MY.UAНовини
Юрій Сиротюк: Усі хейтери Ірини Фаріон керували рукою вбивці
Юрій Сиротюк: Усі хейтери Ірини Фаріон керували рукою вбивці

Юрій Сиротюк: Усі хейтери Ірини Фаріон керували рукою вбивці

19 липня – роковини убивства Ірини Фаріон. Знайти когось із видних членів партії «Свобода», хто погодився б поговорити про видатну соратницю, виявилося завданням непростим. І не тому, що ніхто не хоче ділитися споминами, а тому – що всі відомі «свободівці», до яких звертався «Главком», перебувають на фронті… А там – не до розмов. 

Наша бесіда з Юрієм Сиротюком, котрий до війни був заступником голови ВО «Свобода», а нині є сержантом у П’ятій штурмовій, теж раз у раз переривалася стрекотом рації. 

Юрій відповідає побратимам, коментуючи «Главкому» це так: «Чуєте? Тут ніхто не говорить російською». Контекст його репліки зрозумілий: за рік до смерті Фаріон захейтили лише через одну її фразу. Мовознавиця зазначила, що «не може назвати» українцями військових, які не говорять українською мовою. Окремі військові, наприклад, екскомандир «Азову» Максим Жорін відповіли їй дуже гостро, запропонувавши відправити Фаріон на фронт, аби вона там змогла довести свій патріотизм. 

З цього почалася остання хвиля її цькування, нагадує Сиротюк. СБУ порушила проти політикині кримінальну справу, а «Львівська політехніка», де вона викладала, звільнила професорку. Так формувався образ ворога, який вперто натягували на покійну. Тож ймовірний убивця, чию справу зараз розглядають у львівському суді – В’ячеслав Зінченко, котрому цього року виповнилось лише дев’ятнадцять – був достатньою мірою розігрітий ненавистю до Ірини Фаріон. Курок спускав він, але зводили його всі ті, хто засуджував та переслідував покійну – до такої метафори вдається Сиротюк. 

Наш співрозмовник і його однопартійці нині поставили політичну діяльність на паузу. Але саме політична діяльність звела його свого часу з Фаріон. Вона була яскравою зіркою партії «Свобода», можливо, найбільш яскравою і найбільш безкомпромісною. «Мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі. Отже, у якій системі координат перебуваєте ви?», – запитувала вона у 2012-му прем’єр-міністра Миколу Азарова. Цей епізод у розмові ми згадуємо також, але починаємо з іншого – зі спогадів Сиротюка про перші враження від знайомства з Фаріон.

Юрій Сиротюк, позивний Мамай. На знімку поруч з ним – його старший син Святослав. Цього року хлопцеві виповнилося 21
фото: facebook.com/yuriy.syrotyuk

«Харизматична людина донцовського типу»

Як і коли ви познайомилися з Іриною Фаріон? Яке вона справила на вас враження?

Коли і як – вже не скажу, бо не пам’ятаю. Думаю, що під час якоїсь виборчої кампанії. Враження?.. Ірина Фаріон на всіх справляла дуже сильне враження. Харизматична людина донцовського, я б так сказав, типу. Бо Дмитро Донцов (публіцист, філософ, політичний діяч, ідеолог українського інтегрального націоналізму – «Главком») – окрім того, що він був блискучим інтелектуалом – був ще й жорсткою людиною і міг затято сперечатися з опонентом. 

Вона проживала те драматичне, навіть трагічне життя, яке є вищим за побутову складову. Бачила світ не кольоровим, а чорно-білим: тут – правда, тут – неправда, тут – добро, тут – зло. Дмитрівна була саме такою.

Ви до неї так і зверталися – Дмитрівна?

Так. Спілкувалися на «ви». Спочатку, напевно, звернення було «пані Ірина», а вже пізніше… Я люблю до людей, яких поважаю, звертатися по-батькові. Навіть до дітей… Коли ми з нею знайшли спільні точки дотику, коли стали ідеологічно близькими людьми, Фаріон стала для мене «Дмитрівна». І в цьому не було панібратства.

Ми і каву разом пили, і спілкувалися багато… Я брав участь у її проєктах, вона – в моїх. Радо запрошував її на свої заходи, хоча вони завжди закінчувалися гострими дискусіями. Тому що вона була безапеляційна в усіх питаннях. А з зі свого боку намагався публічно захищати Фаріон, коли на неї йшли брутальні атаки.

