MY.UAНовини
Солотвино: чим унікальний соляний курорт та скільки коштує відпочинок
Солотвино: чим унікальний соляний курорт та скільки коштує відпочинок

Солотвино: чим унікальний соляний курорт та скільки коштує відпочинок

Солотвино – це популярний курорт у Тячівському районі Закарпатської області, де можна відпочити в базах відпочинку, готелях, віллах та приватних будинках. Місцеві солоні озера та лікувальні грязі наділені цілющими властивостями. Солотвино підходить для поєднання відпочинку та оздоровлення.

Тутешні озера часто порівнюють із відомим Мертвим морем – за ступенем мінералізації вони майже ідентичні. Поєднання унікальних властивостей цих водойм із сервісом місцевих баз відпочинку робить цей край чудовим вибором для проведення відпустки.«Главком» розповідає про цей курорт.

Зміст

  • Історичний екскурс
  • Соляне оздоровлення
  • Небезпека у Солотвино?
  • Як дістатися до Солотвина?
  • Практичні поради для відвідувачів
  • Орієнтовні ціни на відпочинок

Історичний екскурс

Історія Солотвина сягає «сивої давнини», задовго до того, як воно стало відомим як база відпочинку. У другому столітті н. е. селище було частиною римської колонії Дакія, про що свідчать стародавні римські монети, знайдені на території Солотвинських копалень. Згодом Дакія дала поштовх до створення таких середньовічних держав, як Трансільванія, Волощина та Молдова. Цікаво, що тоді Солотвино було поділено на два поселення – Фалуслатіна та Анкаслатіна, які пізніше об'єднались в одне під назвою Слатіно.

З роками землі Карпат перейшли у володіння Угорщини, і селище здобуло широку славу не завдяки своїм озерам, а як важливий центр видобутку солі. Значний поштовх цьому дали сакси (німці), яких угорський король запросив для інтенсифікації видобутку «білого золота». На жаль, праця в копальнях Солотвина була важкою, небезпечною та виснажливою. Лише уявіть, скільки сил і здоров'я треба було покласти, щоб вручну викопати глибоченну яму, в яку по зв'язаних драбинах спускалися люди, що потім у буйволячих шкурах витягували сіль на поверхню. Цим займалися виключно кріпаки та в'язні, працюючи в будь-яку погоду та майже без права на відпочинок.

Однак невдовзі солекопи стали на захист своїх прав. Страйки та протести дозволили їм вибороти у короля тверду платню, надбавки на свята та виплати родинам, члени яких загинули в копальнях. Ці бунти та протести в Солотвині стали чи не першими в Європі виступами працівників за свої права. Сьогодні побачити знаряддя праці та дізнатися більше про видобуток солі в часи Римської імперії можна в Музеї солекопалень, розташованому неподалік від Солотвинського солерудника.

Музей розташований за адресою: смт. Солотвино, вул. Шахтарська, 2.

Соляне оздоровлення

Сьогодні окрім історичного надбання туристів та відпочивальників Солотвино приваблює цілим спектром можливостей: соляні печери, копальні, озера та бази відпочинку. Місцеві мешканці заявляють, що найкращий час для відвідування – літній сезон.

Раніше в одній з копалень були розташовані приміщення алергологічних лікарень. Сюди приїздили люди для оздоровлення за спеціальним методом лікування – спелеотерапією – метод лікування з використанням соляних шахт. Ця оздоровча база, розташована на глибині трьохсот метрів, за допомогою мікроклімату копалень допомагала лікувати артрит, ревматизм, екземи, туберкульоз, астму, псоріаз та алергію. Особливо цей метод допомагав тим, хто потерпає від болю в суглобах при зміні погоди. У 2010 році унікальне підземне спелеовідділення в Солотвині було затоплено через халатність влади та розкрадання бюджетних коштів. Шахти, які пережили розпад імперії, війни та революції, не витримали байдужості.

Серед соляних атракцій для туристів залишились озера, серед яких найбільше зветься Кунігундою. Його часто порівнюють з Мертвим морем. Подібне озеро розташоване на окупованій території Херсонщини, а серед доступних Кунігунда залишається єдиним озером такого типу у всій Східній Європі. Названо озеро на честь германської цариці Кунігунди, яка була дружиною київського князя Ярополка.

