/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fefd9455de94c23ffa3bc95e8c53b10c5.png)
Держоператор тилу вже законтрактував 87% річної потреби армії
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.
“Такого результату досягнуто завдяки розширенню конкуренції на торгах, системній роботі з виробниками та постачальниками, а також впровадженню дієвих антикорупційних інструментів”, - відзначили у міністерстві.
Цьогоріч були запроваджені нові моделі постачання та ініціативи, спрямовані на підвищення прозорості й ефективності закупівель.
Зокрема у Києві та області впровадили оновлену модель харчового забезпечення: майже пів року військові отримували продукти, що проходили попередній контроль якості на розподільчих центрах.
Окрім того, виробники обиралися через сигнальні торги, що дозволило зменшити ризики необґрунтованих цін.
”У межах усієї країни за напрямом харчування, що включає постачання харчових продуктів, послуг кейтерингу, сухпаїв та посуду, ДОТ фактично відвантажив вже понад 46% від доведеної річної потреби. Економія на закупівлях склала понад 2.5 млрд грн”, - ідеться в повідомленні.
У першому півріччі ДОТ уперше оголосив торги на постачання адаптивного одягу, що входитиме до так званого “пакунка пораненого”. Упродовж року також плануються закупівлі інших компонентів пакунка, зокрема гігієнічного набору. Ці пакунки передбачені для військових, які проходять лікування у госпіталях, стабілізаційних пунктах і в цивільних лікарнях. Зекономлені на програмі кошти спрямовуються на реалізацію даної ініціативи.
Загалом за напрямом речового забезпечення поставлено до ЗСУ майже 53%. Заощаджено понад 1,7 млрд грн.
Ще одним дієвим антикорупційним інструментом стало впровадження фарбованого дизельного пального, завдяки чому правоохоронці виявили і задокументували випадки зловживань – зокрема організовані схеми з відчуження та продажу пального. У результаті відкрита низка кримінальних проваджень щодо розкрадання військового майна.
За результатами першого півріччя, за програмою паливно-мастильних матеріалів ДОТ виконав потребу на понад 82%. Загалом зекономлено понад 1,1 млрд грн.
Як повідомляв Укрінформ, Міноборони планує масштабувати оновлену модель постачання харчів для ЗСУ, перший етап впровадження якої вже завершився у Києві та області.
Фото: Міноборони