Скажу ще, що майже не зустрічав таких глибоких інтелектуалів, як Ірина Фаріон. Таких розумних, з таким багажем знань…

Хіба що Сашка Хоменка, співробітника Історичного музею (минулого року «Главком» опублікував велике інтерв’ю із Олександром Хоменком). Сашко просто спокійніший, але теж – людина-книга, людина-енциклопедія. Відкриваєш і «читаєш» таку людину…  

Ірина Фаріон народилася 29 квітня 1964 року у Львові. Була убита там же, 19 липня 2024-го.

Мовознавиця, освітянка, публіцистка. Докторка філологічних наук, професорка, народна депутатка України VII скликання. (2012-2014). Членкиня політради партії «Свобода» з 2005 року.

З 1991 року і до 2023-го викладала на кафедрі української мови Національного університету «Львівська політехніка». Була звільнена з вишу наприкінці 2023 року, але вже у 2024-му поновлена рішенням суду. 

Ірина Фаріон вела декілька культурологічних проєктів. Зокрема, «Велич особистості» (2013-2019), який виходив на парламентському телеканалі «Рада». А також – «Ген українців» (2019-2024) на львівському телеканалі «НТА». Була авторкою двох YouTube-каналів (Iryna Farion та Студія Фаріон), де вела проєкти «ПротиАнглізм», «ПолітОгляд» та «Курси з культури української мови». 

Останній допис Фаріон у соцмережах, зроблений за 3 години до вбивства, анонсував епізод «Гену українців», присвячений генерал-хорунжому УПА Іванові Трейку. Випуск записано разом з двома іншими, не виданими за життя епізодами: про письменницю й освітянку Христину Алчевську та анархіста Нестора Махна.

Наприкінці липня 2024 року за підозрою у вбивстві Ірини Фаріон було затримано 18-річного підозрюваного В'ячеслава Зінченка. Його злочин, за яким порушена кримінальна справа, кваліфіковано як «умисне вбивство у зв'язку з виконанням особою громадського обов'язку з мотивів національної нетерпимості». Суд над Зінченком триває дотепер.

Одна подруга Ірини Дмитрівни згадувала, що вона могла зателефонувати до неї і запитати: «Де ти ся маєш?». З вами вона теж говорила, так би мовити, «по-львівськи»? 

Ні, Дмитрівна вона говорила звичайною літературною мовою. Слухайте, вона ж професор, мовознавець… Можливо, вдома вживала львівську говірку, але з нами та у публічних виступах говорила класичною літературною мовою. І при цьому – так, вона несла певну львівську традицію, традицію глибокої культури…

У цьому плані у неї галицькі риси були. Природжена шляхетність. Те, чого інколи бракує іншій частині України, де це було вирубано, винищено більшовиками… Позитивне інтелігентне міщанство – ось як би я це назвав.  Від способу одягатися до способу говорити, спілкуватися…

Ірина Фаріон завжди була стильно вдягнена та ідеологічно озброєна
фото: unian.ua

А кажуть, що чоловіки не помічають, у що вдягнена жінка. 

Ми помічаємо, коли жінка одягнена вульгарно. А Фаріон завжди була дуже стильною. Їй не потрібно було ганятися за модою, за брендами. Вона сама була брендом. 

«Фаріон у парламенті – це був вогонь»

Яка найнеймовірнішу історію ви могли б про неї розповісти? 

Не назву це історією, але скажу, що Фаріон у парламенті – це був вогонь. Їй було важко там, бо депутати полюбляти культуру напівтонів, так звану «парламентську етику». А вона була гаряча, вона не змирялася… Це вона запровадила практику перекрикування виступів окупаційною мовою. Доти всі сиділи мовчки і спокійно до цього ставилися. А Фаріон не терпіла, ні. Вона індивідуально до Азарова зверталася – з приводу мови. 

Щодо Азарова та інших. Так, Фаріон, будучи депутатом, робила йому зауваження, і той знічувався та обіцяв підтягнути українську мову. Не стримувала вона себе й у оцінках Януковича. Тим не менш, у 2010-2014 рр. замахів на неї не було. Чому вона пережила ті, здавалося, найтемніші, часи, але стала жертвою убивці зараз? 