Кунігунда – найбільше озеро в Солотвині, його дно складає суцільний шар солі, концентрація якої у воді становить 270 грамів на літр. Води цього озера наділені цілющими соляними властивостями, а тутешні грязі лікують захворювання шкіри та кісток, оскільки мають бактерицидний, протизапальний та омолоджувальний ефект. В ньому можна поплавати майже за будь-якої погоди, адже завдяки своїм властивостям температура води в Кунігунді не опускається нижче 17 градусів протягом усього року. Також вода в озері позитивно впливає на лікування дерматологічних захворювань та захворювань опорно-рухового апарату – артрози, остеохондрози тощо.

Небезпека у Солотвино?

Налякати туристів можуть часті карстові провалля та сейсмічна активність краю, які провокують провали ґрунту. Останній зафіксований провал ґрунту відбувся 16 квітня 2015 року. Такі явища пов'язують із роботою підприємств по видобутку солі.

Тим не менше, щороку Солотвино збирає на своїх базах відпочинку тисячі туристів за сезон, які стверджують, що зсуви ґрунтів – взагалі не причина відмовляти собі у задоволенні відвідати це місце.

Комфорт забезпечує також чималий перелік баз відпочинку, що розкинулись у селищі. Найбільш популярні з них: «Сонячна», «Фієста», «Кароліна», «La Moara», «Чернівчанка», «Львівська» та «Магніт». Вони відрізняються умовами та ціновою категорією.

Як дістатися до Солотвина?

Громадським транспортом:

  • Потяги прямують сюди з Ужгорода та Львова.
  • Автобусом доїхати до баз відпочинку селища можна з Одеси, Сваляви, Мукачева, Хуста та Івано-Франківська.

Автомобілем:

  • Прямуйте трасою з Києва через Івано-Франківськ, Надвірну, Яремче, Ясіня та Рахів прямо до с. Солотвино.

Місцеві особливості:

Селище Солотвино Закарпатської області відділяє від Румунії лише течія Тиси, на іншому боці річки – румунське місто Сигіт. Біля селища розташований міжнародний пропускний пункт «Солотвино». Перед мандрівкою до Солотвино туристам варто запевнитися у можливості потрапити до прикордонної зони згідно з обмеженнями через війну Росії проти України.

Практичні поради для відвідувачів

Хоча туристична інфраструктура тут розвинена дещо нерівномірно (наприклад, може бракувати громадських душів на берегах солоних озер), безліч садиб та готелів забезпечать комфортне проживання.

Крім озер, варто відвідати Музей історії солекопалень (смт. Солотвино, вул. Шахтарська, 2), де можна дізнатися багато цікавого про історію краю та видобуток солі.

Не пропустіть нагоду побачити древнє городище та відвідати солекопальню часів Римської імперії – саме там знайшли античні монети. Не щодня можна бачити пам'ятки римської цивілізації, не виїжджаючи за межі України.

Орієнтовні ціни на відпочинок

Більшість баз відпочинку в Солотвино пропонують простий та функціональний сервіс. Ціни можуть змінюватися залежно від багатьох факторів, тому варто завчасно подбати про бронювання, розрахунок бюджету на відпочинок та уточнювати витрати безпосередньо перед поїздкою. Розглянемо найбільш популярні бази відпочинку у Солотвино. 

  • «Сонячна»: має власні басейни з солоною водою. Ціни на проживання стартують з 350 грн на людину.
  • «Фієста»: Пропонує номери різного рівня комфорту, часто з харчуванням або можливістю його замовлення. Ціни на проживання стартують від 1011 грн на людину.
  •  «Кароліна»: Може мати новіші корпуси або пропонувати окремі будиночки. Часто акцент робиться на сімейному відпочинку. Ціни на проживання стартують з 350 грн на людину.
  • «La Moara»: Нерідко позиціонується як база з європейським рівнем сервісу, може мати басейн з прісною водою, більш сучасні номери. Ціни на проживання стартують з 350 грн на людину.
  • «Чернівчанка»: Більш бюджетний варіант, орієнтований на відпочинок біля озера з базовими зручностями. Ціни на проживання стартують з 700 грн на людину.
  • «Львівська»: Схожа на «Чернівчанку» за рівнем цін, пропонує комфортні умови за помірну ціну.
  • «Магніт»: Зазвичай пропонує хороше співвідношення ціни та якості. Ціни на проживання стартують з 800 грн на людину.

Ціни часто вказані без харчування. Деякі бази пропонують сніданки або комплексне харчування за додаткову плату. На багатьох базах є можливість оренди альтанок, мангалів, шезлонгів біля басейнів або озер. Що саме входить у вартість проживання варто уточнювати одразу в адміністраторів.

