Трамп заявив, що перші ракети до Patriot вже на шляху до України
Трамп заявив, що перші ракети до Patriot вже на шляху до України
Перші ракети до систем Patriot, обіцяні президентом США Дональдом Трампом, вже відправляються в Україну. Про це очільник Білого дому заявив у відповідь на питання журналіста, коли перші ракети можуть поставити українцям, передає Reters.
«Їх уже відправляють», – заявив Трамп.
За його словами, ці ракети «приходять з Німеччини, а потім Німеччина їх заміняє». І у всіх випадках, наголосив Трамп, Сполучені Штати отримують повну компенсацію.
«Отже, як ви знаєте, відбувається таке: якщо подивитися, то це переважно справи Європейського Союзу, але давайте виразимо це у формі НАТО. Це дуже схоже, але НАТО компенсує нам усе. У деяких випадках нам будуть повертати гроші безпосередньо країни Європейського Союзу. Ми завжди отримуємо свої гроші в повному обсязі», – додав Трамп.
Раніше Трамп заявив, що до відправки в Україну готується 17 систем Patriot. Також він попередив Кремль, що якщо протягом 50 днів не буде укладено угоди про припинення вогню, то США запровадять вторинні мита у розмірі 100% проти торгових партнерів РФ. Водночас ЗМІ повідомляють, що у Кремлі не налякані цими погрозами.
За даними The New York Times, майже вся зброя, яку США збираються продати Європі для подальшої поставки в Україну, вже доступна для доставки Києву. Вона або надходить з існуючих військових запасів, або ж була щойно виготовлена.
Чим насправді керується Трамп у своїй політиці щодо України, аналізував Олег Шамшур у статті «Трамп проти себе: хто переможе — «домінатор» чи «геній оборудок»?