Я думаю, що тодішня «регіональна» влада, готуючись закручувати гайки, думала, що хай собі буде отака криклива, ультранаціоналістична сила, як «Свобода». Ну це вони так нас сприймали. Як певного роду жупел для суспільства… Мовляв, навіть влада проросійських технократів є кращою, ніж оці «нарвані». 

Крім того, у Партії регіонів були тоді серйозні політичні вороги – «Наша Україна», Юля Тимошенко – саме їх вважали головними конкурентами. А «Свобода» собі бігає, щось там кричить по вулицях, і, напевно, нічого не досягне. Тобто влада просто проґавила момент росту «Свободи», а для суспільства підтримати нас було, як підтримати свій імунітет. 

Для влади великою несподіванкою стала поява фракції, яка не тільки вміла битися, хоч це також було важливо, але й відстоювати свої принципи. Нас у парламенті свого часу просто недооцінили, а коли влада зрозуміла, що ми не бавитися сюди прийшли, було вже запізно.  

Ну і відносно того, що берегло Дмитрівну, то скажу так: вона була дуже віруючою людиною. Я знав дуже мало людей у політиці, та й не у політиці також, які б так глибоко вірили в Бога, як вона. Це була ще одна непоказна її риса, але вона постійно згадувала про Бога. В її родині були певні священицькі традиції…

Якщо хтось стверджує, що в армії говорять російською, знайте: це – брехня

Що ви маєте на увазі? 

Вона розказувала, що у них вдома в часі совєтської окупації проводилася служба Божа. Ви ж знаєте, що у ті часи греко-католицька церква була заборонена, і усі церковні відправи могли бути тільки підпільними. В домі її батьків саме так і відбувалося. Прямо в квартирі, розумієте? 

Такі служби проводилися тільки в тих людей, яким абсолютно довіряли. Так само було й у Тягнибоків, бо Ярославович і його дружина – також зі священницьких родів. 

Прадід Тягнибока – Лонгин Цегельський, який народився у сім’ї греко-католицького священника – зачитував на Софійській площі Києва у 1919 році Акт Злуки. А пізніше був міністром закордонних справ УНР. І у Дмитрівни подібна історія, пов’язана з її предками, теж була.

З очільником партії та фракції «Свобода» Олегом Тягнибоком у Верховній Раді. Голову нахилив Юрій Сиротюк
фото: unian.ua

…Бог її беріг, коли вона виступала на Майдані у 2014-му. У нас в пам’яті збереглися промови Парасюка та Яроша, але Фаріон також виступала дуже гостро. І на сцені Майдану вона також вела себе безкомпромісно. Не втікала, коли Майдан вже горів…

Фаріон була в день розстрілів під готелем «Україна». Коли почали носити перших поранених, ми з Дмитрівною доправляли їх у фойє готелю. Ідентифікували за документами, і часто ці люди на наших руках вмирали…  

…Ми як люди секуляризовані, думаємо, що саме ми все вирішуємо. Але Бог вирішує більшою мірою. Хоча саме від людини залежить, якою їй бути. Після Революції Гідності Фаріон не менш жорстко ставилася до нового президента, аніж до попереднього. Хоча дехто, напевно, думав: ось втратить вона депутатський мандат і «заспокоїться». Ні, не заспокоїлася. 

Тим паче, коли всередині країни ворог діяв не менш підступно, ані ззовні. А вона була подразником, вона гостро вела свою лінію…

«Кампанію проти Ірини Дмитрівни підхопив ряд медіа, котрі інакше, ніж «одіозна Фаріон», її не називали»

Кажучи про ворога, ви маєте на увазі російський слід у справі Фаріон. Але слідство, наскільки можна судити з відкритих джерел, має тільки Зінченка як потенційного виконавця злочину. Гадаєте, у нього могли бути спільники або замовники цього вбивства? 

На мою думку, причина трагічної загибелі Ірини Фаріон полягає у тій жахливій обструкції, яку їй влаштували всередині країн. Згадайте хоча б кампанію проти Фаріон в університеті. Цю кампанію підхопив ряд медіа, котрі інакше, ніж «одіозна Фаріон», її не називали. Тобто багато хто доклався до формування її образу як абсолютного зла. А все тому, що Фаріон висловилися за те, аби в армії всі розмовляли виключно українською.  