Ціни в кафе та ресторанах Солотвина

Заклади харчування в Солотвині переважно орієнтовані на домашню українську та закарпатську кухню. Є як прості кафе та їдальні, так і невеликі ресторани.

  • Сніданок: У кафе/їдальні сніданок може обійтися від 150 грн. Ціна сніданку на базі відпочинку може змінюватися в залежності від самої бази.
  • Обід: Комплексний обід у їдальні (перше, друге, напій) стартує від 150 грн. У кафе від  200 грн за одну страву (наприклад, бограч, банош, порція шашлику, вареники).
  • Вечеря: У кафе/ресторані цін за вечерю старутє від 300-600 грн за вечерю з основною стравою та напоєм.

У Солотвині багато закладів, які пропонують традиційні закарпатські страви, такі як бограч, банош, гуляш, лоці-печенє.

Додаткові витрати

  • Вхід на солоні озера/басейни: Якщо база не має власного басейну з солоною водою, або ви хочете відвідати інші озера, вхід може бути платним – від 50 до 200 грн за день з людини.
  • Сувеніри: Широкий вибір виробів із солі, магнітів, гуцульських сувенірів.
  • Екскурсії: Місцеві екскурсії до соляних шахт (Музею солекопалень), або до інших цікавих місць Закарпаття.

Перед поїздкою важливо перевірити актуальні ціни та умови на сайтах або в соціальних мережах конкретних баз відпочинку, а також звернути увагу на відгуки інших туристів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Пенсионеры могут получить надбавку 10% к пенсии, но есть одно условие
Знай
2025-07-16T13:07:13Z
Стало известно, сколько дронов завезли в Украину в 2025 году: данные Гостаможслужбы
Comments UA
2025-07-16T13:06:41Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Брижит Макрон не сдается: дело о возможном изменении пола первой леди Франции вернется в суд
Comments UA
2025-07-16T13:06:11Z
Чешский политик Бабиш пообещал свернуть инициативу боеприпасов для Украины в случае победы его партии
Gazeta UA
2025-07-16T13:04:01Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Какая еда способна разрушить зубы: список вас удивит
Gazeta UA
2025-07-16T12:43:25Z
Безумный римский император Калигула владел таинственными медицинскими знаниями
Апостроф
2025-07-16T12:33:10Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Прогноз погоды в Харькове на 10 дней: какие неожиданности подготовили летние дни
Политека
2025-07-16T13:01:49Z
Україна суттєво скоротила молочний експорт
AgroNews
2025-07-16T12:13:23Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Обнимали и прижимались: Меладзе застукали с двумя молодыми девушками
GlavRed
2025-07-16T12:25:59Z
🕯️Помер народный художник Украины Владимир Никита
ZN UA
2025-07-16T12:13:22Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
ДБР срочно обыскало квартиру погибшего Героя Украины в Харькове: детали скандала
Comments UA
2025-07-16T12:46:09Z
Новый размер образовательных грантов: какую сумму можно получить
ZN UA
2025-07-16T12:43:03Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Николаеве мужчину избили люди сотрудники ТЦК: продолжается расследование
Новости Украины
2025-07-16T12:58:39Z
Ноги в ловушке: спасатели вырезали велосипедную ручку тормоза из ноги ребенка во Львовской области
Новости Украины
2025-07-16T12:21:19Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Идеальный яблочный пирог: для его приготовления требуется минимум усилий, а получится он вкуснее шарлотки
Telegraf
2025-07-16T11:16:48Z
Как отмыть сковороду с антипригарным покрытием: о чем нужно помнить
Gazeta UA
2025-07-16T08:58:47Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Новозеландский боксер песней вызвал на бой победителя реванша Усик — Дюбуа
ZN UA
2025-07-16T13:04:58Z
"Это личный запрос Александра": Усик ошеломил эффектным образом в Лондоне
Апостроф
2025-07-16T12:45:20Z
Усик трогательно высказался о войне в Украине
Telegraf
2025-07-16T08:22:44Z
Дюбуа "накричал" на Усика во время битвы взглядов перед реваншем
Комсомольская правда
2025-07-16T06:13:45Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Чиновники "за копейки" покупают авто: журналисты обнаружили сотни таких случаев
UAToday
2025-07-16T02:19:09Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Телефон "закипел" на солнце? Как быстро охладить гаджет в жару
Telegraf
2025-07-16T12:43:52Z
Два "шрама" на теле Земли созданы огромным камнем, упавшим с небес: доказательства наконец найдены
Фокус
2025-07-16T12:40:59Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z