Угода зі США про копалини: Кабмін зробив черговий крок
Угода зі США про копалини: Кабмін зробив черговий крок
Кабмін зробив наступний крок для реалізації угоди зі США щодо корисних копалин - затвердив перелік критичних і стратегічних мінералів, а також визначив ділянки надр, які передадуть у користування через аукціони та конкурси. У перелік увійшли 28 корисних копалин, які в тому числі включають корисні копалини стратегічного значення. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Так, у перелік увійшли: також руди ванадієві, вісмутові, вольфрамові галієві, гафнієві, індієві, рідкісноземельні, літієві, миш’якові, мідні, олов’яні, свинцеві, скандієві, сурм’яні, телурові, цезієві, цинкові, сіль калійна.
У Міндовкілля зауважують, що 60 родовищ корисних копалин надаватимуться в користування шляхом проведення аукціону. Це ділянки з покладами руд титанових, літієвих, мідних, нікелевих, кобальтових, ніобієвих, берилієвих, цирконієвих, солі калійної, флюориту, апатиту.
А 26 надр і родовищ із покладами руд ванадієвих, літієвих, титанових, уранових і солі калійної надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції.
У відомстві наголосили, що це рішення спрямоване на залучення інвесторів до видобутку важливих ресурсів, задля посилення обороноздатності й розвитку економіки. Крім того, за задумом уряду це дасть змогу створити прозору систему доступу до надр, залучити інвестиції та розвивати видобувну промисловість.
Підписання угоди про створення американо-українського інвестиційного фонду відбудови — це подія, що потребує глибокого та тверезого аналізу, позбавленого пафосної лірики й невиправданих очікувань. Про це читайте у статті Ксеніії Оринчак, засновниці Національної асоціації добувної промисловості України, "Американо-український інвестиційний фонд відбудови — шанс без гарантії".