А насправді якою мовою розмовляють в армії?

Українською. Зрозумійте, від цього залежить безпека бійця. Ну не буде ж він в окопі чи у посадці говорити окупаційною мовою. Щоб його не відрізнили від москаля?! 

Бо коли ти чуєш мову ворога – ти стріляєш у той бік. У тебе немає часу розбиратися, хто там балакає – ворог чи російськомовний патріот. Тож якщо хтось стверджує, що в армії говорять російською, знайте: це – брехня. 

А поза окопом?

Поза окопом російська теж не допускається. Хто не може чистою українською – говорить суржиком. 

Тому мені дивно було бачити брутальні вислови на адресу Фаріон з боку частини військових, яким не подобалася її позиція щодо мови. А кампанія проти неї тим часом йшла, і ненависть накручувалася… Дрова вже було наготовлено, лишалося піднести сірник. І Росія це контролювала.

Ірина Фаріон на мітингу з захисту української мови
фото: unian.ua

Гаразд, але В’ячеславу Зінченку на момент вбивства Ірини Фаріон виповнилося 18. Скажіть як військовий: невже у такому віці так просто вбити людину? Плюс знайти зброю, дістати на неї гроші, освоїти її… 

Я не слідчий, тому оцінку діям Зінченка давати не буду. І відповів вам не як військовий, а як людина з юридичною освітою: у будь-якій справі, крім виконавця, є ініціатори, замовники, організатори… 

І тому, як я вже казав, я вважаю, що ті, хто доклався до брутальної кампанії проти Ірини Фаріон, так чи інакше винні в тому, що це сталося. Ті, хто підтримав цю кампанію, і скерував руку вбивці. А чи була в цьому зацікавлена Росія? Сто відсотків. Вона залюбки підтримала тих, хто зводив курок. А спустити його міг хто завгодно. 

…Ви питаєте, чи могла молода людина це зробити? Могла, на жаль. Діти бавляться онлайн, кожен день відрізають комусь голови у комп’ютерному світі. І якщо моральні категорії – не вбий, не вкради тощо – при цьому відсутні, то хтось з цих юнаків може одного разу постріляти й у реальному житті. Перезапустити, так би мовити, гру.  

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон В’ячеслав Зінченко в залі суду
фото: radiosvoboda.org

«На похованні була величезна кількість молодих людей, в основному – дівчат. Це були ті молоді Ірини Фаріон, які стали на захист української мови»

Де вас застала звістка про вбивство Ірини Фаріон? 

У Києві. Так сталося, що я був у відрядженні. Відрядження було короткостроковим, я всю ніч їхав, був невиспаний, але мої діти (молодшому тоді було 16) сказали, що треба рушати на похорон. Я, хоч і провів всю ніч за кермом, взяв сім'ю, знову сів за кермо і поїхав у Львів. І що я побачив? Я побачив потужну суспільну демонстрацію. 

Була величезна кількість молодих людей, в основному – дівчат. Це були ті молоді Ірини Фаріон, які теж стали на захист української мови. Тобто якщо хтось думав, що прапороносця вб'ють і армія розбіжиться, то отримав зворотний ефект. Я переконаний, що справа Фаріон матиме продовження.

Ви були знайомі з зятем Ірини Фаріон Василем Особою, який загинув восени 2024-го? На службі не перетиналися?

На службі не перетиналися, бо він служив у 4-му батальйоні «Сила Свободи» бригади Національної гвардії «Рубіж». А я – головний сержант роти вогневої підтримки П’ятої окремої штурмової бригади. Але ми зустрічалися, і я чув про нього дуже добрі відгуки.

З донькою, пані Софією, тримаєте контакт? Допомагаєте їй?

Це вона нам допомагає. Збирає кошти на військо. Ми постійно на контакті. Вона завжди запитує, в чому є потреба, і вже кілька разів була у нас на Донбасі. Приїжджала і привозила якусь допомогу – дуже активно включилася в цю волонтерську роботу.

І це не просто історія про волонтерську роботу, тобто про те, щоб щось зібрати, переслати. Софії важливо приїхати на позиції та побути серед бійців. Вона активна і бойова – нещодавно, приміром, збирала нам на дрони. 

