/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F8c191fa4bc9467808eb34c82ed2426a5.jpg)
Бурбон та літаки Boeing опинилися у списку мит ЄС для США
Тарифи від ЄС
Європейська комісія націлюється на імпорт з США на суму 84 мільярди доларів, повідомляє 24 Канал з посиланням на Reuters.
Президент США Дональд Трамп погрожує запровадити 30% тариф на імпорт з ЄС з 1 серпня, рівень якого європейські чиновники вважають неприйнятним. Тому у відповідь підготували список американських товарів, на які можуть накласти тариф.
Перелік, надісланий країнам-членам ЄС, був складений до рішення Трампа про посилення тиску на ЄС і є відповіддю на мита США на автомобілі та автозапчастини, а також на 10-відсоткове базове мито.
У список, окрім літаків Boeing, бурбону та автомобілів, входять також:
- хімічні речовини;
- медичні вироби;
- електротехнічне та прецизійне обладнання;
- сільськогосподарська продукція;
- продукти харчування – широкий асортимент фруктів і овочів;
- вино, пиво та спиртні напої.
Загальна сума сягає 6,35 мільярдів євро. Міністри країн висловили безпрецедентну рішучість захистити європейські підприємства за допомогою європейських контрзаходів, якщо переговори з Вашингтоном не приведуть до угоди.
Яка позиція країн щодо мит Трампа?
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що якщо президент США Дональд Трамп запровадить 30-відсоткові тарифи, це стане "нищівним ударом" по економіці Німеччини. У такому випадку уряд буде змушений відкласти частину своїх економічних заходів.
Франція висловила "дуже рішуче несхвалення" оголошення про 30% тарифи, заявив президент Еммануель Макрон, додавши, що Брюссель повинен вжити контрзаходів.
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що ЄС повинен використати свою колективну силу єдиного ринку для досягнення "справедливої угоди".
Прем'єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні сказала, що вона все ще довіряє "добрій волі всіх гравців" для досягнення угоди. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні розповів, що у разі провалу торгових перемовин зі США і початку дії тарифів Трампа у розмірі 30% ЄС застосує тарифи до американського імпорту на суму від 21 мільярда євро.
Натомість Угорщина, як і очікувалося, розкритикувала Європейську комісію за те, що вона ще не досягла угоди.