремі висловлювання Путіна, але, тим не менш, тема необхідності зупинки війни і бойових дій весь час присутня - вона вже ніби міцно прописалася десь на бекграунді російської дискусії. І ми бачимо, яким був сплеск оптимізму - і на російському ринку, і в громадському обговоренні - коли з'явився Трамп і виникла перспектива якоїсь мирної угоди.

Це було дуже чітко видно - абсолютно всі дуже хотіли б, щоб бойові дії зупинилися, і це допомогло б зняти гостроту цілої низки проблем. Тобто ця тема скоро вийде на перший план. Є розвилка: або продовжувати посилювати труднощі, посилюються труднощі, або, відповідно, швидко зняти напругу з низки найважчих проблем, просто зупинивши бойові дії. Ця розвилка вже зараз стає очевидною, а найближчими місяцями вона проявиться ще яскравіше.

Про персону: Володимир Мілов

Володимир Станіславович Мілов (18 червня 1972 року, Кемерово, Росія) - російський опозиційний політик, економіст і експерт у сфері енергетики. Закінчив електромеханічний факультет Московського державного гірничого університету.

З 1997 до 2002 року працював в уряді РФ, включно з посадами у Федеральній енергетичній комісії та заступника міністра енергетики.

З 2008 по 2010 рік - член політради руху "Солідарність". У 2010-2015 роках очолював партію "Демократичний вибір".

У 2021 році виїхав із Росії. Після початку війни в лютому 2022 року засудив дії режиму і був внесений до списку "іноземних агентів" у Росії. Із вересня 2022 року обіймає посаду віцепрезидента з міжнародної адвокації у фонді Free Russia Foundation (Вашингтон), де займається аналізом російських санкцій і демократичних реформ.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Компания из Дании помогает России вывозить зерно из оккупированного Бердянска – СМИ
Апостроф
2025-07-15T19:51:07Z
Коснется всех при попытке обменять 100 долларов: украинцев предупредили о возможных проблемах
Хвиля
2025-07-15T19:22:01Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Пусть спросит у Ирана": сенатор США намекнул, что будет с Путиным, если он не примет требования Трампа
Telegraf
2025-07-15T23:07:54Z
По Московской области мы бьем регулярно — Подоляк
TSN
2025-07-15T22:10:37Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Всего одна чашка может обернуться бедой: ученые назвали напиток, который приводит к слепоте
Знай
2025-07-15T20:52:36Z
Пять причин, почему лучше спать на левом боку
Gazeta UA
2025-07-15T20:22:40Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В Кривом Роге в результате атаки РФ произошел пожар и есть перебои со светом
TSN
2025-07-15T22:09:31Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Телевизионная премия "Эмми" 2025: объявлены номинанты
ZN UA
2025-07-15T20:04:41Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Минобороны обнародовало инструкцию для семей погибших воинов: как оформить выплаты
Gazeta UA
2025-07-16T00:01:07Z
На что обращают внимание женщины, когда влюбляются
Comments UA
2025-07-15T22:00:37Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
За 20 минут по меньшей мере 17 взрывов: Харьков под массированным ударом РФ
TSN
2025-07-15T22:10:39Z
РФ нанесла ракетный удар по Кривому Рогу — первые детали
TSN
2025-07-15T21:48:54Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 16 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-15T22:10:28Z
Сезон закруток в разгаре: когда консервировать овощи, фрукты и ягоды, чтобы было вкусно и выгодно
Знай
2025-07-15T15:52:09Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Даниэль - в огне: Спарринг-партнер Усика дал прогноз на реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:57:18Z
Уэмбли ждет звезд: названы приглашенные гости на бой Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:45:25Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
100 км за 45 гривен: водителям раскрыли секрет экономии на топливе
Хвиля
2025-07-15T02:06:39Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Кили всем покажет: Геймплей Call of Duty: Black Ops 7 представят в рамках gamescom Opening Night Live
GameMag
2025-07-15T20:22:50Z
Время варить кишки монстров: Анонсирована Monster War
GameMag
2025-07-15T20:04:27Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z