Фаріон була налаштована оптимістично: дивилася на війну як на шанс позбутися пут колоніалізму

Коли ви пішли на фронт у 2022-му, ви запитували Ірину Фаріон, якою є її візія цієї війни? Яким вона бачила її перебіг та результат? 

Ні, я її про це не запитував. Я у перший же день взяв свого старшого сина 17-літнього, 18-літнього похрестника, двох сусідів та й пішов з ними шукати якусь зброю. Але з Дмитрівною ми зідзвонювалися постійно. Інколи дзвонили їй колективно, цілим взводом – включали відео і так спілкувалися. 

Вона була налаштована оптимістично, бо дивилася на війну як на шанс позбутися пут колоніалізму. Нам ця війна дана як шанс, вона це розуміла і ми це розуміємо, і для справжнього чоловіка це – честь від Бога взяти участь у священній війні твоєї нації.

Донька Ірини Фаріон Софія, онуки покійної та зять Василь Особа (крайній справа). Василь загине на війні вже восени 2024-го…
фото: Роман Балюк/reuters.com

«Планую після війни повернутися у село, зайти в свою глиняну хату, поставити кулемет і нікого не бачити»

А що скажете ви про наші перспективі у війні? Ми якось зовсім перестали вживати слово «перемога» і говоримо натомість «завершення», «справедивий мир»…

Розкажу вам історію про молодшого сина. Як він був малий, то хотів кинути музичну школу, до якої ходив. Дружина його підтримала, бо він ще й спортом займався багато плюс загальноосвітня школа, куди там ту музику тулити?.. Я синові сказав так: «Ти – людина, і у тебе є свобода вибору. А вибір такий. Ходити в музичну школу з хорошим або з поганим настроєм».

Або не ходити зовсім…

Ні, такого варіанту не було. Так і у нас зараз: немає варіанту кинути цю війну. Є вибір: воювати з хорошим настроєм або воювати з поганим настроєм… Я інколи думаю, що виглядаю, як бравий солдат Швейк. Але я ніколи не поширюю зради та сумнівів. Після війни я скажу все про те, що відбувається в мене за спиною. І багато кому це може не сподобатися. Але під час війни я не докладу жодного сірника, щоб роздмухати вогнище, на якому згорить наша суспільна єдність. 

А щодо перемоги… Ми вже перемогли. Хто б іще, крім українців, зміг на четвертому році «повномасштабки», на 12-му році війни отак битися з москалями? З переважаючими у кілька разів силами противника?.. Ми – японські самураї, які у 1905-му перемогли росіян. Ми – представники нації, яка у більшості своїй і досі виступає проти будь-яких територіальних поступок ворогу. 

«Наші хлопці сміються, коли при них хтось говорить «Хай воюють депутати!», – каже Юрій Сиротюк
фото: facebook.com/yuriy.syrotyuk

Ваші побратими знають, що ви були народним депутатом? 

Знають. Тому коли хтось бовкне десь в окопі, що «хай депутати воюють», наш підрозділ починає ржати. Просто дико ржати і дивитися на мене. І коли чуваки бачать, що оцей дядько лисий, сивий, бородатий – сидить з ними в окопі під обстрілами, і що  він солдат, а не офіцер, їх «попускає». Хоча все одно хтось продовжує говорити, що  багаті не воюють, воюють тільки бідні тощо. Я завжди на це кажу, що воюють чоловіки. А для чоловіка це найкраща відзнака.

Під час війни я не докладу жодного сірника, щоб роздмухати вогнище, на якому згорить наша суспільна єдність

Не для кожного, вочевидь. Бо інакше не було б такої кількості ухилянтів.

Я їх називаю «добровольці»-2025. Я їм (мобілізованим примусово – «Главком») кажу: дивіться, ви сиділи вдома, переховувалися, вас дівчата не любили. І вас це мучило б все життя – що ви упустили такий шанс випробувати себе. А тепер все інакше. Тепер ви з ухилянтів стали героями. 

А ще кажу: дивіться, я – четвертий рік на війні, але живий. Більше того: у мене – дві руки, дві ноги… Отже, можна вижити у цій війні? Можна. 

«Просто зараз, коли ми з вами говоримо, я планую зустріти хоча б ще один світанок…», – каже Юрій Сиротюк
фото: facebook.com/yuriy.syrotyuk

А ви зможете їм довіряти? Тим з числа ухилянтів, кого ви відібрали для свого підрозділу? Вони не втечуть при першій-ліпшій можливості?

Зможу. Ті, кого ми відібрали, будуть класними вояками. Ми їм повертаємо їхню чоловічу гідність, даємо причетність до великої справи, вони на нашому прикладі бачать, як важливо воювати за цю справу. 

Ви сказали, що багато про що не говоритимете зараз, але розкажете після війни. Плануєте повернутися до політичної діяльності? 

Я планую після війни повернутися у село. Зайти у свою глиняну хату, поставити кулемет і нікого не бачити. Крім най-найрідніших. Нікого не бачити і ні про що не говорити. До певного часу… І жити собі як український козак у запорізькому зимівнику (хутір на Січі, у якому жили козаки в період між бойовими діями – «Главком»)

А просто зараз, коли ми з вами говоримо, я планую зустріти хоча б ще один світанок. Я дуже люблю сонце. Люблю фотографувати світанки. Хоча… Війна постійно вириває частини тебе. І може так статися, що до кінця війни у тебе вирвуть все для тебе рідне.

І тобі не захочеться повертатися взагалі, тому що все лишилося тут. І для багатьох така точка неповернення вже пройдена. І багато хто залишиться в армії назавжди. Бо минулого вже немає. 

…Минуле зруйноване. І щоб повернутися назад, треба йти вперед. Навіть якщо бажання немає – є така потреба. І слава Богу за те, що він створив Землю круглою. Ми пройдемо цю несправедливу війну і повернемося в Україну. Якою вона буде? Побачимо… 

Наталія Лебідь, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні може суттєво змінитися ціна на паливо: експерт назвав ключовий фактор
GlavRed
2025-07-17T17:45:21Z
Індія готова замінити російську нафту альтернативою
360ua.news
2025-07-17T17:42:16Z
Польські виробники олії просять уряд скасувати ембарго на імпорт українського ріпаку
УкраинФорм
2025-07-17T17:27:42Z
Україна заробила понад 526 млн грн на суборенді держземель
360ua.news
2025-07-17T17:12:18Z
Житло дорожчає, але ціни досі низькі: у яких областях нерухомість зросла
24tv
2025-07-17T17:03:20Z
Дефіцит продуктів у Кривому Розі: який товар зникає з магазинів
Политека
2025-07-17T17:00:19Z
Цукерберг постане перед судом через витік даних: позов акціонерів на $8 мільярдів
InternetUA
2025-07-17T16:58:04Z
Долар подорожчав, а курс євро пішов униз
Gazeta UA
2025-07-17T16:54:33Z
Втричі дорожчі, ніж раніше: в Україні стрімко зросла ціна на популярний фрукт
GlavRed
2025-07-17T16:51:00Z
Угорщина наклала санкції на українців, яких звинуватила у смерті угорця на Закарпатті
Европейская правда
2025-07-17T17:45:58Z
Свириденко провела перше засідання нового уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:36:20Z
У Нідерландах зросла загроза диверсій з боку Росії - розвідка
УкраинФорм
2025-07-17T17:34:19Z
Україна буде в набагато вигіднішому становищі, – Мерц анонсував поставку нових систем Києву
24tv
2025-07-17T17:33:24Z
Удар дронів призупинив роботу найбільшого хімзаводу РФ: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-07-17T17:27:57Z
Рада пакетом затвердила уряд Свириденко: список
ZN UA
2025-07-17T17:27:29Z
Трампісти різко змінили думку про допомогу Україні: ЗМІ дізналися деталі
GlavRed
2025-07-17T17:27:16Z
Путін дав Героя Росії Герою України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:27:00Z
Європа провела блискучу спецоперацію проти кіберзлочинців. Їхні сліди ведуть до Кремля
Gazeta UA
2025-07-17T17:24:38Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T17:33:41Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T16:10:53Z
Робот-хірург з ШІ вперше провів операцію без допомоги лікаря
InternetUA
2025-07-17T15:52:29Z
Заражені можуть бути яйця та інші продукти: у чому небезпека сальмонельозу та як його розпізнати
24tv
2025-07-17T15:12:46Z
Три серця за три доби: у Львові 20-річний пацієнт отримав унікальний шанс на життя
TSN
2025-07-17T15:06:21Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 23 800 жителів
УкраинФорм
2025-07-17T17:45:46Z
Львів та область накрила злива: дощем затоплені вулиці та автівки
24tv
2025-07-17T17:45:15Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T17:42:08Z
Кличко в інтервʼю DW: Світ поважає сильних, тож ми маємо бути сильними на фронті й в економіці
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Це був наш секрет від початку повномасштабного вторгнення, – боєць ГУР про перевагу над Росією
24tv
2025-07-17T17:39:05Z
У Києві на хабарі затримали посадовицю КМДА та директора ринку
УкраинФорм
2025-07-17T17:30:44Z
В Україні буде справжній Армагеддон: град, шквали та сильні зливи заливатимуть Україну
GlavRed
2025-07-17T17:27:56Z
Ідентифіковано російського полковника, який командував атакою «Іскандера» на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:27:41Z
Деокуповану Херсонщину розміновують понад 130 груп вибухотехніків
УкраинФорм
2025-07-17T17:27:41Z
Ймовірно, знову Курщина: у Росії підтвердили смерть ще одного командира 155 бригади
24tv
2025-07-17T17:48:39Z
Синдром Бузини
Детектор М
2025-07-17T17:42:24Z
Журнал Time обкладинкою нагадав про викрадених Росією українських дітей
УкраинФорм
2025-07-17T17:39:58Z
Українці дають чеському бюджету більше, ніж він на них витрачає - посол Зварич
УкраинФорм
2025-07-17T17:36:03Z
Молдова візьме участь у навчаннях НАТО
Европейская правда
2025-07-17T17:34:30Z
Стало відомо, скільки Україна отримала з Польщі бронемашин та артилерійських систем
AutoCentre
2025-07-17T17:33:59Z
Усик в Лондоні вразив образом українського гетьмана: що треба знати про Павла Скоропадського
24tv
2025-07-17T17:33:53Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Миколаївській області: як отримати підтримку
Политека
2025-07-17T17:30:55Z
Невидимі на картах, але реальні: Що приховували закриті міста СРСР
GlavRed
2025-07-17T17:27:26Z
20-річна донька Олі Полякової вийшла заміж за іноземця і показала перші кадри з весілля
TSN
2025-07-17T17:48:29Z
"Неймовірно патріотичний". 87-річна актриса Кадочникова живе з 62-річним чоловіком
GlavRed
2025-07-17T17:27:22Z
Снуп Догг стане співвласником Свонсі – Романо
Football.ua
2025-07-17T17:18:19Z
Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»
УкраинФорм
2025-07-17T17:03:35Z
Презентували постер і трейлер українського трилеру «Медовий місяць»
УкраинФорм
2025-07-17T16:42:47Z
Гурт Coldplay випадково розкрив зраду директора IT-компанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:18:08Z
У Німеччині присудили компенсацію моделі, чиї відверті фото надрукували без її згоди
Европейская правда
2025-07-17T15:57:01Z
Третій сезон «Останні з нас» планують випустити у 2027 році
Детектор М
2025-07-17T15:39:53Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T15:36:03Z
Полийте цим орхідею, і вона пишно зацвіте: простий засіб без хімії
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Купуємо спецію, а не порошок: як перевірити якість куркуми
24tv
2025-07-17T17:39:41Z
Найдешевші країни для переїзду у світі: де найвигідніше жити
Фокус
2025-07-17T17:21:24Z
Найгірша річ, яку можна використовувати для прибирання кухні
24tv
2025-07-17T16:48:42Z
Туристам в Іспанії пригрозили штрафами: що не можна робити, аби уникнути проблем
24tv
2025-07-17T16:30:56Z
Українці вражені цим місцем: біля Чернігова протікає озеро, як з казки
Telegraf
2025-07-17T16:30:38Z
Ніжна, ароматна, неперевершена: рецепт ідеальної полуничної "шарлотки", яка завжди виходить
Telegraf
2025-07-17T16:30:18Z
Яйця під градусом: де насправді потрібно їх зберігати – в холодильнику або на полиці
Знай
2025-07-17T15:51:13Z
Зараз таке складно й уявити: як в СРСР жінки доглядали за собою
Telegraf
2025-07-17T15:48:55Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
В Одесі викрили фальшивий реабілітаційний центр
360ua.news
2025-07-17T17:09:24Z
Росіяни скинули з дрона вибухівку на Херсон, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-17T16:48:32Z
Пригоди псевдопацієнта: на Закарпатті викрили нову схему ухилянтів
1News
2025-07-17T16:45:01Z
На вокзалі у Харкові чоловік погрожував пістолетом – йому загрожує до 5 років
Комсомольская правда
2025-07-17T16:37:50Z
У Нідерландах під час шкільного виступу поранили вчителя – затримано трьох підозрюваних
Европейская правда
2025-07-17T16:34:25Z
Війська РФ атакували Дніпропетровщину, є поранені
УкраинФорм
2025-07-17T16:06:48Z
В Італії рисові поля знищують фламінго
AgroPortal
2025-07-17T16:00:56Z
Україна програла Чехії на молодіжному чемпіонаті Європи з баскетболу: що далі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:48:16Z
Ще один норвежець у Сіті
Football.ua
2025-07-17T17:46:52Z
Наполі близький до завершення трансферу Мілінковича-Савича
Football.ua
2025-07-17T17:40:14Z
Ястремська вийшла у чвертьфінал турніру в Гамбурзі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:36:30Z
"Моя найбільша перемога": чоловік Світоліної поділився домашнім кадром із тенісисткою
GlavRed
2025-07-17T17:27:11Z
Польща знову чекає на Левандовського
Football.ua
2025-07-17T17:24:51Z
Усик категорично висловився про бої в Україні: чи битиметься чемпіон у рідних стінах
24tv
2025-07-17T17:21:07Z
Усик – Дюбуа: де і коли дивитися онлайн-трансляцію боксу в Україні
24tv
2025-07-17T17:03:16Z
Ледвій покинув Рух
Football.ua
2025-07-17T17:00:44Z
Це приховане налаштування Windows може врятувати ваш комп'ютер від вірусів: як його ввімкнути
InternetUA
2025-07-17T17:40:27Z
"Дія" вирішить і підкаже: у застосунку з'явиться ШІ-помічник, – Федоров
Фокус
2025-07-17T17:36:53Z
Відомий банк оновив свій застосунок: які послуги можна отримати без комісії
TSN
2025-07-17T17:21:28Z
Чому експерти не радять купувати iPhone 16 перед виходом iPhone 17
InternetUA
2025-07-17T17:13:02Z
Нове відкриття проливає світло на одну з найбільших таємниць Всесвіту
24tv
2025-07-17T17:03:00Z
iPhone отримає оновлення, про яке мріяли користувачі роками
InternetUA
2025-07-17T16:43:10Z
На Сонці виник «вогняний каньйон» рівний відстані від Землі до Місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:27:11Z
Користувачі AirPods в Україні отримали нову корисну функцію: що відомо
TSN
2025-07-17T16:19:23Z
Науковці створили найточніший в історії пристрій для вимірювання часу
24tv
2025-07-17T16:06:29Z
Ви ще ніколи не відчували такого рівня комфорту на задньому сидінні Lexus
Топ Жир
2025-07-17T17:18:20Z
Це може бути найшвидша версія Model Y, про що Tesla мовчить
Топ Жир
2025-07-17T16:33:14Z
Для українських доріг: Nissan створив позашляхову сімейну модель за $19 500
Фокус
2025-07-17T16:30:00Z
Цей Mustang 1967 року не такий, як ви уявляєте, і саме це робить його неймовірно цікавим
Топ Жир
2025-07-17T16:03:46Z
Цей 14-річний фургон не здається і дивовижним чином отримує нові вдосконалення
Топ Жир
2025-07-17T15:18:38Z
Компанія Mercedes-Benz Trucks показала передові вантажівки для будівництва
AutoCentre
2025-07-17T15:07:44Z
Цей покупець отримав легальний позашляховик Lordstown Endurance — і вічне розчарування
Топ Жир
2025-07-17T14:48:22Z
Американській Ford представив електричний Bronco New Energy, але США його не побачать — лише для Китаю
ITC
2025-07-17T14:27:09Z
DAF представляє нове сімейство автовозів
AutoCentre
2025-07-17T14:06:20Z